Leyla Aydemir'in ölü bulunmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

Ramazan Bayramı'nın 1'inci günü Ağrı'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'den dün acı haber geldi. Leyla Aydemir'in cansız bedeni Ağrı'nın Bezirhane Köyü'ne 2 kilometre uzaklıktaki dere yatağında bulundu. Acı haber, herkesi yasa boğdu. Leyla'nın ölü bulunması ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre çıplak halde bulunduğu belirtilen Leyla'nın üzerinde sadece fotoğraflarda boynunda takılı olan mavi boncuklu kolyesinin bulunduğu ifade edildi.

Ağrı kent merkezinde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin 3'ü erkek, 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla, Ramazan Bayramı'nın ilk günü merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 300 nüfuslu Bezirhane Köyü'ne gitmişti. Aile, yakınlarıyla bayramlaştıktan sonra Nihat Aydemir'in babasının evine gelmişti.

15 DAKİKA SONRA DIŞARIYA ÇIKMIŞ FAKAT LEYLA'YI BULAMAMIŞLARDI

Aydemir çifti içeri girerken, Leyla, kapı önünde oynamaya başladı. Yaklaşık 15 dakika sonra dışarı çıkan çift, kızlarını bulamamıştı.

Leyla Aydemir'in kaybolması olayıyla ilgili Valilik tarafından kriz maması oluşturulmuş, 5 bin fotoğrafının çoğaltılarak il genelinde dağıtılmıştı. Leyla Aydemir'in aranaması sırasında ailesine sayısız ihbar telefonu gelmişti. Gelen ihbarları tek tek değerlendiren emniyet güçleri, küçük kızın, Mardin, Sivas ve Silivri'de görüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu saptamıştı.

TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞAN HABER GELDİ

Leyla'dan kaybolduğunun 18'inci gününde, dün akşamüstü, acı haber geldi. Leyla'nın cansız bedeni, didik didik edilen Bezirhane Köyü'ne 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine ot biçmek için giden bir köylü tarafından bulundu.

leyladanacihaber
Minik Leyla’nın cansız bedeni burada bulundu.

Acı haberi alan Leyla'nın ailesi, sinir krizi geçirdi, gözyaşlarına boğuldu. Cenazesinin hastaneye getirilmesinin ardından yakınları ve çok sayıda vatandaş hastaneye akın etti.

MAVİ BONCUKLU KOLYESİ BOYNUNDA BULUNDU

DHA'nın aktardığına göre; Leyla Aydemir'in cenazesi saat 23.40 sıralarında Erzurum Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Cenazeyle birlikte aileden sadece amcası Yusuf Aydemir geldi. Erzurum Adli Tıp Kurumu'na getirilen minik Leyla'nın naaşının otopsi işlemi 3,5 saat sürdü. Daha sonra Leyla'nın cenazesini taşıyan ambulans, memleketi Ağrı'ya hareket etti.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre çıplak halde bulunduğu belirtilen Leyla'nın üzerinde sadece fotoğraflarda boynunda takılı olan mavi boncuklu kolyesinin bulunduğu ifade edildi.

leyla

KESİN ÖLÜM SEBEBİ YAPILAN İNCELEME SONUCU BELLİ OLACAK

Leyla'nın kesin ölüm sebebi, yapılan inceleme sonucunda belli olacak.

BUGÜN DEFNEDİLECEK

Ağrı Devlet Hastanesi morguna konulacak minik Leyla'nın naaşının, bugün öğle namazını müteakip Bezirhane Köyü'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği öğrenildi.

