Kızılay sodasından 'Türk' gitti

Bir kurum daha logosundan ‘Türk’ ibaresini kaldırdı… Türk Kızılayı Maden Suyu bundan böyle Kızılay Doğal Maden suyu ibaresiyle satılacak.

Kızılay sodasından 'Türk' gitti

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınlayan Türk Kızılayı, sodada imaj değişikliği için sodanın isminden ‘Türk’ ibaresini çıkardıklarını belirtti.

Kızılay, resmi açıklamasında, “Türk Kızılayı Maden Suyunun yenilenen imajı, birçok değişikliği de beraberinde getirdi. Türk Kızılayı Maden Suyu olarak bizi biz yapan değerleri koruyarak, günümüz trendlerine uygun ve tüketici alışkanlıkları doğrultusunda bir değişime imza attık. Yaptığımız araştırmalardan yola çıkarak ve tüketici algısını da dikkate alarak Maden Suyumuzun ismini toplum genelinde benimsenen marka adıyla Kızılay Maden Suyu olarak değiştirdik.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı ile olan bağın koparılmadığını ifade edilen açıklamada, “Türk Kızılayı ile olan kurumsal bağımız, yeni tasarımlarımızda da yer almaktadır. Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1926 yılında bize bağışlandığından bu yana bu mirasa Kızılay Maden Suyu olarak sahip çıkıyoruz" denildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

"Kızılay Maden Suyu bir Türk Kızılayı markasıdır. Türk Kızılayı çatısı altında üretilip tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Tüm geliri Türk Kızılayı’nın afet ve sosyal yardım çalışmalarında kullanılan Kızılay Maden Suyu, Türkiye’nin en köklü, en bilinen ve en sevilen markalarından biridir. Hayata geçirdiğimiz ürün bazlı bu değişim sırasında Türk Kızılayı ile aramızdaki kurumsal bağı yansıtmak için Türk Kızılayı ismini ve logosunu tüm çalışmalarda korunmuştur. Böylece modernleşen formumuz ve köklü geleneklerimiz aynı tasarımda buluşmuştur."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 414 yorum
istiklal marşını okuyun. kaç yerde türk geçiyor. kızılay islamı simgedir. bu kadar ırk düşkünü olmAyın. bende türküm ve rahatsızlık duymuyorum.
senin kanına türk kanı olaydı zoruna giderdi
islamiyette türklüğün yeri yoksa ben türklüğü değil islamiyeti bırakırım Hoca Ahmet Yesevi’ye sormuşlar ‘müslüman mısınızv
türkiye kelimesinden türk ü atalım iye kalsın olurmu.
zaten sayenizde içinde Türk kelimesi geçmeyen istiklal marşımızı okuyabiliyoruz geçse onuda kaldırırdınız....utanmaz Türk düşmanları sizi..!
islamın batsın
bizimde türklügümüzden şüphemiz yok peki neden kalktı.sende art niyetli,sin öyle olmasa.böyle yorum yapmazdın
Kardeşim biraz gözünü aç.. olay şişenin üzerindeki yazının kaldırılması meselesi değil ... bak kaç tane kamu kurumunun önündeki Türk yazısı yok oldu yavaş yavaş yok ediyorlar önce ismini sonra değerlerini en sonundada kökünü eğer duyarlı olmayıp tepki göstermezsen senin evlatların Türk yazısını göremeyecek anlamını bilemeyecek ve kendi soyundan gelmiş atalarının can vererek kazandığı bu topraklarda ne olduğu belirsiz bir varlık ( KÖLE) olarak yaşayacak Ayrıca İstiklal Marşı nı aç bir daha baştan sona kadar oku Her tarafı TÜRK o sözlerin, her satırında her kıtasın da TÜRK geçiyor.
SEN TÜRK DE-ĞİL-SİN ?
