Referandum günü sosyal medyada gündem yaratmıştı

16 Nisan anayasa değişikliği referandumunda, oy vermeye gittiği okulda basamakları elleriyle çıkan engelli Emrah Gürsel Güldiken, “Geçtiğimiz yıl bir trafik kazası sonrası ayaklarımı kaybettim. Günlük yaşamımda daha büyük güçlükler çekeceğimi düşünürken durum böyle değilmiş. Engelliler için pek çok hizmet gerçekleştiriliyor. Benim sitemim Milli eğitim Bakanlığı’naydı. Onu anlatmak istedim. Ancak konu başka yerlere çekildi" ifadelerini kullandı.

Referandum günü şüphesiz en çok konuşulan isimlerden biri, İstanbul’da oy vermek için gittiği Eyüp Silahtarağa İlkokulu’nda asansörün arızalı olması nedeniyle merdivenlerden elleri üzerinde çıkan engelli Emrah Gürsel Güldiken’di.

Güldiken yaşadığı o anları anlattı. Oyunu kullanmak için sabah saatlerinde okula gittiğinde, kayıtlı olduğu sandığın 3. katta olduğunu öğrendiğini söyleyen Güldiken, “Asansöre yöneldim. Ancak arızalı olduğu söylendi. Görevlilere durumumu ilettim. Oy kullanacağım sandık üst katlarda olduğu için çıkamayacağımı söyledim. Okuldaki görevliler ‘Asansörü siz yaptırın’ dedi. Ben de duruma sinirlendim. Çevremdekiler yardım talebinde bulundu. İlk basamakları kendi çabamla çıktım, o sırada bir müşahit arkadaş da videoya aldı. Sonra çevredekilerin yardımlarıyla çıktım, oyumu kullandım” dedi.

‘BİRÇOK HİZMET’

Güldiken, videonun sosyal medyada yayılmasının ardından konunun yanlış yerlere çekildiğini belirterek, “Geçtiğimiz yıl bir trafik kazası sonrası ayaklarımı kaybettim. Günlük yaşamımda daha büyük güçlükler çekeceğimi düşünürken durum böyle değilmiş. Engelliler için pek çok hizmet gerçekleştiriliyor. Günlük hayatımın yüzde 80’inde sorun yaşamadan hayatıma devam edebiliyorum. Benim sitemim Milli eğitim Bakanlığı’naydı. Onu anlatmak istedim. Ancak konu başka yerlere çekildi” ifadelerini kullandı. (Milliyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Çevir kazı yanmasın. Ne oldu. birisi kulağınamı üfledi.
Hee kulağını çekmiş ler arkadaşın
Çok ilginç bir serzeniş, dün söylediğinin farklı olduğunu sen şuan yanlış olarak yada saptırılmış olarak mı anladın... Üzücü değil mi. :(
öncelikle gecmiş olsun tüm engeklli kardeşlerimize allah kolaylık versin ama yapma allah aşkına kamaraya cekılırken resmen şov yaptın önecelikle kendi icindeki insanlara isyan et benim öyle kardeşim arkadaşım olsa ona gereken her yardımı yapardım orada ben olsam seni o tekerleklı aractan indirmezim indirsem sırtıma alıp cıkarırdım her şey devletten degil insanlardan beklemek lazım benimde engelli cocugum var ama devletten maaş beklemıyorum iş yerimde küçük captada iş yapması için işe aldım ve calıştırıyorum ve diger işciler nasılsa oda o şekil calışmak mecburıyetındedir engelli olduguna kısmes
@irfankerimkorkmaz SENİN GİBİ BABA nın ben ayağını öperim abim..işte MİLLİYETÇİLİK budur..
Konu nerelere çekildi acaba?
ayari vermisler cark ediyo
Yalakanın önde gideni.Diğer engelli arkadaşlarımızı rezil ettin.Bizler engelliler için mücadela ederken sen neler söylüyorsun? Yürüdüğümüz kaldırımlar damı sadece sana düzgün geliyor ?Diğer resmi kurumlara gitmedin galiba?Bence bir dolaş..Gerçi bu reklamından sonra bütün uzuvların olmasada hayatını yaşarsın.Hemde kırallar gibi...
bu okulun bütçesinin derhal incelenmesi lazım. ozellikle okul aile birliklerinin topladığı paraları hiç eden müdür ve yanındakilerin incelemeye alınması gerekir. NOKTA
Merhaba herkez bence bu işin içinde başka oyunlar var bende tekerlekli sandalye kullanan bir engelliyim belki 10 senerdir aynıokulda oy kullanmaya gittim tekrardan AAAAAAA !!! birde ne göreyim girişte bulunan sandıklar ayaklanıp ust kata cıkmıs asagıya gelip oy kullandırma yerınede kendi imnkanlarıyla ust kata cıkıp oyunu kullanacak yapacak bişey yok denildi şimdi siz söyleyin bu yanığın kokusu nereden geliyor ???
Engelli bireyler ilçe seçim kuruluna durumlarını bildirirlerse ona göre sandık bilgileri ona göre hazırlanıyor. Bende engelliyim şovdan başka birşey değil.
Diğer Haberler