Muş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem

Muş Sultanlı'da 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

26 Mart 2012 14:02
PAYLAŞ
TWITTER
Muş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem

MUŞ (AA) - Muş'ta, orta şiddetli deprem meydana geldi.

AFAD: 3 artçı deprem meydana geldi

Muş'a çadır ve battaniye yardımı

Tarihteki en büyük depremler ( HABER ANALİZ )

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, merkez üssü Muş'un Bulanık İlçesi'nde saat 13.35'te meydana gelen depremin büyüklüğü 5,0 olarak ölçüldü.

Bu arada, Sultanlı Köyü'nde büyük çaplı maddi hasar oluştuğu, çok sayıda ev ve ahırın yıkıldığı belirtildi. Ahırların yıkılmasıyla çok sayıda hayvanın telef olduğu öğrenildi.

 

Depremin ardından Sultanlı köyüne giden Kaymakam Ferit Görükmez, depremde ölen olmadığı, 1 kişinin yaralandığı bilgisinin kendisine ulaştığını söyledi.

Görükmez, köydeki toprak evlerde çatlaklar oluştuğunu, bazı ahırların da çöktüğünü ve göçük altında hayvanların kaldığını kaydetti.

 

Bölgede hava koşullarının kötü olduğu ve şiddetli tipi başladığı da belirtiliyor. 

Muş'un Bulanık İlçesi'nde geçen yıl Şubat ayında büyüklüğü 3.7 ile 4.5 arasında değişen peşpeşe depremler paniğe neden olmuştu.

ERZURUM'DAN HİSSEDİLDİ 

Merkez üssü Muş'un Bulanık ilçesinde bugün saat 13.35'de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem Erzurum'un Hınıs, Karayazı, Karaçoban ve Tekman ilçelerinde de korkuya neden oldu.

Depremle birlikte vatandaşlar kendilerini dışarı attı. Karaçoban'da 5.0 büyüklüğündeki depremi şiddetli bir şekilde hissettiklerini belirten vatandaşlar, "Çok korktuk. Hemen kendimizi dışarı attık. 30 saniye kadar şiddetli bir şekilde sallandık" dedi.

Muş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem | video.mynet.com

Anahtar Kelimeler: