Kurtulmuş, 15 Temmuz etkinliklerine kaç kişinin katıldığını açıkladı

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 15 Temmuz etkinlikleriyle ilgili "birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır" ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, ayrıca, 111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildiğini belirterek, "32 bin 180 kişi uzaklaştırıldı. Yaklaşık 3,5 milyon kamu görevlisi olduğunu düşünürseniz ihraç edilenlerin rakamı, toplam kamu görevlilerinin yüzde 3,5 seviyesindedir." dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısına verilen arada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz etkinlikleri ile ilgili olarak, "Birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır. Bu da birinci yılında vatandaşlarımızın aynen 15 Temmuz 2016'daki gibi demokrasiye sahip çıktığını, vatana karşı yapılan bu ihaneti asla karşılıksız bırakmayacağını, aynı şekilde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmaktan geri durmayacağını açıkça ispat eden önemli bir gösteri olmuştur." ifadelerini kullandı.

"Finansal kaynakları da kurutulacaktır"

FETÖ ile mücadeleye dair Kurtulmuş, "Bu örgütün maddi kaynaklarının kurutulması da bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından birisidir. Bunun için örgütle irtibatlı olan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye devredilmiştir. Ayrıca bu şirketlerin yaklaşık 4 bin 888 mal varlığına el konulmuş bu mal varlıklarının taşınmazlarının Maliye'ye devri sağlanmıştır. Ayrıca, finansal mücadelenin gerçekleştirilmesi için her türlü imkanla bunlarla mücadele edilecek, finansal kaynakları da kurutulacaktır." dedi.

Kurtulmuş, "111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildi. 32 bin 180 kişi uzaklaştırıldı... Yaklaşık 3,5 milyon kamu görevlisi olduğunu düşünürseniz ihraç edilenlerin rakamı, toplam kamu görevlilerinin yüzde 3,5 seviyesindedir." şeklinde konuştu.

FETÖ sanıklarına tek tip elbise

Kurtulmuş, "Mahkemelerimiz açık, hukukun üstünlüğü prensipleri içerisinde hareket ediyor ama bunların (FETÖ sanıkları) tektip elbiseyle mahkemelere getirilmesi daha doğru bir yoldur. Bununla ilgili çalışmalarda Adalet Bakanlığımız tarafından yapılacaktır." dedi.

