'O meydanın adı 'Rabia' olacak'

Esenler Dörtyol Meydanı'nın adının Rabia meydanı olarak değiştirilmesi için Esenler Belediye Meclisi ve İBB Meclisine teklif götürülecek.

'O meydanın adı 'Rabia' olacak'

Esenler'de düzenlenen toplu açılış törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mısır'da askeri darbeye karşı direnenlerin sembolü haline gelen Rabia işaretini yaptı. Topbaş, işareti yaparken bir de önemli bir gelişmenin haberini verdi.

Açılışın gerçekleştiği Esenler Dörtyol Meydanının adının Rabia meydanı olarak değiştirilmesi için Belediye Meclisine teklif verileceğini söyledi. Fikrin Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksu'dan geldiğini hatırlatan Topbaş, "Hiç bir kuvvet halkın iradesine karşı çıkamaz "dedi. Meydanın adının Rabia meydanı olarak değiştirilmesinin Esenler halkının talebi olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksu, " Burası Dörtyol meydanıdır. Dört de Arapça'daki Rabia'nın Türkçesidir. Kendi Belediye Meclisimize ve İBB Meclisine buranın adının isminin değiştirilmesi için teklifte bulunacağız" diye konuştu.

Esenler'de düzelenen toplu açılış töreninde İBB ve Esenler Belediyesi işbiriliğiyle 1 Milyar Türk lirası harcanarak hayata geçirilen projelerin toplu açılışı gerçekleştirildi. (DHA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 136 yorum
Haritada Mısır nerede sor bilmez,gösteremezler.Ah bu yalakalık yokmu!
sayın topbas çnce kendi bahcenıze bakın.onlarda mısır meydanına gezi parkı eylemını sımgeleyen isaret yada sımgeyı koyarlarsa cokmu mutlu olacaksınız.icerde despot zorba dısarda masumlukmu taslıyorsunuz.kendı halkınıza ne kadar hosgoru gosterdınızkı.gezı park gosterılerınde kac vatandasımız öldü.bu kadar üzüldügünüzü bız goremedık hiç.
Bu beylerin milliyeti hanesine Mısır yazılmalı.Bu ne aşk!
Tabii memnuniyetle olur Rabia KADİR meydanı olsun iki zulüm aynı anda anılmış olur ama yok sadece araplar insan Türkler zulüme uğrasın önemi yok diyorsanız sadece Rabia koyun
Rabia ne lan? Reyhanlı dururken.. Doğu Türkistan.. üzerinde Çinli köpeklerin nükleer deneme yaptıkları Uygur halkı dururken.. Rabia ne? Utanmaz arlanmazlar.. Uygurlar, Reyhanlı da şehit edilen 55 vatandaşım müslüman değiller mi? Reyhanlılılar da müslüman, Uygurlar da müslüman ama siz çakma müslümansınız.. sizin asıl derdiniz Araplık, Arap olmak, Arap yalamak. Tez gidesiniz, yok olasınız inşAllah.
Arap hayranları ne çabuk unuttunuz Arap'ın Osmanlıyı arkadan vurduğunu. Hem Osmanlı ruhunu canlandırmaya çalışacaksınız, hem Arap'la yatağa gireceksiniz, sonunu iyi düşünün.
YOBAZ SİZİN GİBİLERE DENİR YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLERE İNSAN BU KADAR NANKUR OLURMU TÜRKİYENİN BU KADAR GELİŞMESİ VE ÇALIŞMASINI GÖZÜNÜZLE GÖREMİYORSANIZ YAZIKLAR OLSUN DİYECEK LAF YOK MYNET BU YAZIMI YAYINLARSA ÇOK İYİ OLUR OKARDAR YORUM YAZDIM HİÇ YAYINLANMADI İNŞAALLAH YAYINLANIR.
Evet çok gelişti artık tüp kuyruğuna yağ kuyruğuna girmiyoruz. Millet aya gidip geliyo biz istanbul içinde ulaşım sağlayamıyoruz. Sen hangi gözle görüyosun gelişmeyi onu söyle bizde o gözle bakalım. Gelişmeyi anlamak Türkiyenin 10 yıl öncesine bakmakla olmaz. Avrupanın, Dünyanın 10 yıl öncesiyle bu gün geldiği durumu kıyaslayarak olur. Kafanı çalıştır biraz her söylenilene inanma.
