PKK Kars’tan çekiliyor

İmralı’dan gönderilen üçüncü mektupla çekilme pozisyonuna giren PKK karadenizde bulanan gurupların çekilmesinden sonra Erzurum ve Kars bölgesinden de çekilecek.

İmralı’dan gelen üçüncü mektupta PKK’nın çekilme bölgelerinden birinin de Kars olması özelikle terörün yoğun olduğu Kağızman’da sevinç ve umuda sebep oldu uzun yılardır çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ilçede İmralı’dan gönderilen 5 sayfalık üçüncü mektupta Karadeniz bölgesinden sonra karsta bulunan gurupların ana kamp bölgesi olan Kuzey Irak’a çekileceği belirtildi.

Özelikle 2012 Nisan ayında Kağızman ve Sarıkamış bölgesinde yol kesme ve sıcak temas olayları yaşanırken bu yıl bölgenin sesiz olması insanları umutlandırdı. İlçe halkı Kağızman’ın artık çatışmalarla anımsanmamasını isterken süreçten umutlu olduklarını belirttiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
türk milleti zekidir çalışkandır . bu lafları hatırlıyormusunuz .valla aradan geçen zaman içinde bu millet saflaştı galiba .aziz nesin diyince kızıyordum ama zamanla gerçekten aziz nesini takdir etmeye başladım .bu milletin artık uyanması lazım bu oyunları yememiz lazım neler için pkk çekiliyor ,özgürlük verdi devlet demeyin sakın buna kimse inanmaz bence yer altı zenginlikleri için özerklik verilecek sonrada payalaşılacak bazıları da bunlardan pay alıcak.
memleketımde sukur sorun yok
Diğer Haberler