'Reina saldırganı parayı Uygur Türklerinden almış': İşte sonraki rotası

Reina saldırısının ardından kaçan katliamcının yine taksiyle Zeytinburnu’na döndüğü, parasını da Uygur restoranı çalışanlarından aldığı iddia edildi. İşte teröristin katliam sonrası izlediği rota...

Yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’deki eğlence mekanı Reina’da 39 kişiyi katleden ve Kırgız uyruklu olduğu öne sürülen teröristin, kanlı saldırının ardından taksiyle olay yerinden ayrılmasına ilişkin detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak katliamcının Zeytinburnu’ndan taksiye binip Ortaköy’e gittiği, buradan 2 araç değiştirip yeniden aynı mahalleye döndüğü tespit edilmişti.

TAKSİ PARASINI UYGUR RESTORANI ÇALIŞANLARINDAN ALMIŞ

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmada saldırıyla ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. İddialara göre terörist Zeytinburnu’na döndüğü, parasını da Uygur restoranı çalışanlarından almış.

Kamera görüntülerinden yola çıkan terör polisi, restoranda hem çalışan hem de barınan 7 Uygur Türkü’nü gözaltına aldı.

‘TÜRKİYE’YE HAİNLİK YAPANLARI LANETLİYORUM’

Restoranın sahibi Şemsettin Dursun, “Polis bana saldırganın resmini gösterip tanıyıp tanımadığını sordu. Tanımadığımı söyledim.İşyerinde çalışan ve burada kalan 7 çalışanımız gözaltına alındı. Doğu Türkistan’dan zulümden kaçtığımızda bize kucak açan tek ülke Türkiye oldu. Burası bizim kardeş ülkemiz. Saldırganın Uygur Türkü çıkması bizi çok üzer. Bu ülkeye hainlik yapanları lanetliyorum” dedi.

TERÖRİSTİN KAÇIŞ GÜZERGAHI ORTAYA ÇIKTI

Teröristin içeriye girerken polis memuru Burak Yıldız’ın silahını çektiği ancak ateşleyemeden şehit olduğu, saldırganın Yıldız’ın kafasına da ateş ettiği anlaşıldı.

Polisin yaptığı çalışmada, teröristin olay yerine varış ve kaçış güzergâhı belirlendi. Terörist, saldırı sonrası üzerini değiştirip Reina’dan tahliye olan ilk grubun arasına karıştı ve taksiye binerek olay yerinden uzaklaştı.

SALDIRININ ARDINDAN ZEYTİNBURNU’NA DÖNDÜ

Serinkanlı ve profesyonelce hareket eden saldırgan, Reina’dan çıkıp Ortaköy yönüne 385 metre yürüdükten sonra taksiye binip Ulus’a hareket etti.

GÖZALTI SAYISI 14’E YÜKSELDİ

Polis; Özbek, Kırgız, Kazak ve Doğu Türkistanlıların yoğun olarak yaşadığı Zeytinburnu’nda 50’yi aşkın adrese baskın düzenledi.

Baskın sırasında kaçmak isteyen bir Afganlı yaralandı. Bölge, bir dönem Suriye’ye giden cihatçıların transfer merkezi olduğu iddialarıyla gündeme gelmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Artık devletin yetkili kurumları şu mülteci işine ciddi bir çözüm getirmeli.Her ülkesini terkeden, kaçan bu kadar rahat ülkeye girmemeli.Burada kriter müslüman olması, Türk olması, mazlum vs gibi saçma sapan değerlendirmeler olmamalı. İşte olanlar ortada; katliamları yapanların dini ırkı hep kendimizden saydığımız insanlar değilmi. Bu kadar aptal bir devlet politikası olabilirmi.Denetimsiz kontrolsuz bir yığın ne idüğü belirsiz insan rahatça içimizde dolaşıyor, iş kuruyor, ev kiralıyor, fare gibi doğuruyor.Yeter artık yeter.Biraz da kendi ülkenizi, kendi vatandaşınızın güvenliğini, sağlığını,
yazıklar olsun uygur türkleri..
@adasiz bir şerefsizin yaptığını tüm ulusa yükleme. aynı şey geçmişte kürtler içinde yapıldı. bu söylemler ancak terör örgütlerine yarar sağlıyor.
"..Uygur restoranı çalışanlarından " yanlış betimleme yine!! tamamen mynet klasiği.. bir yada bir kaç kişinin suçunun kabahatinin bir ulusa yüklenilmesi aleni suçtur! bakalım bu it oradakilere ne dedide parasal yardım aldı? suç sabitlenmedikçe onlarca olasılık var. yaptı etti ile haber olmaz. neden nasıl niçin sonuç ile haber olur..
sağ salim yakalanır arkasındaki pislikleri inşallah çözerler. kanı bozuk insanlar
sığınmacı olarak her yerden gelen mülteciler var.gelsin zor durumda olanlara yardım yapılsın.hata toplum içine araştırılmadan bırakılması.sınır bölgesine kamplar yaşam koşulları içinde tutulması.çalışmak isteyen de adres kayıt alınması.gelen kafasına göre istediği yerde ikamet .tüm ülkelerde cezaevi vardır "anlamı her ülkede toplum içinde kötü insan da var"Avrupa da kimlik belirli şartlar sonucu veriliyor .
amerikanın ASTANA BİRLİĞİNİ sabote etmek içi reina katliamını içerdekilerinin yardımı ile yaptığını anlamayanmı var ?
AMERİKANIN KÖPEĞİ GELEN UYGUR TÜRKLERİNİ DÜŞMAN ETMEK İÇİN ONLARI SURİYEDEN KURTARMAYALIM DİYE HEPSİ AMERİKANIN OYUNU. GEÇEN GÜN AZERİ SİTEDE OKUDUM AZERİ ÇOCUĞA 15000 DOLLAR KARŞILIĞNDA İŞİDE KATILMASINI TEKLİF ETMİŞLER. YANİ ANLAYACAĞINIZ KİM TÜRKİYEYE EN YAKINSA ONLARI DÜŞMAN ETMEYE ÇALIŞIORLAR. ÖNCE MÜSLÜMANLARI MÜSLÜMANLARA ŞİMDİDE TÜRKLERİ TÜRKLERE ÖLDÜRTMEYE ÇALIŞIYORLAR TIPKI ZAMANINDA OSMANLIYLA SAFEVİLERİ DÜŞMAN ETTİKLERİ GİBİ KARDEŞİ KARDEŞE ÖLDÜRTTÜKLERİ GİBİ
Diğer Haberler