PKK'lı korsanın kız kardeşi şoke etti

AK Parti'den milletvekili seçilen Mehmet Metiner'e suikast ve terör örgütü adına eylemlere katıldıkları iddialarıyla haklarında dava açılan sanıkların yargılanmasına başlandı.

PKK'lı korsanın kız kardeşi şoke etti

Deniz otobüsünü kaçıran terörist Mensur Güzel'in kız kardeşi Şeyma Güzel; “Sizler ve Türk medyası bizi belki terörist ilan edeceksiniz. Ama hepimizin sonun öyle olmasını istemiyorsanız, siyasi infaz yapmayın. Ben BDP’nin gençlik çalışanıyım. Buraya gelmeden önce terörist ilan edildim"

BDP’li Milletvekili Sebahat Tuncel’in havaalanına götürdüğü belirtilen ve aynı zamanda deniz otobüsü kaçırma eyleminde öldürülen Mensur Güzel’in kız kardeşi Şeyma Güzel’in de aralarında bulunduğu 62’si tutuklu 67 sanık İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı.

Duruşmada ifade veren Şeyma Güzel, “Asimile olmuş bir ailenin ferdiyim. 1992’de köyümüz boşaltıldığı için zorunlu olarak Türkiye metropollerinde yaşadım. Bu nedenle ana dilimi tam olarak konuşamıyorum. Ana dilimde savunma yapamıyorum. Dilimi iyi bilmediğim için annemden ve Kürt halkından özür diliyorum" dedi.

Burada olmak istemediğini söyleyen Güzel, “Bugün burada olmak yerinde 12 Kasım’da infaz edilen ağabeyimin mezarında olmak isterdim. Onun cenazesine gitmek isterdim. Mahkemeden talep ettiğimiz halde cevap bile verilmedi" diye konuştu. Mahkeme Başkanı Metin Özçelik de, “Belgeler tam olmadığı için talebinizi reddettik. Ölüm kağıdı verilmediği için reddedildi" diye açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından savunmasına başlayan Şeyma Güzel “Ağabeyimin 3 kurşun kalbine, 3 kurşun da beynine sıkıldı" deyince Mahkeme Başkanı araya girdi. Başkan Özçelik, “Bu konumuz değil. Hassasiyetinizi anlıyorum" diyerek bu konuda konuşmaması konusunda uyardı.

Güzel’in avukatı Sinan Zincir söz alarak “3 gündür müvekkilimle ilgili yayınlar yapılıyor. Bunu açıklama hakkı var" dedi. Mahkeme Başkanı da “Burada basın açıklaması yapmıyoruz. Bu bizim konumuz değil. İddianamede isnat edilen eylemlerle ilgili savunma yapsın. Basındaki haberler beni ilgilendirmiyor. Dönem olarak yakın tarihe gelmiş olabilir ama ben buna izin vermem" diye konuştu.

“Şimdiye kadar beni dinleseydiniz biterdi" diyen Şeyma Güzel, daha sonra savunmasını yaptı. Güzel, savunmasında şunları söyledi: “Biz burada yargılanıyorsak, bizim siyaset hakkımız engellendi. Aslında sizler ve Türk medyası bizi belki terörist ilan edeceksiniz. Ama hepimizin sonunun öyle olmasını istemiyorsanız, siyasi infaz yapmayın. Ben BDP’nin gençlik çalışanıyım. Buraya gelmeden önce terörist ilan edildim. Suçlamaları reddediyorum. Siyaset yapma hakkımızı istiyorum ve bunun için de tahliyemi talep ediyorum. Aleyhimde ifade veren ismi bile belli olmayan kişinin beyanlarını kabul etmiyorum. Hepimiz birileri aleyhinde ifade verip tutuklanmasına neden olabiliriz"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 122 yorum
Ben Türküm. Kürdlere Zulüm Yapanlar şerefsizdir. O zalimler yüzünden bugün bizim askerlerimiz ölüyor. Eğer Kürdlerin Köyleri yakılmasaydı, sürgün edilmeseydi, Dilleri yasaklanmasaydı, Aşağılanmasaydılar, Anadillerini okullarda ve başka alanlarda bizim gibi konuşsaydılar o zaman bu kadar şehit vermezdik. ülkemiz bu kadar hırpalanmazdı.
