Rus mafya babası Rovshan Caniyev'i 25 bin kişi karşıladı

Rakiplerinin başına tam 5 milyon dolar ödül koyduğu ‘Hayalet’ lakaplı Rus mafya babası Rovshan Caniyev, Beşiktaş’ta otel çıkışında açılan çapraz ateşle öldürüldü. Olay yerinde 65 boş kovan bulundu.

Rus mafya babası Rovshan Caniyev'i 25 bin kişi karşıladı

Rusya’nın son gerçek mafya babası AslanUsoyan ve Başakşehir’de Azeri işadamı Ali Gamidov’un öldürülmesinden sorumlu tutulan Azeri uyruklu Rus mafya babası Rovshan Caniyev (41) öldürüldü. Saldırı dün sabah,Beşiktaş’ta lüks bir otel çıkışında gerçekleştirildi. Caniyev’in de içinde bulunduğu Azerbaycan plakalı cip, çarpraz ateşe alındı. Saldırganlara tabancalarıyla karşı ateş açsalar da, Rovshan Caniyev ve şoförü, ağır yaralandı.

SUSTURUCULU ‘UZİ’

Saldırı sonrası çapraz ateşi açan iki kişi silahlarıyla kaçarken olay yerinde 65 boşmermi kovanı bulundu.

Polis olay yerinde, Caniyev’e ait İsrail yapımı Uzi marka susturuculu otomatik bir silah ile bir tabanca buldu.

Florance Nightingale Hastanesi’ne kaldırılan Caniyev vücuduna isabet eden 5 kurşunla ölürken, ağır yaralı şoförün durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı. Saldırıya anında cipte bulunan ve kaçan uluslararası nakliyat şirketi sahibi, Azerbaycan’da otelleri bulunan işadamı Tahir Can da yakalanarak sorguya alındı.

ÖZEL MAFYA TİMİ Mİ?

İtalya’da da otomobil hırsızlığından Interpol tarafından aranan Caniyev, 16 Ocak 2013’de Rusya’nın son ‘gerçek mafya babası’ olarak kabul edilen “Ded Hasan” lakaplı Kürt asıllı Aslan Usoyan’un ölümünden sorumlu tutuluyordu. Cinayetin ardından İstanbul’a kaçan Caniyev için Rus mafyası özel bir ekip kurdu ve başına 5 milyon dolarödül koydu.

BABASININ KATİLİNİ ÖLDÜRDÜ

İLK kez 1996’da suç işleyen Rovshan Caniyev, babasının katilini, mahkeme salonunda öldürdü, 2001 yılında serbest kaldı. Adı birçok cinayete karışan Caniyev’in 2013 şubatında Türkiye’de öldürüldüğü öne sürülmüş, bir Rus güvenlik yetkilisi, “Mafyanın yarısı öldüğünü doğruluyor, diğer yarısı onun için başlatılan insan avını durdurmak için öldüğü dedikodusu çıkarttığını konuşuyor” iddiasında bulunmuştu. Caniyev, o günden sonra sır oldu ve ‘Hayalet’ olarak anılmaya başlandı.