sebep diye sorsak cikar simdi birkac dengesiz musluman akillarinca islamdan dem vurmaya calisirlar, Misirin sorunu neden sizi bu kadar ilgilendiriyor, ne kadar maydonoz olmaya hevesli bir iktidar var, dune kadar filistine aglayan erdogan aylardir bahsini etmiyor, irak ta yuzbinlerce insan oldu tek kelime etmedi, misiri darbeyle sucluyor, katliamla sucluyor, ee madem darbe var, arkadasin da da abd, ee neden tek kelime abd ye etmiyorsun, kasimpasaligin mazlum halkami yetiyor sadece
4. Leventi de Rabia Levent yapın nasılsa anlamı aynı. Cahil Cühelalar. Ne yaparsanız yapın gideceksiniz. Bu halk size artık inanmıyor. Hocanızın tabanı kaldı peşinizde. Bakın göreceksiniz Barajı bile aşamayacaksınız seçim zamanı geldiğinde.
KELİMELERLE MİLLETİ 11 YILDIR AVUTTUNUZ RABİA OLSA NE OLUR MÜRSİ OLSA NE OLUR DIŞ POLİTİKADA SİZİN HİÇ BİR HÜKMÜNÜZ YOK Kİ
rabia kim lan! bizene
Kubilay koyun Kubilay,rabia ne yapmış bu vatan için??
Her zaman Araplar Türklere kazık atmış sırtından vurmuştur ne bu Arap sevgisi anlamadım inanmayan tarih kitaplarına baksın
Önce bakanlar kuruluna bakalım kaç türk var diye...
mesele arap sevgisi dedğil, sen hala anlamadın mı ?
Bize ne rabiadan siz verdiğiniz 2 milyar doları kurtarın onlardan, sizin yüzünüzden bu ülkeye gelen suriyelileri geri gönderin bu ülkede bu kadar aç varken millet size mısırla suriyeyle uğraşın diye oy vermedi , sandığa gömüleceğinizi bildiğiniz için bir numara yapıp sandıksız gitmenin yollarını arıyorsunuz anlaşılan yine mağdur numarası, sizin yaptıklarınız mağdur numaraları sahtekar dilencilerinkine benzemeye başladı.
numara aynı birisi Allah rızası için para istiyor diğeri oy... ama baksan ne din var ne imaan 2sininde yatları katları var...
bunlar türk ve türkçe düşmanı allah kahretsin.
yazık hemde cok yazık, illaki ülkeyi ve milleti germekmi bu yöneticilerin derdi? banane elin mursisinden, önce milletim ve ülkem.
aç mısın açıktamısın? senin karnın tok elini kolunu sallıyorken o müslüman kardeşlerimiz orada can çekişiyor annesi babası kardeşi acımasızca katlediliyor insaf hepimiz müslümanız düşünerek konuşalım sağ duyu lütfen.
U_ercan, gerikafali müslüman kardesim benim! Önce oku, ögren, kendini gelistir. Sadece müslümanlara degil, tüm insanliga hizmet et. UNESCO ya da Greenpeace e üye ol mesela...
u_ercan ölen müslüman peki öldüren kim,yahudilermi?
türk kelimesini ağzına almayan lafa gelince ırkçılıktır bu diyen iktidar neden her arap hareketini bu ülkeye pay biçiyor ? ne yaman bir çelişki bu işine geldiği gibi konuşuyor.zihniyeti belli iktidar...
onca şehit verdik hangi arap ülkesi ya da mısırın hangi sokaklarında ŞEHİT EDİLMİŞ BİR TÜRK İSMİ VERİLMİŞ?mademki siz ATATÜRK'e karşısınız,bizde sizin rabia tavrınıza karşıyız.
hem suriyede Müslümanları birbirine kırdırtacaksın hemde Müslüman hayranı görüneceksin. yoo tayyipciler yooo
siz istediğiniz ismi verebilirsiniz....ilk seçimde verdiğiniz isim silinecek ve türkler için, Türkiye için önem arzeden, tüm toplumu kucaklayan, türkçe bir isim verilir.....
siz gene yobazlaştınız gene siz adam olmayacaksınız asla
bine elin arabından elin rabia sından. gene kaşınıyor bu adam
bu kadar arap hayranlığı bu kadar geri zekalılık molmaz. mısırda terömrişst Müslüman kardeşlerin toplandığı mewydanın adını gezi parkı meydanı koyarlarsa ne diyeceksin sersem kafalı basit insan.
