Kayseri saldırısı için 4 asker gözaltında!

Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerleri hedef alan terör saldırısıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 23 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gözaltındaki zanlılar arasında saldırının hedef alındığı komando tugayından 4 askerin de bulunduğu öğrenildi. Bu askerlerin PKK propagandası yaptıkları ve bilgi sızdırmış olabilecekleri değerlendiriliyor.

Kayseri'de konuşlu 1. Komando Tugay Komutanlığından çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bombalı araç saldırısıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlılardan 6'sı emniyetteki işlemlerin ardından savcılık talimatıyla salıverildi. Gözaltındaki 23 zanlının ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gözaltına alınan zanlılar arasında, saldırının hedefi olan 1. Komando Tugay Komutanlığından 4 askerin de bulunduğu öğrenildi. Daha önceki dönemlerde terhis olanların da aralarında bulunduğu 3 bine yakın askerle ilgili inceleme yapan terörle mücadele ekiplerinin 4 askeri gözaltına aldığı, bu askerlerin PKK propagandası yaptıkları ve çarşı iznine çıkan askerlerin tugay içerisine giren halk otobüsleriyle kent merkezine taşınması uygulamasıyla ilgili bilgi sızdırmış olabileceklerinin değerlendirildiği belirtildi.

Kayseri'de, 17 Aralık 2016'da bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında 14 asker şehit olmuş, 55 kişi yaralanmış; halk otobüsünün şoförü H.E, saldırıda infilak ettirilen araçta parmak izi bulunduğu gerekçesiyle Diyarbakır'da yakalanan K.Ç, Şanlıurfa'da yakalanan araç sahibi M.Y, teröristin taşıdığı kimliğin gerçek sahibi Mehmet O. ve teröriste yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla Adana'da yakalanan 4 zanlının da aralarında bulunduğu 29 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin, Şanlıurfa'dan çalındığı belirtilen ve 71 plakalı ikiz sahte plaka takılan hafif ticari araç ile Adana üzerinden Kayseri'ye ulaştığı belirlenmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
nerde bişi varsa ya içerde ya askerde yada toplumda var.bu ülkeyi yöneten ne resi cumhurda ne başbakanında ne içişleri bakanında ne savunma bakanında suç var.her olaydan sonra toplanılır şu var bu var bunu yapacaz denir ne yapılan bişi nede içraaat var.hükümet çareyi bulmuş ya ona sallayacak ya buna sallayacak.bre aynanın karşısına geçipte birde kendinize bakın.sizin yanlış siyasetleriniz sonucu ilke bu hale gelmiştir.her yapılan siyasi kararın ardından özür dileyen hata yaptık diyen kandırıldık aldatıldık diyen dünya üzerinde kaç tane devlat var.bir tane var oda bizim devletimiz.
NASIL BİR ÜLKE OLDUK ..ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL...KİME GÜVENECEĞİZ..KİMSENİN KİMSEYE GÜVENİ YOK..KIŞLADA ASKERLİK YAPAN VE MEHMEDİMİZ DEDİĞİMİZ İNSANLARDAN BİLE BAZILARI OROSPULUK YAPMIŞSA....DAHA NE DENİRKİ....
olan her zaman masuma oluyor bu askerler hiç bir çıkarı olmadan vatanı müdafa ederken mecliste bir işe yaramayan insanlar oturdukları yerden 25 bin tl maaş almakta ömrünü hayatını milletin güvenliğine adamış askerlerimizin maaş 25 bin bir işe yaramaz vekilin maaşı 2 bin 500 tl olmalı
pkk propagandasi yapiyorlarmis.... vay anasini hemde askeriyenin icinde.. dur daha neler gorecegiz.
Askere alımda ne yazı ki gerekli güvenlik soruşturmaları yapılmıyor kanaatindeyim.Kritik birliklere asker alımlarında sıkı bir güvenlik araştırması yapılmalı uygun olmayanlar önemli olmayan noktalara verilmeli zira bu olayları çok duyduk.
yalan mı yalan askerlerin kürt kökenli olması yeter
pkk propagandası yapanların asker ocağına işi ne ? Haber yanlışmı anladım
Askere alınan gençlerin araştırılması, şüphelilerin izlenmesi lazım. Üst düzey yetkililer ne iş yaparlar ?
Diğer Haberler