MEB müdüründen sosyal medyada skandal sözler

Denizli'nin merkez Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım tepkilere yol açtı.

MEB müdüründen sosyal medyada skandal sözler

Denizli'nin merkez Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel'in sosyal medya hesabından yaptığı, 'İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız' şeklindeki paylaşımı, büyük tepkiye neden oldu.

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yaptığı, 'İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız' diye başlayan paylaşımı kısa sürede yayılırken, eğitim camiası başta olmak üzere birçok kesimden tepkiler yükseldi.

Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Kadem Özbay, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Çamlıbel'in sosyal medyada, 'İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız. Ya sandıkları patlatıp Osmanlı'nın torunları olarak masaya yumruğumuzu vurup sahaya ineceğiz ya da bir 90 yıl daha sürünmeye devam edeceğiz. Ne diyordu İmam-ı Şafi Hazretleri, 'Fitne zamanı, düşman oklarını takip edin, o sizi Hakka götürür' şeklinde paylaşımda bulunduğunu belirten Kadem Özbay, "Bu paylaşımı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı ve bazı okul müdürü ve müdür yardımcıları da beğendi" dedi.

Eğitim- İş Denizli Şube Özbay, paylaşımı 'rezalet' ve 'Cumhuriyet düşmanlığı' olarak nitelendirirken, Çamlıbel hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Denizli Valiliği'ni ve Cumhuriyet Savcılığını göreve davet eden Özbay, şunları söyledi:

