"PKK'lı teröristler devlet memuru oldu"

JİTEM itirafçısı Abdulkadir Aygan, PKK'lı terörist ve eşinin isimlerinin değiştirilerek Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde memur olarak çalıştığını söyledi.

"PKK'lı teröristler devlet memuru oldu"
İsveç’te ikamet eden eski Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele (JİTEM) itirafçısı Abdulkadir Aygan, PKK’nın ilk eylemi olan Eruh saldırısında yer alan bir teröristin, yine PKK’lı olan eşi ile birlikte isimlerinin değiştirilerek Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde sivil memur olarak görevlendirildiğini ileri sürdü.
[ ****](http://video.mynet.com/habervideo/PKK-li-teroristler-devlet-memuru-oldu/1458992/)
İnternet üzerinden görüşme sağlanan Aygan, Kemal Emlük'ün PKK'nın ilk eylemi olan Eruh saldırısındaki eylemde yer aldığını ve eşi Saniye Emlük'ün de daha sonra örgüte katıldığını belirterek, PKK'dan ayrıldıktan sonra JİTEM'de görev alan karı-kocanın birçok faili meçhul olayın sorumlusu olduğunu iddia etti. Aygan, bu ikilinin ismini değiştirerek Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde sivil memur olarak çalıştıklarını iddia etti. Aygan, Kemal Emlük’ün isminin Erhan Berak, eşi Saniye Emlük’ün ise Emel Berak olarak değiştirildiğini kaydetti. Kemal Emlük Siirt'in Eruh ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğunu eşi Saniye Emlük’ün ise Diyarbakırlı olduğunu söyleyen Aygan, bu ikilinin örgüte ilk yıllarda katılanlardan olduğunu dile getirdi. Aygan, “Kemal Emlük PKK'nın, Siirt'in Eruh ilçesinde gerçekleştirdiği ilk eylemde yer almıştı. Daha sonra eşi de buna katılıp birlikte PKK’da yer aldılar. Bir süre sonra örgütten birlikte kaçtılar. O dönem JİTEM'de görev yapmaya başladılar. Çok sayıda eyleme katıldıklarına tanık oldum. Hatırladığım eylemler arasında, Saniye Emlük, Diyarbakır'da Zoğurlu ailesinden iki kişiyi alıp infaz etti. Saniye, bizzat bu infazda tetikçi olarak görev yaptı. Saniye'nin kız kardeşi Zelal, Şırnak'taki Babat aşiretinin önemli isimlerinden olan İbrahim Babat ile evli. Bu ilişkilerin açığa çıkması gerektiğine inanıyorum. Geçmiş dönemde yapılan faili meçhullerin ortaya çıkarılması isteniliyorsa, bunlar gibi isimleri değiştirilenlerin ortaya çıkması gerekir” dedi.
JİTEM itirafçısı olarak Kemal ve Saniye Emlük ile birlikte mesai yaptıklarını söyleyen Aygan, bunların o dönemlerde Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı bünyesinde memur olarak görev yaptığını bildiğini kaydetti. Aygan, “Kemal Emlük ve Saniye Emlük ile uzun süre birlikte çalıştık. Onlar da o dönemde JİTEM grup komutanlığında operasyon ekibindeydiler. Saniye'nin infaz ettiği insanlar oldu. Bir süre sonra görevleri bitince devlet bunları korumaya altına aldı ve isimlerini değiştirdi. Daha sonra karı-koca Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı bünyesinde sivil memur olarak görevlendirildi. En son hatırladığım kadarıyla, Kemal Emlük, Erhan Berak adıyla Diyarbakır Askerlik Şubesi’nde, Saniye ise Emel Berak ismiyle Diyarbakır Jandarma Alay Komutanlığı’nda memur olarak görev yapıyordu” şeklinde konuştu.
İHA
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 79 yorum
hayaldi gerçek oldu ....
