Öğretmenlere maaş düzenlemesi geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kahvaltıda, ücretli öğretmenlerin maaşıyla ilgili düzenleme yapılacağı müjdesini verdi.

Öğretmenlere maaş düzenlemesi geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen kahvaltıya farklı illeri temsil eden 54 milletvekili katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı, yaklaşık 2,5 saat sürdü.Programda Antalya, Bayburt, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Yozgat milletvekilleri yer aldı.

ÖĞRETMENLERE MAAŞ MÜJDESİ

Erdoğan partisinin milletvekillerine önemli mesajlar verdi. OHAL Komisyonun çalışmaları ile ilgili konuşan Erdoğan," Bizim komisyona güvenimiz tam. Ne çıkarsa uyacağız" dedi. A Haber'de yar alan habere göre, Erdoğan ücretli öğretmenlerin maaşıyla ilgili düzenleme yapılacağı müjdesini de verdi.

5 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI

Türkiye Özel Okullar Derneği'nin 17'nci Eğitim Sempozyumu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen ataması ile ilgili duyuruyu şubat ayında yapacaklarını belirterek, ücretli öğretmenler için de mülakata devam edileceğini aktardı. Mülakat için o alanda alacakları öğretmen sayısının 3 katı kadar puan sınırına girmek gerektiğini de kaydeden Yılmaz, "Mülakata puanı yetmeyip, 5 yıl öğretmenlik tecrübesi olanları mülakata almak için çalışma yapıyoruz. 20 binin üzerine 5 bini geçmeyecek şekilde öğretmen alımını da düşünüyoruz. Bunun için yasal düzenleme gerekiyor. Düzenleme bittikten sonra duyurusunu şubat ayında geçeceğiz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Sayın cumhurbaşkanım , öğretmen e , amir , memur a maaş düzenlemesi yapıyorsunuz, esnafa vergi düzenlemesi yapıyorsunuz, allah razı olsun ... da işçi ye beden bir düzenleme yok... ben türkiyenin en büyük termik santralinde , kömür dumanın içinde 120 metre yüksekte ekmeğimin derdine düşmüşüm,,, düzenleme bizimde hakkımız... syglrr
Sayın Cumhurbaşkanı okullarda heniz adaylığı kalkmamış Eğitim Bir Sen li öğretmenler Müdür Yardımcısı olarak görevlendiriliyor okullardaki diğer öğretmenleri ve idari personeli çok rahatsız ediyor lütfen hak eden insanlara görev verilsin
Özel Üniversitelere kısıtlama getirilsin her yıl 130 bin öğretmen mezun oluyor ve yeni üniversiteler açılarak sayı giderek artıyor. atama bekleyen öğretmen sayısı 400 bin bu sayı 3 yıl sonra 800 bin olacak 10 yıl sonra türkiye öğretmen çöplüğüne dönüşecek 10 öğretmenden sadece 1 tanesi öğretmenlik yapabilecek bunun önüne geçilmesi lazım
yapmışken yasal yapın millet uyanmasın sonuçta ücretli öğretmen nedirki insanları ihtiyaç durumuna düşür yapacak iş bırakmak sonra 3 kuruşa talim olsunlar , ucretli yapmayın diyenler acaba o durumda olsalar aynı şeyi soyleyebileceklermi neyse kısaca öğretmenlik den ziyade gelecek için okul değil hapishane yapın malum bu kadar başı boş insan zor tımar edilecek eğitimde son nokta .
MÜHENDİSLERİ DE GÖRÜN NOLUR... KADRO VERİN. ÖZEL SEKTÖRDE KÖLEYİZ...
yattigi yerde maas ohhh yitele gitsin
Gel sen yap o zaman öğretmenlik... Ama öğretmen olmak için okuyup bitirmiş isen bitirmemiş isen saygı duy.
@mutsen bu müjde her öğretmen için değil ayda 1000 TL civarında maaş alan ücretli öğretmenler için.
cezaevinde mahkumla uğraşan gecesi gündüzü ve üstüne hicbir hakkı olmayan infaz koruma memurlarina hicbir hak vermeyin sadece öğretmene,saglik calisanina,imama ve muezzine verin.helal be helal biz üveyiz zaten
@onurkirimlioglu Polis i unutmuşsun :)
başlık iç açıcı, lakin altta yazan hiçde maaş felan değil. haberi yapan da eksiklik var
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK denen ucube sistem sebebi ile Öğretmenler ailelerinden uzakta 6 yıl geçirmek zorunda !!!! bu sistem değişmeli . Ülkede sözleşmeli ve çakılı 6 yıl kalan başka devlet memuru varmı ?
Başka kurumlarda memur olarak çalışan ve asıl mesleği öğretmenlik olanlar da öğretmen olarak atama bekliyor. Bu konuya da el atın artık.
Haberin başlığını okuyup yorum yazanlar ülke olarak okumuyoruz.
Senin yapacağın en büyük iyilik bu devletin tüm mal varlığından elini çekmek.Senin el attığın dal sonradan kuruyor.Emekli maaşlarında getirdiğin yöntem orta da.CHP ye kızmamın en büyük nedeni ,var olan yasalarla halkın hakkını mahkemelerde arıyor.Ama vatandaş kör-sağır dilsiz gibi yine elde ettiği mahkeme kararı kazancını ona laik bir teşekkür bile edemiyor.Ne diyeyim.Cahil olmak kolay şey ,ama adam olmak zor.
Kardeşim bu koltuk sevdası neler yaptırıyor ya şimdilik veriyorlar yapıyorlar ediyorlar peki birde istanbul gibi bir yerde piyasada para dönmüyor bunun sonu ne olacak merak ediyorum.
Güzel olur. Allah emek veren hiç kimsenin emeğini zayi etmesin...
duzenleme getirsen ne yazar lise mezunu adamlar bile torpille ucretli yapiyor 4 senelik egitim fakultesi ogretmen birak atanmayi bos kadro bulup ucretli bile yapamiyor insani okumaktan sogutan dayilara lanet olsun
aman abi gözünüzü severim öğretmenlerin maaşını yükseltin 3500 lira yetmiyor onlara sabah 8.00 akşam 15.00 hafta sonu tatil senede 3 ay tatil ek ders ücretleri yarısı sabahtan öğlene kadar falan çalışıyor oda fazla 8 de başlasınlar 11 de bitsin 12 1 neymiş yazık günah abi en 10 milyar maaş verin senede 1 2 ay çalışsınlar yeter öğretmenler önemli bizim için 3500 lira maaş yetmez 15 milyar olsun maaş
kardesim ogretmen ve saglik personeli cok oy da cok senin gibi infaz koruma memuru az oy da az ne yapsinlar seni
Afrinde can veren kan veren aile veren öksüz çocuk bırakan askerime mehmedime ne vereceksin Sn.Başkan Tsk ya ne vereceksin sıkışınca koştuğunuz TSK ya??????
sözleşmelide olsa bir iş,bir aş var olamayanlar hakları yenenler ne yapsın
Diğer Haberler