Mescid-i Aksa'nın İsrail tarafından ibadete kapatılması

Mescid-i Aksa'nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasının kabul edilemez ve son derece yaralayıcı bir karar olduğunu belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"İslam dünyasında üç tane kutsal mescit var. Mekke'deki ve Medine'deki Harem-i Şerifler ve Kudüs'teki Harem-i Şerif. Kudüs'teki Harem-i Şerif, Müslümanların ilk kıblesi ve üç büyük camisinden birisidir. 1967 savaşlarından bu yana da hiç kapanmamış, hele hele cuma namazları hiç aksatılmamıştır. Dolayısıyla böyle bir ortamda hem de İsrail'in bir tarafıyla barış vesaire dediği ortamda bu kararın uygulanması kabul edilemez. İnsanlık suçudur, ibadet özgürlüklerine karşı işlenmiş bir suçtur."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 63 yorum
hahay YALAN VALLA VALİ AÇIKLADI 125 000 KİŞİ KATILMIŞ.HEMBENDE SAYDIM TEK TEK O KADARDI...ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 175 000 KİŞİ VARDIYA...BURDADA 125000 Dİ...HEM VALİ NİYE AÇIKLAMADIKİ ÇOK ŞAŞIRDIM ÇOK BAKAN BEY....
hangi adalet yürüyüşü dangalak pkk lilara mı adalet yoksa vatan hainleri mi
@eftelyamm_06005 senin dediğin bir ilin valisi. diğerleri ne olacak. aklın sıra kafan çalışıyor ya. işte bütün olaylara bakış şekli böyle.
Dağıttığınız sucuk ekmek sayısına göre hesap yapıyorsanız yanlış hesap yapıyorsunuz demektir..
aslında 80 milyon katıldı yanlış biliyorsunuz. herkes o gün sokaktaydı
otobüsler bedava diye herkes bindi ama herks mitinginize gelmedi karun bey
HAYIRLI TRASLAR...
175bin kisi
600 bin demek istemiştir dil sürşmesi
Ülke genelinde 6 milyon kişinin katılması normaldir..
170.000
bence kamunun yüzde 60hala fetöcü ama gızlenıyorlarr
BAŞKALARI TOPLANINCA 170.000 SİZ TOPLANINCA 6.000.000. VAY BE MATEMATİĞE BAK. BİRAZ ADAM OLUN BE
yok be ne 6 milyonu 100 milyon kisi vardi butun kainat oradaydi
LA DEGİT AKP YE YAMAN MIŞ BİRİSİ OLARAK SANA BİR ŞEY DENİYECEĞİM.
Bu dun firavu diye KIME bağırıyordu FETOSU nasil da oluyordu 20 yılını çalan devletsiz BAHCIVANA HANI IVET ÇIKINCA SEHIT GELMEYECEKTI bukalemun
İnanmayabilirsiniz ama Ufolar ile başka galaksilerden başka gezegenlerden bile katılım vardı. Bir ara Jupiter plakalı araç yol istedi benden.
kemalın pkklı lağım fareleri inlerinden çıkamamış.
her işlerinde yalan var arkadaş. bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. pess. şaştık kaldık
çıkar şimdi evde milleti sayan bazı mallar, yok o kadar değil bu kadardı diye.????
Bu sayı işinden vazgeçin! Millet kör değil! Önemli olan sayı değil nitelikli çoğunluk
:))
Yalancının Allah milyon defa belasını versin..
ahahahhahahahahahahah otobüsler metrolar vapurlar herşey seferber edildi herşey bedava yemekler hediyeler verildi...yazık yazık yalan yalan yalan .gördük kaç kişi katıldıgını hahahahahahahahahahahahaha
6milyonmu dedi say bakalım sonrada oku bakiyim
Akp nin İstanbul valisi sayamamismi da dönek bakan açıklama yapmış.
hiç kimse ayranına ekşi demiyor kimne kadar katılmış davasına yerine kim daha adaletli ve birleştirici ona bakmak lazım
istanbulun yarısını oraya sığdırdınız yani... ziya ....
Bu neyin yarışı;buradaki etkinliklere şu kadar kişi katıldı,şuradaki etkinliğe bu kadar kişi katıldı önemli olan ülkemizin bütünlüğü ancak siz yöneticilerin bununla küçük bir alakası bile yok tek derdiniz insanları ayrıştırmaya devam etmek,tek derdiniz yarış içinde olmak.Daha önceki yıllarda politikacıların siyasetçilerin her türlü kavgaya karşılık birbirlerine saygıları vardı.Günümüzde bırak saygıyı hiç birşey kalmadığı gibi nefret kusuyorlar.Haliyle hoca osurursa cemaat sıçar hesabı insanlar birbirine giriyor.Yazıklar olsun.
