'PKK'ya sızan emniyet ve MİT görevlilerini deşifre ettiler' iddiası

Bursa merkezli 7 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında örgütün "eğitim imamı" olduğu iddia edilen Cemal Bulut'un da bulunduğu 27 kişi yakalandı.

İstanbul'da yakalanan Cemal Bulut'un terör örgütü PKK'ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini, FETÖ'nün sözde "Kuzey Irak bölge imamı" T.B. ve "medya imamı" ile Kuzey Irak'a giderek terör örgütü PKK yöneticilerine verdikleri iddia edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Bursa merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında örgütün "eğitim imamı" olduğu iddia edilen Cemal Bulut'un da bulunduğu 27 şüpheli gözaltına alındı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, daha önce Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan ve bünyesinde 8 özel eğitim kurumu bulunan Yeşilırmak Kehkeşan Eğitim İşletmeleri A.Ş'ye yönelik soruşturma çerçevesinde 7 ilde 47 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, 27 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında İstanbul'da yakalanan Cemal Bulut'un FETÖ/PDY'nin "eğitim imamı" olduğu, Bulut'un terör örgütü PKK'ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini FETÖ'nün sözde "Kuzey Irak bölge imamı" T.B. ve "medya imamı" ile Kuzey Irak'a giderek terör örgütü PKK yöneticilerine verdikleri iddia edildi.

Bu konuyla ilgili daha önce de ulusal basında haberlerin çıktığı, Bulut'un ayrıca örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock"u kullandığı öğrenildi. Bulut'un dışında şüphelilerden 3'ünün de "ByLock" kullandığı belirlendi.

Operasyonda A.K. isimli şüpheliye ait evde yapılan aramada, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen tarafından örgüt üyelerine bağlılığı ve itaatkar olmaları halinde kurtuluşa erecekleri mesajı veren ve alt bölümünde, "El yazıları muhterem hocamız M. Fetullah Gülen'e aittir." ibaresi bulunan tablo bulunduğu kaydedildi.

Aynı şüpheliye ait evde, yine Fetullah Gülen tarafından itaatkar örgüt üyelerine hitaben verilen ve altında "Fetullah Gülen" ibaresi bulunan, "Neylesin" isimli 5 kıtadan oluşan şiir tablosu ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
hükumetin eliyle tüm bunlar yapıldı, bu yapılanların hepsinin arkasında sayın cumhurbaşkanının kefaleti vardı, ben unutmadım, halkız biz
Allah belalarını versin hainler....
Sadece PKK'ya mı verildi bilgiler.Amerika, Almanya, Rusya hepsinin elinde meşhur savcı "ZEKER" efendi ve şürekası (hani şu zırhlı araç verilen zat) tarafından bir yığın dosya bavulla verildi. Bırakın MİT vs görevlilerini bilmelerini adamlar AKP sayesinde donumuzun desenini rengini bile biliyorlar.Şimdilik bilmiyormuş gibi yapıyorlar, yeri zamanı geldikçe gerekli olan kadarını önünüze koyacaklar. Devlet de ne ciddiyet, ne liyakat, ne gizlilik kaldı.
Ya peki hainlerin kozmik odaya girmesine izin verilmesi...
fetö o çok gizli belgeleri kozmik oda baskınlarından alırken büyük alkış tutanlar adalet önüne çıkarılmadıkça terör örgütlerine yapılan operasyonların tamamı yüzelsel kalacaktır. asıl fetö ye henüz dokunulmamıştır.
En büyük ihanet BU HAİNE HOCA EFENDİ DEYİP DESTEK VERMEKTİR e onu yapanlarıda mahkemeye yargılayamaz , cünkü onu allah affetti
Bu ultra hainlik... İçimizden biri gibi davrandınız. Utanç verdiniz .
Kansızlar bu topraklarda aldığınız oksijen size haram olsun...
Fetö bu ülkeye 30 senedir ihanet ediyordu zaten Milyonlarca militanı var Türkiye'de bunların hepsini memur yaptı yada devletin üst kademelerine yerleştirdi ayrıca çetesi hala Türkiyede çete başı adil öksüz de kayıp..
Bunlardan aklınıza en kötü ne geliyor onu bile bekleyin .
fetö denilen hain abd tarafından içi boşaltılacak. vazgeçtikleri anda Öcalan gibi başka ülkede yakalayıp önümüze koyacak. biraz zaman alacak. o gün ne bayram olacak ne bayram.
40 yılır var olan buftö yapılanmasının kuyruğuna basan sayın cumhurbaşkanımız olmuştur diğersiyasilerin alayıda fetöye çalışmış 40 yıl boyunca
böyle bir hainliğe yüreğiniz nasıl el veriyor ?
Diğer Haberler