"94 yıldır Türkiye Cumhuriyeti'nde farklı görüş ve düşünceler bir arada varlığını sürdürmüştür. Bundan sonra da sürdürecektir. Ancak bugünün Türkiye'sinde birlikte yaşamamıza ve Cumhuriyetimize kastedecek pek çok gerici, bölücü ve ayrıştırıcı söylemle maalesef karşı karşıya kalmaktayız. Mesaj ilk bakışta bir şube müdürü tarafından yalnızca kendi düşüncesini ifade etmek için paylaşılmış gibi görünse de biraz araştırıldığında bu hastalıklı düşüncenin bir grup üzerinde yaygınlaştığı kolayca anlaşılmaktadır. Ne yazık ki sosyal medya üzerinde bu ve benzeri paylaşımlarda adeta bir saadet zinciri oluşmuştur. Korkarız ki yapılmak istenen Cumhuriyet düşmanı bu zihniyeti olağanlaştırmak ve yasalmış izlenimi yaratarak paylaşılmasını arttırmaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 157 yorum
Atın bu kripto teröristleri meslekten diyeceğim ama kimi kime attırıyorsun diyeceksiniz...
Neyi, kimden geri alıyorsun birader ? kolay gelsin.. :-)
bunların yetiştirdiği dindar ve kindar nesil işidci oluyor işte !
Atatürk ve silah arkadaslarinin yunan postallarinin altindan alip sana biraktigi bugün özgurce yasadigin bu vatan ülken degilmi.
Artik akp den birinci sira milletvekili adayi olur
@taylan_kuloglu_1973 Yakışı siz PKK lıları millet vekili yapıp TBMM sokmadınızmı Kılıçtaroğlu sayıyordu
@msamilx ne kadar cahilsin ya hdp ile akp işbirliği içinde 14 yıldır. körmü sağırmı yoksa nesin sen
İçimizde ne çok hain varmış ulan osmanlıda bizim cumhuriyette soytarı seni bırakın şu bölücü ağızlarını 2 kuruş daha fazla para yürüteceğim diye yapmayınn
@vuslat_29 işte soru bu osmanlı bizimse eger laik sistem osmanlıyı neden kabul etmez hatta şöyle diyelim geçenlerde CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI şöyle demişti hatırlarmısın osmanlı osmanlı ne osmanlısı şeker bile üretemeyen osmanlı
@gungorkucuk NE OSMANLISI BİRADER HUNLAR,GÖKTÜRKLER........ONLAREDA BİZİM ANCAK ŞU NDA YAŞADIĞIMIZ KANLA CANLA KURTARDIĞIMIZ BİR VATANIMIZ VAR OSMANLI YOK
@gungorkucuk göngörcüm osmanlı bir aile ve sen onların torunu değilsin. Sen osmanlı şehzadelerinin kulum dediği dedenin torunusun tamam mı bunu unutma.
@gungorkucuk laiklikle alakalı değil bu iş. laiklik şu zamandaki gibi dini kullananları devlet işlerinden uzak tutan tek mekanizma. din tacirlerinin istediği bizim gibi vicdanlı ve tabi dinini az bilen insanlara laikliği dinsizlik gibi göstermek. din Allah ile kul arasında bak fetö din ile neler yaptı. dikkat edin memlekette nekadar tarikat çoğaldı aynı ırak gibi suriye gibi bunlar hep 14 yılda oldu tesadüf olabilirmi iyi düşünün.
@keynes28 tek tekilmeyle haklısın. ama anlayana
@gungorkucuk kardeş Osmanlı bizim değil di biz Osmanlınındık. Tebaa idik yani. Bir ailenin tebaa sı!.
şimdi evet diyecek vatandaşlara sesleniyorum, bunlara evet diyeceksiniz unutmayın
Adam Memurlukta liyakatsız torpilli belli.
Helal olsun doğru söylemiş.gerçek vatan evladı işte....
@ondergunes Sen gerçek vatan evladını hiç görmediğin belli. Böyle evlattan gerçek vatan evladı çıkmaz.
@ondergunes gercek vatan evladi suriyede sehit dusuyor ovdugun adamlara bak be dangalak herif
Kardeş sen osmanlıda herkese bir cariye veriyolar sanıyosunda öle değil o iş çok yanlış yerdesin sen..
senin gibi bi mahlukat sürünmeye mahkumdur zaten bunun cumhuriyetle falan alakası yok
BENİM ANAM BABAM BELLİ ELHAMDÜLİLLAH.OSMAN TORUNU DEĞİLİM
@keynes28 Seni yürekten kutluyorum. Hedefi onikiden vurdun.
@keynes28 BU INSANLARIN ANASI BABASI SAHIP CIKSAYDI OSMANLIYA YAMANMAKCIN CABA SARFETMEZDILER.
@alaaddinyucesoy O kadar Osmanli soyunu koruyup Cumhuriyeti kotuluyorsa niye basi sikisinca Cumhuriyetin kapisini caliyorda Osmanli soyuna gitmiyor bu zati sahsi Cumhuriyet yedirip icirip yaralarini sarmak zorunda degil..
ne var bunda doğru söylemiş hala anlamamkta ısrar ediyosunuz varlık savaşı veriyoruz ekonomik savaş veriyoruz 1915 de çanakkale ruhunun devamı
@murat_karayazi_1980 Allahım sen bu mümin kullarını yanıltmaya uğraşanları senin gazabına havale ediyoruz sen en iyisini bilenlerdensin.....
DEVAM EDİN İÇİNİZDEKİ İRİNLERİ ÇIKARMAYA. HER İRİN ÇIKARTTIĞINIZDA CENABI HAK SİZLERİ DAHA İYİ TANIMAMIZI SAĞLIYOR. BAĞIRSAĞININ BİTİŞ NOKTASI GIRTLAĞI OLAN SİZLER HER AĞZINIZI AÇTIĞINIZDA SİZDEN OLMADIĞIMIZI . İNSAN OLDUĞUMUZU. AHLAKLI VE İNANÇLI OLDUĞUMUZU ANLIYOR VE ALLAHA ŞÜKREDİYORUZ.
CUMHURİYETİN NİMETİNDEN FAYDALAN. SONRADA SALDIR İYİ İŞ VALLA
HAYIRDIR CAMİYE Mİ GİDEMİYORSUN YOKSA BU SENİN TANIMINLA TUTSAK OLDUĞUN ÜLKEDE ŞUBE MÜDÜRÜMÜ OLAMIYORSUN !!!
