Melih Gökçek’ten 15 Temmuz iddiası: İlk tweet'i ben attım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz gecesine dair "O gece saat 23:07’de ilk tweet’i de ben attım. 8 milyon 800 bin kişiyle etkileşim kurdu" ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek’ten 15 Temmuz iddiası: İlk tweet'i ben attım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TGRT Haber’de katıldığı programa Avrupa'daki artan ırkçı dalga için “Türkiye'deki kalkınma ve yatırımlar kabusları oldu” dedi.

‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görevde kaldıkça, evvelden belirli bir ivme kaydederek zaten kalkınan Türkiye'nin çok daha büyük yatırımlar ile daha da kalkınacağını biliyorlar' diyen başkan Gökçek, “Bu yüzden Batı, 16 Nisan Referandumu için hayır tarafında” değerlendirmesinde bulundu.

“BATI'NIN KORKUSU, YATIRIMLAR VE KALKINMA”

Batı'daki Türk düşmanlığına farklı bakış açısı getiren Gökçek, ekonomik kayıplarına, Türkiye'deki yatırımlara karşı tahammülsüzlük vurgusu yaparak, “3. Havalimanı yapıldığı zaman, ilk etapta İstanbul'a günde 500 bin yolcu, ek seferler ile de günde tam 1 milyon yolcu gelecek. Keşke Ankara'ya yılda 1 milyon turist gelse… Burada günlük 1 milyon yolcudan bahsediyorum. Yani; Avrupa'nın pabucu dama atılıyor. Dünyanın ortasında bir yere inerek bir başka noktaya kolay intikal etmek varken; daha uzak bir bölgede transit geçiş yaparak gereksiz akaryakıt ve vakit kaybetmek istesinler ki zaten. Ne ekonomik ne akıllıca… Türkiye öyle avantajlı bir konumda ki; Avrupa'dan, Asya'dan, Afrika'dan gel, tam orta noktadayız. İşte bu yüzden Hollanda Havayolları itiraf ediyor; yüzde 25 kaybımız olacak. Amsterdam – Schiphol, artık sıradan bir havaalanı olacak. Almanya da daha önce açıklamıştı. Frankfurt yüzde 55 zarar ediyor. Bu paralar Türkiye'de toplanacak. Buna tahammül edemiyorlar. Rotterdam'daki olayı böyle değerlendirebilirsiniz. Almanya, Türkiye'de Sünni-Alevi Çatışması'nı tahrik ediyor. Almanya'daki dernekler üzerinden buradakileri kışkırtıyor. Recep Tayyip Erdoğan olmasa, 3. Havalimanı yarım kalacak. Erdoğan'ı uzaklaştırmanın yollarını arıyorlar. Ama Erdoğan, ‘tek elden' Türkiye'yi idare etmeye kalkarsa; evvelden kalkınan Türkiye çok daha kalkınacak. Bu yüzden Batı, 16 Nisan'da referandum tarafını ‘hayır' kampanyası ile yürütüyor” dedi.

“TÜRK DÜŞMANLIĞININ TEK SEBEBİ FETÖ'DÜR”

Avrupa'daki ‘Türkofobi' için Gökçek, FETÖ'yü işaret etti ve “Türkiye'de 3-4 yıldır tasfiye oluyorlar. Hele hele son darbe girişimi sonrası yaşam hakları kalmadı. Bunlar yurtdışına çöreklendiler. Özellikle ABD'de ve AB'de gerek milletvekili gerekse de gazeteciler üzerinde inanılmaz bir baskı oluşturdular. Parayla gazeteci ve politikacı satın aldılar. Cumhurbaşkanı'nın ve Türkiye'nin itibarını sıfırlamak istiyorlar. Nazist uygulamalar yapıyorlar; bizi sultanlıkla suçluyorlar. Demokrasi için çarpışıyoruz. Belçika, Kanada, Danimarka, Japonya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Büyük Britanya, İspanya ve İsveç; dünya krallıkla yönetiliyor, bizi sultanlıkla eleştiriyorlar. Tam demokrasi Türkiye'de var. Avrupa, menfaati gereği Türkiye'ye karşı olabilir; ama düşmanlık FETÖ'den ileri geliyor” değerlendirmesinde bulundu.

