KPSS soruşturmasında 80 asker eşi tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında, 15 Temmuz darbe girişiminde rol oynadığı tespit edilen askerlerin eşi 80 şüpheli tutuklandı

KPSS soruşturmasında 80 asker eşi tutuklandı

Şüphelilerden T.R'nin, soruları sınav öncesinde aldığını itiraf ettiği, bu sebeple adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, T.R. ifadesinde 2010 KPSS sorularını sınavdan önce kimden aldığını itiraf etti.

Savcılıktaki ifadesinde pişman olduğunu belirten ve soruşturma çerçevesinde savcılığa bilgi veren T.R, TCK'nın 221. maddesinin 4. fıkrası gereğince etkin pişmanlık maddesi uyarınca adli kontrol şartıyla salıverildi.

Savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 2010 KPSS soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen şüpheliler, bu yasa kapsamında değerlendirilecek.

Soruşturma

Cumhuriyet Savcısı Erkman'ın talimatıyla 31 ilde, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde aktif rol oynadıkları belirlenen 105 askerin eşlerine yönelik 5 Ocak'ta başlatılan operasyonda, 86 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltındaki şüphelilerden 2'si yeni doğum yaptıkları için Savcı Erkman'ın talimatıyla, ifade işleminin ardından serbest bırakılmıştı.

Zanlılar arasında, araştırma görevlisi, öğretmen, sosyolog, danışman, bilgisayar işletmeni kadrosunda çalışan memurlar bulunuyor. Şüphelilerden 75'inin halen devlet memuru olarak görevini sürdürdüğü belirlendi.

Şüphelilerin eşlerinin albay, yarbay, binbaşı, yüzbaşı ve üsteğmen rütbesinde oldukları tespit edildi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Altın nesil diyorlardı.. Altın mış... Pehh HIRSIZ NESIL DESENIZE SUNA SİZ.
@yilmazerenci hırsıza hırsız denmez montaj denir buralarda öğrenemedin mi hala :D
benim hayatımı çaldınız yedi nesil çekersiniz inşallah sürünün, dilimiz de tuy bitti be
ZERRESİNE İNANMAYIN.TÜRKİYEDE ADALET ŞİRAZESİNDEN ÇIKMIŞ.KUMPAS ADALETİ OLMUŞ.GİZLİ TANIK ZR,KARANLIK TANIK O G GİBİ VAROLMAYAN TANIKLAR SEBEBİYLE İNSANLAR HAPSEDİLİYOR KANISINDAYIM.FETÖ SORUŞTURMALARINDA BU GÜNE KADAR ELLE TUTULUR BİR DELİL ELDE EDİLEMEMİŞTİR.
@babhusus ülkenin çivisi çıkmış vah ülkem vah...
akp içindeki fetoculara sorular verilmedi mi ?
@cucuuu1978 yok onlar sütten çıkmış akp kaşık..
yok onlar sütten çıkmış akp kaşık...
GERÇEK HIRSIZLARIN TAMAMI NEREDE İSE DEVLET DAİRELERİNDE HALEN TIKIR TIKIR MAAŞ ALIP GEZİYORLAR SADECE ASKER EŞLERİMİ NİCE KPSS SORU ÇALANLARIN DAHİ YAKALAYIP HESAP SORA MAYAN LAR ÜLKE YÖNETİĞNİ ZANNEDİYOR LAR.
Senelerdir diyorum Bu KPSS sınavlarında bir iş vardır Mutlaka diye her sene nasıl FEM dershaneleri öğrencileri Boğaziçi İTÜ Yıldız Teknik Marmaraya kafadan giriyorlardı üstelik ortaöğretim puanları bu kadar düşükkenbunun için de bir iş vardı Askeri liseler okullar zaten torpilsiz girilmediğini herkes biliyordu o torpilin adı da Fetöymüş :) Amerikan güdümlü yani Türkiyede bir yerlere gelmek istiyorsanız zeki dürüst namuslu olmanıza gerek yok Partili olacaksınız arkanız güçlü olacak yada Fetöcü olacaksınız bunun orta yolu yok bu ülkede okumak boş iş 2 üniversitemezunu olan biri olarak söylüyorum
Haber başlığı asker eşi değilde , eski asker eşi denilmeli.
yapan kendileri patlak verdimi feto iyi yakalamışlar kerizleri
Diğer Haberler