YAPARLAR BU HÜKÜMETTEN HERŞEY BEKLENİR YARIN ÖBÜRGÜN APOYU CUMHURBAŞKANI YAPARLAR....
naylahan...hemen bu hükümete suç bulmayın. Haberi iyi analiz edin.. Bakıyorum bugün bu habere ne kadar beyinsiz kuş beyinli salaklar varsa onlar yorum yapmış. Habere iyi bakın kardeşim....20-30 yıl öncesinden bahsediliyor siz ne aptal şeylersiniz. Hemen işi bugüne getiriyorsunuz.
izmiri ele geçirmek için yurdun her bölgesinden izmire tayinli işe cemaatten adam alıyorlar, ordanda almışlardır. 2. ikametgah yasası ile pek çok naylon konut kaydı ile seçmen kaydırılmakta ele geçirmeler sağlanmaktadır.
ne alaka şimdi. İzmir senin olsun.kimse meraklı değil. habere odaklan ona göre yorum yaz. Geri zekalı. senin gibiler izmirde yalıyorda sapla samanı ayırt edemiyorsa al başına çal.
pkk lı yı memur yapıyonuz benım emegımle sınava gırcem benı memur yapmazsanız hakkımı helal etmem
aynı yoldan gecmişler bunlar aynı sudan ıcmişler bunlar memurda olurlar askerde şrfszler başka memur yapacak ınsan mı kalmadı
AYNI YOLDAN ASIL İÇEN SİZLERSİNİZ NE MANADA YAZDIĞINI SAĞIR SULTAN BİLİYOR EN AZINDAN VİCDANEN APONUN İDAM EDİLMEMESİ KONUSUNDA YEMİNLİ RESMİ İMZAMIZ YOK ALLAH A ÇOK ŞÜKÜR GEÇMİŞİMİZ SİZİN KADAR KİRLİ DEĞİL.ŞİMDİ SOLCULARLA BERABER OLMUŞSUNUZ UTANMADAN SIKILMADAN GEÇMİŞİNİZE BAKIN DARBEYİ SOLCULARDAN ALMADINIZ MI EN AZINDAN MUHSİN YAZICI OĞLU İÇİN SÖĞLENEN ..YAKARAK YAŞADI DONARAK ÖLDÜ DİĞENLER LE BERABER OLDUNUZ AYIP AYIP AYIP NE OLDUĞUNUZ BELLİ OLSUN
amma salaksın inandınmı pkk lının sözlerine öyle bi şeyi ispat etsinler bu ülkeyi terkederim orduyu yıpratmak için söylenen sözler bunlar
KPSS ye bu yıl resmen emeğimi döktüm.çekilmedik çileler çektim.günlük saatlerce ders çalıştım seyahat ederken dahi çalıştım bir meslek sahibi olabilmek adına.eğer bu haber doğruysa hakkımı asla ama asla helal etmiyorum.Allahınızdan bulun
once kendikendine su soruyu sor, BIZI YONETENLERDE ALLAH KORKUSU VARMI DIYE,
90 lı yıllarda yaptığınız pislikleri hala utanmadan devlete atıyorsunuz...ne mal oldğunuz biliyoruz pkk destekcileri ve yandasları..
ben bu ülkeye vatani görev hariç 5 yıl uzm. çvş olarak hizmet ettim 1 yıldır memurluğa yatay geçiş yapmaya çalışıyorum... adam bulamadık dayımız yok malesef rüşvet verecek paramda yok... adamlar bize kurşun sıktılar 5 yılda 6 tane arkadaşım şehit oldu nihayetinde devlet memuru oldular... bu olaydan Allahın adaletine sığınırım... yayınla bi zahmet mynet... doğrularıda yayınla...
