Ordu'da denizden esrarengiz cihaz çıktı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde deniz kenarında esrarengiz bir cihaz bulundu.

 Ordu'da denizden esrarengiz cihaz çıktı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan Adnan Sobi isimli vatandaş deniz kenarında yürürken bir cihaz olduğunu fark etti. Üzerinde çeşitli elektronik aksam bulunan cihazı alan Sobi, hemen durumu yetkililere haber verdi. Üzerinde Rus alfabesi ile yazılar yazan cihazın bir balığın üzerine takılmış takip cihazının olduğu tahmin edilirken cihazı incelemek için bulan vatandaşın yanına giden Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmet Balık, karaya vuran cihazın balıkların üzerine takip için takılan telemetri cihazına benzediğini söyledi.

"TELEMETRİ CİHAZINA ÇOK BENZİYOR"

İncelemeler sonrası açıklamalarda bulanan İsmet Balık, “Kesin olmamakla beraber telemetri cihazına çok benziyor. Uzaktan denizdeki canlıları izlemek için kullanılan cihazlardan birisi olabilir. Cihaz takılan balıktan ayrılması veya ölmesi ile karaya vurduğunu düşünüyorum. Tehlike arz edecek bir cihaz olduğunu zannetmiyorum. Mersin veya yunusa bu cihaz takılmış olabilir. Üzerinde bulunan Rus alfabesi yazısı büyük bir ihtimal oradan Fatsa’ya kadar gelen bir canlı üzerinden karaya vurmuş olabilir. Yaptığım incelemeler neticesinde orijinal seri üretimle üretilen cihaza benzemiyor. Özellikli bir cihaz fakat tehlike arz edecek bir durum söz konusu değildir. İlk defa böyle bir cihaz gördüm. Ülkemizde de buna benzer takip cihazlar var” dedi.

cihaz2

"HER ŞEYE KARŞI DİKKATLİ OLMALIYIZ”

Sahilde cihazı bulan Adnan Sobi ise yaptığı açıklamada, “Önce antenini fark ettim bu cihazın. Sonra köpük içinde bulunan cihazı açtım ve içindeki düzeneği görünce şaşırdım. Çevremdekilere cihazı tarif ettim ve onlar da bir takip cihazı olduğunu söylediler bana. Tabii üzerinde bulunan Rus alfabesinin olması biraz düşündürdü beni. Eğer bir takip cihazı ise Türkiye coğrafyasında dolaşması ne kadar yolun geldiğini gösterir o balığın. Tabii ülke olarak hassas dönemden geçiyoruz. Her şeye karşı dikkatli olmalıyız” diye konuştu.

Sobi, denizdeki cihazın incelenmesi için ilgili yerlere götüreceğini sözlerine ekledi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Ufodur kesin
Yangın alarm cihazı
sensörlü lambaların devresine benziyor . bunlarda ufo gören masum köylü
içini göstermektense üzerindeki sensörü ya da donanımı gösterseler ne olduğunu çözerdik. tahminim balıkları ses dalgası ile rusya tarafına kaçırmak için kullanılan bir cihaz olabilir.
heme açmışlar ya radyasyon olsaydı
balıkları kaçıran bir cihaz olmasın sinyal yayarak kaçırıyodur karadenizde bu sene hamsi yok
ismet balık ????
Daha cihazın ne olduğundan haberi yok.
Sonra etrafı üç tarafı denizle çevrili ülkemizde balık yok neden acaba.
boş işler müdürlüğü inceleme yapsın
acaba diyabet ne diyecek acaba bir fetva verse ya bilinmeyen şety dinen şeytan işidir buda muhakkak şeytanın bir icadıdır bir muska yazmak lazım derim
Almanya'da bizi dinlemişti, dinlemeyen birkaç afrika ülkesi kaldı heralde...
vibratöre benziyo Putin trump için hazırlatmış
Kedidir o kedi...
bir arada İsrail in takip ettiği LEYLEK' ajan diye neler etmiştik, ATATÜRK BİRKEZ DAHA HAKLI “İnsanlığın düşmanı cehalet; cehaletin düşmanı eğitimdir.” Mustafa Kemal Atatürk
yalnız profesörün soyadıyla fakülte dal'ının uyumu :)
Putin'e sorun söyler. olabilir ihtimal hep çelişkili ulen net konuşun
peh peh peh bu cihazın batarya ömrü kaç asır acaba
Diğer Haberler