Milyarder David Rockefeller hayatını kaybetti

ABD'li milyarder David Rockefeller, 101 yaşında hayata veda etti.

Aile sözcüsü Fraser Seitel, finans dünyasının önemli isimlerinden Rockefeller'ın ABD'nin New York kentinde, kronik kalp yetmezliğinden öldüğünü duyurdu.

AİLENİN EN YAŞLI ÜYESİYDİ

12 Haziran 1915'te New York'ta dünyaya gelen David Rockefeller, 2004 yılından bu yana Rockefeller ailesinin başı ve en yaşlı ferdiydi.

HEDEF 200 YAŞINI GÖRMEKTİ

6 kalp nakli, 3 böbrek ve 2 de ciğer nakli yapılan Rockefeller 100 yaşına girdiğinde "200. yaş günümü kutlamak istiyorum" demişti.

DAVİD ROCKEFELLER KİMDİR?

David Rockefeller, 12 Haziran 1915 'te doğdu. Amerikalı bankacı, iş adamı. "Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır. Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğlu, Chase Bank'ın eski başkanı olup şu anda bankanın uzantısı olan JPMorgan Chase'in ortaklarındandır. New York'ta sayılı milyarderlerden biridir. Rockefeller şirketler grubuna üyesi olan Abby, John D. III, Nelson, Laurance and Winthrop isminde beş kardeşi vardır. 2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne 100.000.000 $ bağışta bulunmuştur.