maide 44-45-47 İnsanlardan korkmayın da Ben’den korkun. Ve ayetlerimi az bir değerle değiştirmeyin. Kim de Allah’In indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafirlerin kendileridir. kim, Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, o taktirde işte onlar, onlar zalimlerdir. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir. Kim Allah ın hükmünü inkar eder se (T.C devleti Abd devleti) Farketmiyor Kafirdir fasıktır zalimdir Cehennemliktir. Kimde Bu küfre destek olursa (oy kullanyıorsa) Küfre Ortak olur Haktan hukuktan bahsediyorsunuz ama ap açık bir gerçek işinize gelmiyor
bu bir tam vatan hayinlrini baş tacı etmektir bellide olmaz içerdende çökertmek içnde ellerinden gelenleride yaparladır aş yedikleri kaba yapanlardan ne hayır beklersin osmanlının yaptıklartı gibi aypsalar tkelllerini ucursalar bak bakalım korkularından yaparlarmı biz ufak bir hırsızlık yapsak ömür boyu hapis ama onlar paşalar gibi yaşıyorlar vatan hayinleri vatan hayinleri allah çocuklarından çıkarırı inşallah
yakında ülkede bölünür hiç şaşırmayın askerlerimiz işte bu yüzden öldürülüyor hiç kimse bunun farkında değilmi çünkü hepsi içimizde halk olarak sokaklara dökülsek daha mantıklı birlik olsak mesela veya başbakanı devirsek oradan ülke içinde çok kalabalıkk olsak bizde türkiye bütün olmalı bölünmemeli
pkk,Ermeni terör örgütünün devamıdır.Yapay olarak bölge insanını kandırmak kendine bağlamak aynı zamanda 1915 deki Türk kimliğini kabul eden Kürt halkını katletmeye devam eden ermeni terör örğütüdür. Erivana Kardeş Türk, Azerbeycan ve İran bayrakları dikilmedikçe o bölgede kan ve ğöz yaşı dinmez.Bölge insanları uyandırılmalı amaç kürtler degil büyük ermeni devletini oluşturmaktır. Bu örğüte kuzeyırak daki sözde Kuzey ırakkürt devleti yönetiçileride dahildir.Zamanında bölgede Talabani-Barzani ve Apo birlikte dağlarda beraber kolkola gezmedimi? Aslında Kürt halkından intikam alıyorlar.
bu türleri adam yerine koyup da söyledikleri ile gündem olusturanlarin Allah müstehakini versin!
buda bir kayboluyo bir çıkıyo.ne ayak olduğu belli değil.ötüp duruyo.sallaaa bakalım
BENCE SEN SALLIYON
hiç mi allahınız kitabınız adaletiniz yok ya günden güne iğrençlikler bir bir ortaya çıkıyor ben çalışacağım diye uyku uyumuyorum o şerefsizler devlete kurşun sıkıp devletin ekmeğini yiyorlar bide haram olsun.
Akp geldide bunlar açığa çıktı inkar etmeyin kim bunlarda haberi vardi? herkez bu gerçegi kabul etsin akp gelmeden askeryenin bir devleti vardi şimdi Türkiye Cumhuriyetin Bir Askeri birliği var....
hayret doğru söyledin diye 9 köyden kovmamışlar seni...
ŞAŞIRMADIM HELE APO ÇIKSIN BAŞBAKAN BİLE OLUR.EKTİĞİMİZİ BİÇERİZ
Milletin içinde bir sürü hayin olursa bölücüleri her yere yerleştirip çalıştırbilirler.Önemli olan yönetenlerin kim olduğu.Türküm dahi diyemeyen birilerini yönetici olarak seçersen o da herşeyi yapabilir.
YÖNETEN SEÇİMLE GELİYOR, YÖNETİLEN DOĞARAK GELİYOR, SENDE OZAMAN BAŞKA BİR PARTİ GELDİĞİNDE HAMİLE KAL YADA BIRAK. İLERİ DEMOKRASİDE ÇÖZÜMSÜZ BİŞEY YOK. HALLEDERİK.
memur olmuş buda birşeymi adam cehape ye genel başkan oldu bunu bile bile yazmıyorsunuz araştırın adamın geçmişini görün bakın yüzde doksanı chp de :(((
amma da atmışsın ulen :D:D:D anlaşılan CHP sana çok dokunmuş !!!
