Marmaray'da su sızıntısı

Marmaray projesi hizmete girmeden önce birçok mühendis güvenlikle ilgili kaygılarını dile getirmiş, hatta konuyla ilgili protesto eylemleri dahi yapılmıştı.

29 Ekim’de açılışı yapılan Marmaray’da aynı hafta içinde birçok aksaklık olmuş ve ulaşım durdurulmuştu.

Ancak Marmaray’da ortaya çıkan son görüntüler, güvenlikle ilgili inanılmaz bir sorunu ortaya çıkardı. Görüntülerde Marmaray'ın içine bazı bölgelerden su sızdığı net bir şekilde görülüyor.

soL Portal'ın elde ettiği görüntülere göre, Marmaray'daki kuzey kısım, alt 10. segmentte su kaçağı bulunuyor. Diğer kaçak ise, yine kuzey kısım segment 13'te.

TCDD yalanladı

Marmaray’ın su sızdırdığı iddiaları üzerine açıklama yapan TCDD, iddiaları yalanladı.

Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, “Marmaray’ın su sızdırdığı iddiaları gerçek dışıdır. İddia edildiği gibi, Marmaray’da 13 no.lu bir segment bulunmamaktadır. Herhangi bir şekilde sistemde su sızıntısı söz konusu değildir” denildi.

Görüntülerin ardından sosyal medyada da konuyla ilgili yorumlar paylaşıldı. İşte o yorumlardan bazıları:

-eğer deniz suyu sızıntısı ise 1-2 güne kalmaz tünelin çökeceği anlamına gelir. çünkü, denizin 60 metre altındaki tünele uygulanan basınç ortalama 7.18323 kg-cm2'dir. yani santimetreye 7 kilo basınç binmektedir, ki 1 metrekare alana ne basınç uygulandığını siz hesaplayın.

-zemin suyu kaynaklı olabilir ama marmaray'da tünellerin ek noktalarında deniz suyu sızıntısı olması da beklenmedik bir şey değil.