David Rockefeller'in sahibi olduğu şirketler, yönettiği ve yardım ettiği fonlar, sivil organizasyonlar dernekler, başta 1904 yılında kurulan dünyanın dört yanında öğrencilere burs veren Rockefeller Vakfı ve diğer vakıflar ve kuruluşları ile dünyanın neredeyse yarısından bile fazla bir etki alanına sahip olup öğrencilere gelecek vaat eden binlerce gence verilen ünlü Rockefeller öğrenim bursu ülkelerin siyasetinde önemli rol oynar. David Rockefeller ailesi adına CFR'nin onursal başkanıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
Yanma vakti. dünyaya saldığın ölümlerin hesabını vermekle bitmeyecek.
Yeni Ahiret Düzeni çalışmalarına başlamıştır :)
Az kalsın ölmeyecekmiş 101 yaş nedir
Bu dünya ne sana ne de bana kalmaz. Sultan Süleymana kalmadı böyle , hiçbir kitap yazmaz
kendi isteğiyle tıbbi olarak kendini öldürmüştür.
@forvet_06 son sözü neydi? uykuda gitti deniyor haberde, azrail son sözünü söyletmedi diyebilirmiyiz?
@omer_hizli_1987 başında bi zatihi bulundum
çok merak ediyorumahirette söylicek kelimeleriniz olucakmı
dünya sanada kalmadı
İyi adamdi gelsin eksiler
E artık ne yaşayacaksa darısı başına diyelim bizde.
Öbür tarafta karşına iki kapı çıkacak, birisinden beyaz diğerinden kırmızı sarı karışk renk çıkar. Kırmızıdan gir kapıyı kapat arkana bakmadan koş. Orası biraz sıcak olacak sen koşmaya devam et. :)
İŞİ ZOR ÖBÜR TARAFTA.BU KADAR MALIN HESABI .AYYYY
MİLYARLARINLA BİR ÇOK ŞEYİ SATIN ALABİLİSİN AMA 1 SANİYE BİLE SATIN ALAMAZSIN
2013 ten önce tayyip erdogan en az 10 kere görüştügü bir kişi
siyonistlerin dayısı da toprak oldu
her canlı ölümü tadacaktır
bunun gibiler yüzünden kaç müslüman öldü ALLAH BİLİR..
2 Büyük Hanedan (Aile) 1-Rockefeller (Kod- Amon) 2- Rothschild.. (Kod- Ra) Bu 2 Büyük Hanedan Dünyayı Yönetme Savaşına Girdiler, Ülkelerin Bir Kısmı Amon Hanedanının Diğer Kısmı Ra Kısmının Yanında Oldu, Stratejik Bölgeler Ve Doğal Maden Kaynakları Yani Petrol, Doğalgaz, Elmas, Altın vs. Üzerinde Ülkeleri Birbirleri İle Savaştırıp Destek Adı Altında Madenlerine Çöktüler, Örnek Irak-İran Savaşı, Osmanlının Yıkılışı, Yugoslavya Ve Rusya Federasyonunun Dağılması Arap Baharı, Balkanlar Savaşı vs. Tüm Savaşların Altında İmzaları Vardır, Öldü Diye Sevinmeyin Soyu Devam Ediyor, Nemrut Ve Firavun Gibi
@kanun_86 çok güzel izah edilmiş...aynen.
Milyarderde olsan, 6 kez kalp değiştirsen, kıçınıda yırtsan sonunda öleceksin aga....
Aaa O ölümlü müymüş ? :-)
Öbür tarafta dolarların kurtaramaz seni Rockefeller
Cehennem den para ile cennete giriliyor mu diye sormuştur amma nafile
cennetlik..
Elhamdülillah Müslüman ız sırf bunun için bile Allah a ne kadar şükretsek az.Gelip geçici dünyanın sahibi olsan ne fayda.Allah Azimüşşan zenginliğinde ilminde fakirliğinde sağlığında her şeyin hayırlısını nasip etsin.
İyiki ölüm var...
Bunlar bu dünyanın en zengini olabilirler ammaa Âhiretin ennn Fakirleri.Hz Allah herkese iman kuran ve İslam ile şereflenmeyi Nasib eylesin.
ölmüş insanın arkasından konuşulmaz, ama bu adam islamiyet düşmanıydı,hedefi dünyayı yönetmekti, hemde en acımazsız şekilde, youtubede videoları var, hakkında hiçde iyi şeyler söylenmiyor. dünyanın boş olduğunu son günlerinde anlamıştır.
'' Nerede olursanız olun, ölüm gelip sizi bulacaktır, göğe yükselen sağlam kulelerde olsanız bile. '' NİSA SURESİ: 78 Ayet.
Güzel yorum yazın la belki bi bokunu bırakır size:)
Darısı diğer şeytanların başına. Gitsin şimdi seytanliklarinin, Adem oğlunun başına getridiklerinin cezasını çeksin. Iyi ki, ahiret var. Iyi ki cehennem var.
Paranın gücü bu kadar yaşatabildi
bir rüyadaydı şimdi uyandı.asıl gerçekle yüzleşme ve çok uzun sürecek bir hesap başladı.
nerdeyse melek diyecekler adama şeytanın sağ bacağı
FİLİSTİNLİLER bayram etmiştir bütün insanlık gibi.masoncuk tosunlar yetim kalmış.
çok mubarek bi adamdı özleyecez seni dunyanın anasını güzel belliyorsunuz
insanlık için çok güzel bir gün.ölüm çok yakışmış sıra kraliçede.
fotograftada pek yasiyo gibi durmuyo zaten
Milyarder vaybe adamlar tomarla para basıyor ama nafile toprak altında...
ALLAH CC KULUM BANA DÖNECEKSİN DİYOR GERÇEK HAYAT ta başlıyor ölüm kan gözyaşının hesabı pek çetin olur
100 yaşında yaşasan ne olur yaşamasan nolur sen cüz i iradenle çaba gösterdin Allahu tealada sana 100 yıl ömür takdir etti ama sonunda kaçınılmaz sona erdin. bu yalan dünyada gençlikte bişeler anlarsan anlarsın o da toplasan en fazla 20-25 sene imanın amelin bozuksa vay haline Allah ibret alıp ona göre yaşamayı hesabımızı düzgün vermeyi nasip eylesin
EVET DERSENİZ BU David Rockefeller.İN PROJE PARTİSİ OLAN AKP.DE BUNUNLA AYNI ŞEYLERİ YAPACAK ERBAKAN HOCAYI DİNLEYİN ÖĞRENİN VATANINIZI SEVİN
Öbür tarafa 1 kuruş bile götüremeyene ben zengin demem.
Diğer Haberler