TÜRK OLDUĞUNA VE BU TOPRAKLARI SEVDİĞİNE EMİN MİSİN KARDEŞ? YOKSA HİÇ Mİ TARİH BİLGİN YOK? YA DA SENİN DE O TERORİSTLER GİBİ BEYNİN Mİ YIKANDI? KİM KİME ZULMEDİYOR DİYARBAKIRA URFAYA MARDİNE GEL DE GÖR.
Okullarda Eğitim-Öğretim olmadığı müdetçe Anadil tabiki unutulur.ne diyor Başbakan Almanyada Türkler Okullarda Türkçe öğrenmiyorlar diye Dillerini konuşmakta zorlanıyorlar diye.Evet Okul olmaza evinde ne kadar konuşursan konuş hakim kültür neyse onun altında eriyip gidersin.Bu yüzden Kürt sorunu Kürtçe sorunudur.
Orası Almanya..yani sınırları olan bir ülke.Kürdistan neresi?ben böyle bir ülke bilmiyorum tanımıyorumda.siz bu Türkiye çatısı altında yaşıyan Türkiyenin ekmeğini yiyen elektriğini suyunu gazını kullanan sadece adınız kürt olan bireylersiniz.hem Türklerin nimetlerini kullanıcaksınız hem toprak isticeksiniz hem dil isticeksiniz hem şehit ediceksiniz sonra gelip bizimde haklarımız var.yok ya!! sen burda yaşıyorsan önce bu millete teşekkür edeceksin seni barındırdıgı için.sonra ATATÜRK'ÜN kurmuş oldugu TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN dili olan TÜRKÇE yi konuşucaksın.begenmedin mi?Defolup gidebilirsin.
Bak kardeşim Türkiye diye bir ülke var. Sende bu ülkede yaşıyorsun. Bundan dolayı senin de benim de hakkımı savunmuş gitmiş demiş Okullarda Türkçeye ağırlık verin diye. Şimdi sen bana ne demek istiyorsun? Ortada Kürdistan diye bir ülke mi varki senin dediğin gibi bir durum olsun. :) Hatta başında da apo mu varda imralıdan kalksın desinki Ya Türkler bizler dilimizi konuşamıyoruz bizede biraz ağırlık verin diye :) Allah ta seni güldürsün...
kürtçe kurs açıldı kaç kişi kayıt yaptırdı? hepsi kapandı. kendine sor? neden gitmediniz o açılan kursa? ben her zaman şunu diyorum Allah Akıl fikir ve mantık versin.
3 kurşun kalbine, 3 kurşun da beynine sıkılmış diyor.. Bence ne kalbi var, ne de beyni.. 6 kurşun boşa gitmiş.. YAZIK..
kusura bakma şeyma kardeş biz 26 askerimize üzülürken sizler bayram ediyodunuz şu an abinin yasını kimse tutamaz kürt türk meselesi değil sizin kastınız imralıdakinin affı yok ya zor kardeşim çok zor şehitlerimizin anaları her an tetikte bunu böle bilin asla türk kürt ayırımı yapmıyorum ama kusura bakmayın demokrasi diyip bizlere demokrasi dersi verme seninde dağdakilerden hiç farkın yok şeyma
yemin ediyorum zeka seviyeleri düşük bunların beyinsiz şehit ettiğin askerler ne ingilterede yaşıyosan ingilizce almanyada yaşıyosan almanca konuşcaksın burasıda türkiye
Başın sağolsun asimile edilmiş metropolde yaşamaya mahkum edilmiş ezik kalmış mağdur insan. Kastamonunun, Nevşehirin, Çorumun bir köyüne bir ilçesine git Allah aşkına. Yollarına okullarına hastanelerine bak. Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürt kökenli vatandaşlarına Türklerden daha çok kıymet veriyor. Yollarınız her sene yenileniyor çünkü bulduğunuz her yamanın altına mayın döşüyorsunuz. Hastahaneleriniz daha işlevsel çünkü Şehit edilen yada yaralanan Mehmetçiğimize müdahale etmek için uzman doktorlara ihtiyaç var. Okutmanız için çocuk başına size verilen paranın 1/3 ü ancak memurlarına veriliyor
Yazdıkların çok doğru ama inan onlarda bunu okuyup anlayıp , kavrayacak beyin yok..
ağzına sağlık kardeşim.
