Muş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem

Muş Sultanlı'da 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Muş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem

MUŞ (AA) - Muş'ta, orta şiddetli deprem meydana geldi.

[

****](http://haber.mynet.com/afad-musta-3-artci-deprem-meydana-geldi-622392-guncel/)

[

****](http://haber.mynet.com/musa-cadir-ve-battaniye-yardimi-622385-guncel/ )

[**

**](http://haber.mynet.com/tarihteki-en-buyuk-depremler-571924-foto-analiz/)

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, merkez üssü Muş'un Bulanık İlçesi'nde saat 13.35'te meydana gelen depremin büyüklüğü 5,0 olarak ölçüldü.

Bu arada, Sultanlı Köyü'nde büyük çaplı maddi hasar oluştuğu, çok sayıda ev ve ahırın yıkıldığı belirtildi. Ahırların yıkılmasıyla çok sayıda hayvanın telef olduğu öğrenildi.

Depremin ardından Sultanlı köyüne giden Kaymakam Ferit Görükmez, depremde ölen olmadığı, 1 kişinin yaralandığı bilgisinin kendisine ulaştığını söyledi.

Görükmez, köydeki toprak evlerde çatlaklar oluştuğunu, bazı ahırların da çöktüğünü ve göçük altında hayvanların kaldığını kaydetti.

Bölgede hava koşullarının kötü olduğu ve şiddetli tipi başladığı da belirtiliyor.

Muş'un Bulanık İlçesi'nde geçen yıl Şubat ayında büyüklüğü 3.7 ile 4.5 arasında değişen peşpeşe depremler paniğe neden olmuştu.

ERZURUM'DAN HİSSEDİLDİ

Merkez üssü Muş'un Bulanık ilçesinde bugün saat 13.35'de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem Erzurum'un Hınıs, Karayazı, Karaçoban ve Tekman ilçelerinde de korkuya neden oldu.

Depremle birlikte vatandaşlar kendilerini dışarı attı. Karaçoban'da 5.0 büyüklüğündeki depremi şiddetli bir şekilde hissettiklerini belirten vatandaşlar, "Çok korktuk. Hemen kendimizi dışarı attık. 30 saniye kadar şiddetli bir şekilde sallandık" dedi.

