Seçmeli ders kitapları hazır

Milli Eğitim Bakanlığı, 12 yıllık zorunlu eğitim sistemi kapsamında, seçmeli okutulmaya başlanan Kur'an-ı Kerim, Hazreti Muhammed'in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin kitaplarını hazırladı.

Seçmeli ders kitapları hazır
Kitaplar Bakanlığın web sayfasından yayımlanacak, dağıtım ise önümüzdeki hafta başlayacak.
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip, bu yıl il kez okutulacak olmasına rağmen seçmeli derslerin eğitim materyallerinin özverili çalışmayla kısa sürede tamamlandığını belirtti.
İmam hatip ortaokullarıyla diğer ortaokullarda öğrencilerin kullanacağı Temel Dini Bilgiler kitaplarıyla Kur'an-ı Kerim ve Hazreti Muhammed'in Hayatı 5. ve 9. sınıf kitaplarının hazır olduğunu ifade eden Karip, matematik ve bilim uygulamaları dersleri için ise kitap hazırlanmasına gerek olmadığını kaydetti.
Bu derslerde öğretmenlerin müfredatı takip ederek dersin kazanımlara uygun etkinlikler planlanması gerektiğini anlatan Karip, öğretmenlere yönelik uygulama materyalleri hazırlandığını, bunlara Bakanlığın web sayfası üzerinden ulaşılabileceğini söyledi.
Temel Dini Bilgiler, Kur'an-ı Kerim ve Hazreti Muhammed'in Hayatı derslerinin kitaplarını da web sayfasından yayınlayacaklarını anlatan Karip, “Aynı zamanda basılı olarak hangi okulda kaç öğrenci o dersi seçmişse o sayıda okullara ulaştırılacak.Kitapların dağıtımını da birkaç hafta içerisinde tamamlamış olacağız” dedi.
Kitapların geçen hafta kurulda görüşülüp, kabul edildiğini anlatan Karip, kitapların basım ve dağıtım için hazır olduğunu ve ilgili genel müdürlüğe gönderildiğini ifade etti.
Seçmeli derslerde eksik materyal bulunmadığını, kitap kullanımını gerektiren bütün dersler için eğitim materyallerinin hazır olduğunu vurgulayan Karip, drama, zeka oyunları, bilim uygulamaları ve matematik uygulamaları derslerinde öğretmenler için uygulama kitabı hazırlandığını söyledi.
**“KLASİK BAKIŞ AÇILARININ DIŞINA ÇIKILDI”**
Kur'an-ı Kerim dersinde, hem 5. hem de 9. sınıfta öğrencilerin başlangıç seviyesi olarak Kur'an-ı Kerim'in alfabesini ve yüzünden okumayı öğrenmesinin amaçlandığını anlatan Karip, “Burada birkaç kısa surenin ezberlenmesi de söz konusu ama daha çok bu seviyede hazırladığımız öğretim materyalleri Kuran-ı Kerim okumayı öğretmeye ve Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okumayı geliştirmeye yönelik” diye konuştu.
Temel Dini Bilgiler ders kitabının, imam hatip ortaokulları ve diğer ortaokullar için ayrı hazırlandığını dile getiren Karip, derste 5. ve 9. sınıf öğrencilerinin, İslam dini ile ilgili temel bilgileri edinmesinin amaçlandığını bu nedenle kitabın çok yoğun bilgi içermediği söyledi.
Hazreti Muhammed'in Hayatı dersinin programının da kitabının da tematik bir anlayışla oluşturulduğunu dile getiren Karip, aile ilişkileri, toplumsal ilişkiler, ahlak, estetik gibi temalar çerçevesinde kitabın düzenlendiğini belirtti.
Hazreti Muhammed'in Hayatı konusunda klasik bakış açıların dışına çıkıldığını, kronolojik bir tarih dersi verilmediğini ifade eden Karip, belirli konuların etrafında, Hazreti Muhammed'in hayatının sosyal, ahlaki yönleriyle ele alındığını dile getirdi.
**“KÜRTÇE DERS KİTABI BASIMA HAZIR”**
Kurmanci ve Zazaki lehçelerinde ayrı ayrı hazırlanan Kürtçe ders kitaplarının, baskıya hazır olduğunu vurgulayan Karip, kitabın web sayfası üzerinden yayınlanacağını belirtti.
Karip, Adiğece'de kitap çalışmasının büyük ölçüde tamamlandığını, inceleneme aşamasının ardından bu kitabın da önümüzdeki hafta içerisinde basımına hazır hale geleceğini kaydetti.