Allah işte vermeyince vermiyor kardeşim. beyin yok gerçekten
BENDE DOĞULUYUM. HER İKİ DİLİDE VE TOPLAM 5 DİLİ GÜZEL KONUŞUYORUM. AMA EN GÜZEL VE GENİŞ DİL TÜRKÇEDİR. EN ASİL MİLLET BU VATAN MİLLETİDİR. EVET ASİMİLE EDİLDİN AMA TÜRKLEŞTİRİLMEDİN AKSİNE ERMENİLEŞTİRİLDİN İSRAİLLEŞTİRİLDİN. SİZLER NE KÜRT NEDE TÜRK OLMAYA LAYIKSINIZ. DUA EDİN TÜRKLER ONURLU VE HOŞGÖRÜLÜDÜRLER TÜRKLERİN YERİNE İSRAİL OLSAYDI TOPLU KATLİYAMA ÇIKARLARDI.
BU ŞEREFSİZ. ACABA 26 ESKERİ ŞEHİT ETTİKELRİNDE HANGİ SİYASİ SEBPELERLE SUSTU ? KAFANIZA KOYUN ŞUNU. TÜRKİYE TÜRKELRİNDİR. ZOURNA GİDEN. ÇEKER GİDER. KÜRTLER NE HİKMETSE BAYAĞI DEĞERLİ OLDU. SANKİ MEMELEKTİMİZE BİR FAYDALARI VARMIŞ GİBİ. YOKSULLUKSA HERKES ÇEKİYOR EIKINTI HER VATANDAŞ ÇEKİYOR. KÜRTLERİN ÖZLELİĞİ NEMİŞ TALEP EDİYOLAR.. İLK ÖNCE İNSAN OLMASINI ADAM OLAMSINI OĞRENECEKLER. OYLE YOK AYRI DİL AYRI PARLEMENTO. ŞUNU BİLİN NE KADAR REZİLLİK KALEŞLİK YAPSANIZDA HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEZ. BEĞENMEYEN DEFOLUR GİDER. KİMSEYE AYRIMCILIK YOK. TÜK HALKI HAKLARINI ARAMAYA HESAP SORMAYA BAŞLARSA.
TÜRK KÜRT KARDEŞTİR.SENİN GİBİ CAHİLLER BOŞBOĞAZDIR.KİMSENİN TALEP ETTİĞİ BİŞEY YOK TÜRKİYE CUMHURİYETİ BU ÜLKE İÇİNDE YAŞAYAN KÜRT,TÜRK,ARAP,ÇERKEZ,LAZ..DİLİ VE DİNİ NE OLURSA OLSUN BU ÜLKE VATANDAŞI OLAN İNSANLARINDIR.AMERİKA DA KAÇ ÇEŞİT İNSAN IRKI YAŞIYOR HERKES İLK ÖNCE AMERİKAN VATANDAŞI OLDUĞUNU DAHA SONRA HANGİ IRKTAN GELDİĞİNİ SÖYLERLER.TÜRKİYE CUMHURİYETİ NDEDE BU BÖYLE OLMASI LAZIM İLK ÖNCE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIZ HEPİMİZ.BU ULKEYİ KARIŞTIRMAYA VE BÖLMEYE ÇALIŞANLARA LANET OLSUN.LANET OLSUN.LANET OLSUN.
polat 7221 seni canı gönülden destekliyorum. Ne demiş Atatürk 'Ne mutlu Türküm diyene' dikkat edin ne mutlu Türk olana değil. Bu topraklar bu cumhuriyet hepimizin.
hem terörist değilim diyor hemde bdp liyim diyor. bdp liysen teröristsin demektir
bilmediğin kunularda yorum yapma?
kanayan73 sen ne biliyorsun? BDP çadırlarında,ofislerinde istiflenen molotofları ısınmak içinmi saklıyorlar, senin gibi cahilleri piknik yapsınlar diyemi kandırıp dağa çıkarıyorlar, bdp teröristlere alenen yardım ve yataklık yapmaktadır. Bilmiyorsan öğren...
