Meteoroloji'den son dakika açıklama: Sıcak hava uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre, yarından itibaren bir haftalık süre zarfında yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağının tahmin edildiği aktarıldı. Mevsim normallerinin oldukça üzerinde gerçekleşecek en yüksek sıcaklıklar ile özellikle yurdun iç kesimlerinde sonbaharın gelmesiyle birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı farktan dolayı sağlık problemlerine karşı dikkatli olunması önerildi.

Meteoroloji'den yapılan son dakika bilgilendirmesinde, yurdu etkisi altına alan sıcak hava dalgasına ilişkin uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Geçtiğimiz hafta boyunca ülkemiz sıcak hava dalgasının etkisinde kaldı. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretti. Yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illerimizde bugüne kadar ölçülmüş Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırıldı.

Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre; yarından itibaren bir haftalık süre boyunca yine yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 - 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediyor. Ayrıca ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Dün ve bugün yurdumuzdaki hava sıcaklıklarında meydana gelen 2-5 derecelik azalmanın ardından yarından itibaren yurt genelinde tekrar hissedilir derecede artacağı bu hafta sonu ve önümüzdeki haftanın ilk günleri özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde (İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında) ekstrem sıcaklık değerleri görülebileceği ve Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırılabileceği tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinin oldukça üzerinde gerçekleşecek en yüksek sıcaklıklar ile özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde sonbaharın gelmesiyle birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı farktan dolayı yaşanabilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Şu haber için koydukları fotoğrafa bak ülkemde habere dikkat böyle çekiliyor artık.
aga boyle seyleri elestrnlerden olmak istemiyorsan, başarili bir insan olmayi dene
doğru yaklaşım
@Serkancaa NE ZİHNİYETLE BAKTIĞIN ÖNEMLİ. SENDE BAKMA.
Ülkede doğru düzgün ağaç kalmadı.Olacağı bu.
STUN GİBİ MAŞALLAH :d ŞU HAVUZUN GÜZELLİĞİNE DE Bİ BAKIN
@caca_kirimli_2017 çocuğa cinsel istismarda bulunan, şort giyen kadına tekme atan, yetmezse tecavüz eden işte senin gibi insanlar. bir de bu pisliği beğenen bunun gibi tacizci tecavüzcüler.
ilk bahar son bakar filan artık yok mevsimler çabuk değişti
havuza bakın sütun gibi :)
kadini görünce habere tikladim sadece kadına baktım haberi okumadım beyler beni yadirgamayin
Allah sonumuzu hayır etsin
Diğer Haberler