Lice'de en yüksek 'evet', 1 Kasım'ı boykot eden köyden çıktı

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı, Hz. Ebubekir’in soyundan gelenlerin yaşadığı köy olarak bilinen ve kanalizasyon sorunları çözülmediği için 1 Kasım 2015’teki seçimlerini boykot eden Oyuklu köyündeki iki sandıktan yüzde 70 ’evet’ oyu çıktı. Köy muhtarı İbrahim Savaş, yüzde 85.72 hayır oyu kullanılan Lice’de en fazla evet oyu kullanılan köy olduklarını söyledi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı olan ve 1 Kasım seçimlerinde kanalizasyon sorunları çözülmediği için sandığa gitmeyen Oyuklu köyünde yaşayanlar, 16 Nisan referandumunda sandık başına gitti ve Lice’de en yüksek ’evet’ oyu çıkan köy oldu.

Lice ilçesine 32 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin nüfuslu Oyuklu köyündeki 1053 ve 1054 numaralı sandıklarda kayıtlı 691 seçmenin 480’i referandum için oy kullanırken, 334 kişinin ’evet’, 120 kişinin ’hayır’ oyu verdiği, 26 oyun da geçersiz olduğu öğrenildi.

Köy Muhtarı İbrahim Savaş, "Hayır" oranının yüzde 85.72 olduğu Lice ilçesinde yüzde 70 oranında ’evet’ oyu veren tek köy olduklarını belirterek, sorunlarının çözülmesini istedi.

"MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE YİNE OY KULLANMAYACAĞIZ"

1 Kasım seçimlerini boykot ettikleri için köylerinde sadece iki sandık görevlisinin oy kullandığını belirten Muhtar İbrahim Savaş, "Tüm dünya Türkiye’ye karşı olduğu için buna tahammül edemedik ve devletimize destek olmak istedik. Bu nedenle ’evet’ oyu verdik. Milletvekili seçimi olsaydı yine oy kullanmayacaktık. Ülkemize sahip çıkmak için sandığa gittik. Bu ülkenin geleceği için ve Avrupa’ya karşı olduğumuz için oy kullandık. Devletimiz huzur içinde olsun. Bizim köyümüze hizmet gelsin istiyoruz. Biz elimizden geleni yaptık. Devlet de bize yardım etsin. Köyümüzdeki kanalizasyon sorununun çözümünü istiyoruz. Köyümüze hizmet getirilsin. Kanalizasyon yüzünden atık su yer üstünden gidiyor. İnsanlarımız ve hayvanlarımız etkileniyor. Bu büyük sağlık sorunlarına yol açıyor. Milletvekilleri seçimden önce gelip oy istiyorlar. Seçimden sonra teşekkür bile etmiyorlar. Şu anda milletvekili seçimleri olsa yine oy kullanmayacağız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Kurtardınız vatanı sağolun, olayın kimseyle alakası yok bir türlü anlamıyor cahil insanlar adamların tek amacı oy oranını arttırmak için gerilim yaratıyo her seçim aynı seneryo her seçimde tutuyor, zamanında israil israil filistin filistin şimdi filistinle ilgili bir tek kelime geçmiyor eee israil kanka olunca..
çapulcular,tencere tavacılar yerınde durmayacakmıs, busefer memleketı yıne yagmalamaya kalkarsanız ben hem geçmısın ıntıkamını alırım hem de evet oranları göründügü gıbı az degıl haberınız olsun çapulcular
@aydnmurat bir maymunun ifadeleri :)
İYİ HALT ETTİNİZ
kaşmerler KAŞMEROĞLİ kaşmerlerrr
Diğer Haberler