Bundan sonra ne bu ürünü alacağım ne kan bağışlayacağım. Ülke ne rezil hale geldi
Annen baban kan kaybından ölüm noktasına gelirse kızılay koşarsa yardıma işte o zamanda dersin ülke rezil diye. Allah bu ne olacağı belli olmaz hayatta
coca colayı önünden eksik etmezsin :D
seni tanıyorum.sen zaten kızılay maden suyu almıyordunki.hayatta hiç kan bile vermemiş birisin.
sen ve senin gibi vatan haini yahudi severler zaten almıyolardıki bide almayacam diye hava atma buradan. sen ve senin gibilerin kanıda lazım değil zaten kanınız çok bozuk heç olmazsa başkalarıda sizin gibi olmaz :))))))
Senin kanına muhtaç değiliz.Bu arada istediğin ürünü de alabilirsin.
Kanı bozuklardan zaten kan almıyor KIZILAY. O yüzden çok da tınnnn.
eğer iyi bi tepki veririsek 1 yılda kızılay maden suyunu ya batırırız yada TÜRK adını geri getiriririz.hadi TÜRK halkı bu sefer göster ağırlığını...
ılkokul cocugusun sanırım.. o yuzden bı laf etmıyorum sana.. Ama en azından ders vereyım.. Turk veya baska bı ırk ayrımı yok ulkemde..
akepe liler rahat alamıyomuş .. şimdi sıkıntı çekmeden utanmadan rahatça alırlar
sen almaya alışmışsın da neyse.. sodanın uzerındekı turk sımgesı kalksa ne olur kalkmasa ne olur.. bu ulke karma yapıda olan cogunlugu turk olan bı ulke.. ben Turk olarak azınlıklara saygı duyuyorum.. duymayan defolsun bu ulkeden.. pkk yandaslıgı yapıp mıllıyetcı oldugunu savunan sızın gıbıler ya defolun ya da edebınızle susun..
Boğazlarında dursun bi taraflarına battı sanki
Sen daha ii alırsın belki
Aha türklük elden gitti ne yapıcaz şimdi :)
giden senin abdest olmasın dikkat et..yediğin kaba ediyon...
Sen zaten türk değilsin ne dert ediyosun. Hatta soy sop önemli değildir sizde:DDD
hoşunamı gitti napcan şimdi sende git kafa kağıdından çık türk vatandaşlığını iptal et.sonrada otur kına yak
Türklük kelimesini büyük harfle yaz,kafanın basmadığı işlerede karışma!
kına al
Türklük hiçbir yere gitmez sen merak etmede.Buradaki problem zaten Türklüğün elden ayaktan gitmesi değil oradaki Türk ibaresinin kime niye girdiği meselesidir.Bilmem durumu çakozlaya bildinmi bilader.
sırma maden suyu ıcelım hazımsızlıgı alır :D
bundan sonra Kızılay maden suyu içmek yok hadi bakim görüm sizin milliyetçiliğinizi bir daha ağzıma sokmam
herkes TÜRK olamaz zaten ,TÜRK olamadıkları için !!! hazmedemediklerinden yapıyorlar hep bunları.TÜRK kelimesinden rahatsız olanlar , kendilerine ayrıcalık tanınsın istiyorlar. ama ne yaparsanız yapın asla ve asla TÜRKÜ VE TÜRKLÜĞÜ bozamayacaksınız ve sonsuza kadar TÜRKÜN gölgesinde kalacaksınız .
TÜRKKIZILAY İBARESİ GELENE KADAR BU SODAYI EVİME ALMAYACAĞIM VE İÇMEYECEĞİM.
ÇOK TA TIN...
rehber1953 kömür ve makarnaya devam. Yorumlarından doayı umarım paketlerin 2 ye katlar. Ayakkabı kutularını unutma ucuza gidiyorsun. Millet götürürken sen halen makarnanın peşindesin. Küçük beyin diyecem ama o beynin bile sende olduğu tartışılır. Makarnaya devam.
