Mustafa Elitaş, OHAL'in kaldırılacağı tarihi açıkladı!

AK Parti Grup Başkanvekili ve yeniden Kayseri milletvekili seçilen Mustafa Elitaş, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Elitaş, OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmaları için de görüşlerini açıkladı.

Mustafa Elitaş, OHAL'in kaldırılacağı tarihi açıkladı!

Mustafa Elitaş, OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmaları için normal şartlar altında, 18 Temmuz'da, yeni kurulan hükümetin OHAL'in devamı ile ilgili bir tezkere göndermemesi halinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin OHAL'i uzatma yetkisi olmadığını vurguladı.

"18 TEMMUZ GECESİ OHAL KALKMIŞ OLACAK"

Elitaş, ''Sayın Cumhurbaşkanı 8 Temmuz'da yemin ettiği takdirde yeni sisteme başlamış oluyoruz. Eski hükümet bitiyor. Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi başlıyor. Sayın Cumhurbaşkanı eğer böyle bir tezkere gönderirse Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiye kararıyla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi bunu görüşür, uzatıp uzatmama konusunda kararını beyan eder. Aldığımız izlenim; Sayın Cumhurbaşkanının böyle bir irade beyanında bulunmayacağını görüyoruz. Bu açından '18 Temmuz gecesi OHAL kalkmış olacak' diye düşünüyoruz'' dedi.

Okuyucu Yorumları 10 yorum
Yerel seçimlere de ohal le gidelim,çok iyi oluyor böyle,demokrasimiz %100 seviyesine ulaşıyor!
OHAL 'den bir kısıtlama veya zarar gördünmü, SANMIYORUM
muz cumhuriyeti olduk tek kişi 81 milyon kişinin yerine kararlar alacak uganda muganda tanzanya falqn onlara döndük millet marsta tatil peşinde biz soğan patates
Ohalin başkanlıktan bir farkı yoktu zaten. Reis başkan seçildi. Kalkacak zaten tabi. Artık herhangi bir ayrıcalık kalmadı.
Ön lisans mezunlarınada askerlik süresi kısaltılsa 8 aya düşürülsün erken tezkere istiyoruz
Sayın vekilim askerlik sürelerini bi an önce kısaltsanız mehmetçiklerinize müjdeli haberler bekliyoruz
Yorumlara baktım bir kişi haricinde herkes askerlikten bahsediyor kısalsın deniyor oldu olacak askeriyenin kapısına gidin girip çıkn yaptı sayalım kefen giyiyorduk şimdi kaçıyor muyuz uzamalı askerlik 18 ay olmalı eskisi gibi
Bedelli isteyenlere bişey değilmi kardeş 5 dk da askerlik yapacaklar ona ne diyecen en azından biz kaçmadık askerden geldik hakkıyla yapıyoruz ön lisans mezunu olarak ilk okul mezunu ile aynı kefeye Koyuluyoruz yorumlarını kendine sakla
Biri yazmış millet marsta tatil peşinde.Kardeşim bizde 8 milyon oy tatildeydi seçimde .O insansılar vatanlarını sevip oylarını verseydiler seçimlerin sonuçları nasıl olurdu sence. Bırak başkalarının mars tatilini.Bizde sürekli tatilde olanlara bak. 8 milyon seçim özürlüsü var bu ülkede. Kişisel olarak kuyruklarına basılınca ortalığa çıkıp veryansın ederler sonra. Oy kullanmayanın şikayet etmeye de, ülke hakkında konuşmaya da hakkı yoktur.Sen yapamaz hale gelinceye kadar tatiline devam et kardeşim.
ohal uzatilmasina gerek kalmadi ki .. bundan sonra zaten cb istedigini yapar.. ohal cb secilene kadardi simdi de tum yetkiler cb de .. cb neden uzatmak istesin ki.. gorunen koy kilavuz istemez .. dalga gecmeyin milletin akliyla..
Diğer Haberler