“AB / ABD İÇİN DEMOKRASİ DEĞİL, SÖMÜRMEK ÖNEMLİ”

Batı'nın “diktatörlük” eleştirileri ve ‘Demokrasi için kaygılıyız' sözlerini yorumlayan Gökçek, “Avrupa'nın demokrasinin yanında yer alması diye bir şey söz konusu değil. 15 Temmuz bastırıldığında, ABD ve AB'de ‘Mağlup olan subaylar, bizim dostumuzdur' diye açıklamalar yapıldı. Onlar için demokrasi önemli değil; onlar için sadece sömürmek, bölmek, parçalamak, yutmak, ekonomileri yok etmek önemlidir. İster demokrasi olsun; ister 8 parçalı bir koalisyon olsun, başında da bir diktatör bulunsun ve ordu eliyle idare edilsin hiç önemli değildir. Yeter ki; amaçları gerçekleşsin, menfaatlerine hizmet edilsin” diyerek Avrupa'daki ‘hayır' kampanyasını yorumladı.

“DÜNYADAKİ FETÖ OKULLARI, CIA OKULLARIDIR”

‘FETÖ, CIA elemanıdır. Bundan kimse tereddüt etmesin' diyen Gökçek, “CIA, dünyanın dört bir tarafında FETÖ'ye ileri karakollar kurdurdu. Yani; FETÖ okulları, CIA okullarıdır. Putin mesela, CIA bağlantısı nedeniyle Rusya'daki FETÖ okullarını hemen kapattı. Dolayısıyla CIA, FETÖ'yü neden iade etsin? Konuşması, sistem için iyi olmaz. FETÖ'yü iade edeceklerine şahsi olarak inanmıyorum. Eğer çok sıkışırlar ise FETÖ ya kalp krizi geçirir, ya kanser olur, ya acil büyük bir hastalık olur. Bir ay içinde temizlenir” şeklinde konuştu.

“SON 10 YILDAKİ 12 SİYASİ CİNAYET FETÖ'NÜNDÜR”

Başkan Gökçek, BBP'nin merhum başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun FETÖ tarafından suikast ile öldürüldüğünün ‘12 belge' ile sabit olduğuna dikkat çekerek, “Onun partisini de ele geçirmeye çalıştı. Ancak Yazıcıoğlu büyük bir siyasetçiydi. Partisini çetelere teslim etmedi. Yazıcıoğlu'nun kendi ifadesidir ‘çete' benzetmesi… Parti yönetimi içine gelmelerini engellemesi Yazıcıoğlu'nun suikast ile öldürülmesine yol açıyor. FETÖ'nün sesli kaydı da var; bir sohbetteki, ‘Bir perşembe akşamı ölür, bir cuma günü cenazenize ulaşırlar' talimatı ile Muhsin başkan şehit ediliyor. Muhsin Yazıcıoğlu, helikopter düştükten sonra aslında ölmüyor, bacağının kırılmasıyla kurtuluyor. Dursun Özmen isimli bir emniyet müdürü, Yazıcıoğlu'nun durumu hakkında bütün illere telsiz anonsu geçiyor. Ancak güvenlik güçlerinin, yardımın ulaşmasını engellemeleri ve yer tespitine izin vermeyişleri ile adeta ölüme terk ediliyor. Köylüler patlamayı duyuyor, olay yerine gitmeleri engelleniyor. İstanbul'dan gelen yardım ekibi, Boztepe'ye çıkmak istiyor; durduruluyor. İHA Muhabiri İsmail Güneş, kaza yerinden 600 metre ileride bulunuyor mesela… Bacağı kırık olarak o soğukta bu kadar uzun mesafe gitmesi imkan dahilinde değil. Teknik cihazların hepsi sökülmüş. Nerede olduğu, neden söküldüğü sorulunca ‘yaktık' diyorlar. Hangi gerekçe ile olduğunun cevabı yok. Türkiye'deki son 10 yılda gerçekleşmiş bütün siyasi cinayetlerin müsebbibi FETÖ'dür. Cinayet şebekesi FETÖ'nün bugün, bildiğimiz 12 suikast olayı var” dedi.