DARP İZİ İDDİASI

Görgü tanıkları çok zayıfladığını belirttikleri Leyla'nın vücudunun bazı bölgelerinde de darp izlerine rastlarını öne sürdüler. Oldukça yorgun ve ayakta durmakta zorlandığı gözlenen amca Yusuf Aydemir, sorular karşısında "Çok üzgünüz çok bitkin haldeyim. Acımı anlatamam sizlere, bir şey diyemem" diye konuştu.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA: DERE YATAĞINDA SU İÇERİSİNDE BULUNDU

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Leyla Aydemir'in ölümü ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Leyla'nın kaybolmasının ardından aynı gün soruşturmaya başlandığını belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Bilgi sahibi olduğu değerlendirilen şahısların ifadelerine başvurulmuş, bulunabileceği değerlendirilen tüm adreslerde aramalar yapılmış, çocuğun en son görüldüğü Bezirhane köyü ile çevre köy kırsal alanda arama ve kurtarma köpekleri ile JAK ve AFAD ekiplerince elde edilen bilgiler adli anlamda değerlendirilmiştir. 2 Temmuz tarihinde bir vatandaşın ihbarı üzerine Leyla Aydemir, Bezirhane köyüne yaklaşık 2-2.5 kilometre uzaklıkta dere yatağında su içerisinde ölü vaziyette bulunmuştur. Ceset üzerinde yapılan ölü muayene işleminin akabinde ceset kesin ölüm sebebinin tespiti için klasik otopsi işlemi yapılmak üzere Erzurum Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı'na gönderilmiştir. Leyla Aydemir'in ölümü ile ilgili olarak 3 Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş ve soruşturma titizlikle devam etmektedir. Soruşturmanın aşamaları hakkında gerek görülmesi halinde ayrıca bilgi verilecektir."

leyla-dan-aci-haber

DEDESİ: SIRTINDA YARA İZLERİ VARDI

Leyla'nın dedesi Zeki Aydemir, "Torunumu bugün ot biçmek için bölgeye giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenler bulunup adalet önünde hesap versin" dedi.

AĞRI VALİSİ ELBAN: DAHA ÖNCE ARANAN BÖLGEDE BULUNDU

Ağrı Valisi Süleyman Elban, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Maalesef bugün 17.45 itibarıyla köyün yaklaşık 3 kilometre kuzeyinde derede, su içerisinde cansız bedenine ulaşıldı. Söz konusu alan daha önce balık adamlarımız tarafından ve havadan drone görüntüleri ile çok fazla taraması yapılan bir alandı ancak maalesef bugün bu alanda cansız bedenine ulaşıldı. Konuyla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Savcılığın konuyla ilgili soruşturması devam ediyor. Kamuoyuna gerekli açıklama daha sonra yapılacaktır. Başımız sağolsun." ifadesini kullandı.

