Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Cuma Karavar’a FETÖ soruşturması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Cuma Karavar’a yönelik, FETÖ soruşturması açıldı.

Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Cuma Karavar’a FETÖ soruşturması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden sorumlu genel başkan danışmanı Cuma Karavar’a yönelik, FETÖ soruşturması açıldı. Soruşturmanın, Karavar’ın Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği’nde başkan yardımcılığı yaptığı dönemdeki sözleri nedeniyle açıldığı öğrenildi.

Karavar’ın 2014’teki bir konuşmasında dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek “Bu eğitim camiasına yardım etmiyorsak, bari kendilerine engel olmayalım. Ben bir kez daha bu camiaya minnettarım” ifadesini kullandığı iddia edilmişti.

Gazete Habertürk’ten Caner Aktan'a konuşan Karavar, “Konuşmayı ben yapmadım. Çocuklarımı 2007’de FETÖ’nün okullarından aldım” dedi. Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul, FETÖ’nün akademik yapılanmasına ilişkin davada “silahlı terör örgütü üyeliğinden” 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Ufukta erken seçim var yıldırma politikaları başladı kendileri düpe düz katıksız fetocular hala fetocu diyerek milleti suçluyorlar edep ya hu
@kacak1957 Bunu yalaka takımı görse ve artık bu gerçeği kabullense ne olur? YANIT: TÜRKİYE MİKROPLARDAN KURTULUR!
Bir ihbarda bulunmak istiyorum. Fetö için "ne istedi de vermedim" diyen asıl suç ortağı Ankara'da ortalıkta dolaşıyor.
Keske herkesin cok degil şöyle 3-4 yil once soylediklerini bir ortaya cikarsak da gorsek kim gercek Fetocu.Adalet kilicini kendi tekeline almis,onune gelenin basina indiriyor,bunada hukuk,demokrasi diyorlar.trajikomik.
oda kandırılmış olamazmı adam sadece bu eğitim camiasına yardım etmiyorsak engel olmayalım demiş oda taaa 2014 te demiş siz özledik artık dön diye yalvardınız bekir bozayı ona laf söyledi diye kamer gence özür dile çabuk dedi binali en büyük alimlerden dedi onalara bişey yok ama söyleyen biri chp liyse hemen soruşturma açın fetöcü bu
asıl suçlular zeytin yağı gibi suyun üstüne çıkıyorlar biz ak ız diyorlar
Diğer Haberler