Küçük Eylül'ün öldürülmesiyle ilgili hükümetten flaş açıklama

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan Ankara Polatlı'da vahşice öldürülen küçük Eylül'le ilgili flaş açıklama: Cinsel kastrasyon dediğimiz tedbiri de bütün yönleriyle yeni dönemde devreye sokacağız.

Küçük Eylül'ün öldürülmesiyle ilgili hükümetten flaş açıklama

Küçük Eylül'ün vahşice öldürülmesi tüm Türkiye'yi ayağa kaldırırken, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan önemli açıklamalar geldi.

Yeni dönemde cezaların daha da arttırılacağı mesajını veren Bozdağ şu ifadeleri kullandı;

"Vahşice bir cinayet. Türkiye olarak bu tür cinayetleri önleme konusunda ciddi tedbirler aldık bugüne kadar hükümet olarak. Önümüzdeki dönemde bu tedbirleri tekrar gözden geçirip cezaları daha da artıracak adımlar atacağımızı daha önce açıklamıştık ancak seçimin araya girmesiyle bu düzenlemeler yapılamamıştı. Yeni dönemde bu konularda cezaları daha da artıran adımları atacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek isterim."

NE OLMUŞTU?

Ankara Polatlı’da 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül’ün cansız bedeni, günler sonra köye bir km uzaklıkta yeni dikilmiş elektrik direğinin dibinde gömülü bulunmuştu. Eylül’ün boğularak öldürüldüğü, vücudunda kesici ve delici alet tarafından bırakılan izlere rastlandığı öğrenilmiş, utuklu Uğur K.’nın cinayeti intikam duygusuyla işlemiş olabileceği ve anlının pedofil eğilimi gösterdiğine ilişkin bulgulara ulaşıldığı açıklanamıştı.

kücük eylül

KİMYASAL KASTRASYOkiN

Kimyasal hadım ya da kastrasyon geçen şubat ayında çocuklara yönelik cinsel istismar vakalarının ardından gündeme gelmişti. Cinsel istismar suçlarına ilişkin hazırlanan tasarının 12 maddeden oluşacağını ifade eden Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Düzenlemede kimyasal kastrasyon da buluyor" demişti.

Her iki yumurtalık veya testislerin çıkarılarak testosteron ve östrogen adlı hormonların salgısını durdurma işlemine hadımlaştırma veya kastrasyon adı veriliyor. Kölelik devirlerinde, köle kullanan ülkeler, melez çocukların meydana gelip kendi ırklarını bozmasını önlemek amacıyla kastrasyona başvururlar ve bu kişileri kısırlaştırıyorlardı. Tarihin çeşitli zamlarında, bilhassa Ortadoğu ülkelerinde kastrasyon uygulanıyordu. Yine, kiliselerde koroda şarkı söyleyen erkek çocukların seslerinin bozulmaması için kastrasyon yapılmakta ve seslerinde bir değişikliğin meydana gelmediği görülmekteydi. Kastrasyon, genellikle her yaşta yapılabilir. Ancak puberteden evvel yapıldığında daha etkili olduğu biliniyor.

KİMYASAL HADIMIN UYGULANDIĞI ÜLKELER

ABD'de yaklaşık 7 eyalette cinsel suçlar için kimyasal hadım uygulaması var.

Kaliforniya 1996 yıllında cezaevinden salıverilen bazı cinsel saldırı suçluları için kimyasal ya da fiziksel hadımı kabul eden ilk eyalet oldu.

Eyaletteki yasalar, 13 yaşın altındaki çocuklara karşı herhangi bir cinsel suçu ikinci kez işleyenlere kimyasal hadım uygulanmasını öngörüyor.

2010'da uygulamayı hayata geçiren Polonya, Avrupa'da bazı cinsel suçlar için kimyasal hadımı zorunlu kılan ilk ülke oldu.

Yasa, 15 yaşın altındaki çocuklara ya da aile üyelerine cinsel saldırıda bulunanların hapis cezalarını tamamlamalarının ardından ilaçla cinsel isteklerinin yok edilmesini öngörüyor. Bu kişilere 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası da veriliyor.

Rusya'da da 2012'de kabul edilen yasa uyarınca 14 yaşın altındaki çocuklara karşı cinsel suç işleyenler zorunlu olarak kimyasal hadıma tabi tutulabiliyorlar. Suçun tekrarlanması halindeyse ömür boyu hapis cezası veriliyor.

Kanun 14 yaş altı çocuklara karşı cinsel suç işlemiş kişilerin cezalarının ertelenmesini yasaklıyor.