bencede kanayan73 neden yorum yapıyosun bilmediğin konuda
ne diyor bizi terörist ilan ettiler kardeşin bombayı alacak sözde özgürlük içinmiş neyin özgürlüğü zaten özgürsün zerdüşsün bir israilin kucağına bir abd nin kucağına oturuyorsun senden özgürü varmı merak etme bu ülkede kürt ve türk kardeş bu tarihtenden beri böyledir ara sıra seningibi ermeni çıkıyor bağırıyor özgürlük kardeşin ölmeden önce çok özgürdü o gemiye herkes biniyor kürtler binemez denmiyor bakanlık yapıyorsun bu memlekette hatta cumhurbaşkanlığı bile yapıyorsun ama sizin derdiniz başka bu memleketi bölmek ama sadece rüyanda görürsün senin gibi 3-5 çapulcuya bu memleket bırakılmaz
tam anlamıyla bir gerizekalısın sen haberi okumadan yorum yazmışsın
SEVGİLİ ARKADAŞIM.SEN VE SENİN GİBİ VEDE BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER ÇOĞUNLUKTA.BU GÜZEL YAPICI YORUMUNA SONUNA KADAR KATILIYORUM.TÜM KÜRTLERİ HATTA TÜM DOĞULALARI PKKLI GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞAN YORUMCULARIN AKSİNE BUNLARIN BÜYÜK BİR GURUBU ETKİLEYEN KÜÇÜK VE FARKLI BİR DİNDEN OLAN KESİM OLMASINI VURGULAMANDA GAYET DOĞRU.BİZ TÜRKİYENİN HAKİKİ KÜRTLERİ ELHAMDULİLLAH MÜSLÜMANIZ VE YEDİĞİMİZ KABA TÜKÜRMEYECEĞİZ ASLA.DİĞERLERİ İSE HAKETTİĞİ BELAYI BULUYORLAR VE BULMAYA DEVAM EDECEKLER.KÜRT KÖKENLİ BİR TÜRK OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM.KÜRTTÜRK ELELE.İNADINA KARDEŞLİK İNADINA BÜYÜK TÜRKİYE.
AYNEN DESTEKLİYORUM
Vah vah zavallı kız...Ana dilini sana unut mu dediler. Unutmasaydın. Unutmak sana zarar mı getirdi.. Bak ne güzel edebiyat ediyorsun .Yok siyasi hak felan..Kürtçe bilseydin bu savunmaları kime yapacaktın...eline ne geçecekti.Bunca zayi olmuş gençlerde senin gibi kullanıldı bunlardan biride kardeşin. Elinize ne geçti..ve ne geçecek.Sizi güdülüyenlere gurur sizede ölüm kalıyor.Seni bugün bu hale getiren bu devlet şimdi sen ve kardeşin gibilerle uğraşıyor.Sen akıllı olsan döner kürt ahalisine bu işlerin yanlışlığını anlatıp geri kalanları kurtarabilirsen ..işte o zaman en akıllı insan olursun..
Öncelikle şunu tüm insanlık çok iyi bilsinki Kürtlerin yüzde seksenini teşkil eden Şerefli ve Namuslu Kürt halkı başka şey, Şerefsiz ve Namussuz Kürt halkının düşmanı PKK başka şey, bidefa o deniz otobüsünde gebertilen vahşi kudurmuş hayvan birçok insanı parçalamak için eğitilmiş canavardır ve ona insan demek tüm insanlığa hakarettir, suçsuz ve günahsız içlerinde onbir tanede Kürt vatandaşımızın bulunduğu yolcuları bu vahşi hayvanın elinden avcılar zor kurtardı yoksa Türk Kürt demeden hepsini parçalayacaktı.
Bu Güzel leri güzelce kandırmışlar, kafalarını yıkamışlar. Daha dilini bilmediğin ve kültürünü tanımadığın bir millet için terör eylemleri yapıyorlar. Tabi suçun hepsi onlarda değil, biraz da şu ana kadar olan hükümetlerin başıboş gençleri eğitemeyip iş veremöemesinden kaynaklanıyor aynı zamanda.
boşverın bunları kımse ıtıbar etmıyor artık halk uyandı.Sız yalancısınız.Salya sumuk agla asagılık ınsan
seni hiç konuşturmamak lazım ama neyse yaptıklarınızın bedelini Yüce Allah burnunuzdan getirmeden ölmeyin. heryerde siz yokolmaya mahkumsunuz. sizi kovan boşuna kovmamış zamanında. edebinizle dizinizi kırıp oturacaksanız oturun. bu kadar şerefsiz mi olur bu bdpliler.
teröristler mecliste terörist arıyorsunuz bu teröristlere avukatlık yapanlarda yavuşak.
cok dogru konusmus en azından turk ınsanları gıbı ırkcılık yapmıyor sehıt dıosunuz ya o dagda olen gerıllalara ne demelı asıl sehıt onlar hakları ıcın ordalar turk mılletı zamanında yaptı adamalrı her turlu ayrımcalıgı bugun gerılların daga cıkmasında en buyuk olan sebep kurtlerın ıkıncı sınıf ınsan olarak gorulemelı ama bakıyorum sız burda ayrımcalık yapıp fasızm kafanızla kotu yorumlar yazıyosunuz yazık sızın gıbı cahıllere....yasasın ozgurluk yasasın halkların kardeslıgı!!