Sayın Başbakan neden bu kadar diretiyor ne var Bu TÜRK kelimesinde utanıyor mu servetini de alıp gidebilir Millet biz kürdüz diyor biz TÜRKÜZ demeye çekiniyoruz yoksa hemen içeri alacaklar yazıklar olsun HARAM olsun destekleyenlere de yönetenlerede
AYNEN ÖYLE. ELHAMDULİİLAH MÜSLÜMANIM VE TÜRKÜM. BUNUN NEYİ UTANILACAK BİR ŞEY. DÜNYADA VARMI İSLAMA VE MÜSLÜMANA TÜRKLERDEN BAŞKA SAHİP ÇIKAN SAHİPLENEN. BİRGÜN GİNE O ALTIN ÇAĞLARI YAZAN ATAMIZIN İZİNDEN GİDEREK ULAŞACAĞIZ.
MADEM TÜRK LÜKTEN UTANIYORLAR BİZLERDE İÇMEYİZ OLUR BİTER,
aman ne olur iç.. sen içmezsen kızılay batar..
İçimizdeki Ermeniler çoğaldı!!!! Türk olmaktan gurur ve onur duyuyorum Ne MUTLU TÜRKÜM diyene.
Bidaha kan bağışı yaparsam ve o sodayi icersem adam değilim Türk kelumesi yerine kürt yaz utanmazsaniz o gurur yapar sizde
Bundan sonra Beypazarı o zaman. Etkiye tepki olsun...
biz Türklüğümüzden utanmadık bunları yapanları da unutmuyoruz elbet bu düzeni değiştirecek birileri gelir
Bir daha kızılay maden suyu almıyorum
"TÜRK" ler birilerinin bir taraflarına fena şekilde batıyor. öylelerine "ACITTI MI CİCİM" demek farz oldu.
SENİNDE Bİ YERİN ÇOK FENA ACIMIŞ BELLİ..
kızılay bundan sonra turk olmıyanlardan alır kanı ben kan verıosam turk yazıcak orda
Bende vermiyorum.
kızılay maden suyu bitmiştir benim için...ne mutlu türküm diye...
bundan sonra kanda vermem imajımı değiştirdim bende gelene kadar boykot
kan bağışı insani bir davranıştır ırk meselesi diye algılıyorsan verme. bu ülke için 10 larca ırk savaştı kan verdi organ verdi can verdi ırkçı düşünce olsaydı şimdi ne bu vatan nede sen olurdun.
bu ne ya türk demek artık suç mu olacak
o düşüncen yanlış kardeş kanı ihtiyaç sahiplerine veriyoruz kızılay a değil kan vermemekle kızılay a değil ihtiyaç sahibi insanlara ceza vermiş olursun
dikkat edin şişeye..ayagınız kaymasın..NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE
ne mutlu TÜRKÜM diyene
TÜRK DOĞDUM TÜRK ÖLECEĞİM NE MUTLU BANA
Türk ten bu kadar korkunuz nedir her 3 ayda bir kan veriyordum size Türk kanıda yaramaz vermiyorum artık...
oha daha neler görecez ya bu kadar da olmaz ya
bunudamı sattılar yoksa ...!
kimin ne olduğu anlaşılıyor anlamıyan varmı bilmiyorum
bundan sonra kızılayı tanımıyorum sodasını içmiyorum türklüğümdende gururluyum ne mutlu türküm diyene
var anlamayan koyun sürüleri.
biz Türk kızılay Maden suyu adı olduğu için alıyorduk artık almıyoruz
Bir türklüğümüz kalıd vicdansızlar onuda alın.Artı Kızılay yok
BU AKP NİN TÜRK DÜŞMANLIĞI NEDİR BU KADAR YAHU. ANLIYORUM PARTİNİN ÜST YÖNETİMİNDE İDARECİ VE DANIŞMAN KADROSUNUN % 80 İ TÜRK ASILLI DEĞİL, YA KÜRT ASILLI, YA GÜRCÜ , YA BAŞKA.. İYİ DE OY VERENLERİN ÇOĞU TÜRK. . ANLAMADIĞIM TÜRKLERİN YÖNETİMİNDE FAZLA YER ALMADIKLARI BİR PARTİDE İŞLERİ NE. YANİ TÜRKLER KENDİLERİNİ YÖNETEMİYORLAR BİR TÜRLÜ DEMEK..