“ŞOFÖRÜN EVİNE SIĞINDIM, FETÖCÜLERİN BİNASIYMIŞ; TERK EDİLMİŞ BİR GECEKONDUDAN KRİZİ YÖNETTİK”

15 Temmuz akşamı, krizi nasıl yönettiğini de anlatan Melih Gökçek, “Belediyeden ekseriyetle gece 1-2 gibi çıkarım. O akşam erken saatte, 10 gibi çıktım. Üzerimizden F-16'lar geçiyor. Ne olduğunu anlamadım. Hemen sağı solu aradım; en son Faruk Çelik'e ulaştım. ‘Faruk' dedim, ‘Ne oluyor?' O da ‘Melih' dedi, ‘Darbe oluyor.' Bir binaya gittim; benim şoförümün evi… Fakat altta ve üstte FETÖ'cüler oturuyormuş. ‘Beni buraya niye getirdiniz yahu' diye kızdım. Oradan çıktık, terk edilmiş bir gecekondu bulduk. Eski, kocaman tüplü bir televizyondan gelişmeleri takip ederek, telefon trafiği ile halkımızı sokağa davet ettik, güvenlik personeline gerekli emirleri verdik. İlk talimatım, ‘Ulus'ta toplanın' oldu. Bu arada Hasan Doğan aradı, ‘Ankara'ya geliyoruz; hazırlığınızı yapın' diye… Havaalanına emniyet mensuplarını doldurduk. Daha sonra kentte 11 noktada çatışmalar olduğunu tespit ettik. Bunlara müdahale edildi. İki kulağımda iki telefon herkese yetişmeye çalışıyorum. O akşam 18 televizyon canlı yayınına bağlanmışım. Başbakanlık Müsteşarı aradı; ‘Twitter'ı kapattık' dedi. ‘Olur mu yahu' dedim, ‘İrtibat kurmalıyız, milleti sokağa çağırmalıyız' diye rica ettim. Sadece 4 dakika sonra saat 23.07'de ilk tweet'i de ben attım. 8 milyon 800 bin kişiyle etkileşim kurdu bu tweet bir anda… Düşünebiliyor musunuz? İnsanları mücadeleye katılmaya davet ettik” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
FETÖ CIA AJANI PEKİ ONU ÖVENLER PARSEL PARSEL YER VERENLER NE AJANI AYNAYA BAK BİRDE KENDİNİ SORGULA
KOMEDİ FİLİMİ ÇEKSEN ARTIK YETER BIKTI MİLET SENİN YALANLARINDAN.
Sayın Gökçek siz bir belediye başkanısınız. Görev süreniz halen dolmadı mı. Yetmedi hani diyordunuz ya gençlerin önünü açın başarılı insanların önünü açın diye. Niye koltuğunuzu bırakmıyorsunuz. Bu nasıl koltuk sevdası anlamadım. Koltuk sevdası mı yoksa korku belası mı...Artık gidin siz bir belediye başkanısınız. Ama doğru bu ülkede belediye başkanları hızla bir şekilde tırmanıyor bir yerlere. Uzak durun artık. 15 Temmuz muhabbeti sıktı artık
Bu adamı ciddiye alan var mı? Nasilsaniz öyle yonetilirsiniz diyor hadis. Bu adamı görünce Türk milletinde bir utanma hissi oluşmuyor mu acaba?
Başkentin Belediyesi bu adamın yönetiminde ya sanada bravo anKARA
geçmişte bu adamın fetö hakkında söylediklerini herkes biliyor neden başka belediye başkanları konuşmuyorda bu hep medyada
Geçmiş 10 yıldaki cinayetlerde fetonun parmağı varsa akp masum mu