**“ÖĞRETMEN MÜFREDATIN DIŞINA ÇIKAMAZ”**
Şu anda öğretmenlerin seçmeli dersleri müfredat, öğretim programı ve kazanımlar çerçevesinde işlediğini dile getiren Karip, öğretmenlere dersleri uygularken dersin öğretim programıyla sınırlı serbestlik alanı verildiğini söyledi.
Karip, bir öğretmenin elinde herhangi herhangi bir kitap olmasa bile bu kazanımlardan hareketle ne tür etkinlikler yapacağını planlayabileceğini, kitabın öğretimi kolaylaştıracak bir materyal olduğunu ifade etti.
Öğretmenin müfredatın dışına çıkmasının mümkün olmadığının altını çizen Karip, zaman zaman MEB'den ya da Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'ndan onaylı olmayan eğitim araçlarının kullanıldığıyla ilgili tartışmaların yaşandığına dikkati çekti. Karip, bu durumda Bakanlık olarak inceleme yaptıklarını, iddialar doğruysa hukuki süreç başlattıklarını söyledi.
Karip, birinci yılın sonunda bu eğitim materyallerine ilişkin uygulamaların inceleneceğini, eleştiriler ve öneriler dikkate alınarak, değişiklikler yapılabileceğini sözlerine ekledi.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
Alttaki bazı yorumları okuyorum da ne kadar vahim verici durumda olduğumuzu daha iyi anlıyorum. yıllarca islamdan uzaklaştırıldı insanlar. İmamhatipli kızların neler çektiğini biliyoruz. hepsine şahit olduk. O devirde bunları yapanlara alkış tutan bazı zihniyetler şimdi çocuklarımızın Hz. Muhammedin(s.a.v.) hayatını öğrenecekleri için karşı geliyorlar, rahatsız oluyorlar. Bu olanları sindiremiyorlar. Allah böyle dinsizlerin şerrinden korusun.. Başbakanımızı da başımızdan eksik etmesin inşallah.. Şimdi basın bakalım beğenmedim butonuna!!
Şimdi bu yazacaklarımı iyi oku arkadaşım,gerçi okusanda sabit fikirlerin değişmeyecektir ama olsun bi umut uyanman açısından.Diyorsunki başörtülü ve imamhatipli kızlar hani nerede her sene gösteri yapıp provoke eden islam gençliği(adı islamda) peki bu topluluk müslüman ülkelerdeki işgallere neden ses çıkarmıyor.Hatta son olarak esada (gerçi siz artık esed diyorsunuzda) yapılan baskıya özellikle başbakanın destek vererek onların teröristlerini ülkende besliyor vede bizim paralarımızla neden buna ses çıkaramıyorsunuz,son olarak bizim suriye politamızı israil dışişleri bakanı takdir etmiş hayır
Kürtçe eğitim vermek çok geç kalmış bir karar.Beğenin beğenmeyin bu ülkede 20 milyon kürt var ve bu insanların kendi dillerinde eğitim alma hakları var.
Bilim öğrenmeyin din öğrenin.Aferin size.Afganistan olma yolunda ilerliyorsunuz.
80 YILDIR DİN ÖĞRENMEDİNİZ BİLİM ÖĞRENİYORUZ DEDİNİZ NELER YAPTINIZ NELER ÜRETTİNİZ SÖYLEDE BİELELİM
bunlar israil güdümlü kürt devleti kurma oyunları aşama aşama bunu gerçekleştiriyorlar başkentleri bile belli siz daha ne konuşuyorsunuz...
Hadi herşeyi anladım da arakdaş kürtçe bilmem zazaçi bunları neden öğrenelim böyle bi kitap neden basılıyo...
seriat papazlarini yetistirme ve beyin yikayip terorust egitim kitaplari gelmistir,
Hz. Muhammed'in (sav) hayatını öğrenmek demek teröist yetiştirmek demek mi?? Açta Efendimizin bir hayatını oku bakalım ne yazıyor. Allah sizin gibilere akıl fikir versin!!!
çokta efendinizin yolunda gidiyorsunuz da...gitseydiniz insanları din mezhep ayırmaksızın insan olduğu için benimserdiniz zorla dayatmalar yapmazdınız Hz.Muhammedin adını böyle şeylere polemik etmeyin...