[Muş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem](http://haber.video.mynet.com/detay/Musta__buyuklugunde_deprem/1440331/ "Muş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 169 yorum
ben inşaat müh. geçen hafta kocaelide bazı binaları inceledik. kocaeli 1. derece deprem bölgesi. daha önce demir ve betondan çalan çok müteahhit görmüştüm ama ilk kez kocaelide kolondan çalanı gördüm. adam kolonların yarısını yapmamış. deprem öldürmez insan öldürür. evler malesef sağlam yapılmıyor. denetim yok, rüşvet çok. inşaat mühendisleri odası yıllardır bir tane bile sorunu çözemedi, işleri güçleri siyaset yapmak. her okula inşaat bölümü açtılar. bir alay dandik mühendis var. hırsız müteahhitler var. sonra da deprem oluyor evler yıkılıyor. yazık valla haybeye yaşıyoruz bu memlekette
Calimero kardeş belliki sen bu işlerin uzmanısın, yaptığın denetimlerin eksikliğini bildirmek gerekirse yargı aşamasına taşımak öncelikle senin daha sonrada bizlerin 1. derecede insani ahlaki, mesleki adına ne dersen de sorumluluğumuzdur. Senin yaptığın işlerde koskoca bir binada yaşayan insanların can vebali söz konusudur. Eğer sende yakınır kılını kıpırdatmaz isen bizim bittiğimiz andır...
ACABA NEREDEKİ BİNALAR BUNLAR YENİ YAPILARMI YOKSA ESKİLERMİ
bende beton sektöründeyim işin cılkı çıktı deprem unutuldu iş paraya döndü betoncu çalıyor mütayit çalıyor yapı denetim rüşvet yiyor görmezden geliyor Allah yardım etsin insallah deprem olmaz
sevgili ahmethan, ben binalardaki gerekli performans analizlerini ve laboratuvar sonuçlarını rapor haline getirdim ve gerekli mercilere bildirdim, sen merak etme soruşturma açılacak zaten. ama diyelim ki ben 100 bina inceledim ve çoğunda hem tasarım hataları var hem de imalat hataları var, oysa ki türkiyede binlerce bina bu şekilde. ben tek başıma hangi biri ile ilgileneyim. vanda öyle manzaralar gördüm ki hayret ettim. bu işe hem hükümetin hem de imo nun el atması lazım. en başta teknik olmayan personelin müteahhitlik yapması engellenmelidir.
sevgili emelulutas incelediğimiz binalar 2000 yılından sonra yapılan binalardı. depremden akıllanmayanlar var hala. umarım tedbir alınır.
ahmethan kardeş: yorum yazdım ama yayınlanmadı, gerekli performans analizlerini ve laboratuvar sonuçlarını rapor haline getirip gerekli mercilere bildirdik. muhtemelen suçlular yaptırıma uğrayacak ama cezalar caydırıcı değil. sektörde malesef ehil olmayan çok insan var. para hırsı olduğu için hakkıyla denetlenmiyor inşaat sektörü. ihale kanunu yanlış. yuzde 50 ile ihale mi verilir? saçmalık. ilkokul mezunu muteahhitler var bunlar sağlam bina nedir bilmezler. o kadar çok sorun var ki hangi birini anlatayım. emelulutas: binalar malesef yeni.
sevgili zalim kardeş: deprem dünyanın her yerinde oluyor, inşallah deprem olmaz tabi ki ama unutmamak lazım ki depreme dayanıklı binalar yapılırsa can ve mal kaybı olmaz. bunun için denetimler arttırılmalıdır. bir de aklıma geldi kamu ihalelerinde yüzde 25 ten fazla tenzilatla iş verilmemelidir. adam yüzde 40-50 fiyat kırıp iş alıyor. bu ne demektir? alenen ben malzemeden çalacam demektir. hükümet yasayı değiştirdi ama müteahhitler mahkeme kazanıp eski usülde ısrar ettiler. bence sektörde köklü değişiklikler yapmak lazım ama bunun için de güçlü irade lazım.