Güney Kore ise, Asya ülkeleri arasında kimyasal hadımı kabul eden ilk ülke oldu.

2011 yılında çıkarılan yasayla, 16 yaş altı çocuklara cinsel saldırıda bulunan ve pedofili teşhisi konan 19 yaş üzeri yetişkinlere kimyasal hadım uygulanabiliyor.

Endonezya da kimyasal hadımın uygulandığı ülkeler arasında. Yasaya göre, suçlulara hapis cezalarını çektikten sonra iki yıla yakın bir süre kimyasal hadım uygulanıyor. Bu uygulama için suçlunun 18 yaşından büyük olması şartı aranıyor.

Moldova ve Estonya'da da çocuk istismarcılarına kimyasal hadım uygulaması bulunuyor.

Okuyucu Yorumları 83 yorum
Lütfen terör ve cinayetli tecavuzler ve de çocuk ölümleri için idam getirin
boşuna yırtınan zamanında akp ile MHP bu olaylar araştırılsın önergesine hayır demiş kendini yorma 2 güne buda unutulur
kivirmayin oraya buraya yok onu yapıcaz bunu yapıcaz bırakın kivirmayi
idam istiyoruz
cinslel kastrasyon nedir Allah askina ya resmen tecavuzcuye iyilik yapıyor sunuz bu kadar olmaz ya. korpecik yavrulari vahşice katleden adamları siz topluma kazandirmaya çalışıyorsunuz ya. biz toplum olarak istemiyoruz bunu ya yeter ya. AB girmek icin yapmadiginiz sey kalmadi tecavuzcuye bile eyvallah dediniz bu kadari pes artik.
böyle pislikle eliyle zarar verir çocuklara. zihniyeti değiştirmek lazım. toptan gebertmek lazım ya neyse...
yenimi geldi aklınız başınıza
adam işi bitirdikten sinra hadım yapsan ne fayda vatanhainleri teröristler ve tecavuzcukere idam getirin yaşamaya haklari yok benim vergimle besleyemessiniz
bir gecede bir sürü yasa onayladınız tecavüzculere gelince calisma yapıyoruz deyin gercekten sıktı
hadım degıl ıdam ıstıyoruz
idam kardeşim idam idam idammmm !!!!
Bırak kastrasyon mudur her ne halt ise dar ağacını getirin halk meydanında inşa edilecek vinçli sistemi getirin !
bu kadar acizmiyiz. bu millet bu devletin sonuna kadar arkadında kimden korkuluyor. o pisliğin bir saniye nefes alması bizleri rahatsız ediyor
LAF YAPMAYIN İCRAAT YAPIN EYY HÜKÜMET
sen açıklama yapmada kim yaparsa yapsın,görünce duyunca bütün sinir tepeme çıkıyor.Küçüğün rızası varmıydı acaba !!!!!!
Yeni dönem ne zaman gelecek artık reklamlar der gibi canileri yok edin ve verdiğiniz vaadleri yerine getirin
idam gelmezse bu sorun çözülmez. birde utanmadan genel af diye bir savsata çıkarıyorlar. devlete duyrulur..
millet idam istiyor,isterseniz referandum yapın.%90 idama evet çıkar.
bu saatten son adalet kelimesi ile ilgilenen zad’lar bu son olaydan sonra idam yasasını derhal geriremiyorsa boynuna kravatı takım sokağa çıkmasın artık bu milletin ellleri hem katillerin yakasında gemde bu yasayı yürürlüğe koymayan kravatlıların yakasında olacak
Bekir çok boş konuluyorsun, idam istiyoruzzzzzzzzzzzzz
vatan hainlerine tecavüzcülere ölüm. Elin amerikalısı kiliseye saldırı yapıyor idam cezası alıyor. Bırakın artık boş boş konuşmayı. daha katı suç engelleyici cezalar getirin.
BÖYLE BİR VAHŞETİ YAPANLAR YÜZÜNDEN BÜTÜN ERKEK KÖTÜYMÜŞ GİBİ GÖRÜLÜYOR. BİZ ERKEKLER YAVRULARIMIZI ÇOK SEVİYORUZ. BEN BÖYLE ÇOCUĞUMUZU KORUMAK ADINA HERSEY YAPMAKLA YAKLASIRKEN. SİMDİ VAHŞİ İNSANLARIN YAPTIKLARI YÜZÜNDEN İYİ ERKEKLER İYİ BABALAR KÖTÜ GÖRÜLÜYOR.
SEN ADAMI KISIR ETMEKTEN BAHSEDİYORSUN SAYIN BASKAN YARDIMCISI SEN O ADAMI KISIR ETSEN NE OLACAK IÇERDE KIME TECEVUZ EDECEK. BIRAZ MANTIKLI DÜŞÜNÜN YA IDAM KARDESİM IDAM BASKA YOLU YOK BUNUN