dağda ölen gerilla olmaz ya askerlerimiz gibi ŞEHİT olurlar yada terörist gibi geberir giderler sizin gibi düşünen ağlama edebiyatı yapan herkesi asmak gerekli. sizi kim 2. sınıf insan yerine koymuş kuş beyinliler yabancı ülkelerin emellerine hizmet et sonrada gevezelik et . beyinsiz gerizekalılar hepiniz gebereceksiniz... Türkiye de barış içinde herkese yer var bunuda unutmayın sonra Iraktaki gibi hepinizin anasına kardeşine tecavüz ederler gerçi hoşunuza gitti bu durum heralde amerikan emellerine hizmet ederken zevkte alıyorsunuz...
Siyasetmiş Ölen Şehitlerimiz Ölen Askerlerimiz Onların Arkasından Ağlayan Anneler Babalar Kardeşler. E İzin verselerdi Kardeşin 18 Kişi Öldürücekti. Eline Bomba Alan Çıksın BEN şunu istiyorum Ben bunu istiyorum Kardeşini Öldürmekle İYİ Yapıldı İnaşşah Chennem Azabında Öyle Bir Yanark'i. Tüm Ailen. Türkiyede Yaşıosunuz Kürdistan hayali Kuruosunuz Madem kürdistan Hayalindesiniz Bu Ekmek size bu vatan toprağı size ve sizin gibilere haram olsun Defolun gidin ırağa istemiyoruz Sizi Biz kürdü İle türki İle biriz Bu Vatanın Ekmeğini Yiyipte Mermi Atan Ne Kardeşimizdir Ne Dostumuzdur Sadece şerefsizdr
ya bu şeyma malüm cahilde.meclisde siyaset yapılyorum diyen bdp liler ne? s.tuncel çıkıp gemi kaçıran terörist katledildi diyor. bende diyorum ki, masun insan katledilir kumrular sokakda ölen insanımız katledildi,otobüsde evine giden genç kızımız yakılarak katledildi, asgeri servisle okuluna giden kız cağız katledildi. onların nesinden korktular acabada katletti bu vatansızlar. bunların eş başkanlar çıkıp teriristin cenazesine giden s.t için masum bir taziye diyor. ulan siz o katledilen iki masun kızın ailesini taziyeye gidebilirmisiniz. o kadar utunmanız var mı cesaretiniz var mı?
Bunlarda dil bilgisi yok dın bılgısıde yok yanı kulturu ve soyu olmayan ınsanlar.Ayrıca kurt te degıller turk de degıller.Ne olduklarını kendılerıde bılmıyor.Sen askerımı Polısımı sehıt et kahpece sonra gemı kacır ondan sonra salya sumuk agla.Beter olun Allah sızın Belanızı versın Gun yuzu gormeyın Cocuklarınız nesıllerınız Kanser olsun Insallah.Aclık ve sefalet ıle bogusun Trafık kazasına kurban gıdesınız Cehennnemde cayır cayır yanasınız.Eger Mevlana Hazıretlerı yasasaydı sen ve sızın gıbıler gelmesın derdı...
Düşünki Büyük bir evin(T.C) var... İyilik yapıp o evde kardeş sandığın insaların yaşamasına müsade ediyosun ....Bütün kardeşler güllük gülistanlık yaşıyor. Lazı, çerkezi ,abazası,arnavutu,romanı,ermenisi ama kürt diye bi kardeş var ki büyüdükçe evi sahiplenmeye kalkkıyor nüfusu artıkkça bu ev benim demeye başlıyor. Zamanında Bu evin(T.C) kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün belkide yaptığı tek yanlış bu insana benzeyen mahlukatların kardeş diye bu evin içine sokması....
Dünya'da beş insan var;Adem peygamber,Havva Anamız,Habil,Kabil,İklime.Bu beş kişi içersinde Kabil kardeşi olan Habil'i hunharca katlediyor.İşte bu kardeş katili olan yani Kabil'in soyundan olanlar bugün piyasadalar.Genetik olarak bugüne kadar gelmiş.1905 samet yazına katkı olsun istedim.
