Milli Piyango'da üç şanslı ilçenin sırrı ne?

"Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, şans oyunlarında büyük ikramiyelerin aynı yerlere çıkmasını ‘’Korelasyon var’’ diyerek izah etti. ‘’Korelasyon’’, olasılık anlamına geliyor

Milli Piyango'da üç şanslı ilçenin sırrı ne?

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Recep Biçer, şans oyunlarında büyük ikramiyelerin Çankaya, Muratpaşa, Pendik, Yenimahalle gibi ilçelerine çıkmasını ‘’Korelasyon var. Kuponların yüzde 10’u buralarda oynanıyor ’’ diyerek izah etti. ‘’Korelasyon’’ olasılık anlamına geliyor.

Genel Müdür Biçer, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Maliye Bakanlığı bütçesi görüşülürken yaptığı açıklamada, şans oyunlarına müdahale edilerek devir yoluyla ikramiye tutarlarının yükseltildiği, ardından da belli kişilere aktarıldığı yönündeki iddiaları yanıtladı. Çekilişlerin halka açık ve noter huzurunda gerçekleştirildiğini anlatan Biçer, ''1939 yılından bugüne kadar kesintisiz olarak talih oyunları çekilişleri yapılıyor ve binlerce çekilişin birinde bile usulsüzlük saptanmadı'' dedi.

‘’YÜZDE 10 ORANI’’

İdare tarafından 4 sayısal oyun oynatıldığını, bunların da zaman zaman devirleri olduğunu kaydeden Biçer, Ankara'nın Çankaya, Antalya'nın Muratpaşa ve İstanbul'un Pendik ilçelerinde oynanan kolon sayıları itibariyle yüzde 10'a yakın oranları bulunduğunu, çıkan ikramiye ile oynanan kolon arasında da birebir ‘’Korelasyon’’ olduğunu söyledi.

2012 yılında büyük ikramiyeleri 12 kez Ankara Çankaya, 9 kez Antalya Muratpaşa, 8 kez İstanbul Pendik ve 5 kez de Ankara Yenimahalle’den oynanan kuponlar kazandı. Sayısal lotoda, 14 ile 21 Nisan ve 13 Ekim tarihlerinde üç kez en yüksek ikramiyeyi, Ankara Yenimahalle aldı. 14 Nisan’da bir milyon 581’er bin lira kazanan iki kişi de kuponunu Yenimahalle’den oynadı, 31 Mart ve 13 Ekim’de de Antalya Muratpaşa büyük ikramiyeyi yakaladı.

