Önder'den Feyzioğlu'na: Matruşka gibi içinden her şey çıkıyor

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder 3'üncü Olağan Büyük Kongre öncesi HDP bileşenlerine yönelik gözaltılarla ilgili açıklama yaptı. Kongrenin operasyonlara cevap olacağını söyleyen Önder, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nu da eleştirdi. "Matruşka gibi içinden her şey çıkıyor" dedi.

Önder'den Feyzioğlu'na: Matruşka gibi içinden her şey çıkıyor

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın meslek birliklerinin başındaki 'Türk' ve 'Türkiye' ifadelerini kaldıracaklarını söylemesinin ardından TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun yaptığı açıklamayı eleştirerek "Matruşka gibi açıyorsun içini, içinden her şey çıkıyor" dedi.

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 3. Olağan Büyük Kongre öncesi HDP bileşenlerine yönelik gözaltılara parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında tepki gösterdi. Önder, toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile ilgili açıklamalarına da değinen Önder, şunları söyledi:

"Hükümet öyle bir korkunun, güvesizliğin içerisinde ki, üstelik bunu da o kadar belli ediyor ki, en bilineni Türk Tabipler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği'ne dönük geliştirdiği şey. Buradan çıkan sonuç tahammülsüzlük. Milliyetçiliği ırkçılık temeline oturtup kendi tekeline almak istiyorlar."

Sputnik'te yer alan habere göre, TBB Başkanı Metin Fevzioğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin ardından yaptığı açıklamayı herkesin okumasını isteyen Önder, şöyle devam etti:

"Demokratik bilinçten, demokratik şuurdan, bu yapılanının ülkedeki demokrasi ve özgürlük alanına yapılmış olduğunu zerre fark edememiş, içindeki Kürt nefretiyle konuşup duruyor. Bu meseleye böyle mi karşı çıkılır? Matruşka gibi açıyorsun içini, içinden her şey çıkıyor."

