PKK'lı terörist 'Soro' öldürüldü

Terör örgütü PKK'ya yönelik Bestler Dereler bölgesindeki operasyon devam ediyor. Öldürülen terörist sayısı 26'ya yükseldi. Öldürülenler arasında PKK'nın Bestler-Dereler cephe sorumlusu İran uyruklu SORO kod adlı teröristin de olduğu belirlendi. TSK'nın yaptığı açıklamada: "Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 26 olmuştur. Operasyon devam ediyor." denildi.

PKK'lı terörist 'Soro' öldürüldü

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde dünden itibaren devam eden çatışmada, şimdiye kadar 26 terörist etkisiz hale getirildi. Gün içerisinde devam eden çatışmanın bilançosunu açıklayan Şırnak Valiliği'nden yapılan son yazılı açıklamada, "İlimiz Bestler-Dereler bölgesinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda Nalaguva Tepe bölgesinde bugün saat 13.40'ta Hava Kuvvetlerimizin ateşi ile 7 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir.

Dünden itibaren bölgede devam eden operasyonlarda toplam 26 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

SÖZDE CEPHE SORUMLUSU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyonla ilgili bilgilendirmede ise şöyle denildi; "Operasyon kapsamında Nalaguva Tepe bölgesinde tespit edilen teröristlere yönelik icra edilen operasyonda ilk tespitlere göre yedi terörist daha etkisiz hale getirilmiştir.

Buna ilave olarak bir terörist de unsurlarımızca açılan ateş sonucu etkisiz hale getirilmiştir. Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 26 olmuştur. Operasyon devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Besta (Bestler/Dereler) sözde cephe sorumlusu SORO kod (İran uyruklu) adlı terörist olduğu tespit edilmiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
ALLAH HEPSİNİ HELAK ETSİN İNŞALLAH...
acımayın aslanlarım vurun kahpelere
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
Allah yardımcınız olsun Aslanlarım....
BİRİLERİ TAZİYEYE GİDER ARTIK
vurun aslanlarım kükünü kazıyın bu ermenilerin
CHP-HDP-DAEŞ-YPG-ALMANYA-AB-HOLLANDA-SAADET bu leşlerden dolayı ne kadar üzülüyorlar bilemiyorum.
bazılarının canı çok sıkılmıştır.
en kısa zamanda pkk nın çözüm gardaşı dostu sevgilisi olan akp yede operasyon yapmalı ordumuz. aynı sekilde tek tek avlanmalılar.
Köklerini kazıyana kadar devam. Allah (C.C.) Mehmetçiklerimizi, Polisimizi ve güvenlik güçlerimizi korusun.
nice 26 lara
ONLARIN İÇİDE TEMİZLENECEK ÇOK YAKINDA.. DAHA BU NEKİ KOLAYMI TC İLE ALAY GÖRECEKLEEEEER.
VATAN SİZE MİNNETTARDIR ASLANLARIM..... GEBERTİN ACIMAYINNNN..... ALLAH GÜÇ KUVVET VERSİN SİZLERE. AMİN
26 leşin resminide görsek .!!! emine kuzenlerinin parçalanmış leşlerini görünce üzlüyor die özel yasak var .leşlerin TV gösterimine
Bıunlara mühimmat desteği nerden nasıl geliyor? hangi sınırdan geliyor. Son demlerini yaşıyorlar.. Sınır kapıları dışında sınırlardan geçiş önelensin.. Suriye ve Irak ın kuzayinde kuş açurtmamak lazım.... Almanlara saglam bir yaptırım gelmeli. saman altından belli etmeden Almanlara sağlam bir darbe vurmalıyız.. kuzay ırak da Almanlar işid bahanesiyle bunlara silah yardımı yaptı... Musul ve keerkük te Türkiye nin haberi olmadan tek mermi bile satışı olmamalı...
Diğer Haberler