Şans topunda ise 16 Mayıs ve 25 Ağustos günü 391 bin lirayı bulan toplam ikramiye Antalya Muratpaşa’ya çıktı. Şans topu 7 Mart’ta ise Yenimahalle’den tutturuldu. 5 Temmuz günü Yenimahalle’ye çıkan süper loto ikramiyesi ise, tam 2 milyon 184 bin lira oldu. On numarada ise 5 Mart, 23 Nisan, 28 Mayıs ve 15 Ekim çekilişlerini Muratpaşa ilçesi kazandı. Muratpaşa’da 28 Mayıs çekilişinde iki kişi birden sonucu bilerek büyük ikramiyeyi aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 112 yorum
Adam doğru söylemiş. İstatistiki olarak Türkiyede başımızın belası sırtımızın kamburu herşeye hile karıştırma potansiyeli ile Muratpaşaya her hafta ikramiye çıkması arasında pozitif korelasyon vardır. Ayrıca % 10'u bulan kupon oranları Muratpaşa gibi metropol için az bile. Hani İzmir, Bursa, Konya falan olsaydı neyse de. Arkadaş kafamı buluyorsunuz bizle. Şans oyununda korelasyon mu olur. Alsana korelasyon o zaman. Türkiye de 900 ilçede oynanan şans kuponu sayısı ile muratpaşada oynanan kupon sayılarını yan yana koy ve çıkan ikramiye miktarları arasındaki korelasyonu hesapla.
Çok doğru söylediniz. Karşısındakileri aptal yerine koymanın bir diğer ifadesi de "Korelasyon" oluyor!
KOYUNLAR anlamaz kardeş, istediğin kadar anlat. Ben bu müdürün anlatttığını yüzde hesabını yaptım. Bahsettikleri ilçeler de oynama oranı tüm yurt geneline vurduğunda %00,2 ye tekamül ediyor. Adam %10 dan bahsediyor..
Bana hiç inandırıcı gelmedi , işleri güçleri alavere dalevere; Peki Kardeşim TV'den canlı yayınlanan , teletekste canlı verilen çekilişler neden sebepsiz yere kesiliyor , ondan sonrada halkın huzurunda yapılıyor diyorlar. Hangi halk , hangi noter hepsi düzmece... İnsanların maneviyatlarında oynamada üzerlerine bunlardan başka kimseyi tanımam..., Sayın Recep Biçer ; kesintisiz olarak talih oyunları çekilişleri yapılıyor ve binlerce çekilişin birinde bile usulsüzlük saptanmadı'' dedi. Saptayamazsın tabiki , sol el alıyor sağ ele veriyor. Sistem buu
HARAM HARAM HARAM.ALLAH SORAR HESAP GÜNÜ VAR.
SANA VAHİYMİ GELDİ
vergisi ödenmiş para, alan razı veren razı hangi kritere göre haram diyorsun, ezberci olarak değil bana adam akıllı kaynak göstererek cevap ver?
toplar biraz ağırlaşırsa sanırım hep en altta durur hafif olanlar yukarıda döner durur :) Şeytanın avukatı, sinemalarda :D
Ayarlamasyon'un adı oldu sana Korelasyon.. oh ne güzel memleket valla, adını değiştir tamam.. külahıma anlatın bu martavalları belki inanır...
büyük ikramye çıkan yerler dikkat edilirse chp ve sol kesimin yoğunlukta olduğu yerler.bu işte bir iş var.bu işte ergenekon var.
tam tersi cemaatin yoğunlaştığı bölgeler (kayseri, yenimahalle, fatih, konya, muratpaşa, sarıyer vb)bu iş caiz operasyonu kokuyor.
yenimahalleden sıramı beklıyorum..
yenimahalle anca kendıne fınans yaratır , keriz halkta öıksın dıye bekler :)
Zaten piyango haram kardeşim.oynamazsın olur biter.kimse oynamazsa burdan kimsede nemalanmaz.
Büyük ikramiyeyi kazanan kuponlar,çekiliş yapılan saatten ne kadar gün veya süre önce yatırılmış;kazanan kuponları makine mi oynamış yoksa vatandaş mı..bunları neden açıklamıyor sayın müdür...Yok korelasyon muş,yok olasılık mış,bir tane istatikçi prof çıksında açıklasın..Milleti aptal yerine koymaya alıştılar ya,durmak yok devam..
tutan kuponun fotoğrafını koysunlar gerçi onuda ayarlarlar .resimler üzerinde oynama yapılabiliyor. bir zevkimiz vardı onunda içine ettiler.
muratpaşanın nüfusu kaç ki yüzde on şanşı olsun bu saydığın ilçelerin toplamı bir bursa yapmaz.mp kurumu itibarını yitirmiştir.son yıllarda benzer işlerin spor toto ve iddaa üzerinde oynandığını düşüncesi de yaygınlaştı.sizin söylediklerinize kimse inanmıyor ama konuşuyorsunuz.bu arada bursa demişken,uzun zamandır bursa nilüfer ve yıldırım büyük ikramiye almaz oldu,bayilermi kapandı.
muratpaşanın nüfusu 400.000 üstü.ve burada hep göçmen var.tabii kayıtlı olmayanlar hariç...bilginize..
BÖLE OLASILIK OLMA KİMİ KANDIRIYOSUNUZ
oyun içinde oyun oynanıyor.
çekilişler canlı olarak yayınlanan TRT den neden kaldırıldı önce buna cevap verin