-suyun nereye gideceğini bilmemesi sonucu gerçekleşen olaydır. zamanla öğrenip yolunu değiştirecek ve marmaray'dan uzak duracaktır. (ekşi sözlük)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 205 yorum
YALAN HABER İNANLAR GERÇEKTEN APTAL OLMALI 1. ORDA ÇÖPLERİN NE İŞİ VAR 2. SU SIZDIRAN TER PASLI VE ÇÜRÜMÜŞ NE ÇABUK 5 YILLIKMIŞ GİBİ OLDU ORASI VE 3. NE ARA GİRDİLER O TÜNE SEFERLERİ İPTAL EDİPTE ÇEKTİLER BU VİDEOYU RESMEN SOL HIYARLARININ YALAN DOLAN PO-ROPAGANDASIDIR
"extrabilenadam" dam Azda olsa Dini bilseydin bunu yazmadın sa lak kendindir . Peygamber efendimiz sünnetini bilseydin ne demek istediğimi anlardın. Peygamber efendimize meyve Ağacını aşılamasını rica ediyorlar Ama Efendimiz Her işi Eylinin yapması gerektiğini söyleyerek Çiftçinin yapmasını buyuruyor. Ama sen düşünceni savunmak yerine hakarette bulunuyorsun Açıyorum kendime SENİN GİBİ AHMAK İLE AYNI OYA SAHİBİM. Sen git Allah Allah Diyen RTE inanmaya devam et.
bundan 4-5 sene evvel Ankaranın suyunda arsenik var diye bir idda da bulundu bazıları (chp) bunun üzerine melih gökçek gelin istediğiniz yeden yu alıp analiz yapın arsenik bulamazsınız dedi ve sonra ekledi bizim suyumuzda yok ama izmirin suyunda var dedi, sonra izmir belediye başkanı aziz kocaoğlu bize iftira ediyorlar böyle birşey yok dedi... bilin bakalım devamında neler oldu, o dönem izmirde yaşıyordum ve bu konuşmalardan bir hafta sonra aziz kocaoğlu evet izmirin suyunda arsenik oranı biraz yüksek ve biz bunu bir yıldır biliyoruz ve çözmeye çalışıyoruz dedi ve işte yatsı ve mum olayı...
Bu sızıntı öldürür kaçın :) denizin içindesin normaldır böle şeylerin olması bu sızıntılar evde bile oluyor.
arkadaşa katılmamak elde değil birde mynet sen sen ol yalan haber yapma yapma marmarayda pet şişenin ne işi var ve salak o sanatçılar bir bok bilmeden konuşmasınlar. onlar kıçını açan soydarılık yapan özeli olmayan mağlukatlar adam bile değiller
nasıl bir ülke burası arkadaş adamlar su sızma görüntüsünü çekmiş işte TCDD de (dolayısıyla hükümet)bunu yalanlıyor.her zaman ki milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar.bunu da muhalefet yaptı derler!seçimler yaklaştı reklam yapacağız diye oy toplayacağız diye insanların canını hiçe sayıp hiçbir güvenlik önlemi almadan iş bitmeden iş bitti hayırlı olsun diyorlar.bu ülke de zaten tesadüfen yaşıyoruz.
BIÇAKLA OLUR MU CANIM??? OLSA,OLSA PALALI BİRİ YAPMIŞTIR:)))NASILSA PALALILARA HİÇ KİMSE MÜDAHALE ETMİYOR:)))
Ya şuna inanan insanda azıcık zeka kırıntısı varmıdır acaba. bi kere o suyu senin çekebilmen imkansız. çünkü yapılış modeli aynı bir termos gibi yani dış kaplamanın içinde bir tüp daha var ve onun içinde insan var. bu suyun olabilmesi için dış kaplamanın tamamen dolması ve bir delik daha açılıp içe girmesi gerek. zaten birinci kesim dolduğu an basınç etkisiyle anında kopar. nasıl cahil bir toplum ya. adamın biri bir depoyu çekip al marmaray diyor. ve buna da bir düzine gerizekalı inanıyor. yahu azıcık düşünür be insan
seni tebrik ederim
size kesinlikle ketilıyorum bir tane adam akıllı birşey yazan yok hep gereksiz muhabbetler acınacak hallerine gülüyorlar zoruna gidenler hep böyle fitne fesat yapıyor
Kardeşim senin yorumunu beğenmeyen 6 kişi var şu anda. Adamlara Gerizekalı dedin gibi. Alındırlar sanırım. Yüzlerine vurma lütfen :)
Anlamadan dinlemeden yorum yapıyorsunuz göt yalayacağım diye her şeye karşı çıkmaya alışmışsınız marmarayda bu kadar kaçak olması normal halledilir sorun değil önemli olan akstan kaçmış olmasın o zamanla kasma yapıp yırtılma meydana gelir o zaman çok tehlikelidir.