Erdoğan'ın meslek birliklerinin başındaki 'Türk' ve 'Türkiye' ifadelerini kaldıracaklarını söylemesinin Feyzioğlu, "Hendekler kazılırken, barikatlar dikilirken, Türkiye'yi uyarmadık mı Sayın Cumhurbaşkanı? En sonunda olan bitenin farkına vardığınızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni insanlığa karşı suç işlemekle suçlamaya kalkışanlara karşı ülkemizi biz savunmadık mı Sayın Cumhurbaşkanı? 15 Temmuz gecesi Ankara semalarında daha uçaklar çarpışırken ve bugün etrafınızdaki pek çok kimse kim bilir nerede saklanmışken, darbe girişimine Türkiye'nin 79 barosuyla birlikte biz karşı çıkmadık mı? Bazı Batılı devletler 15 Temmuz'un bir kurgu olduğunu ileri sürmeye kalkıştığında tüm dünyada FETÖ gerçeğini ve 15 Temmuz'u Türkiye Barolar Birliği anlattı Sayın Cumhurbaşkanı. Sizin ve partinizin emrindeki hiç kimsenin ve hiçbir kuruluşun bu konuda dünyada inandırıcılığınız yokken bu gerçekleri dünyaya biz kabul ettirdik Sayın Cumhurbaşkanı. Fırat Kalkanı ve Afrin harekatlarının daha ilk saatlerinde Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkını kullandığını dile getiren ve bunu gerekçeleriyle ortaya koyan Türkiye Barolar Birliği'dir Sayın Cumhurbaşkanı. 'Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk gününde 103 bin avukatımızı temsilen biz Kilis'te sınırdaydık. Askerlerimizin yanındaydık, halkımızın yanındaydık" açıklamasında bulmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Sen hangi yüzle hala konuşuyorsun. Ulan sen değil misin Dolmabahçe'de artistlik yapan. Şimdi alayiniz içeride sürünün. REİS sizi işte böyle tufaya getirir ve içeri tiktirir. Sıra sana da gelecek meraklanma. Türk kelimesi her yerden silinse sen zevkten dört köşe olursun. Ama sizlere bu zevki tattirmayacagiz.
@atasoy705 ---sende yorum yapmışsın, Ulan'a gerek varmıydı.
SIRRI EFENDİNİN SÖYLEDİKLERİ HARFİYEN ÇOK DOĞRU SÖYLEMLERİ TÜMÜYLE GERÇEK ARTIK HERKES GERÇEKLERİ GÖRMELİ BU KADAR DUYARSIZ BİR TOPLUM DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE YOK .
@rutimax Duyma sende it ürür kervan yürür de ! Biz kervanız da siz nesiniz belli.
Sayın Feyzioğlu boş konuşmuyor.
barolardan türk ibaresinin kalkması pkk’yı sevindirmiş. pkk sevici olma reis.
BİR DAHA SİZİN HİÇBİR HABERİNİZE YORUM YAPMAYACAĞIM, HATTA HABERLERİNİZİ HİÇ OKUMAYACAĞIM. NE ZAMAN YORUM YAPSAM YAYINLAMIYORSUNUZ.
@1temurtas gardaş bu Mynet'in Fetocu bir editörü var. Adam palermo denilen kripto Fetocunun küfürlü yorumlarını bile yayınlar ama senin benim yorumlarimizi yayınlamaz. Çünkü aynı şeyin suyu bunlar. Fetocu
BİR MATRUŞKA VARSA O DA SİZSİNİZ! EY PKK SEVİCİLER...
Ne mutlu Türküm diyene
sizi eleştiren herkes içeri atılıyor unutmayın küfür devam eder zulum devam etmez güngelecek çark dönecek hesap gürülecek 2019 seçimini bekleyin.
Kıvırmakta bahçelinin kimse eline su dökemez.Bahçeliden iki satır cümle; Bizim sarayla anlaştığımız soysuzca söylendi,başkanlık sistemine yeşil ışık yaktığımız namertçe söylendi.Rüşvetçinin yanında olandan adaletten kaçandan,hukuku hiçe sayandan milleti 36 parçaya bölenden cumhur başkanı olmaz.Tekeden süt sağılmaz.Şimdi tekenin neresinde siz söyleyin.Demirtaşi halkı sokaklara döker 40 insanın katili olur.Bir diğeri gezi parkı eylemcilerini memleketin kahramanları olarak gösterir onlarca insanın katline sebep olur.Reis e zaten diyecek bir laf yok.Maraşal rütbesi verilmesi lazım.
sırrı çok şanslısınız eğer chpnin başında Feyzioğlu olsa idi ben sizi o zaman görürdüm yatın kalkın kılıçoğluna dua edin
arkasında hiçbir destek olmayan parti kurum ve kişiler büyük büyük laflar ediyor.ırkçılık almış başını gidiyor içerde 4 milyon suriyeli varken bir de kürtleri kendine düşman etmek aptallık.eğer bu bölücülük değilse bölücülük diye bir kavram yoktur...
ister doktor olsun ister avukat olsun her ne olursa olsun ülkenin gelecegi için olumsuz konuşmalarının ruhsatını nereden almışlar kendilerinide bir şey zannetmesinler vatan sever olsunlar amerikanın konuşmaları gibi konuşmasınlar böylece renklerini belli ediyorlar bu vatana ihanet edenin türk ordusu geregini yapar
Sırrı Süreyya Önder kimdir ? Türk kökenli adıyamanlı meşhur 80 li yılların zorluklarını çekmiş ( saygı duyarız ) o dönemin siyasal bilgiler mezunu sanatçı kişilik ömrünü olmadığı halde kürt milliyetçiliğine adamış saygı değer bi insan diyelim .. Tek bir soru ömrünü harcadığın halkların kardeşliği eşitlik apoya özgürlük vs vs geçen hafta eş başkanlık için Hasip kaplan ne dedi benim devrimci halkların kardeşliği içinkendini parçalayan abim ?????
Dinsizin hakkından imansız gelmiş.
Diğer Haberler