PKK'lı üst düzey ismin doktoru öldürüldü

Bestler Dereler Bölgesi'nde çıkan çatışmada terör örgütü PKK'nın üst düzey isimlerinden İskan Akyüz'ün doktoru öldürüldü. TSK'an açıklama yapılarak, " Birliklerimizle girdikleri çatışmada etkisiz hale getirilmişlerdir. Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 29 olmuştur. Operasyon devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin BOTAN sözde bölge sorumlusu İskan Akyüz adlı teröristin doktoru olduğu tespit edilmiştir." denildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "20 Nisan 2017 tarihinde aşağıda bilgilerini verdiğimiz operasyon kapsamında Bestler/Dereler bölgesinde tespit edilen üç terörist daha bugün (21 Nisan 2017 saat 12:30 sularında) birliklerimizle girdikleri çatışmada etkisiz hale getirilmişlerdir. Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 29 olmuştur. Operasyon devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin BOTAN sözde bölge sorumlusu İskan Akyüz adlı teröristin doktoru olduğu tespit edilmiştir."

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 29 OLDU

Tespit edilen 3 terörist, girilen çatışmada etkisiz hale getirildi. Böylelikle operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 29 oldu.

İSKAN AKYÜZ KİMDİR?

Akyüz, asker, polis, korucu ve sivil olmak üzere 137 kişinin şehit edilmesi olayına karıştı. Hakkında Diyarbakır Başsavcılığı'nca yakalama emri bulunuyor.

Akyüz, 2001-2006 yılları arasında Şırnak'taki Küpeli Dağı sorumlusu olarak ‘Ape Hüseyin’ kod adlı Kadri Çelik'in yardımcılığını yaptı.

Mardin nüfusuna kayıtlı 44 yaşındaki İskan Akyüz, Küpeli Dağı'ndaki teröristlerden sorumlu iken Batman kent merkezinde 5 polisin şehit edilmesi talimatını verdi. 2008'de 9 askerin şehit edildiği Kemah'ta düzenlenen saldırı ile ilgili talimatı da İskan Akyüz'ün verdiği belirlenmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
her pkk saldırısında onlarca şehitten sonra böyle saçma sapan haberler yapıp insanları kandırmayın herkes sizin gibi cahil değil bir gün bahoz erdalın koruması öldü diyorsunuz bugün bilmem kimin doktoru öldürüldü hepside yalan ve aldatmaca sadece onlarca şehidin haberini örtbas etmek içindir
@beyza_can_s3 SEN NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUN YAVRUM
@beyza_can_s3 bahoz erdalıda ördürmüşlerdi adam hortlamış sanırım geri ?
Sırf milleti uyutmak oyalamak 40 yıldır aynı..:(
içinde bulunmadığın bir konu için aptalca konuşuyorsun. bir gün gelde operasyonlara sende katıl diyeceğim ama elinin hamuruyla erkek işlerine karışman yakışık almaz. bunca kişi aptal bir senmi akıllısın
Katiliyorum sana beyza can kesinlikle haklisinn
O ne demek pkk ya kötü haber diye. Sizin hakkınızda suç duyurusunda bulundum.
bu haber saçma sapan bir haber değil PKK nın sonu geliyor rakamlar tamamen gerçek fazlası var eksiği yok
Diğer Haberler