hadi anladık akepe Türk düşmanı da.... akepeye oy verenler de mi Türk düşmanı. demek ki ortada bir koyun bağlılığı olayı var... akepeye oy verenler ya koyun, ya da Türk düşmanı oluyor bu duruma göre...
..Çok doğru bir karar. TÜRK kelimesi ticari amaç güden bir markada kullanılamaz..
sanadamı battı bahaneyi buldun hemen
TANER21..BAYRAGI ÖPÜP SAKLARIM DİREGİNİDE BUNUN G.
hadi bunu değiştirdi senin zihniyetin, türkiyenin türkünü neyapacak, bayrağı neyapacak istiklal marşını neyapacak gücünüz yetecekmi değiştirmeye
ayakkabı kutusu para sayma makinasi bakan çocuğu :) bunlari koyalim....
TÜRK kalkacağına madem 36 etnik köken var . kürt kızlayı, laz kızılayı, çerkez,abaza.gürcü hepsini yazsınlar . Coca colanının isimli kutu kampanyası vibi. Ha birde TÜRK ibaresinden rahatsız olanlar için 37. Etnik unsur Ne İdüğü belirsiz Markası olsun . Afiyet Olsun !
demekki bizi yönetenler türk degil yada türk düşmanı veya türk ırkımızdanmı utanıyorlar yoksa.
Demekki neymiş Çeşmeden suya devam :)) İçmeyi veririz onları sodasını o kadar !!!
nevar bunda diyen insancıklar hiçmi onur gurur şerefiniz yok biz asırlardır gururla yaşadık ne destanlara imza attık hiçmi vicdan sızlamıyo_? iamj değişikliğini kendilerini kandırır bide buna onay veren insancıklar allah tez zamanda cezanızı verirde bende ölmeden görürüm..utanacağınıza Türkliğümüzle gurur duymalıyız..cephelerde sen doğulusun batılısın osun bu sun denmeden sırtsırta omuz omuza düşmanla savaşılmış..etnik kökenin neolursa olsun insan ol yediğin ekmeği yaşadığın ülkeyi benimse bu topraklar hepimizin sahip çıkalım artık nedir bunlar yaa
ımaj degısıklıgı yapılmııs sodada yuuuuhhhhh arkadaslar be.BUNLAR TURKLUĞE BIR TURLU HAZMEDEMIYORLAR .SODADA BILE IMAJ DEGISIKLIGI YAPANLAR TÜRK KELIMESINE CIKARANLAR, GUNUN BIRINDE BAKACAGIZ NE DEGISIKLIGI YAPACAKLAR.BIZ TÜRKLÜGÜMÜZDEN NE UTANDIK NE DE UTANDIRILDIK...BIZ TÜRK DOGDUK TÜRK KALACAGIZ.AMA SİZLER??????
burda yine boş beleş yorumlar yapmışsınız.azcık büyük düşünün de küçük insan olarak kalmayın.osmanlıya bakın 600 sene nasıl dünyaya hükmetti. fethettigi ülkelerde ne mutlu türküm gibi andımız gibi sacma seyleri halka dikta etseydi 600 sene ayakta kalabiliyomuydu.biz ki daha 90 yıllık bir devletken kürtlerin allah korusun devlet kurcagından korkuyoruz. daha 2002 yılında ülke satıldı elden gitti yaygaraları koparanlar, bu meselede ilk defa düzelmeye bu kadar yaklaşmısken yine aynı yaygarayı koparıyorlar. aman ülke elden gidiyo aman gazozun üstünden türk yazısı cıkmıs!!! küçük olmayın...
senin büyük beynin sulanmış.
bu kadar şey yazdım cevabın beynin sulanmış mı oldu. bu kadar mı acizsin. bu kadar mı tartışmadan uzak yetiştirildin yada dur sadece türküm dogruyum calışkanımı mı ögrettiler sana.