Allah müslümanların yardımcısı olsun...
BABAKAPTAN1 YAHUDİ VE HRİSTİYANLAR NEZAMAN MÜSLÜMANLARA DUA ETMİŞ ANCA MÜSLÜMANLARI KATLEDERLER.
reyiz_baba hristiyanlar allaha şirk koştular biz böyle inanıp böyle biliriz.
sadece müslümanlrınmı ayıp beee
ALLAH BÜTÜN DÜNYANIN YARDIMCISI OLSUN DEMEK DAHA DOĞRU ÇÜNKÜ O TÜM KAİNATIM SAHİBİDİR
müslüman olmayanlar ölsünmü ? insancıl yorumlar yap Allah herkesin yardımcısı olsun...
niye hristiyanın yardımcısı olmasın (haşa) cenab-ı hak dan başka bişeymi yarattı hristiyanları senide benide hristiyanlarıda herkezide cenab-ı hak yarattı Allah müslümanların yardımcısı olsun derken yazı ile tarif edemediğim bir trollük yapıyorsun ama yaptığın çok ayıp iyi insanları ALLAH korusun de mynet bunu yayınla lütfen not:elhamdülillah müslümanım
amin işte bu kardeş sonunda bunu mynetteki bir yorumda buldum çok şükür kimse siyaset yüzünden birbirine şiddet yanlı şeyler söylemeden ALLAH'tan yerdm istiyor.. Teşekkür ederim....
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN UMARIM CAN KAYBI YAŞANMAZ :( SON DURUM NEDİR ACABA BİLGİSİ OLAN VARMI???
Allah herkesin yardimcisi olsun
tüm insanlığın iyiliğini düşünen tüm insanların ALLAH yardımcısı olsun, hidayet de nasip olsun insanlıklarının üzerine inşallah. hakkaten müslümana ve kutsal kitabı insanlarca tahrife uğratılmamış son din İslam'a Kurana,müslümanlık değerlerine hakaret edenlere,saldırıp, kurşun sıkana gül atmak biraz zor ama. İNNED DİNE İNDALLAHİL İSLAM. (Allah katında geçerli din İslam'dır.)
Bir türk olarak kürtleri genelleyen tüm yorumları kınıyorum, insanların hepsini sempatizanlarla aynı kefeye koyarsanız, nifak tohumu ekerseniz bir 30 yıl daha uzatırsınız bu pis savaşı, YETER ARTIK KENDİNİZE GELİN. ÖLEN İNSANA SEVİNEN YA ECNEBİDİR YA FAŞİST YA IRKÇI.. İSLAM GÖNÜL DİNİDİR, BİRLİK DİNİDİR.
yürekten katılıyorum
BİR TÜRK OLARAKTA BEN SENİ TÜRK KABUL ETMİYORUM AŞAĞILIK SOYSUZ!é
Keşke herkes sizin gibi düşünse...
TURATBEK,kimse vatanın her köşesinde bütün imkanlardan yararlandığı halde kahpece,haince,kalleşçe vatanı koruyanlara kurşun sıkanları,taşlayanları ,aslında başka hain,sinsi milletlerin oyunlarına maşalık edenleri savunmuyor, onlar var diyede bütün doğu kökenlilerin,kürtçe konuşanların aynı kefeye konması yanlış. en hakiki has,öz orta asya kanı Türk kanı taşıyıp vatan için zararlı olanlar yokmuydu geçmişte ve daha halen.ve dahi orada belki biraz korkutulmuşluktan sessizlikle eleştirilebilecek,sadık insanlar yok mu? bağnaz ırkçılık yapmayın, Allah kulluktan reddetmesin, gerisi hiç önemli değil.
bende bir asker eşi olarak yardım ettim ama hiç pişman değilim allah rızası için yaptım lütfen nifak tohumları ekmeye çalışanların oyunlarına gelmeyelim doğuda sadece pkk yanlıları yok asker polis, memur hepsi var oranın halkının hepsimi vatan hainimi onlarında evlatları vatan için şehit olmuyormu islamda ırkçılık yoktur kürtlerde bizim kardeşimizdir kanı bozuk olan kendini her tarafta belli eder zaten biz böyle yaparsak devletimiz ve milletimiz içn daha çok kaos ortamı yaratırız yapılan iyilik ve kötülük karşılıksz kalmaz kürt halkınında gözünü dört açıp türklerle bir olması pkk yı btrmsi grk