Darbe yaparlar''Atatürkççülük adına,Demokrasi adına derler;Bırakın kendilerini yahudi damatlarının bile 100-200 daireleri Çan!!!Kaya-Bodrum-İstanbul,Etilerde çıkan bu chp zihniyetli-ergeneci kuşatmalı sistemde büyük ikramiyelerin çıktığı yerlerde kesin torunları-dostları oturuyordur!!!
Tabi tabi korelasyon var
kedidir kedi.....
bu olasılık son 10 yılda mı ortaya çıkmış buna da bakmak lazım
BIRAKIN BU İŞLERİ ÇENBER DÖNÜYOR SONRA ALT KAPAK AÇILIP YUKARI BİR SAYI ÇIKARTIYOR BU SAYI ÇENBERDEKİ TOPLARDAN DEĞİL.DÜRÜSTSENİZ CENBERE ALT MEKANİZMADAN SAYI ÇIKARTMAZSINIZ.
yemişim olasılığını araştırın kardeşim
fakirin umudunuda elinden alıyorlar yazılar olsun
istedikleri de zaten soğutmak.
Topların içine CİVA basıp obelirlenen numaraların düşmesi sağlanıyor kanımca.
evet buralrın nüfusunun toplamı istanbulda bu oyunu oynayanların %10 dur.bu nasıl korelasyon.ben bıraktım oynamayı 2 hafta çıkan yazıladan sonra.
HIIIMMMM Ne hikmetse bunlarınki OLASILIK oluyor(şANS YA OLASILIKLAR HEP BURALARDAN CIKIYOR)Ama diger%90 lık kesimin OLANAK elvermiyor galiba başka şeyler veriyor???????????????
bu ilçelerden ikramiye kazananlar araştırılmalı çok zor olmasa gerek sadece hesapları kontrol edilir..bakalım siyasi uzantısı nedir kimin akrabadırlar....
SAYIN VATANDAŞLAR MİLLİ PİYANGO İDARESİNE KAPTIRILACAK PARAMIZ YOK ONUN İÇİN LÜTFEN BU DURUM DÜZELENE KADAR ŞANS OYUNU OYNAMAYALIM PROTESTO EDELİM AYRICA YOK MU İKİNCİ BİR ŞANS OYUNU FİRMASI AÇIP BU ARKADAŞLARA RAKİP OLACAK ÇÜNKÜ KARŞISINDA RAKİP OLADIĞI İÇİN İSTEDİĞİ GİBİ AT OYNATIP DURUYORLAR YOKSA PARALARIMIZ BİRİLERİNİN SERMAYESİ OLUYOR.
OYNUYORUM BİR KOLONA HAYAL SATIN ALIYORUM.BEKLENTİM YOK SADECE PİSKOLOJİK OLARAK MOBİL ENERJİ VERİYORUM.YOKSA BU GARİP DÜNYA NİMETLERİNDEN FAYDALANMANIN KENDİ AÇIMDAN MÜMKÜNATI YOK .HANİ DERLERYA ZÜĞÜRT TESELLİSİ GERİSİ HİKAYE.
iki hece ve dört harfle !!ŞİKE!!
tayyip milletin sayısal hayalini de elinden aldın. donumuzu bari alma.
kim ne derse desin %100 hile var, yavaş yavaş herkes uyanıyor ama elden ne gelir...
%100bir iş var bunda benim merak ettiğim bunca haber yapılerken neden hala devlet harekete geçmiyor...
ya bu adamlar karsısındakileri iyice gerizekalı belledi anlasılan.... bu kadar olur inanmıyorum .. ulan olasılık teorisi bumudur hey allahın öküzü genel müdür.. bir yıldırımın ikinci kez aynı noktaya düşme olasılığı milyonda bilmem kaçsa .. bir büyük ikramiyenin aynı yere üstelik bir yıl içinde 12- 13 kez çıkma olasılığıda bi o kadar imkansızdır.. ama benim zavallı halkım halen bu yalanları bu üçkağıtları yemekle mutlu oluyor ... ne diyim allah akıl fikir düşünme gücü nasip et yarabbi........
Söyle yalanını, öpeyim inananı...
Noter huzurunda çekildiğine eminim ama kafama takılan toplar kurelere yerleştirilmeden kimler hazırliyor nasıl kurelere yerleştiriliyor geçen gün tek tek tartılırken gördum her zaman sıkı bir şekilde denetleniyormu.
:))
millet biraz zeki olsa bunları oynamıyacak , biraz daha zeki olsa bunlara oy vermiyecek
ülke çapında yapılan milyon tane insanın girdiği sınavlara müdahale edilyor bu ülkede 20 topamı müdahale etmiyecekler ama adım gibi biliyorum ki o çıkan ikramiyelerin çıkacağı adam önceden belli
çok mu zor yandaşlarına başka ilçeden oynatmaları? herseyi hesap ediyolar da buna mı takılıyolar..?
yorumlara baktımda herkes şike olduğuna emin ama herkes kendisine çıkmayacağını bile bile oynamaya devam ediyo. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. bundan iyi koyunluk mu olur. oynamayın kardeşim göz göre göre paranızı şikecilere vermeyin
milli piyangonun dağıtacağı ikramiyeler oynanan kupon alınan bilete göre il ilçe köy bazında çekilsin.yani toplam ikramiye ödenene göre paylaştırılsın o zaman gıdı gıdı biter.kısaca il ilçe köy kendi yöresinde zengin çıkarsın.
MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR OLASILIK OLABİLİR AMA MİLYONLARLA İFADE EDİLEN OLASILIKLAR TESADÜF OLAMAZ DÜPE DÜZ YALAN ÇOK BÜYÜK İKRAMİYELERİ ALANLARI KİMSE TANIMIYOR DEDİKODUSU DAHİ ÇIKMIYOR KİMDİR BUNLAR BUHARMI.
ona bile el attınız ondan sonra laf cambazlığı yapıyolar adiler
Diğer Haberler