BİR TİYATRO OYUNUNUN TARİHTE KIRILMAYACAK İZLEYİCİ REKORU ...
bu numan ya okumayı bilmiyor yada saymayı eyyy numan burada tam 80 milyon kişi vardı yoksa sen kimden yanasın..!
YAPACAĞINIZ TEK ŞEY VARSA FETOŞUN PİÇLERİNİ TEMİZLEMEK
yorumlara bak. bu nasıl kafa ya. ne zaman kurtulacaksınız şu ülkeyi kötüleme işinden. bu devlet size ne yaptı lan. neredeyse darbeyi alkışlayacaksınız karşı koyan milletede lanet yağdıracaksınız. ne diyeyim allah gönlünüze göre versin. sizler kimin için ne düşünüyorsanız yakanızda onu bulun.
@k3b_1 kardeş sen saläkmısın darbeyi alkışlayän yorumcular değil darbe etkinlikleri düzenleyenler değilmi yorumlara bir bak kimse darbeden yana değil darbeyi yaratanların da darbeye teşebbüs edenler kadar suçlu diyorlar hani beraber yütümüşlerdiya hani beraber ıslanmışlardıya bütün mesele bu darbe bastırılmış olması darbeyi önledimi sanıyorsun darbe olsaydıda şu anayasa değişikliği yapılacaktı belki biraz ileri gidilerek değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeleride değiştireceklerdi bunlarda değiştireceklerdi bahceli o kadarını verdi aslında kullanılmayıpta uydurma sandıkların oylarıda var
@zebey beyinsiz kendi kendine doğruyu bildiğini sanıyorsun. neyi biliyorum sanıyorsan onda yanılıyorsun. sizin gibilerin fikri zikri bir. hangi yazının hangi yorumun nereye gittiğini anladığım için o yorumu yazdım. at gözlüğüyle sadece tek yöne baktığınız için göremiyorsunuz. şu yazdıklarına bak. aynı tas aynı hamam.
6 milyonmu yavasssssssss
15 temmuz anma etkinliklerine katılımla çarkçı kemalin yollarda teröristlerle kolkola adalet arıyoruz dediği yasadışı izinsiz yürüyüşüne katılanların sayısını çocuk gibi matematik hesabına tutan ne kadar chp li varsa diyorumki yine seçim gelecek o çok övdüğünüz sayısını kaç derseniz deyin katılımcılarınızla seçimi kazanabileceğinizeinanıyormusunuz? Ayrıca ben aday olmayacam diyen bir kemal var ortada siz kurtarıcı olarak görsenizde adam kurtarmayacam aday olmayacam diyor siz hala keMal keMal diyorsunuz
adalet mitingine 2 milyonu aşkın vatandaş katılmışken bunu 170 000 olarak ilan eden valilik ve akp genel başkanına 15 temmuz a şimdi 6 milyon kişi değilde 300 000 kişi katıldı deme cesaretine girene vallahi memleketi dar eder kafalarına yıkarlar böyle bir manyak ülke olduk
Köprünün Yarısı Bostu Onu Napcaz ? Ha Bır de 6 Mılyon Kısı Dogaldır Ama Acılısı Bır Eksıkle Yaptınız Ona Aklım Takıldı :)
bu verilen sayı 81 il ve ilçelerin toplamıdır herhalde....yer adı belirtilmemiş
ben köprüdeydim ama 15 temmuzda mermiler yağarken şimdi cıkar menfaat için belediyede bir iş kaparım hayali ile gidenlerden olmadım
Ölen şehitlerimize ALLAH rahmet eylesin vatan saolsun yeterki.. Bu millet Çanakkale savaşı ruhunda topraklarımızı her daim savunacaktır.. Şu sayı konusunda bir örnek vermek isterim. Hükümettekiler ve chp liler bir futbol maçı yapsın hakemde hakimlerden olsun. Oradaki adalet ne ise ülkedeki adalette o olur diye düşünüyorum.
Zİyaaa Ziyaaaa Ziyaaaa.Gene aslan oldu 10metre.Hayır suç bizlerde.ben matematik öğretmeniyim kendime kızıyorum.zamanında saymayı adam gibi öğretmedik bunlara....Geçen yürüyüşlerde az biraz öğrenir gibiydiler.metrekareye şukadar kişi olsa en fazla bukadar kişi gelmiştir falan diye ama..nedense bu meydanlar genişleyivermiş.binlerden milyona çıkmış??saymayıda bilmiyor .....
Asıl bu adamları araştırmaları lazım hâlâ Akp ye feto dalgası yapılmıyor, o zaman 15 Temmuz un anlamı olur...
Diğer Haberler