bu ülkede bir kanı bozuklar var bedua eden,birde asil insanlar var senin gibi yaraya merhem olan.dopuya bunu mal eden ne kadar ecdadı bozuk zürriyeti bozuk varsa onlara gereken cevap gerekli yerlerde zaten veriliyor.onlarınki karın ağrısı.burasıda meydanları.it ürür kervan yürür.bahçeli bile van depreminde ,bugün ağlama sırası sizde diyenler soysuzdur demişti
ALLAH sizden razı olsun düşüncenize sağlık
Esra hanım süpersiniz..yüreğinize sağlık
yoRumun peK samiiMi gelmedi SEN olsan oLsan CemaaT üYesi olabiliRsiN:))
Kesinlikle size bende dahil milyonlarca kişi katılıyor....
2 gün sonra eşini sırtından vurduklarında anlarsın ablası ...
tertiomertio sende olsan olsan süzme slk olabilirsin sadece
VANLILAR PKK GÖSTERISINDE YAZMIŞLAR BİZİ 7.2 YIKAMADI TC NIN NE HADDINE DİYE TÜM DOGU YIKLISA 5 KURUŞ YARDIM YAPMAYACAGIM ARTIK
Mevlam Gör diyerek iki göz vermiş iki göz vermiş..... bu duruma bundan daha net bir yorum olamaz..Biz nezaman şehit veriyoruz bağrımız yanıyor onlarında başına musibet ozaman geliyor!! Eyy yaradan Rabbim çok büyüksün sen çok büyük sana sığınıyoruz tüm mehmetçiklerimizi koru ya rabbim..
O zaman ilk başta neden askerlerin ölmesine izin veriyor ?
çok komiksin la :)))her şeyi bu cahillikle Allah'a bağlama devam edin siz:)))Allah o kadar iğreniyor ki sizden, yanına bile almıyor baksanıza...:)))
la olm hem dinden bahsediyon hemde ölümlere seviniyon.ülkenin batısı hep böyle mi düşünüyor acaba ..
al bir mal daha size nedenebilirki öküz öküzdür insan insan
a.gurel çok iyisin be bu adama güzel bir cevap tı tebrikler :)
allah doguyu toprak altına alsın amin
EN YAKIN ZAMANDA SENİ ALIR İNŞALLAH AMİİİİN.
hem milliyetçilik yaparsın hemde doğuyu sevmessın nası olcak o iş orada senın vatanın değilmi ?
insanlara beddua edeceğine dua etsen daha iyi olmazmı?
seni toprak bile kabul etmez
doğu derken dikkatli olun. doğuda sizden daha vatansever insanlar var Vatanını seviyorsan bir vatan toprağı için bunu söyleyemezsin. Cümleni düzelt kimden nefret ediyorsan dosdoğru ve açık yaz.
seni de cehennemın dıbıne alsın..
senle birlikte yaw siz ne bölücü insanlarsınız ya ayıp la bu yazdıklarınız 10 20 kişilik bir grubun devleti taşlamasında neden btün doğuyu suçluyorsunuz onlarlan bizim alakamız yok biz devletimize vatanımıza sizden dha çok bağlı insanlarız tek suşumuz doğu anadolu bölgesindemi dnyaya gelmek.
en azından başharfini büyük yaz da dua ettiğin ALLAH'a saygını,bağlılığını belli etmiş olursun. bahane yazmayın ,öyle basit bişey değil bu, istersen bütün dünyanın özel isimlerini küçük harfle yazıyor ol, ama herşeyi yaratana gelince olmaz.
hadi hep berağber yardim eli uzatalım orayada muşlularda van gibi bizi deprem yıkamadi t.c nasil yiksin diye pankartlar acsin
harbiden de maldonado ymuşsun. varya sizi gördükçe onca emeğimiz haram olsun demek geliyor içimden.Yazıklar olsun yazıklar.
Terbiyesizler Allahın yarattığı herşey mükemmeldir siz kimsinizde ırk ayrımı yapıyorsunuz doğma büyüme tekirdağlıyım ailemden bir kez bile duymadım oh olsunmus sızler ınsan mısınız? ınsanların acılarını ırka bağlamak hem ayıp hem günah kuldan utanmıyorsunuz madem Yaradandan utanın