Keçi nereye gider?devam et aynıntepeye...!
Osmanlı'da ermeni açılımı rum açılımı bilmem ne açılımı vardı da ben mi okumadım. Osmanlı İmparatorluğu azınlıkların haklarını bildirirdi daha hiç bir kimse bu bizim hakkımızdi bunu da isteriz diymezdi.Herkes haddini bilirdi. O çıkan isyanlar da simdikinlerin dedeleriydi işte.
Türkler kızılay sodası içmez kızılaya yardım etmez olur biter nasıl olsa bidaha deprem olur
bundan sonra azınlıklar içsin...
satan markete tepkimi geçen gün verdim, asla asla bir daha kızılay marka soda almıyorum, kızılaya kan bağışında da bulunmuyorum, nasıl olsa bu vatana ihanet edenlerin kızılayı oldu artık, kurunun yanında belki yaşı da yakıyoruz, bundan da üzüntü duyuyorum ama yapacak bir şey yok, satan markete bile bir daha girmem, marketmi bitti memlekette,
çOK UMURUNDAYDI MARKETİN! iTİN BİRİ GİRMİYORMUŞ ...
bundan sonra araştırın bakalım kızılay soda satışları artacakmı yoksa düşecekmi çünkü ben artık kesinlikle kızılay sodası ne alacağım nede içeceğim, sonra kestiğim kurbanında derisini asla kızılaya vermeyeceğim çünkü deriyi vermek zorunda değilim, oldu olacak türkiyenin adını da değiştirin olsun bitsin, şerefsiz adi köpekler,... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE demeyende kendi bilir.
Yazık söylenecek bişey bulamadım
Abi adam lar Güney doğudada satış yapmak istiyor bunu vatan millet meselesi yapmaya gerek yok sıtrateji
Satmasın böyle yapmakla da batıda ben içmeyeceğim. artık benim gibi düşünende var dır herhalde. Amaç doğu batı değil amaç Türk kelimesidir.
N E M U T L U T Ü R K Ü M D İ Y E N E.....
Biz Şeyhedebalı Ertuğrulgazi, Osmangazi Gazimustafakemal torunları sözümona gerekirse abd milliyetçisi, avrupa milliyetçisi, rus milliyetçisi, kürt milliyetçisi, laz milliyetçisi, boşnak milliyetçisi olmasını bilir hepsini yüreğimizde taşırız. işte bizim esas asilliğimiz burdan gelmektedir. bizim türklüğümüz şişede değil kalbimizde, kanımızda yazılıdır. işte esas türklük budur. bunu beğenmeyen hatta silmek isteyen varsa buyursun denesin. eğer silmeye gücü yeterse bile kendini silmiş olur! işte biz böylece bununla gurur duyar bununla yaşar Türk olarak doğar ancak Türk olarak ölürüz!
sakin ol şampiyon.
elhamdulillah bizler müslümanız. herkes haddini bilecek dinimiz ırkçılığı ayrımcılı yasaklıyorken müslüman kızılay demek zamanında birilerine zor geliyordu. kaldırılması yerindedir.
biz önce TÜRKÜZ sonra müslümanız tarihimizde böyle sen neiseno ol ama TÜRK kelimesini besmele ile ağzına al
siktir git adi mahluk.müslümanlıktan bahsetmek için adını degiştir sıgır.müslümanlıktan anlamayan öküz müslümanlık dersi veremez.her lafı bismillahirrah manirahim diyip çalan hırsızlar çok gördük.
senin müslüman olduğundan şüpheliyim.
Diğer Haberler