Osmaniye'de Hasta yakınları hastane basıp polis dövdü

Osmaniye'de devlet hastanesinde görevli polis ile 2 çalışan, hasta yakınları tarafından darp edildi. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedildi.

Osmaniye'de 28 Nisan Cumartesi gece saatlerinde kolundan yaralı kadın, Osmaniye Devlet Hastanesinin ek hizmet binasındaki acil servise yakınlarıyla geldi.

Nöbetçi doktor Abdurrahman Güngör, yaralı kadını tedavi ettiği sırada yakınları, hastane görevlileriyle tartışmaya başladı.

POLİSİ VE 2 GÖREVLİYİ DÖVDÜLER

Tartışmanın büyümesi üzerine hastane polisi ve özel güvenlik görevlileri, duruma müdahale etti. Çıkan arbedede hasta yakınları, hastane polisi ve iki görevliyi darbetti. Olay yerine gelen takviye polis ekipleri, kavga eden grubu hastaneden güçlükle çıkardı.

Darbedilen hastane polisi, özel güvenlik görevlisi ve hastane çalışanı, darp raporu alarak hasta yakınlarından şikayetçi oldu.

Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı, bir şüphelinin arandığı öğrenildi.

Darp anı, hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı.

SAĞLIK-SEN'DEN TEPKİ

Acil servisin önünde basın açıklaması yaparak saldırıyı kınayan Sağlık-Sen İl Başkanı Muhittin Çenet, Osmaniye Devlet Hastanesinde fedakarca çalışan personelin bir grup tarafından şiddete maruz kaldığını söyledi.