aynen sana katılıyorum bende haberi ilk okuduğumda oh olsun yazacaktım ama sonuçta insan allah yarattı hepimizi, dağdaki 3-5 itle doğudaki kürt kardeşlerimiz bir tutulmamalı geçmiş olsun allah yardım etsin
bitlis tatvandan slmlar çok geçmiş olsun
Allah din kardeşlerimizi korusun ............
allah türkü korusun gerisini devlet koruyo zaten
bak konuştugun kelimelere dikkat et iyiki nasibiniz siz ve sizin gibi insanların elinde deil biz nasibimizi rızkımız cenabı Allahtan istiyoz ve depremde kürt türk laz yorumu yapma insan oldugu icin degr ver
7.2 yıkamadı TC nin ne haddine diye bir pankart hatırladım bir anda. sonra gel de iyi düşünceler besle yardımsever ol.
Sen o pankartı açan bir pkk lıya kanıp bütün doğuyu İsrail'e sunarsın tepsi içinde..
onu açan pkklı için tüm doğu halkını şuçlaman akla uygun değil unutma her Kürt pkklı değildir ben Türküm benim Kürt arkadaşlarım var ama pkklı değiller
madem o pankartı açan pkk lıydı yanındakiler armut muydu neden müdahale etmediler
Sizin gibi 2 dk da oyuna gelecek zekadan yoksun vatandaşlar olduğu sürece bu memleketi 5 dk da alt üst etmek israil içinde amerika içinde hiç zor olmasa gerek.
Bazı rezil yorumları okuyunca nekadar bölündüğümüz ortada!!!Doğa olayını dahi ırka kökene bağlamak ne demek?Hiç bilmiyorsanız açın Türkiyenin deprem haritasını batıdan doğuya 1.dereceden deprem kuşağındayız.O zaman herkes mi kötü herkes mi hakediyor bu nasıl bir saçmalık cahillik...Batıda bir deprem olunca ne diyeceksiniz 1999da Marmara iki büyük deprem yaşadı hala da olabilecek bir yer.Batısıyla doğusuyla Türkiye bütündür...
siz çok biliyorsunuz.Rabbim bi derdi kimseye boşuna vermez bunu da böyle bilin.hakediyorlar ki başlarına bir dert geliyor !!
müsmanım adı altında insanlıktan çıkıyorsunuz...insanı müslamınlığından soğutursunuzz
İnsanı müslümanlığından soğutmak ne demektir..Sen iyi bir müslümansan nasıl soğuyabilirsin açıklarmısın..
müslüman olsaydın böyle yazmazdın
Unaltan sen bana nasıl duyarsız bir müslüman olduğunu açıklarmısın..
kendi müslümanlığından soğuma diye birşey olamaz,olmaması lazım. İslam'ın ,müslümanlığın ölçüleri bellidir. kendimizde bu ölçülerden sapan birşey yoksa ; hem müslüman kimliğine sahip çıkıp hem o ölçülerden sapanları eleştiririz,uyarırız, müslümanlığın ölçüleri budur, sen kendine göre ölçü uyduramazsın ,ikisnden birini seç diyebiliriz,ama onların kafasındaki müslümanlık yorumlarına kızıp gerçek ölçülerden soğuyamayız.
OKUYUN BU YORUMLARI TOPLUMUN NASILDA AYRIŞMAYA BAŞLADIĞINI DİĞERİNİN ÖTEKİLEŞTİĞİNİ DAHA İYİ GÖRECEKSİNİZ..DEPREM GİBİ BİR AFETTE BİLE İNSAN YANIMIZI BASKILAYABİLİYORSAK DURUP DÜŞÜNMEK GEREKMEZMİ? BAŞARMIŞLAR ...KINA YAKSINLAR...BİRİLERİ OTURMUŞ BİRBİRİMİZİ BOĞAZLAYACAĞIMIZ ZAMANI ELLERİNİ OĞUŞTURARAK BEKLİYOR..ÇOK BEKLERSİNİZ AVUCUNUCU YALARSINIZ..BİZ KARDEŞİZ..BİN YILLIK GEÇMİŞİMİZİ NASIL GÖMERİZ..BU GÜNLERDE GEÇER..DEPREM BÖLGESİNDE YAŞAYAN HER İNSANIMIZA KÜRDÜYLE TÜRKÜYLE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM..
