Referandum günü sosyal medyada gündem yaratmıştı

16 Nisan anayasa değişikliği referandumunda, oy vermeye gittiği okulda basamakları elleriyle çıkan engelli Emrah Gürsel Güldiken, “Geçtiğimiz yıl bir trafik kazası sonrası ayaklarımı kaybettim. Günlük yaşamımda daha büyük güçlükler çekeceğimi düşünürken durum böyle değilmiş. Engelliler için pek çok hizmet gerçekleştiriliyor. Benim sitemim Milli eğitim Bakanlığı’naydı. Onu anlatmak istedim. Ancak konu başka yerlere çekildi" ifadelerini kullandı.

18 Nisan 2017 08:04
PAYLAŞ
TWITTER

günü şüphesiz en çok konuşulan isimlerden biri, İstanbul’da oy vermek için gittiği Eyüp Silahtarağa İlkokulu’nda asansörün arızalı olması nedeniyle merdivenlerden elleri üzerinde çıkan engelli Emrah Gürsel Güldiken’di.

Güldiken yaşadığı o anları anlattı. Oyunu kullanmak için sabah saatlerinde okula gittiğinde, kayıtlı olduğu sandığın 3. katta olduğunu öğrendiğini söyleyen Güldiken, “Asansöre yöneldim. Ancak arızalı olduğu söylendi. Görevlilere durumumu ilettim. Oy kullanacağım sandık üst katlarda olduğu için çıkamayacağımı söyledim. Okuldaki görevliler ‘Asansörü siz yaptırın’ dedi. Ben de duruma sinirlendim. Çevremdekiler yardım talebinde bulundu. İlk basamakları kendi çabamla çıktım, o sırada bir müşahit arkadaş da videoya aldı. Sonra çevredekilerin yardımlarıyla çıktım, oyumu kullandım” dedi.

‘BİRÇOK HİZMET’

Güldiken, videonun da yayılmasının ardından konunun yanlış yerlere çekildiğini belirterek, “Geçtiğimiz yıl bir trafik kazası sonrası ayaklarımı kaybettim. Günlük yaşamımda daha büyük güçlükler çekeceğimi düşünürken durum böyle değilmiş. Engelliler için pek çok hizmet gerçekleştiriliyor. Günlük hayatımın yüzde 80’inde sorun yaşamadan hayatıma devam edebiliyorum. Benim sitemim Milli eğitim Bakanlığı’naydı. Onu anlatmak istedim. Ancak konu başka yerlere çekildi” ifadelerini kullandı. (Milliyet)

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir