Pasaport alacaklar dikkat!

Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport Dairesi Başkanlığı, umuma mahsus pasaport müracaatında bulunan vatandaşların seyahatlerinden en az 1 ay önce müracaat etmelerini istedi.

Pasaport alacaklar dikkat!

Uluslararası standartlarda hazırlanan e-pasaportlar 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle kullanıma sunuldu. e-pasaport başvuruları, Türkiye'de 81 il ve 310 İlçe Emniyet Müdürlüğüne, yurt dışında ise bağlı bulunulan dış temsilciliklere yapılabiliyor.

Pasaport Dairesi Başkanlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nden temin edilen umuma mahsus (Bordo) pasaport defterlerinin sevkıyatında yaşanan sıkıntılardan dolayı umuma mahsus pasaport tanziminde ve gönderilmesinde gecikmeler yaşandığını bildirdi.

Başkanlık, "Umuma mahsus pasaport müracaatında bulunan vatandaşlarımızın planladıkları seyahatten en az 1ay önce müracaatlarını yapmaları faydalı olacaktır. Diğer pasaport türlerinde herhangi bir sıkıntı bulunmamakta olup gelen müracaatlar aynı gün içerisinde tanzim edilerek vatandaşlarımızın müracaat esnasında vermiş oldukları adreslere gönderilmek üzere PTTye teslim edilmektedir. Umuma mahsus pasaport tanzimi normale döndüğünde ayrıca bilgilendirme yapılacaktır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
yani ne güzel vatandas önceden uyarılıyorr
Hani müracat ettikten 3 gün içinde posta ile adrese geliyordu.!!!!!!! Demek oluyorki devlet dairelerinin ne kadar hantal ne kadar yavaş ve agır oldugunun resmidir bu.
Trabzonda pasaport almaya gittim meslek hanesine mesleğimi yazdım pasaportta görevli beyaz saçlı bir polis orayı çiziverdi. Mesleğimin kimlik fotokopisi olması lazımmış, gidip çektirip getirdim bu kezde biz bilgilerinizi girdik GEÇTİ dediler. Anamın mesleği ev hanımı benimki işsiz yazıyordu. Ben 16 yıllık Avukatım TÜRKİYEDE 6 HUKUK VARKEN - ANKARA HUKUK BİTİRMİŞ BİR AVUKATIM ama pasaportumda işsiz yazıyor....BEYAZ SAÇLI POLİSE TEŞEKKÜRLER- TÜRKİYE...
Güncellenen pasaport mevzuatında pasaportlarda meslek hanesi bölümü yoktur,bilginize!
açıkça elimizde pasaport kalmadı ikitane ihaleyi iptal ettik şimdide vatandaşlarımızı madur duruma bıraktık desenize ALLAH sizi bildiği gibi yapsın emi ... sınavlar için yurda gelmişten pasaportunu yenilemek için müracat eden oğlum bu hafta sınavdan sonra yurt dışına işinin başına gidecekti ve şimdi ne olucak nasıl telafi edilecek kaybedeceklerimiz bu işide ranta çevirip birilerinin aracılığı ile rant sağlanacak ülkede ne düzeldi söylermisiniz bana yazıklar olsun size
bu işte de sıkıntı çıkmasaydı şaşardık. bunu da eline yüzüne bulaştırdılar, yavaş yavaş uganda
PASAPORTUMU MÜRACAAT ETTİĞİM GÜNÜN ERTESİ GÜNÜ ALDIM.
arkadaslar halimize sukr etmeliyiz ben misir kahirede yasiyorum inanin 1 gunde 2 is yapamiyoruz :/ hersey yarim yamalik vizemi yenilmek icin 1 hafta once formu doldurp teslim ediyorum ertesi hafta gidip onaylanan formu almak icin onume 3 cuval dolusu form birakiyorlar formu kendimiz buluyoruz bir insan deil 2 insna deil 100 150 arasi o kargasanin icinde herkes dosyasini ariyor ismi bu !
evet aynen öyle kardeşim
yeşil pasaport için neredeyse 2 haftadır uğraşıyoruz 1 harf hatası bile kabul edilmiyor,o başvurularda netten olmalı bence...
BEN MÜRACAAT ETTİM.PASAPORTUM 3 GÜN İÇİNDE KARGO İLE ADRESİME GELDİ.
Başbakanın bilimsel kariyeri var hanımefendi. Ne bilimsel konuştunuz. Feyz aldık. Siz olmasaydınız bilimden nasibimizi alamayacaktık
Diğer Haberler