HABER

Reza Zarrab, Ebru Gündeş'le konuşabilmek için 45 bin dolar verdi

Reza Zarrab'ın tanık koruma programı kapsamına alınması durumunda estetik ameliyatlarla yüzünün değiştirelebileceğini belirten Habertürk gazetesi yazarı Serdar Turgut, "Karısıyla en son 45 bin dolar rüşvet karşılığında gardiyandan aldığı içkinin yanında telefonla görüntülü konuşma yapan Zarrab’ın, eğer isterse Ebru Gündeş’i yeni bir kimlikle (ve belki de yeni bir yüzle) saklanacağı şehir ve kasabaya yanına isteme hakkı olduğu anlaşılıyor" iddiasında bulundu.

Habertürk gazetesi yazarı Serdar Turgut'un, 'Ebru Gündeş de saklanacak mı?' başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

New York’ta tanıklığı sürmekte olan Reza Zarrab’ın hapishaneden kurtulmak için devletle yaptığı yazılı anlaşmanın detayları çıkmaya başladı. Suçunu itiraf etmesi ve suçun ortaya çıkarılması için yardımcı olması karşılığında tanık koruma programına alınmasının detaylarının anlatıldığı resmi evrakta (plea aggrement), “işbirliği yapan kişinin çıktığı anda hayati tehlike tehdidi altında olabileceği anlaşıldığında tanık koruma programına alınabileceği” yazıyor. Eğer gerekirse suratını da estetik cerrahiyle değiştirebileceği ve isterse sevdiklerini, yakınlarını da bu program dahilinde yanına alabileceği söyleniyor.

- Karısıyla en son 45 bin dolar rüşvet karşılığında gardiyandan aldığı içkinin yanında telefonla görüntülü konuşma yapan Zarrab’ın, eğer isterse Ebru Gündeş’i yeni bir kimlikle (ve belki de yeni bir yüzle) saklanacağı şehir ve kasabaya yanına isteme hakkı olduğu anlaşılıyor.

- Meşhur olmak için bunca yıldır uğraşan Ebru Gündeş’in hayatının geri kalan bölümünü gizlilik koşullarında yaşamayı kabul etmesi oldukça zor olmalı. Bundan böyle hep saklanmak durumunda olacak Zarrab’ın çocuğunu daha sonra nasıl göreceği de potansiyel bir sorun olarak görülüyor. Zarrab saklanma hayatına geçtiği zaman cep telefonuyla karısını ve çocuğunu aradığı takdirde bu yolla bir süre sonra yerinin ortaya çıkması ihtimaline karşı neler yapılacağını izlemek de heyecanlı olacak doğrusu.

ZARARI ÖDEME TAAHHÜDÜ

- Zarrrab, imza attığı o anlaşmada ayrıca Amerika’ya verdiği zararı da karşılama taahhüdünde bulunuyor. İfadesinde yapmış olduğu tüm işlerden toplam 150 milyon dolara yakın para kazandığını söyleyen Zarrab’ın, Amerika’ya verdiği iddia edilen zararın bunun çok üstünde olması gerekiyor. Türkiye de onun mal varlığına el koymuş olduğundan onun bu taahhüdünü nasıl yerine getireceği de merak konusu. Diyorum ki, mal varlığına el koymuş olduğu için Amerika bu parayı Türkiye’den ister mi acaba?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
bir kadın kocasının ne oldugunu bilmez mi. bence bu kadın da sorgulanmalı. bana göre suçlu
haberin atılan başlığa bak sanki devamı Reza Zarrab, Ebru Gündeş'le ceza evinde ilişkiye girdi yazacaklarmış gibi sanki başka haber yok rezza aşşağı rezza yukarı yeter kabak tadı verdiniz galii
Peki yurt dışına kaçırılan milyarlarca dolar nerede ? Iran'in iddiasına göre, bu yasa dışı ticaretten Iran'ın 10 milyar doları kayıp.. Reza bu paranın yarısını dağıttığını iddia ediyor.. Demek ki bu rüşvet ağında milyarlarca dolar dağıtılmış . şimdi soru şu. Milyar dolar rüşvet parası nerede ve kimlerin hangi gizli hesabına geçti ?
rtrtrt
45 dolar büyük para :))
45 bin demek istedin
Reza kadar taş düşsün başına mynet yeter artık. Kudüs yanıyor Kudüs. Sen neyin peşindesin????
@nurettin07 ne o kudüs gündemiyle hırsızlıklarımı örteceksiniz kudüsün yandığı yok küdüsü düşünüyorsanız gidin orta tabiki dötünüz yiyiyorsa
Asgari ücretliye zam yapmazlar kendilerine milyon dolar çalarlar ne dünya ya kaldık.
saadet zinciri
şimdi anladınız mı akp zarrabın mallarına neden el koydu yoksa abd alacaktı malları geçici olarak el koydular zarrab paçayı sıyırınca gnlbşknl yarı yarıya paylaşacaklar
Adam rüşvet makinası
ilk önce ebru gündeşi alacaksın sorguya.bnoşunamı bu adamla evlendibildiği çok şey vardır onun.insan hiç rüşvetçi hırsızla evlenirmi.ah para ah sen ne tatlıısın....
mahalle yanıyor ülke gündemi aylardır bu adam.
ebru yargılanmalı
Danışıklı dövüş dediğimizin ta kendisi Ebru-Zarrab hikayesi. Herşey önceden planlanıp yapılmış . İş yerleri boşaltılıp kapatılmış ... Göye Ebru da hiç birşeyden habersiz Erdogana itirafta bulunuyor. Tiyatro - yemezler. Senaryo yazılıp çizilmiş oyuna devam millet herşeyi yer nasılsa diyerekten gündem değiştirme.
Defolup gitsinler, bizden uzak Allah'a yakın olsunlar.
demekki paran varsa bu dünyada yapamayacağın şey yok gibi.
Diğer Haberler