ya kardeslerim hepimiz kardesiz caniz butunuz bu topraklarin cocuklariyiz nedir bu kin nefret yetmedimi kardes kardesi vuruyor elin amerikalisi israillisi fransizi guluyor..gazliyor..biz ne kazaniyoruz hicbisi birlik olalim mutlu mesut yasayalim bu guzelim ulkede cokmu zor neden onlara prim veriyoruzki o kadar cahil o kadar safmiyiz biz..musuda izmiride rizeside bir bu ulkenin
maalesef
7.5 Pankartından sonra hangi yüzle yardım isteyeceksiniz? Merak ediyorum.
onların yanında diyarbakır var sen rahat ol nasıl ki wan için tüm diyarbakır seferber olduysak kardeşimiz muş içinde seferber olmaya hazırız her yardım insanlık adınadır 7.5 pankartı değil 7.2 pankartı açıldı + o 7.2 mesajı türk halkına karşı değil faşist düşünceye karşıdır mesajları doğru anlayın
otobüse molotof atalar bunun içindekiler faşist diye atmıyor içindekiler türk diye atıyor
Yine onlara yardımı asker yapacak daha yeni şehit ettikleri polis yapacak ve asla akıllanmayacak olan Körü körüne bağlı halk yapacak.. Vanda yapılan yardımlar dağa çıkRILDI PKK ÜŞÜMESİN DİYE ŞİMDİ DE BURDAN RANT SAĞLAYACAKLAR.. Elbetteki masum olanlar varsa Allah korusun ama İşbirlikçi olanlarda daha beter olsunlar ..!!!
Gün kardeşlik ,birlik,beraberlik günüdür gün yahudilerin ve hristiyanların Anadolu da ki kanlı planlarını suya düşerme günüdür gün Çanakkaledeki Kürt,Türk,Laz,Çerkez omuza omuz tek bir yumruk olma günüdür ALLAH bu milleti asla BÖLDÜRTMESİN...dilerim ALLAH bir van depremi bir marmara depremi daha yaşatmaz milletimize..
kürtlere lanet okuyanlar deprem için sevinenler. siz kürt olsanız ne olacaktı acaba.. kürt olarakta dogabilirdiniz. ben kürt değilim diye mi dolaşacaktınız. yıne kürtlere lanet mı okuyacaktınız. yazıık...
zerdüşler ayrı. bağlı olduğumuz din İslamda üstünlüğün takva ile olduğu Peygamberimiz (s.a.v) tarfından bildirilmiş. ben tanımıyorum bunu illa benim ırkım takvasız olsa da şundan bundan üstündür diyen varsa o da müslümanım demesin uymuyorsa madem, öbürü nasıl bişeyleri göze alıp zerdüştüm diyorsa ,o da ben de şamanistim ,şamanlara inanırım desin. biz müslümanlar Allah'ın ipine topluca,sımsıkı sarıldıkça hiçbiriniz bi halt edemezsiniz.Allah'ın dosdoğru inancının bağladığı, ırkı ne olursa olsun bütün müslümanları ayırmak,koparmak ne zerdüştlerin,ne şamanistlerin, ne yahudilerin.vs.vs. haddinde.
MUŞLU KARDEŞLERİMİZE BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN...
klavyeci vatanseverler sevinemedi. ölü yok.
allah müslümanları korusun bölücüler için aynı şeyi düşünemiyecem tabi.....
Erzurumdanda Duyuldu :(
kandilliden duyuluyorsa erzurumdan da duyulur!!!!!!!!!!!!
allah büyüktür depremi allah verdi yardımınıda allah yapar.. bir muşlu olarak sizden imrendim sizden nefret ettim...ırkçıların bu ülkede yeri yok..
ya cok uzulemiyorum allah oradaki öğretmen ve polislere kolaylık versin
üzülmek insanlar için hayavnalar için değil zaten onun için takma sen keyfine bak
öğr.ve polisler yerine seni alsın
allah belanızı versin lan sizin ne biçim insanlarsınız siz hiçmi gururunuz şahsiyetiniz yok burdakilerin hepsi pkklımı tabi bizim suçumuz değilmi muşta doğmak doğuda doğmak bizde isterdik batıda doğmayı bizde isterdik sosyal yaşantımız olsun..amaa yok işte ne yapalım ne oluyosa doğulunun başına oluyo biraz insan olun ırkçılığın luzümü yok şerefiszliğin lüzumu yok bizde hükümete devlete çalışıyoruz sizin yaptığınız youmlar yorum değil allah tüm müslümanları korusun allah var allah allahtan korkunn allahın dediği olur ..biraz insanlık öğrenin....
