Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan hakim karşısında

FETÖ’nün medya ayağına yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ahmet Altan ise kendi isteğiyle duruşmaya katılmadı. Duruşmaya izleyiciler tarafından da yoğun ilgi gösterildi. Norveç Büyükelçi temsilcisi, İngiltere, Almanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve İsveç’in ise konsolosluk temsilcileri ile Uluslararası Af Örgütü, İnsan Hakları İzleme Örgütü duruşmayı izlemek için adliyeye gelenler arasında.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik yapılan operasyon kapsamında tutuklanan gazeteciler Nazlı Ilıcak ile Ahmet-Mehmet Altan kardeşlerin de arasında olduğu 17 sanığın yargılanmasına başladı. İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Ahmet Atan katılmadı. Altan’ın kendi isteği ile duruşmaya gelmediği, bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile savunma yapacağı öğrenildi.
Tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşengül ve Yakup Şimşek ise duruşmada hazır bulundu.

KONSOLOSLUK TEMSİLCİLERİ DE İZLEDİ

Duruşmaya izleyiciler tarafından da yoğun ilgi gösterildi. Norveç Büyükelçi temsilcisi, İngiltere, Almanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve İsveç’in ise konsolosluk temsilcileri ile Uluslararası Af Örgütü, İnsan Hakları İzleme Örgütü duruşmayı izlemek için adliyeye gelenler arasında. Salona izleyici ve sanıkların alınmasının ardından duruşma salonun ses sistemindeki teknik bir sorun nedeniyle kimlik tespitine geçilemeden duruşma öğleden sonraya ertelendi.

3 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİYOR

Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak, “TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapis talebi ile yargılanıyor.

Haklarında yakalama kararı bulunan davanın firari sanıkları Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emrullah Uslu hakkında ise, “TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” ve “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15’er yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
paralar sıfırlanmış.rüşvet ayakkabı kutularına konmuş.meclis kürsüsünden tarafsızlık üzerine namus yemini eden meclis kapısında namussuz olmuş.milletin malı gasp edilmiş.televizyon ve gazeteler kapatılmış.gazeteciler hapsedilmiş.hırsız gasp ettiği medya ve rüşvetle aldığı medya ile kendi basın ordusunu kurmuş.hırsızlıklar,namussuzluklar fetö denilerek kapatılmış.devletin bankasına para yatıran sendikasına üye olan 150 bin kişi yargısız ya hapsedilmiş. yada işten atılmış.suriyede esadı yıkmak için teröristlere silah gönderimiş.300 bin kişi öldürtülmüş,kürt devleti kurdurtulmuş.HER YER ZULÜM.
ÇOK KOMİK BİR DÜNYA 2008 DE BU OR EVLATLARI BİZİ ERGENEKON YALANIYLA ZİNDANA ATARKEN BU KEVAİŞE YAVRUCUKLARI NI TV DE KALEMŞÖRLÜK SATILMIŞLIKLARINI GÖRÜNCE KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER DİYORDUM İYİDE BU SAPIN RASİM OZAN KÜSTAHYALI NAGEHAN ALÇI KEVAİŞESİ VE MEHMET BARLAS VE YOSMASINADA GİRMESİ LAZIMDI RASİM OZAN KÜSTAHYALIYA NEDEN ZİNDAN MALTASINI TATTIRMIYORSUNUZ YOKSA MİTTÇİMİ BU SOYSUZ HERGELE
Kazık lazım bunlar kazık
döne döne başın döndü be nazlı ılıcak, nerde rant var sen oradaydın, nasıl olduda son hareketi becerip sende çark edemedin
BUNLAR ERGENEKON BALYOZ DIYE BOGURURKEN DESTEK IÇIN IBNETORLAR NIYE IÇERDE DEGIL
Çok büyük şeyler olcak diodun 14 temmuzda tv de bende bukadın ne dio diodum herşeyden haberi var bunun
Şüphelendirdi yani seni? Peki darbecilerin ilk ve tek hedefi siyasetçilerdir. ACABA 15 TEMMUZ'U 16 TEMMUZ'A BAĞLAYAN gece neden HİÇBİR SİYASETÇİYE dokunmadı bu darbeciler??? Bundan da şüphelenir misin?
Yorum yayınlayan editör! Merve Kavakçı, 17-25 Aralık ve 12 Eylül'de Nazlı Ilıcak nerede pozisyon aldı. Kolay olan, güvenli olan, karlı olan, alkış olan yerde mi? Yoksa... Meslektaşınıza bu hainliği neden yapıyorsunuz. Neden o yorumumu yayınlamadınız?
Diğer Haberler