türkçe konuşmak zoruna gidiyor muş bak hele sana kürtçe yasagımı var serçe beyni balık hafıza sı ile türk ve türkçe düşmanlıgı yapıyor devlet isterim hainlerin cezasını versin benim vergimden maaş alıpta hainlik edenede zehri zıkkım olsun
YAPILAN ŞEYLER ÖZGÜRLÜK İÇİNMİŞ. ASİMİLE OLMUŞMUŞ. BURASI TÜRKİYE HERKES ANADİLİ BİLMEK ZORUNDADIR. DEVLET ANADİLDE EĞİTİM VERİR. DİĞER DİLLER KİŞİLERİN KENDİ İNİSİYATİFİ İLE ÖĞRETİLİR. SEN ÖNCCE TÜRKÇE ÖĞREN SONRA İSTERSEN KÖPEK DİLİ KONUŞ KİMSENİN BİR ŞEY DEDİĞİ YOK. DİLİNİ ÖĞRENEMEMİŞ. MADEM DOĞUDA AÇILAN KÜTÇE DİL KURSLARI NİYE KAPANDI "İLGİSİZLİKTEN" NİYE GİTMEDİN O ZAMAN ÜCRETSİZ DİL KURSLARINA. BUNUN GİBİLERİ ATICAKSIN SOMALİYE ADIM ATAR ATMAZ ÖĞRENECEK ÖZÜGÜRLÜK NEYMİŞ. KARIŞTIRMADIĞINIZ HALT KALMADI HALA BİZ ÖZGÜR DEĞİLİZ DİYOR. SEN VE SENİN GİBİLER BU ÜLKEDEN DEFOLUP GİTSİN ARTIK.
ANADiLiNiZ TÜRKÇe.
ne saçma ya ne saçma nasılda kılıf uyduruyorsunuz,evinizin içinde sizin ne konuştuğunuza kim karıştı karışıyor herkes evinde kendi arasında istediği gibi konuşuyor,nasıl bu kadar namkör olursunuz!sizin başınızımı bekledi polisi jandarması güvenlik birimleri kürtçe konuşmayın diye ne kadar yalancı ve karalamacısınız siz ya!merak edip öğrenmemişin suçlumu arıcanız,hepinizin canı cehenneme.bütün kürtler sokaklarda yollarda çarşıda pazarda sürekli kürtçe konuşuyor hemde bağıra bağıra hiç te çekinmiyorlar görgü yokki!bizler tel.konuşurken ağzımızı kapatıyoruz kısık sesle rahatsızlık vermeyelim diye
Bunlar kürt değil Ermeni. Tehcir sırasında bölgede kalmak için kimliklerini gizlediler ve kendilerini kürt yada kürt alevisi olarak gösterdiler. Aslında kürtlerden çok çektiler. Ancak konjöktür orada kalmaları için kürtlerle dostmuş gibi gözüküp, kürtten daha çok kürtçü gözükmeye çalışıyorlar. PKK kürt köylerinde halkı vurmadı mı? insanları öldürmedi mi? Madem kürtlerin hakkını savunan bir örgüt ise, neden kürtleri öldürdü? Amaç kürtleri batıya göçettirerek, doğuda arazileri boşaltmak ve ucuzlatmak. Kimbilir belki israil gibi bölgeden arazileri yavaş yavaş satın almaya kalkar.
nedemişler önce kendini bilecen sen daha kendini dinini hatta babanın kim olduğunu blmiyosun bide çıkmış allay eder gibi konuşuyosun bu millettin değerlerine saldırarak onu zayıf düşüreceği sanıyosan yanılıyorsun israilmiş amerikaymış bilemenede bilmemne dayayımışınız bi tarafınızı onlara konuşuyosunuz bu millet taaaaaa hunların gök türklerin zamanında kimseye köle oladı ve o tarihten buyana kadar savaştı biz oğuz boyundanız biz türküz ve sizde çıkmış bize tari dersimi vermeye çalışıyosunuz ilk önce kendi adına konuşmasıı öğren kendi milletin ve toprağın için konuşmasını öğren abd için deil
ben bi kürt olarak bunları söliyorum sakın bunlara inanmayın kürt türk kardeştir bdp pkk kalleştir.. by urfalı
şimdi sen kessin cemeatçisinde...hangi cemeattensin acaba
urfalı, urfaya gelmeyesen!! anladın sen onu
agit_kılıç72.sen şucusun sen bucusun diye diye mahfettiniz milletin kafasını.yeter be kardeşim.adam ne güzel yazmış kürt türk kardeştir diye.şu güzelim ülkede adam gibi yaşamak varken ne kaşınıyosunuz.bu savunduklarınıza kendinizi de inandırmışsınız.hep ağzınızda bi eziliyoruz dışlanıyoruz muhabbeti.ezberlemiş gibi aynı şeyler.bi sizsiniz ezilen ya.bu ülkenin her köşesinde yoksulu da var fakiri de,durumu olanı da var olmayanı da ama kimse çıkıp eşkiyalık yapmıyo.dürüst olun biraz.ayıp be....