Ensar vakfındaki çocuk tecavüzleri ortaya çıkınca ilk iş olayı soruşturan Cumhuriyet savcısını görevden alan ve yayın yasağı getiren kim.
nasıl işinize gelirse öyle konuşuyorsunuz ben buna kesin konuşuyorum türkiyede adalet denen birşey yok kardeşim hepimizin evladı var bune vurdum duymazlık getir kardeşim idamı getir ağrıda halen bulunamayan evladımız var nerdesiniz nerdeeeee kafayı yiyorum ben vişdansızlar nerdesiniz bulunsana bu yavruyu tabiii koltuk derdine düşmüşler bu mazlum kimin umrunda allah yar ve yardımcımız olsun.
tecavüzce istismarda küçüğün ve ailenin rızası diye bir cümle kullanan bekir bozdagin bu konu hakkında bırakın konuşması bence yargılanması lazım kısaca " bune perhiz bune lahana turşusu "
cağız, cağız, cağız ülkeyi 16 yıldır ben yönetiyorum ......................................
Idam idam idam idam ......... .
yeni hükümet en ağır cezaları getirmeli yahu o daha çocuk be bir insan bunu aklından bile geçiremez nasıl bir varlık bunu düşünüp uygular aklım almıyor ALLAHIN GAZABI üzerine olsun inşallah
Bozdağ söylediyse ben inanmam... Olmaz o iş...
ya idam gelir yada siz gidersiniz.cocuk tecavuzune ve vatan hayinlerine idam.......
resmen suca teşvik gibi cezalar... hadi cinsel suc isleyeni hadim ettin eeee birde çocuğu öldürmüş onun icin ne ceza vereceksin hapis yatıp cikmasi cezayı çekmiş mi sayılıyor 10-25 yıl yatin ciktiginda o masum yavrular geri mi gelecek varmi bunun garantisi yoksa bu isi ancak kısas vicdanları rahatlatır baska care aramayın kivirmayin yani
idammmmmmmm
idaammmmm
masum bir çocuğa tecavüz edip oldureni nasıl yasatirsiniz
idam gelse diyoruz ama hükümet senelerdir havanda su dövüyor küçücük yavrular maalesef ya ölüyor ya da ömür boyu bu acı ile yaşıyor bu açıklamaları yapan vekiller çok iyide ENSAR vakfı için niye bu kadar hassas davranmadı tabi kendileride zarar görecekler bu göz yummaların sonuçları ilerde çıkmaza giriyor halkımızın daha duyarlı olması gerekmez mi
ne hadımı idam isteriz kimseninbde buna karşı çıkacağını zannetmiyorum.
idam istiyoruz .
hepsi yalan hepsi sahtekar hepsi aldatmaca "çocuk istismarı engelleme komisyonu 23.03.2016" da meclise önerge veriyor akp ile MHP önergeyi Red ediyor şimdide çıkmışlar timsah gözyaşı döküyorlar. anlamıyorum arkadaş terör olayı araştırsın deniyor akp MHP hayır diyor 7 ekim olaylarında yasin boru olayı araştırılsın deniyor akp MHP hayır diyor hayır diyenler mitinglerde terörden yasin borudan bahsedip oy topluyor varmı başka böyle bir ülke. ne olursa olsun terör bile olsa ben suçu devlette görürüm arkadaş başka izahı yok sen önlem alacaksın bir daha olmayacak eğer yok önlem almıyorum dersen böy
kardeşim bi insan başka bi insanı öldürme hakkını kendinde buluyosa öldürüyosa devletinde o insanı idam etmeye hakkı vardır . bunun başka açıklaması olamaz . suçsuz yere kim öldürülüyosa öldüren kişide ölmelidir . Ölen bidaha geri gelmiyo ama öldüren cezasını çekip hayatına devam edebiliyo .
idam kesin çözüm olur inşAllah yavrumuza da Allah rahmet eylesin
ben suçu devlette görüyorum zamanında önergeye hayır demeseydin caydırıcı ceza verseydin bu olay olmazdı akp ile MHP çocuk istismarı önergesine 2016 da hayır demiş bırakın bu boş muhabbetleri ne idamı 2 güne yine unutulur idam muhabbeti allah belasını versin kimin vebali varsa Allah yanlarına bırakmasın
Diğer Haberler