BİNLERCE KİŞİ KARŞILADI

Hastanede şoförüyle birlikte hayatını kaybeden Rovshan Caniyev'in (Lenkaranski) cenazesi bu gece saatlerinde Azerbaycanlı işadamı Mubariz Mansimova’ya ait özel uçakla memleketi Lenkaran şehrine getirildi. DHA'nın haberine göre cenazeyi 25 bine yakın kişi havalimanında karşıladı. Kalabalık Allahu Ekber sesleriyle evine kadar cenazeye eşlik etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Hakkari de karsilananlar kaç kişiyle karsilandi
Anlatmak istediğim aynı halt ulkemizde de oldu.katiller el salladı .bülent arınç diyince kimse bişey demiyordu ben diyince neden tepki
@gomlek_degistirmeyen el sallayarak zafer işareti yapanlar kimdi
Otobüslerde el salladilar .kimin nasıl topladığı belli olmayan bi gurup vardı seyyar mahkeme vardı.
mafya babası rovshan caniyev çok iyi bir mafya babası idi.yazık olmuş.mafya dünyası için büyük kayıp.sayın alaatin çakıcı sırf bu cenazeye katılmasın diye aftan yararlandırılmadığını düşünüyorum.
su testisi !!!!!!...
e nolacak su testisi misali.
eceli gelmeyen ölmez
elin azeri rusu arabı türkiyede hesaplaşiyor ne işi var rus mafyasının istanbulda bunları ülkeye sokanlarlar bilmiyormu ne iş yaptıklarını yazık yazık güzelim ülkemiz yol geçen hanı oldu resmen
nasıl memleket olduk ya tüm terör örgütleri-tüm mafya ülkemizde cirit atıyor ya.. afrika ülkelerine döndük..
DED HASAN DEDİKLERİ KÜRT ASILLI RUSYA İLE PKK ARASINDA SİLAH TİCARETİ YAPIYORDU DİYE BİLİYORUM. ONU ÖLDÜRMÜŞ. VE CENAZESİ 25BİN KİŞİ İLE KARŞILANMIŞ. AZERBAYCAN IN ÇATLISI İDİ BELKİ DE !!
bence çokk ii birisi olmasa 25 bin kişi cenazsına katımazdı basın abartıyor
Ülke texas ı geçti vallahi..
Milletin mafyası istanbulda hesaplaşıyo
bu nasıl ohal anlamadım,ohal sıkıyönetimde kuş uçmaz ama,maaşallah bizde hertürlü güvenlik zaafiyeti asayişsizlik tam gaz..
rusya uçagı ile rusyaya istedigin gibi at koştur dedik türkmenleri bölgeden temizle dedik temizledikten 20 gün sonrada özür diledik .görevi bitti şimd sıra esadla imza atmada. rusya hakemliignde ışıd artık roket etmıyor bizde işid ayagına ypg destekleyim bölge ele geçirildi. ypgce geçmiştete bir çok çeçen suikaste kurban gitti türkiyede arkası takip edilmedi medyada duymadık bu özürden sonra türkiyede rusyanın istemedigi veya kullandıklarına karşı suikastlet bekliyordum.
Hakkari de nasıl toplandığı belli olmayan bir gurup vardı .bu gurup siyaset için kasten siyasilerce toplanmış olabilirler.bu konu araştırılmalı.açılım araştırılmalı bu süreçten yapılan bu hain hareket araştırılmalı .hangi siyasi veya siyasiler bu hainlikten beslendi .arınç in açıklamaları.araştırılmalı imraliyla katille gorusenler veya kurumlara görüşme yaptıranlar.katillere sayın diye hitap edenler.itirafçı katillere inanıp tsk yi yipratanlar .buna siyasi destek verenler hesaaaap vermeli
kurt asıllı dedikleride ermeni
anlamadığım rusya da adam rus ama Allahu Ekber diye götürülüyor :) bu kadarda olmaz ya saçmalık
@erhanekinci1981 Caniyef rus asıllı aseri türkidür.yine rus asıllı kürt kökenki mafya lideri aslan yosuyefi geberden adamdır aslan yosuef pkk nın baş yardımcılarından biri idi kardeş
Nasıl bir toplum teröristlere bile Tekbir getiriliyor ! çok cahillik ve bilgisizlik zaten cahil ve bilgisiz olmazsa Din ile hiç kimseyi kandıramazlar !
@smshan hacı cahil olan sensin caniyef .rus asıllı kürt kökenli mafya babası aslan yosuyefi geberden adam aslan yosuef pkk nın baş yardımcısıdr
bu kadar sıkıntı varken bunlar eksıktı şimdide
Kalkmış birileri şu güzellikle köprüleri atıp sınırları kapatmaya kalkıyor, devletsen devletliğini cumbaşkanıysan cumbaşkanlığını bil, bu güzel ırkla araya mesafe konurmu lan. cennet deki huriler sizin bunlar benim olsun, valla aminnn
rusya ile anlaşılmasından hemen sonra infaz edilmesi ,ilginç..her yerde uzun var..
TÜM MAFYA BABALARI VE ELİ SİLAHLI KAM EMİCİLER ÖLSÜN.ADALET İSİTYORUZ HUZUR İSİTYORUZ. ÇOK ŞEYMİ İSİTYORUZ. AMA MAFYAIN TÜREMESİNE NEDEN OLAN AHLAKSIZ YÖNETİCİLERDE KAHROLSUN. CEHENNEMİN DİBİNE KADAR
Şu hale bak mafyalar hesaplaşmalarını benim zannettiğim uğruna ölmem istenen ülkemde yapıyor.Nerede bu memleketin haber almaları,bu memleketin asayiş görevlileri. Bu kadar mı çivisi çıktı bu ülkenin. Bana ne uşuslararası mafia işlerinden ben karnımı düzgün doyurma derdindeyim herifler nasıl daha çok ve kirli yoldan kara para kazansak derdinde.Allah bu ülkenin yöneticilerine akıl fikir ihsan etsin.
Diğer Haberler