bu ülke sivasta erzurumda izmirde trabzonda kocaelide eskşehirde çanakkalede 1.dünya savaşında kurtuluş savaşında ve öncesinde bilmem kaçtane şehit verdi ama bu ülkeği şerefsizevlatlarına bırakmadılar biz o şehit olanların torunlarıyız allah allah diye göğü inleterek savaşanların torunlarıyız bu ülkeği ne ingilitre ne rusya ne fransa ne almanya ne yunan milleti işkal edemedi sonradan görüpte bi tararfı kalkanlarmı ele geçirecek daha ne olduğunu bilmeyen ve kendisi gibi bulunduğu örgütün veya partinn ve ya adına her nediyosalar onun ne olmadığını bilmeyenlermi bu ülekeyi bölecek
vah vahhhhhh gene gaza gelmiş bu.biraz daha dursa dünyayı kurtaran adam olacak nerdese.keh keh keh
hangi kardeşi savunuyorsun daha diyoki siz ve türk medyası sen kimsin pislik yuvası bunlar be sonrada bize ayrımcı derler bunların yaptığı ne yine diyorum bizde adam yok ki şunları ortadan kaldıracak....
kürt halkından özür diliyormuş cahilllllllllll terorist bende bende kürdüm ama senden değilim cahil maşalar aptalar her biji t erdoğan
ALLAH TÜM HAİNLERİN CEZASINI NESİLLER BOYU MUTLAKA VERMİŞTİR,VERMEYEDE DEVAM EDİYOR.KAFASINA SIKMALARI YERİNDE BİR İŞ OLMUŞ ELLERİNE SAĞLIK ÜZERİNDEKİ BOMBAYI PATLATTIĞINDA KİMBİLİR KİMLERİN OCAĞINA ATEŞ DÜŞECEKTİ.DİĞER 3 KURŞUN BOŞA GİTMİŞ KALPSİZ BİRİNİN KALBİNE SIKMAK BİRAZ ANLAMSIZ GELİYOR BANA,ALLAH ASKERİMİZİ HER DAİM KORUSUN MİLLETİMİZ VAR OLSUN BU ÜLKEYİ BÖLMEK İSTEYENLERİNDE KAFASINDAN KURŞUN EKSİK OLMASIN.KÜRŞAT MÜCAHİT.
düşünceler bir inşaallah sonumuzda aynı olur cennette buluşmak üzere çünkü orada vatanını dinini seven insanlar olacak. emin olabilirsiniz.
kurşun boşuna gitmiş kalpsiz birinin kalbine sıkmak demişsin. iyide bu lanet olası kişinin beynide yokki.beynine sıkmışlar.
Tırnağı acıyan devletten birşey bekliyor, Canın sıkıldıysa vur Devlete, Oh ne güzel dünya... Her türlü asalaklar, tembeller, virüsler Devleti kazanç kapısı gibi görüyor... Devlet yapacağından fazlasını yapıyor, Gurur duyuyorum Devletimle, Asalaklara ise diyecek fazla birşey yok...
Bunun bir Ermeni oyunu veya çıkarcı devletlerin oyunu olduğunu anlamayan fert kalmadı sanırım güzelim ülkemizde ama bir gerçek varki neden gürcüler değil neden abazalar değil neden başka birileri değilde kürtler insan buna anlam veremiyor demekki bu işi asimile edenler iyi biliyorlar bu işi ihanete en yakın toplum kürtler demekki....
BU YORUMLARI YAZANLAR SADECE KARDEŞİ ÖLMÜŞ (HER NASIL ÖLMÜŞSE) ACABA SİZ KARDEŞLİĞİN NE OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZKİ YORUM YAPIYORSUNUZ
karatasmemo kardeşim en büyük kardeşlik cephede düşmanın karşısında gösterilen cesaret,kurşunların bile bile önüne geçmektir.ama bu ablam ekmeğini yediği suyunu içtiği havasını soluduğu vatana ihanet eden birinin ardından göz yaşları döküyor. BDP nin millet vekillerinin konuşmaları bütün paylaşım sitelerinde mevcut. araştırın, sonra gelin kardeşlik deyin. BDP nin DOSTU BİZİM (BENİM) DÜŞMANIMIZDIR....
