PKK'nın saldırı planı sosyal medyada: Kan donduran yazışmalar

İstanbul Terörle Mücadele istihbarat birimleri PKK’nın İstanbul’da terör saldırısı yapacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK’nın İstanbul’da terör saldırısı yapacağı yönünde istihbarat gelmesi üzerine çalışma başlattı. İstihbarat birimlerinin ortaya çıkardığı hain planda, saldırı yapmaya hazırlanan Suriyeli kardeşlerin sosyal medya yazışmaları deşifre etti.

YPG'Yİ ÖVEN PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ

TEM ekipleri sosyal medyada bazı kişilerin yoğun şekilde terör örgütü PKK’nın Suriye yapılanması olan YPG ve YPJ’yi öven paylaşımlar yapması üzerine çalışmalarını bu yönde genişletti.

Ekipler, Arnavutköy’de Suriye uyruklu Muhammed K.A. ve S.K.A isimli iki kardeşin kimliğini tespit etti. TEM Özel Tim ekipleri şüphelilerin Arnavutköy’de kaldıkları eve geçtiğimiz pazar günü operasyon düzenledi.

TUTUKLANDILAR

Yapılan operasyonda Muhammed K.A.(22) ve S.K.A.(19) isimli kardeşler gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Muhammed K.A. ve S.K.A. sevk edildikleri adliyede çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

İŞTE O YAZIŞMALAR: HEVAL CANLI BOMBA MI SİLAHLI SALDIRI MI

Şüphelilerin yapılan detaylı incelemesinde bir sosyal medya hesabında terör örgütü PKK’nın bir bölge sorumlusuyla yaptığı yazışmanın fotoğrafı bulundu. Yazışmada gözaltına alınan Muhammed K.A.’ nın bir ismi açıklanmayan bölge sorumlusuyla İstanbul’da bir saldırı hazırlığı hakkında konuştuğu ortaya çıktı.

İŞTE O DİYALOGLAR
Bölge sorumlusu: Npcaz heval 1 ay sonra

Muhammed K.A.: Evet

Bölge sorumlusu: Heval npcaz, canlı bomba mı silahlı saldır mı ney heval Cihan heval

Muhammed K.A.: Canlı bomba

Bölge sorumlusu: Nerede heval heyecanlandım heval nerede olacak nereye olacak heval ekser kanimi akacak

Muhammed K.A.: İstanbul a

Bölge sorumlusu: Nereye saldırı olacak heval heval güvenmiyon mu bana niye yazmıyon

Muhammed K.A.: Bende bilmiyorum

Bölge sorumlusu: 1 ay sonra ne zaman heval

Muhammed K.A.: Ben sana anlamadım bir kere daha söyle heval

Bölge sorumlusu: Ne zaman olacak tam tarih ne zaman heval?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
hee esker kanı akacak hevall,asalık meymenetsız oksıjen ısrafları,sıze bu ulkede oksıjen ureten agacların yaprakları bıle lanet edıyodur
taviz yok sınıra kacan pkk ypg unsurları son sürat kuzey ırak ve türkiyeye girecek hepsini öldürün parcalanmış hallerinide türkiyede ki ailelerine verin..
SEREFSIZ SOYSUZLAR ASKERLER SIZIN ANANIZI BELLER ERKEKÇE SAVAŞİN DA ŞANLI TÜRK ASKERI CIKTINIZ YERE TERS SOKSUN SIZI PISLIK ABIDELERI
Ülkemize sırf Avrupa ülkelerinden yardım adı altında aldıkları para karşılığı onlarada aynı zamanda T.C Vatandaşlığı verenler acaba ne diyorlar bu habere.Sığjnmacı adı altında ki bu suriyeliler daha çok başımızı ağrıtacağa benziyor.Gönderin gitsinler.
bu işin planlayıcısı kim heval .fetödür fetö.tamam fetöye yıktık bu işi heval.hee.onlar hayır diyor biz evet diyelim heval.hee.
BU KANSIZLAR BUNU YAPARLAR BİZİM HÜKÜMETTE KINAR OLUR BİTER YANAN YÜREK GARİBANIN YÜREĞİ
Diğer Haberler