ölürsek biz ölürüz seve seve marmarayda hak teala yazmışsa gelmişse ecel vakti. Namazımızı tam kılarız zikirimizi çekeriz, Allah-u azimmüşanın huzuruna çıkarız. ergenekon kokusu geliyor burnuma ama o marmarayki bir çağın kapanışı yeni bir çağın başlangıcıdır. durmak yok yola devam!!1!
YALAKA
yahu 2 vida, alın bir ingiliz anahtarı, sıkın şu vidaları. Ya da bizim mahallenin musluk tamircisi hayri abiyi çağırayım sıksın şu vidaları. Ben marmaray kaçak yapıyormuş dedirtmem arkadaş. memleketin tüm parasını oraya yığmışız, olur mu hiç kaçak maçak.
aynen :D ya hem kaçak maçak olduğu yoktur yaa manyağın biri nerden çektiyse bi video çekmiş ortaya bişey atıyolar işte
http://www.haber7.com/guncel/haber/1096797-marmarayda-su-sizintisi-yalani
Usaklar hemen hamsi gibi laak diye atlamayun. Ne maglum o videonun marmaray da cekildigu..? Demirler videodaki gibi paslanur mu hemen 1 ayda.?
salak salak laz şive komikligi yapma konuşmasını bilmiyorsan konuşma
birkaç saatte paslanır laz muallim.
muallim olmuşsun bi boktan haberin yok. hay seni okutan hocayı.
Adam tutuyor denizin altına metro yapıyor millet çamur atmaya yer arıyor. Sız nere vatandaşısınız papua yeni gine mi? Tayyip düşer artık bu haber üzerine adam delik! Bulmuş el birliği ile kapatalım. Her eli sallayan oralara girecek bir kişi hunu bulacak ve haber yapacak. Hadi yaptı hu adam o becerisini şu sürekli imdat kollarını çeken marmaray görmüş masum köylülerin görüntüsünü bularak göstersede onlarida izlesek. Malum haber alma özgürlüğümüz var.
maşallah o ne kadar zekiymiş! bu ak koyunlar ya hiç bir şey yutmuyor hiç kandırılamıyorlar yorumlara bakıyorum helal olsun.Sizi başbakan bile kandıramaz.
Haşa sen daha zekisin! Asıl seni kemal bile kandıramaz
la çakal,sen kara koyunsun galiba
koyun diye kime denir,48 saat daha tencere tava çalarsak AB hükümeti görevden alıcak haberini yayıp inanana denir.
Bu görüntüyü çeken embesil tam olarak çeksede kimin gerçek kimin yalancı olduğu anlaşılsa.
70 sene istanbul a Belediye başkanlığı yapan CEHAPE Su Elektrik Yol ve Çöp sorununu Halledemediler 10 senede Dünya şehri olduk Bahane Üretmeye devam edin HEDEF 2023 :))
SİZ SOLCULAR YİNE KARIŞTIRDINIZ O SIZINTI SİZİN ALTINIZDAKİ SIZINTI SİZ ONU GÖRMÜŞSÜNÜZ.MARMARAYA BAKSAYDINIZ ORADA TÜRK SÜNGÜSÜNÜ GÖRÜRDÜNÜZ
sakız yapıştırın , problem biter
SİLİKONLA DIKAYALIM
şu yorum yapan sanatcılar sorun başbakan cumurbaşkanı genel kurmay başkanı kim diye sorun bilmezler ama yorumlarıyla ukalaca gündeme gelmeye calışıyolar sizin türk oldugunuza bile inan mıyorum araştırın muhakak bir rumluk vardır marmaraya kurban olasınız
içerisinde sol kelimesi geçiyorsa "müftü karısıyım" safsatası gibidir. 1-2 gün sonra çıkar foyaları merak etmeyin :D
Zaten Batacak Olacak şeyi söylüyoruz. Sen Mimar ve Mühendislerine güvenme her yerde Allah Allah deyip sizleri kandıran RTE inanın...
salak!
"extrabilenadam" dam Azda olsa Dini bilseydin bunu yazmadın Salak kendindir . Peygamber efendimiz sünnetini bilseydin ne demek istediğimi anlardın. Peygamber efendimize meyve Ağacını aşılamasını rica ediyorlar Ama Efendimiz Her işi Eylinin yapması gerektiğini söyleyerek Çiftçinin yapmasını buyuruyor. Ama sen düşünceni savunmak yerine hakarette bulunuyorsun Açıyorum kendime senin gibi ahmaklarla aynı oya sahibim.