KÖTÜYE BİRŞEY OLMAZ
sen ne biçim insansın ya ben muşluyum ama hain değilim ne olucak
BİZ MURADİYEDE ALIŞTIK ARTIK DEPREM OLMAZSA UYKUMUZ GELMİYOR SALANA SALANA UYUYORUZ :)
gocugun altinda kalincada uyursun misil misil salakca yorumlar yazma
ahahaha
daha ne istiyorsun al sana bedava beşik
Hay yaşa,ciddi ciddi öyle.Her gün paso sallanıyoruz. Allah yardımcımız olsun... Çok ürkütücü:(
ilahi ikaz..bütün bölücüler bdp liler geberir inşallah..
amin kökleri kursun Allah müslümanları korusun
Kendilerini azrailin yerine koyanlar 10.6 lık debreme hazırlıklı olsunlar pkk kck bdp lileri yakaladığınız yerde ya linç edersiniz yada devlete teslim edersiniz.yoksa .....
sakin ol şampiyon..
RABİM BÜTÜN DÜNYAYI SEN KORU ÇÜNKÜ SEN VAR ETTİN KAİNATIN SAHİBİ SENSİN
geçmiş olsun Malatyada 1 haftadır sürekli sallanıyor
Depremleri ALLAH veriyor Yardımını verir mutlaka Hiç merak etmeyin...
BEN DEDIM BU AY ICINDE DEPREM OLCAK DIYE KIMSE SALLAMADI BENI SIMDI IYI KAPAK OLMUSTUR BOSUNA ARASTIRMA YAPMIYOZ EMEK VAR BU ISTE !
supersin:)
nasıl bi araştrıma yaptın karşiim.. bu arada öss yi kaznıp jeoloji okuyup master mi yaptın sonra da araştırdın:)
bu artcımıydı öncümüydü? depremden yarım saat sonra alt kattaki hacı dayı yukarı gelip sizin tuvaletten aşşagıya kaç aydır su sızdırıyor onu yaptırın yaptırmıyorsunuz demesi en ilginç deprem hatıralarımdan biri oldu. ne biçim millettir. devlet bakıyo bunlara batıdakinin çeyreği kadar çalışma yok çoğu evde yan gelip yatıyo hacılık taslıyo bizim batıdaki zavallılarda çalışıp bunlara bakacaz diye bi tarafları çıkıyo. öbür tarafta batıdakiyle doğudaki hacı dayının ibadeti eşit olmaz umarım biri ötekine baksın öteki yattığı yerden ibadet etsin hooop cennete giderse hakkımı helal etmem.
Allahın takdir buyurduğu doğal afetleri bile ırkçılıkla ve sevinçle karşılayan faşist mahlukatları kınıyorum ! Bir atasözü vardır gülme komşuna gelir başına... Allah etmesin batıdaki oluşabilecek herhangi bir depremde , çoğu batı taraflarındaki faşist mahlukatlar gibi değil sevinmek , bunu en içtenliğimle söylüyorumki için kan ağlar..Depremzedelere canım pahasınada olursa olsun her türlü maddi ve manevi desteklerimi esirgemem!Ama ben o faşist insanların kusurunada bakmak sadece cahilliklerine veririm.Çünkü aklı başında insanlar böyle acı olaylar karşısında cahil olmayı değil insan olmayı biLir
Yine mi doğu? De ki: O halde ne diye hâlâ düşünüp anlamazsınız? Muminun suresi Ayet 85
DOĞUDA OKADAR DEPREM OLDU AMA YİNEDE İSTANBULDAKİ DEPREM KADAR ÖLÜ YOK BENCE SEN DÜŞÜN
bu yorumuna cok gulduk kardes
memo4711 sen biliyormusun istanbulda en cok can kaybi yasanacak curuk yapilarda o mahallelerde kim yasiyor
bu depremlerin tarihi hep kuranda veilmiş şifreli bir araştırsalar istanbul depreminide önceden bileceklerde .. işte cehalet
bırak allhını seversen bu şifre muhabbetini allah hem kitap göndersin hemde insanların anlamaması için şifrelesin ölemi :)
sen binayı çürük yap. ondan sonra Rabbim bizi koru. Önce tedbir, sonra tekbir
aynen katılıyorum.
Diğer Haberler