yorumlara bakıyorum da bi şey demiyorum yazık....
başka bişi kalmadı tabii atatürke alerjisi olanlar başka yönlere yöneliyo
gezi direnişi için bir işaret önerim var.yumruk yapılmış el ve başparmak işaret parmağıyla orta parmak arasında..hedef dini kullanan yobazlar...
hay sıçıcam rabiaya şimdi
biride gelir deyiştirir lenin yapar diyeri gelir musolini bir başkası bilmem ne yaptıkaları bir nane yok şovdan başka.
başbakana yalakalık sadece. eğer Erdoğan mısır için bu kadar taraf olmasa bunlardan hangisinin aklına mısır gelirdi acaba. sırf yalakalık
hemen şova çevirin başka bi becerdiğiniz yok zaten şovdan başka yaptığınız en ufak bir şey yok.
Burada alınan kararı eleştirenlere sorsalar:"Neyinle gurur duyarsın?" Eminim ki çoğu: "Türklüğümle!" diyecektir. Bu cevabı verecek olanlar bilsinler ki: Türkler, tarih boyu mazlumun yanında yer almışlardır. Öyleyse bu tip eleştirilerde Tayip'in ne yaptığına değil, ne yapamadığına odaklanın ki kendi kendinizle çelişkiye düşmeyin. Ya da Türklükle gururlanmayın. Suriye'de, Filistin'de, Mısır'da mazlumun yanında olan Tayyip değil, Anadolu'da yaşayan -değişik kavime mensup da olsalar dahi- bütün Türk Milletidir. Bu böyle biline...
hangi çağdayız bırakın bu işleri ne rabiasıymış o bize ne kardeşim arabın raibasından
Ne zaman adam olacaksınız siz. Bütün işiniz istismarcılık, yalan, dolan. Mısır'da ölen insanların üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorsunuz. Ne kadar aşağılık bir durumda olduğunuzun farkında mısınız? Esenler Dörtyol Meydanı gayet güzel bir isim ve bırakın öyle kalsın. Rabia isminide eğer ki o kadar benimsediyseniz kendinize verebilirsiniz. Ve size çok çok iyi yakışır.
nedense birtek kendi ülkemizde ki katbettiklerimize hakedikleri değerler verilmiyor.araplarla arap ülkeleriyle ugraşıp duruyoruz birazda türkiye ye bakın be pkk dağlardaat oynatmaya başladı.
kafayı yemiş millet daha doğrusu bazıları.. yeter artık sıktı bu işler bu anlamsız isim değişiklikleri...
buna da şükür :) ya gezi parkının adını rabia parkı yapacağız deselerdi :):)
Müslümanım diye geçinen siz yorumcular, Müslüman kardeşleriniz katline engel olmak için ne yaptınız? En azından dua ediyor musunuz ettiniz mi? basit bir isimden Rabia ismine geçilmesi, niye zorunuza gidiyor? Şu sözde Müslüman Türk halkının bir takım kesimine; Neden İslami uygulamalar ve fikirler bu kadar batıyor bu kadar kafirane tutum içerisine girme ihtiyacı hissediyorlar? Türkiyede şehitlerimiz , Mısırda Suriyede Arakan ve Doğu Türkistan Dünya çapındaki tüm Müslümanlar aynı bedenin organları olmalı ve öylece İslama ve Müslümanlara sahip çıkmalıyız. Yeterince kafir düşmanımız yok mu?
inşallah belediye seçimlerinde seçilemezsin de İstanbul senden ve senin gibilerden kurtulur.
Çapulcular çark etmiş sisinin alnindan öpenler şimdi saf degiştirmişe benziyor çapulcular mısırda istediklerine ulaştı hükümeti devirdi sizin gibi kanı 5 para etmezler şimdi ortada yoklar hani tahrirdi taksimdi nooldu ülkemide mısıra cevirmeye çalıştınız yedirmeyiz efendim sıkar biraz
sokaklardan CUMHURİYET,ATATÜRK isimlerini silin arap isimlerini verin hatda işinize gelir TÜRKÜYE CUMHURİYETİ yerine bi arap ismi bulun rahatlayın artık.
Diğer Haberler