Okuyucu Yorumları 32 yorum
Allah herkese vicdan nasip etmezmiş demek ki yoksa böyle bir meleğe nasıl kiyilir
Ateş düştüğü yeri yakar. Yakınlarına Allah sabırlar ihsan eylesin. Tekrarını inşaallah ülkemin insanlarına yaşatmasın. Amin.
Ben sebep istemiyorum ya...Ben böyle olaylar istemiyorum ülkemde...Bu suçu işlemeye cesaret edecek insan olmaz...CEZASI İDAM OLMALI...Masum melek bu ya...Meleği öldürmüş...Günahsız bir varlığı katletmiş...Bunun cezası ateşe atmak, yok etmek olmalı, başka ceza yargılama, hadım falan SUÇLUYU KAYIRMAKTIR...
idam bile bu yaratıklara ödül gelir
aynen katılıyorum ateşe atmak aklıma gelmemişti bu Çok güzel fikir.
böyle bişey olamaz
Mrb arkadaşlar son günlerde kadına karşı şiddet ve çocuklara karşı yapılan cinsel istismar haberleri yüreklerimizi parçalamakta hep birlikte bunu protesto etmek için elimizden geleni yapalım hepimiz biliyoruzki kadın ve çocukların varoluşu bir milletin varoluşudur.yıllarca bu katliamlara son verilsin diye dört gözle bekledik ama zamanla bu cınayetler kat kat arttı.artık Batman halkı olarak bunlara dur demeliyiz.hepimizin insanlık adına bır arada olma vakti hepimizin çocuğu yegenı kardeşi var küçük bir kan damlasına can veren rabbim canımızı almadıkça hıc bır kul Böyle bır vahseti yapamaz eylul Leyla ve daha nıceleri çocuklarımız böyle canıce ölmeyi haketmedi çocuklar birer melek lütfen
Sussam olmuyor, sövsem soğumuyorum, aklımdan çıkmıyor. Benim de çoluğum çocuğum var. Aklım almıyor, sinirim dinmiyor, hiç bir çocuğa böyle bir muameleyi yakıştıramazken böyle onun bunun çocuklarına yapılmasını istediğim işkenceleri bitiremiyorum. Madem devlet toplum yapısına zarar vereceğini düşündüğü konular ile ilgili OHAL gibi tedbirler alabiliyor ise neden bu konu ile ilgili kati bir çözüm üretmiyor. Allahım çocuklarımızı her türlü beladan, musibetten, kötülüklerden koru. Bizi evlatlarımıla sınama...
15 temmuzdan sonra meydan idam isteriz diye şov yapan akp şeçmeni ve idarecileri nerede? idam neden getirmiyorlar illa kendi başlarına bişey mi gelince idam gelecek yazıktır ulan bu cinayette hepinizin el izi var
BİZİM HABERİNİ OKUMAYA YÜREĞİMİZ DAYANAMAZKEN,DAHA SİNEKTEN KORKACAK YAŞTA YAVRULARIN YAŞADIĞI ÇARESİZLİĞİ,İKİ CİHANDA DA BEDELSİZ BIRAKMA ALLAHIM..
herşey önce aile eğitiminden sonrada toplum eğitiminden geçiyor. toplumu devlet kurumları eğitip terbiye eder. tv de uygunsuz diziler survivorlar din adamları diye çıkan palyaçolar hersene değişen eğitim sistemi üstünede 6 tl yediğimiz patates ya midemize çöker yada evlatlarımıza. iki evladım var ve gelecekleri için çok kaygılıyım.
Senin yerine ben ölseydim keşke
Allah belanızı versin. Çekin elerinizi masum bedenlerden.
idam şart yemişim avrupa birliğini
Allah cezanizi versin sayenizde insanlığın dan utanır oldum #İdamistiyoruz
sosyologlar,psikologlar hiç konuşmuyor.Bu olaylar niçin arttı?Bir nedeni olmalı.idam bu durumu çözmez,asalım ama olaylar yine devam ederse.Toplumsal bir sorun bu,bu caniler niçin arttı?Resmî açıklamalar yetersiz,idamlara rağmen ole aylar sürrse ne olacak.asmak kolay,önemli olan çocukları yaşatabilmek.
senin o maviş gözlerine kurban güzel meleğim,hiç bir çocuk bu dünyada olmamalı zaten. artık şeytan yere inmiş.cennette güzel güzel oyna güzel yavrum...ALLAH bunu yapan caniye umarım bu dünyada ve öbür dünyada cezasını verecektir.
o güzel yüzün huzur bulmuş be küçük melek.. kurtuldun bu dünyanın çilesinden, insanın adisinden diyerek kendimizi teselli edelim bizde. sana bunu yapanlar yargı önüne çıkmasınlar, onları halkın eline verin lakin o halkın içinde sağduyu birkaç kişi olsunki hemen ölmesinler!