Siz biz ayrımını bırak değişik.Sen önce kendi içindekileri temizle.Ülkeyi ne hale getirdiniz ayrılıkçı politikanızla...
allah belanızı versin,eruhta görev yapıyorum ben 2010 da saldırı yapan şerefsizlere de iş verin, o saldırıda şehit olan özel harekatçı abimin kemikleri iyice sızlasın.biz burda kelle koltukta yaşayalım o şerefsizler iş bulsun devlet dairesinde yaptıkları yanına bu dünyada kar kalsın.eşim 4 senedir KPSS belasına çalışıyor memur olmak için düzene bak. bu daha duyulan duyulmayan o kadar çok şey vardır eminim. ama bu işin öbür dünyası var hakkımı helal etmiyorum 10 değil 1000 elimle yakalarına yapışacam hakkımı ve eşimin hakkını çalanların.
Üniversite mezunları işe giremezken Askaerimize polisimize haince kurşun sıkanlar hemde askeriye gibi bir yere devlet memuru oluyorlar.Tezatlar ülkesi.Dünyada örneği yoktur.
o zaman devlet memuru bu zaman devlet yardımı gel keyfim gel
Örneğin akpnin içinde o insanları işe yerleştirecek onlarca milletvekili var.Araştırın görün.
akp de değil chp ve bdp de galiba sende onlardan birisin
TAMAM BEN HEM PKK HEM KÜRT HEM MASON HEM ATESİT HEM ERMENİ NE ARARSAN VAR BENDE, SANA ZAHMET AKP YE Bİ SÖYLEDE BANADA Bİ DANIŞMANLIK MÜFETTİŞLİK İŞİ AYARLASIN. (MAKAM ARAÇLI OLSUNDA FARKETMEZ) DİPLOMA NE VAR 2 DİL BİLİYOM.
o zaman devlet memuru bu zaman devlet yardımı yiyin efendiler yiyin
oh ne ala mualla. ne güzel devlet yönetimi .sorunsuz yöneticiler .hiçi hiçine şehit olan 20 yaşındakı gençler.boşu boşuna giden devlet imkanları. yazıklar olsun
bu adam ne ayak?jitemci olsaydi pkk bunu avrupada yasatirmiydi??bu adam halen pkk`yi savundugu icin yasiyor!
arkadaşlar şunu unutmayalım pkk denilen terör örgütü Türkiyedeki derin devlet denilen uzantının bir parçası olarak kuruldu ancak Türkiyedeki derin devlet yapılanması üzerine fazla gidildiği için son zamanlarda pkknın kontrolünü suriyeye bıraktı çünkü derin hesaplaşma peşindeler Allah devletimize ve insanlarımıza kuvvet ve sabır versin inşallah bu pisliklerden en kısa zamanda arınırız
:) YAZDIKLARINA İNANIYORMUSUN ? DERİN DEVLET OLSA İDİ ŞİMDİ TERÖR BİTMİŞTİ AMA YOK SADECE ADI VAR ODA ASKERLERİ TUTUKLAMAK İÇİN BAHANE OLARAK KULLANILAN !
NE GÜNLERE KALDIK PKK LI DEVLET MEMURU. BU NE HOŞGÖRÜ?? BU NE ZAAF?? BU NEYE HİZMET??
kEŞKE BU KADAR OKUYACAĞIMA DAĞA ÇIKSAYDIM YADA CEMAATE GİRSEYDİM
pkk lı teröristler devletin yönetiminde var memurlukmu sorun olan.
DEVLETİN ASKERİNE POLİSİNE KURŞUN SIKANLARA İŞ VERENLERİN ALLAH BELASINI VERSİN.