Sağlık-Sen olarak hayatlarını riske atarak görev yapan sağlık çalışanlarıyla ilgili bu tür olaylar nedeniyle endişe duyduklarını belirten Çenet, "Toplumsal şiddetin boyutlarının yansıması olarak sağlık alanında ortaya çıkan bu tür menfur olaylar için gerekli düzenlemeler hayata geçirilmelidir. Ülke insanımız için 7 gün 24 saat kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımıza uygulanan şiddeti halkımızın da tasvip etmediği muhakkaktır. Bu olayları gerçekleştiren sağlıksız zihniyetlere sahip insanlara da toplumumuz gereken tepkiyi vermelidir." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
bunu amerikan polisine yapacan daha hastaneye girmeden vururlar adami ama turk polisine istedigini yapabilirsin serbest hersey
sonuç savcı tarafından ifadeleri alınıp serbest kalacaklar olan dayak yiyen güvenlik görevlilerine oldu.
polis dahi hastanede korunmuyor sağlık çalışanları ne yapsın..? istikrar bu olsa gerek memur kardeşim.
Sağlık sen den tepki Emniyet Genel Müdürlüğü de seyirci. Doktor olsa idi iş yavaşlatma olurdu. Polis dayak yedi ise normal bir durum oluyo sağlık memurları da kusura bakmasın polis de işin içinde olmasa idi savunurlar idi ama Polis de dayak yediği için yapacak bişey yok :(
Kimmiş bu haydutlar
Sürekli hasta yakınları ve hasta suçlu ilan ediliyor suç tek taraflı hiç bir zaman değildir doktorlar ve hastane çalışanları insanlara tepeden bakmayi birakmadiklari sürece bu tür olaylar artarak devam eder sanki insanlar onlara muhtaçmış gibi bi hava içindeler meslek zor geliyorsa doktor olma olursanda işini adam gibi yap o zaman sana bir şey diyen olursa o suçlu sen kışkırt sonra sütte leke var doktor da leke yok ohh ne ala memleket
bu oradaki insanları darp etme hakkımı veriyor sana.kokuşmuş cahil zihniyetinide al yallah arabistana...
@egemensefa KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARMIŞSIN.TABİİKİ HAKLI DEĞİL YANLIŞ KONUŞUYORA SEN NE YAPTIN PEKİ?NEFRET CEHALET VE ALAKASIZ BİR TEPKİ İLE CEVAP VERMİŞSİN..
bence kesin adam haklıdır.
Polisin sendikası olmadığı için tepki koyan da olmamış. Oysa ki sendika kurmak insanı haktır. Demekki polis insan değil.
Evet herzamanki gibi polisin arkasinda duran yine yok..saglik sen aciklama yapiyor polise gecmis olsun bile demiyor...yaziklar olsun polisin arkasinda durmayan icisleri bakanligina ve EGM ye
doktoru dövse ülke ayağı kalkardı polis zaten dayak yemek için var Bu ülkede anlayış bu
bu olayda toplumdan önce iş adalete düşüyor. doktoruna , polisine sahip çıksın...
hastane personeli sorun hasta ve yakınına sorun çıkarmış olabilir zannederim ondan dayak yemiş olabilirler.
normaltir kanunlar suç işleyenlerden yana
bişe olmaz batı illerinde akpnin polisi vatandaşa kan kusturuyor bi yerde de dayak yesinler nolacak sanki
sen kimin vatandaşısın chp nin mi.
acaba polislere silahı neden verirleki. gösteriş olsun diyemi?. o anası belli babası 550 p....leri vurup öldürmedikten sonra. ne işe yaralar acep bende hiç üzümüyom .
adm sana yumruk salladı diye polis herkesi vursa ülkede insan kalmaz be.
DOKTOR-HASTA İLİŞKİLERİNDE KAMERALI DÖNEM BAŞLASIN VE HATALI DAVRANIŞ YAPANA DERHAL ANINDA UYARI VE MÜDAHALE YAPILIP ANINDA KARŞI TARAFA TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKÜM EDİLSİN.. HASTANELERDE ACİL HASTA-DOKTOR ŞİKAYET DANIŞMA VE MÜDAHALE BİRİMLERİ KURULSUN. BURALARD AYANLI DAVRANANLAR DERHAL İŞTEN ATILMALI YALNIZ. BU SİTEM ASLINDA TÜM RİSKLİ KRUUMLARDA KURULMALIDIR. BAZEN HAST AHKSI BAZENDE SAĞLIK YARDIMI YAPANLAR HAKSIZ OLABİLİR. KARARI ORDAKİ HEYETLER VERSİN. ONLAR AKARŞI MUDAHALELERDE DE DOĞRUDAN 25-20 YILLIK HAPİS CEZASI GELSİN. BENCE BU ÖNERİ SORUNLARI ÇÖZEBİLİR Mİ.
Bu Tip Kişiler Hastanede Doktorlar tarafından muayane edilmemeli. Bu insanlar en yakın Veteriner Kliniğine gidip Veteriner tarafından muayenesi yapılmalı.
@acar033 aynen kardeş bu insanlar fişlenmeli ve hastanede insan muamelesi görmemeli.
çeksene tabancanı, sıksana bacağına, o tabancayı süs diye takmıyorsun beline, iki tane sık polise el kaldırmak nedir anlasınlar.
@wengeance eli kolu bağlı yasalarla o silah çekmediği müddetce polis sıkamaz malesef sıkarsa da polis suçlu oluyor
adamlar aştılar kendilerini, acil adalet acil sert kanun!
1 ay yatarlar içerde çok kötü bir ceza Allah göstermesin
polis bile aciz kalmış amerikada olsa hepsini vururdu kimsede böyle bir şeye bi daha kalkışmazdı
Şimdi bu gerzeklerin yüzünden doktorlar yaralıya müdahale etmeyip bekleseler ve bu sırada yaralı ölse suçlu kim olur. Bence bu magandalar olur. Belki haklı gerekçeleri de var ama saldırarak kavga ederek bir yerlere varmaya çalışmak ancak olumsuz sonuç verir.
o olayın iç yüzünü bilmeden yorum yapmamak lazım
Yazık ya, polisi madara ettiler iyice.. Ver yetkiyi kardeşim sıksın ayaklarına ..
adana osmaniye normal rutin şeyler bunlar hepsi zır deli bir tane akıllı çıkmazmı.
Üzülerek söylüyorum Allah tan polisi darp etmişler yoksa ceza alamazlar
VUR EMRİ VERECEKSİN BAK BAKALIM PIT EDİYORMU.
@zomzomikler_2014 kardeş ohal olan bi ülkedeyiz vur emri ne.
Kötü
ADAMLAR TAM HAYVAN. BU PİSLİKLERLE AYNI ÜLKEDE YAŞIYORUZ NE YAZIKKİ.
uganda muz cumhuriyetinde sıradan olaylarr...
Polis çok pasif kalmış en azından 1 tanesine çakacaktı mermiyi olay anında biterdi....
Bir ara bende doktor sekreterini dövecektim. Zor aldılar elimden. Sağlık sektöründe çok iyi niyetli doktor,hemşire hasta bakıcı var ama laylaylom çalışan personelde var.
Devletin polisine yapılırmı bu! Çıkar tabancayı sık topuğuna. Polisliğimin hayrını görmeyeceksem zaten yapmam o mesleği...!!!
Dua edin polis adam gibi adam çıktı da kafanıza birer tane sıkmadı!
şehir eşkiyaları
gangster bunlar
Diğer Haberler