Yeni Türkü'nün söylediği gibi "BİZ BÜYÜDÜK VE KİRLENDİ DÜNYA" Bir kız babası olarak sakalım rahatsız ediyor diye öpmeye kıyamadığım bir evladım var. Ailenin acısını Taşa yüklesen kum olurdu heralde. Allah sabırlar versin.
KESİNLİKLE İDAM İSTİYORUZ. BİR AN ÖNCE YASALLAŞSIN. YETER ARTIK
ÖZEL EĞİTİME IHTİYACI OLAN ÇOCUKLARA GEREKLİ DÜZENLİ EĞİTİMİ VERMEYENLER ,ÇOCUKLARA HER TÜRLÜ YOLLA FİZİKSEL VE DUYGUSAL ŞİDDET UYGULAYANLAR CEZALANDIRILMALILAR
idam idam idam başka yolu yok artık
idam gelmedikçe bu tür olayların önü alınamaz.
allah Belasını versin bu küçük kızcağıza bunu yapanların yürek dayanmıyor
nasıl kıydınız bu meleğe allah sizi perişan eder inşallah
leylaya masum yavrumuza Allah rahmet eylesin kaderi kötü leyla ne suçun günahın vardıda yavrum bu caniler canını aldı allah onları helak eylesin yurdunu yuvasını dağıtsın bu canilere caydırıcı cezalar olsaydı belkide masum kızımız yaşıyor olacaktı sevgili hükümet vatandaş gereken desteyi sizlere veriyor çıkarın artık caydırıcı yasalarıda cezalarıda bi daha leylalar katledilmesin bunların sebebi siz oluyorsunuz sevgili hükümet devleti yönetenler. vatandaşlar canını malını kime emanet edecek kimse artık polisten hakimden savcıdan subaydan korkmuyor.laşkalaşmış teröre FETÖYE.hizmet.eder hale
Allah rahmet eylesin küçük melek Cennetinde nurlar içinde yat,Bu kadarmı cani bu insanlar,şu hale bak minicik canlar insan sıfatlı mahluklar tarafından hungarca öldürülüyorlar çıkarın artık şu idam kanununu,asma olmasın , kılınçla kesme olsun,şucun şiddedine göre 1,2,3 kerede alıyorlar adamlar şuçlunun kellesini.Yıllarca arap ülkelerinde çalıştığım için biliyorum kelle alma halkın gözleri önünde yapılıyor. Şu bir gerçektir ki ölüm cezası insanları bu tür suçlardan uzak tutmak için alınabilecek en iyi yöntemdir.İdam kanununu çıkmalıdır.
idam yasasının kesinlikle çıkması gerekiyor yasalar tekrar düzenlenmeli hırsızlar içinde başkalarının hakkını gasbedenler için de cezalar caydırıcı olmalı kimsenin zaten allahtan korkusu kalmamış yasalardan korksalar bari. bu kadar güzel masum bir çocuğu öldürmek canilik
%99 MÜSLÜMAN DENİLEN BİR ÜLKEDE BUKADAR MANYAK VE SAPIK RUHLU ADAM NE ARA YETİŞTİ? ESAS ÜZÜCÜ ŞEY BU SAPIK VE HASTA VARLIKLARLA METRODA OTOBÜSTE FALAN BERABER OLCULUK ETMEMİZ VE BU PİSLİKLERLE AYNI TOPLUMDA YAŞAMAK ZORUNDA KALMAMIZ..
Benim gibi adam bile kolay kolay aglamaz ama bu melegin ölüm haberini sabah haberlerinde duyunca gözlerimden yaş kendi kendine aktı Allah ailesine sabır versin benimde evladım var zaten evladı olan herkesin içi cız ediyor Ya bizimde basımıza gelirse? Benim tek işteyim yeter artık Sayın Cumhurbaskanım su ülkemize İDAM getirin lütfen su güzel meleğe güzel kıza kıyan serefsizler kimlere kıymazki
O KADAR ÜZÜLDÜM Kİ ELİM AYAĞIM BOŞALDI BUNU YAPANIN CEZASINI KELİMELERDE KARŞILIĞI YOK
Anne ve babalar bu kadar küçük çocukları gözlerinin önünden ayırmamalıdırlar, bu tür küçük çocuklar bazen tek başlarına bırakıp akıl almaz yerlere yürüyüp gidebiliyorlar. Bizim 2 defa bu tür olay başımızdan geçti, bir defasında 2-3 yaşındaki çocuğumuzu yürüyerek evlerine giderken 1 km. ötede ana karayolu geçmeden 10 metre mesafede bir merdiven basamağına otururken yakaladık. Bize gelmişlerdi, nereye gittiğini sorduk. ''evimize gidiyordum.'' dedi, oysa anne ve babası bizde idi. 2.olayda 3 küçük çocuğumuzu tren yolunda oturuken buldum, geç kalsam tren hepsini çarpacaktı. Lütfen, dikkat.
Diğer Haberler