60 yıldır türlü bahanelerle oyaladığınız yetmedi değilmi.. Bu birliğin hamallığını yapan Fransa ve Almanya yakın zamanda çark edecektir. Sallantıda bir birliğe girmek gerçekten akıl tutulması olur. O yüzden biz Türk birliğini kurup , doğalgazımızı da satarız, tarımımızı da yaparız. Rusya ile de anlaşıp çorbamıza bakarız. Siz size verilen esrar ile alkol ile ayyaş gibi takılmaya devam edin.
@apoli_deniz Türk birliğini kurup olmayan gazını satacaksan elini tutan yok, Tarım bakanlığı afrikadan arazi kiralamış tarım yapıyor, sanki ülkede arazi yok,
feto direk seni aradı sanırım :)
allah razı olsun türkiyeyi savaştan kurtardın
insanlar tankların önüne yatarken ev ev nasıl saklandığını anlatmaktan utanmadın anlatmaya da devam ediyorsun
bunu adam yerine koyup birde haber yapıyorsunuz be..kim bu kim.?
Adam konuşarak suçunu bastırıyor.
saklanmak için gece konduda ne işin var melih senin sıkıntın var yoksa her gün 24 saat konuşup laralama yapmazsın refarandum sonrası akp de siyasi feto temizliği olabilir .. olmasıda zorunludur kimlere kısmet göreceğiz
@tiktik008 seçime kadar beklemek hata bence
kendi yaptıklarını kendi karıştırdıkları haltları masum insanlara atıyor bu akpliler. münafığa dönmüşler.
kenardan bakıyorum...vatanı satmak için ne kadar pislik varsa erdoğana gökçeğe,dine imana saldırıyor...
Nasil bir korkusu varsa cok yirtiyo kendini tarih sakli tutmaz bir gun yatgilancaksiniz ama dunyada ama ahirette
Savaşta her sey mübah diyolarya bunlarda başa gelene kadar hocayı evliya yaptılar sonrada hoca it oldu hepiniz aynısınız neyin kafasını yaşıyonuz hacı
Valla beni çok güldürdün Melih bey... Allah da seni güldürsün... Ya ne bitmez 15 Temmuzmuş arkadaş.... Pehlivan tefrikası gibi... Her seçimde sanırım 15 Temmuzla ilgili yeni yeni birşeyler duyacağız.. Daha epey bir kullanılacak herhalde :)))))))...
gökçek gibiler giderse senin gibileri vatikan zaten yaşatmaz...şapşalın hormonluları
İ.M. okadar çok konuşuyorki kendisine etiketlenen FETÖcü lükten aklanmak için çabalıyor.AKP ye ispatlasın.
ZAFER HAVALANI GİBİ HESAPLAYIPTA SONRA YÜKLENİCİ FİRMAYA HER AY 800 BİN TL SEKİZ YÜZ BİN TL ÖDEME YAPYALIM MİLLETİN CEBİNDEN
''Sen Fettullah Gülen gibi muhterem bir insana nasıl Feto dersin, Hemen Özür dile'' İ.Melih Gökçek... Başkan ya senin oğlanlarda yanlış bilmiyorsam cemaat okullarından mezun. Bu arada itfaiye alımlarında sadece cemaat den olanlar alınmıştı. Müdürleri de aynı cemaatten di. 100. yıl ve Çukurambar parsel parsel Cemaatin adamlarına verildi. O olsun sen hep mücadele ettin bunlarla....
Diğer Haberler