İÇTEKİ SAVAŞI BİTİRMEDEN PKK İLE UĞRAŞMAK ÇOK GÜÇ
ZATEN NASI BİR İLİŞKİ KİM KİME HİZMET EDİYO BELLİ DEĞİL.OLAN ŞEHİT OLAN MASUM ASKERLERE VE MAZLUMLARA OLUYO.şU MUBAREK GECE HÜRMETİNE YÜCE RABBİMDEN TEMENNİ EDİYORUMKİ TÜM BU PİS İŞLERİN İÇİNDE BULUNANLARI ALLAH HİDAYETE VE DOĞRU YOLA İLETSİN, EĞER HİDAYETLERİ MÜMKÜN DEĞİLSE KAHHAR İSMİ ŞERİFİ İLE KAHRETSİN.AMİN.
olmazmı olur olur.daha neler var bilmediklerimiz.bunlardan herşey beklenir.el birliğiyle satıyolar güzel ülkemizi.dayamışlar sırtlarını cehennemlik abd ye onlarım emirleri ne ise o yapılıyo.durduk yerde suriye ile iran ile savaşın eşiğindeyiz.eyyyy ATATÜRK nerelerdesin.gelde şu hainlerin hepsini sallandır
ÖLMÜŞ ADAMDAN DA MEDET UMANLAR VAR, BU TC DEN HİÇ BİŞEY OLMAZ, YOK BARİ ÇAĞIRMIŞKEN CENGİZHANI FATİHİ KANUNİYİ DE ÇAĞIRDA OKEYE 4 LÜ OLURLAR BELKİ.
bu iftiracı(aygan) devletin haber kaynağı:)buna göre adamlar tutuklanıyor.bu devletin istihbaratı var mı yok mu???
Abdulkadir Aygan,isveçten yine karalama sallama yalanı dökmüş bu millet sana inanmaz çünkü isveçte pkklılar seni itirafçı olsan diridiri gömerler kaybederler askeri karalama kampanyasına devam kanıbozukların kimliksizlerin yalan beyanıyla cezaevleri doldu
bazı be..nsizler bunuda akp ye yıkacaktır demedi demeyin :) çok üzülüyorum ben bunlara ya sizin ergenekoncu(vatansever) dedikleriniz varya onların işleri bakın ben açık yüreklilikle söylüyebiliyorum ergenekon bu ülkenin karanlık yüzüdür tabiki içlerinde suçsuzda olabilir buna siyaset amaçlı bakmayın yıllardır bu ülkenin karanlık yüzü diyorduk alın size karanlık yüz derin devlet bütün pis kokunun merkezi daha neler var bizim bilmediğimiz allah bilir ...
of bu ne ya simdide armıza girip sivilerdemi yoketmeyidüşünüyorlar bune rezalet
pkk lıları devlette işe koyan o zamanın piyonları şimdikinin siyasetçileri belli öne çıkan birkaç isim size işte kemal kılıçdaroğlu ssk, murat karayalçın ankara b.şehir belediyesi, mesut yılmaz, şu anki tutuklu komutanların bir kısmı, bdp li belediye başkanları liste böyle uzayıp gitmekte.
BÖYLE BİR HAİNLİĞİN OLMAYACAĞINI SİZDE ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ İTİRAF ! EDEN SONUÇTA İFTİRACI ALGINIZI YÖNLENDİRMELERİNE İZİN VERMEYİN YALAN HABER .JİTEM (DİYARBAKIR KALEİÇİ ) DEDİLER KEMİKLER 100 YIL ÖNCESİNE AİT ÇIKTI, JİTEM DEDİLER KEMİKLER ÖKÜZ KEMİĞİ ÇIKTI (ŞEMDİNLİ DERECİK ) ŞEREFSİZ,VATAN HAİNİ GÖRMEK İSTEYEN YORUMCULARA TAVSİYEM AYNAYA BAKIN !
jitem infazlarına tetikçi almışlar. binlerce masum,gariban insanı infaz etmek için. yazıklar olsun.
bu memlekette herşey mümkün pek şaşırmamak lazım.
Diğer Haberler