senden daha iyi biliyoruz biz kardeş dediğimiz kişiye öyle bir bağlıyız ki onunla ölüme bile gideriz sizin gibi kürt türk ayrımı yapmayız...
allahalla hiç suçlu değildi canım keyfinden kaçırdı deniz otobüsünü demi canı sıkılmış kaçırmış demi kürtçe bil yada bilme bizi bağlamaz kızım ne bilirsen bil kimi savunuyorsun sen ne siyaseti yapıyorsun kim çözmüşte sen yapıyosun abin öldü diye kaçırmasaydı evinde uslu uslu otursaydıda vurulmasaydı ohh iyi olmuş
SEN BDP NİN GENÇLİK ÇALIŞANISIN,SANA İYİ ÇALIŞMALAR ANANDAN ÖZÜR DİLEYECEĞİNE "TÜRKİYE METROP0LLERİNDEKİ" EKMEĞİNİ PAYLAŞTIĞIN, SULARINI PAYLAŞTIĞIN İNSANLARDAN ÖZÜR DİLE VE DE Kİ BEN ASİMİLE (!) OLMAK İSTEMİYORUM.BUNU YÜREKLİCE BAĞIR VE İFADE ET KORKMA TÜRKLERDEN SANA KÖTÜLÜK GELMEZ GELSE İDİ "TÜRKİYE METROPOLLERİ" NDE YAŞARKEN GELİRDİ.BAŞIN SAĞ OLSUN ACINI ANLIYORUM, KOLAY DEĞİL AĞABEYİN ÖLMÜŞ. AMA NE OLURSA OLSUN YILANI ISIRDIĞI,AKREBİ SOKTUĞU İÇİN SUÇLAYAMAYIZ ONLARIDA OLDUKLARI GİBİ KABUL ETMEK ZORUNDAYIZ.O BAKIMDAN AĞABEYİNİ DE SUÇLAMIYORUM. BİR İNSANIN BEYNİ YIKANMAYA GÖRSÜN...
Hani aklımız ermese üzerinde bombayla masum insanları öldürmek isteyen bir teröristi melek ilan eder bunlar neymiş efendim ikna edilebilirmiş neden öldürülmüş işlerine gelince insan gibi konuşma istiyorlar gelmeyince de köpek gibi(hayvanseverlerden özür diliyorum) pusuya yatarlar.
BUNLARA HAYVAN DEMEK HAYVANLARA HAKSIZLIK OLUYOR AŞAĞILIK MAHLUKLAR BUNLAR SİYASİ HAKMIŞ TC METROPOLÜYMÜŞ S...... GİT DAĞINA SANKİ İSTEYEN VAR RAHAT BATIYOR BUNLARA
seninde sonun öyle olur bu kafayla gidersen.bu ülkede bir tek kürtler yaşamıyor gürcü,laz,çerkez,muhacır,manav ve daha bir çok değişik kökenli vatandaş yaşıyor ama siz asimile olduğunuzu iddia ediyorsunuz,tek bi gerçek var ki bu kafayla giderseniz bi hiç olarak kalırsınız.
Adana 98 yılında deprem olmuştu 3 kg bulgur ve cadır verdiler şükür ettik bunlara kamyon tır dayanmıyor kara delik var galiba yutuyor kimse bize yardım etmemişti evlerimize tadilat yapıp babamın emekli maaşından 10 yıl neredeyse üçte birini kestiler.Gerçi şehit babasını hakreten hapse atıp pkk lı şerefsizleri affeden bir sistemden farklı birşey bekklenemez şuan doğudaki ana yolların hiç birisi batida yok bunlar vahşi ben doguda görev yapan bir memurum cocuk parkları yapılır haftasında yok olur herşey kırılır hastane acılır 2.gün tuv taşına varana kadar kırarlar hiç birşeyden memnun olmazlar
beyinsiz, hepiniz teröristsiniz dağdakide aynı, şehirdekide .. devlettin polisine ,askerine silah sıkın bomba atın sonrada siyaset yapamıyoruz deyin.ağabeyin gemiyi gezmek içinmi kaçırdı az bile sıkmış komandolar aslında mermi manyağı yapmak lazımki ibreti alem olsun bidaha aklınıza bile gelmesin.aslında sizin suçunuz yok zavallı kandırılmış uyuşturulmuş cahillersiniz. siz ailece ölün sizinkiler bodrumda güneşlensin,lüx içinde yaşasın .gözünüzü açın salaklar kullanılıyorsunuz ailece,mahallece,bölgece hattabir halk olarak..
Diğer Haberler