ne var herkes düşüncelerini özgürce beyan edemezmi demokrasi türküsü söyleyenlerin neden zoruna gidiyor herkesin şahsi paylaşımı ister beğenir ister beyenmessin ama hakaret etme şahsına karşı kötü söz kullanmak kimsenin haddine değildir
@edipvar HADİ YA, KİMİN ÜLKESİNİ KİMDEN ALİYOR SÖYLE BAKALIM
Bastırılmış duyguların dışa vurumu başladı.Nasıl bir zihniyet bu arkadaş bir de MEB Müdürü olacak.Gerçi bu adamın sonu belli soruşturma başlatılır,ya görevden alınır ki ben görevden alınacağını sanmıyorum ya da terfi ettirilir.!!!!
vallahi pes. yani gercekten pes yani 90 yil once ulke gulluk gulustanlik mis da bizim mi haberimiz yok yani pes yahu insafsiz ulkenin heryeri isal edilmis. neyse cok agir konuscam yaziklar olsun
fitnenin özü sizsiniz be boşuna okumuş cahil ...
ulen müdür sen kesin meb bakanı olursun artık seni gidi seni makam ve koltuk uğruna yapmayacağınız yok
Çok doğru bir paylaşım niye zorunuza gitmişki sizin oklarınız nereye belli zaten
cumhuriyet ve demokrasi laiklik deyince ,bunlar solcu dediler, elhamdulillah ezan muhammed desek müslümansın dediler , vatan millet bayrak desek kafatascı faşist dediler biz de neye inanacagımızı şaşırdık..bir insan hem vatansever hem müslüman hemde demokrat olamaz mı ? 79 milyonu seviyorum varmı sorunu olan ?Diyarbakırda benim vanda benim trabzonda benim konyada benim artvinde benim antalyada benim gümüşhanede benim sinopta benim izmirde benim ben bu ikiliği ezer geçerim.Evet de dese Hayır'da dese ben türkiye'yim.
Kimin ülkesini kimden alıyorsun sen kimsin ama geleceğin için yatırım yapıyorsan kullanacağın başka şey bul kendine
nesi rezalet adam doğruyu söylemiş.hakkı haykırmış.en ağır cezayıda alsan sana helal olsun müdürüm.o yazın sahibinin ensesine gitti yapıştı,onları kaşıntı tuttu.
@tarihiuzman uzmanlığın tarihse eğer senin ecdadının .......... m
OSMANLI TORUNLARINA BAK SEN.YUNANLA SAVAŞ VAR DESEN HEPSİ KAÇAR AMA ATAÜRKLE CUMHURİYETLE SAVAŞ VAR DERSEN HEPSİ ORTADA.YAZIKLAR OLSUN SİZE
Son zamanların modası,Çalışmayıp koltuğuna yapışanların sosyal medya üzerinden iktidara yaranmak için yazdığı birkaç satır yazı ve sonrasında gelen kahramanlık!Artık bu zat bir iş yapmasa da el üstünde tutulur ve makamını sağlamlaştırmıştır.
ya sen eğitimci olamazsın, senin yetişridiğin çocuklar umarım senin gibi olmaz senin oraya aklınla bilginle geldiğini sanmıyorum seni birileri o koltuğa oturtmuş sanırım. yok sa bir eğitimci böyle saçma şeyler söylemez. işine bakar siyasete bulaşmaz.
seni adam diye o koltuğa oturtan hükümette suç
BU CUMHURİYET SİZİ FENA ÇARPACAK HABERİNİZ OLSUN.
klawye şilahşörlerinin ağzına sakız vemiş
bu ülkeyi geri almaya çalışanlar hayır oyu kullanacak olanlardır.esas tüm yurdu saran bu AKP istilasından ancak onlar kurtaracaktır.
Cumanız mübarek olsun, bu zihniyet kardeşi kardeşe kırdıran düşünce, daha dün bir partili iç savaş çığlıkları atıyordu bu gün ise kamu görevlisi üstelik milli eğitim personeli kin kusuyor nefret tohumları ekiyor düşünün bu zatı muhteremleri referandumdan sonra sokaklara çıkar biz HAYIR diyenleri ifşa ederek vatanımızdan toprağımızdan atmaya kalkarlar ise hiç şaşırmayınız Dervişin niyeti belli tek tek dökülmeye içlerindeki gizli niyetleri açık etmeye başladılar daha çok duyacağız bu tür fikirdeki insan düşüncelerini iyi tahlil edip kararımızı ona göre vermeliyiz sandık çok önemli Allah korusun
SÜRÜNMENİZ BUYSA AYAĞA KALKINCA NE OLACAK ACABA.HALK YÜZDE 89 HAYIRRRRRRR DİYOR
O dediğin biraz sıkar
bunlar gündem değiştirme maniplasyonları piyadeleri önden sürüyorlar dün manisada içsavaş diyen bir cehalet bugün bu yarında bir başka senaryonun fragmanları çıkmaya devam edecek inşallah sonuç bunlar için HAYIR larla döner
BU OSMANLI OLMAYAN MİLLET SENİ MÜDÜR YAPMIŞ AŞ VERMİŞ İŞ VERMİŞ SEN NE YAPIYORSUN O AŞIN TASINA İŞİYORSUN.
İşte ak parti zihniyeti
@kadir_1980_lppce AKP OLACAK ...AK PARTİ DİYE BİR KISALTMA YOK..
YALAKALIKTA SINIR YOK AMA SALTANATTA SINIR VAR .KESER DÖNER SAP DÖNER MİSALI.
İNSANLARI GERMEYİN KARDEŞİM BEN EVET DİYECEM AMA BU MÜDÜRÜN YAPTIĞINIDA AAACAYİP ŞEKİLDE KINIYORUM BEN BEN NE OSMANLI İÇİN NE ŞERİAT İÇİN NEDE BAŞKA BİR ŞEY İÇİN OY KULLANMIYACAĞIM BEN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN GELECEĞİ VE MİLLETİMİZİN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN OY KULLANACAĞIM.BIRAKIN OSNALIYI SELÇUKLU YU BİTMİŞ ARTIK
@keynes28 İYİDE BUNLARI BİZ DEMİYOZ SENİN PARTİN DİYOR İLLEDE OSMANLI İLLEDE PADİŞAHLIK DİYOR.gÖKÇEK BİLE ANKARA SPORU OSMANLI SPOR YAPTI.mİLLETİ GEREN ONLAR.İYİCE OKU,ARAŞTIR.
MEMLEKETTE YETERİNCE ŞEHZADE SULTAN VAR MÜDÜRÜM SANA BİŞİ VERMEZLER YAPTIĞIN YALAKALIKLA KALIRSIN
Diğer Haberler