marmaray birilerine belliki çok batıyor trenler o tünele girip çıktıkça acı çeken gezi zekalılar var sanki onlara giriyormuş gibi :D
KLASİK CEHAP ZİHNİYETİ HABERİ.....ÇAMUR AT İZİ KALSIN ... KARDEŞİM BEĞENMİYORSANIZ BİNMEYİN YAYA GİDİN KADIKÖYE BAKIRKÖYE.....EŞŞEĞE BİNİN...!
Bu habere inananların ve devlet yetkililerinin iddialar asılsızdır,yalandır beyanlarına kulak asmayanların tek yapacağı iş Marmaray'a binmemeleridir. Hiç olmazsa salya sümük küfrederek her yapılan işe karşı gelen,beğenmeyen,muhalefet edenlerin burayı kullanmamaları sayesinde hiç olmazsa millet rahat rahat seyahat eder. Gerçi bunların ağa babaları ve dedeleri de 1.2. köprüye hep karşı gelmişlerdir ama; bu kafa memleketin hiç bir M2 sinde ufacık bir iş yapmadığı için herkesten çok kullanmaktadırlar buraları.
Birisi işiyor heralde pet şişede koymuşlar :) Ya bırakın kardeşim Marmaray ile uğraşmayı size buradan ekmek çıkmazzzzzz..
Eğer sol portal parmağını bu işe soktuysa o işten zaten hayırlı bir sonuç çıkacağını beklemek yanıltıcı olur.Çünkü bu arkadaşlar hiç bir zaman yapıcı olmaz hepimiz biliyoruz.Yanlarındaki o mühendislerde bırakın marmaray'ı köprüyü sadece dağda bayırda tavuk damı yapan adamlardır onlara fazla itibar etmesinler.
bunun marmarayda olduğu nerden belli, karanlıkta biryerlerden çekilmiş bir video, bunu siz görüyorsunuzda yetkililer görmüyormu yani, bırakın bu ucuz numaraları kim bilir nerde çekilmiş video sanki gizli çekim videosu gibi, tvitterciler de sazan gibi atlamış
olmadığı nerden belli?
benim düşündüğümü yazmışsınız. görüntülerin marmarayda çekildiğine inanmıyorum. bunu karşı görüşlüler yapmış olabilir diye düşünüyorum.
Dikkatiniz çekerim; "soL Portal" :) valla komik oluyo artık.
Su sızdığı doğru. Ama su sızan yer Marmaray değil, sizin küçük beyinleriniz. Beyni sulanmış, ahmak, hasetler..
OLACAĞI BUYDU :) ASRIN TIRTIIIIIIII
Mynet nerden bildi iddianın doğru olduğunu hemen yayınladı acaba Hükümete çamur atılsın da ne olursa olsun mynet için önemli değil ver yayına gitsin
Şimdiye kadar bu memlekete hiçbir hizmet getirmemişsiniz,yapılan güzel hizmetleri karalamışsınız,sizin işiniz bu.İstemezük.Uçak Marmaraydan daha mı güvenli ki uçakla seyahat ediyorsunuz.Bundan böyle ölüm korkusu yaşamamak için her yere yaya gigin.Millet aya ,siz yaya.Hah..
Binmeyin arkadaş... Metrobüsle 1 saatte dolaşarak karşıya geçin. Sizi zorlayan mı var...
Birileri iş yapar birileri çene çatarmış :) İzlemeye devam edin. Rahat olun Marmaray'a bşi olmaz :)
Kaç tane gerizekalı oldugunu görmüş olduk :) Bi yerin su kaçağını koymuşlar. Adı olmuş marmaray kaçağı bu kadar salakta inanıyor.
Allah ın sopası yok tayyip bey Arkadaşlar halen nasıl bir beyin nasıl bir cehalettir bu ki tayyipi olan onca şeyer rağmen destekliyorsunuz gerçekten psikolojik rahatsızlıklarınız olabilir normal bir durum değil artık bu !
Arkadaş çok komiksiniz, milleti iyice saf sandınız. Bu şekilde sızıntı olsaydı basınçtan parçalanırdı kimse tutamazdı.
mühendislik olarak çok doğru bir tespit
Sızıntının boyuna göre hemen parçalanmaz, yarık genişler önce buda bir zaman kazandırır önlem için.
cekemeyen binmesin kardesim marmaray su kacirmis olabilir ama sizin icinize kacmis o su marmarayin tamir olur ama sizinkisi malesef
çok bilmiş kızlar sizde hergün su kaçırıyorsunuz nedir yani... marmarayıda bezleriz siz rahat olun:)))))) beraber yürürüz biz bu yollarda beraber ıslanırız marmarayın su kaçaklarında... küçük beyinler büyük projeleri algılayamaması normal
Diğer Haberler