TEMEL UCUBE KİTAPLARI
GÖREN DE ZANNEDECEK Kİ DİNİ OKULLARA TAYYİP GETİRDİ, ÖNCEDEN DİN OKUTULMUYORDU OKULLARDA,YASAKTI.NEDENSE HERKES TAYYİPTEN SONRA DİNDAR KESİLMEYE BAŞLADI.ADAM DİNİ İSTİSMAR EDİYOR VE BÜTÜN YAPTIKLARINI UNUTTURUYOR.BİRAZ GENİŞ DÜŞÜNÜN.BİZ DİNİN ÖĞRETİLMESİNE KARŞI DEĞİLİZ OKULDA ÖĞRENİLİYORDU ZATEN ÖNCELERİ,AİLEDEN DE ÖĞRENİRSİN OLMADI KURAN KURSUNA GİDERSİN.AMA OKUL DA BU DİNİ EĞİTİM ÇOK FAZLA.GİT GİDE BİLİMDEN UZAKLAŞIYORUZ Kİ MİLLETİN BEYNİ NASIRLAŞSIN ,AMAÇLARI BU.CAHİL KESİM YARATIP KENDİLERİNE OY KAPISI YARATMAK.ÜZÜLÜYORUM ÜLKEMİN DÜŞTÜĞÜ DURUMLARA.
çok güzel gelişmeler. Allahı dini tanıyandan ne kadar kötülük gelebilirki. en azından şuan içki fuhuş en azından bu kesimler tarafından en az görülen pis alışkanlıklar. ve kürtçeeğitim de zorunlu değil diğer din dersi gibi. istersen merak ediyorsan seni geliştireceğini düşünüyorsan seçer okursun. giren çıkan var birilerine onu anlıyamıyorum.
seçer okursun diye bir şey yok kardeşim.işkembeden sallamayın.sadece adı seçmeli bu derslerin.işin bizzat içinde olan öğretmen olarak bunu söylüyorum.adına seçmeli deyip zorla seçtirilen dersler bunlar.ayrıca tayyip ve çetesinin hangi okulların hangi dersleri seçtirdiğini takip edip nasıl fişleme yaptığını kafasında örümcek olmayanlar bilir! kaldı ki gerçekten de seçmeli olsa 10 yaşındaki çocuk neyin farkında ki ders seçme gibi bir durumu olsun Allah aşkına!
Hiç gerek yok böyle şeylere..
DİĞERİNE SAYGI NOLACAKK
Din ile ilgili okullar ayrı. Eğer din konusunda ilerlemek isteniyorsa onların okulları zaten belli oraya gitsin isteyen. Okulların tümünde din eğitimi ayrıntılı işleniyorsa bir sorun var demektir. şimdi hemen diyecekler ki dine karşısın diye. Bunun din karşıtlığı ile ne ilgisi var. Biraz bütünü düşünün, din istismar ediliyor. Artık farkına varın bunun. Bilimden ilimden genç nesilleri uzaklaştırmak da neymiş. Dini bilgi insanı sorgulatmaya yöneltmez neyse odur. Amaçları sorgulamayan, her denilene he diyen, düşünmeden hareket eden cahil kesimin temelini atmak, kim ne derse desin.
10 yılda dinden başka bir bok bıldıgınız yok ınsanların tek korkusu üzerinde oyun oynuyorsunuz kaç fabrika actınız ne ürettiniz ne buldunuz neyi geliştirdiniz sattıklarınızla aldıklarınız biz yaptık dediniz şimdide yeni egitime bak bu cocuklar büyüyecek bu ülkeye yararlı olucak hangi ülke hangi müslüman olupta gelişmiş ve refah düzeyi cok yüksek tek bir ülke söyleyin bunu müslümanlar buldu üretti bu bilim adamları müslüman diyin müslüman olupta tek cagdaş ve gelişen ülke vardı oda ATATÜRK TÜRKİYE si onuda yok etmeye calışıyorsunuz ve buna gelişme diyorsunuz
burada tek gördüğüm bok sensin. insanların korkusu neymiş? din mi? o senin gibi islam düşmanlarının islamiyet korkusudur. ülkede krizmi var avrupa gibi sıkıntıdamıyız işsizmi var aç mı var sen hangi kıtada yaşıyorsan oraya yorum yap
TEBRİK EDİYORUM HELAL OLSUN BAŞBAKANIM. DİNSİZLİĞE DOĞRU ATEİSTLİĞE DOĞRU KOŞAR ADIMLARLA GİDEN BU MEMLEKETİ ADAM ETMEYE YETTİNİZYA ALLAHIM MEKANINIZI CENNET EYLESİN YÜZDE 50 HEP SİZİNLE OLACAK. İSTEMEYENLERDE TERKEDEBİLİR. İSLAM ÜLKESİ BURASI KUSURA BAKMASINLAR
ula hödük sen neden tersinden bakıyorsun sen senin içinden olmadıkdan sonra kim sana istemediğin bir şeyi ögrete bilir benim 3 çocugum var 2 si kuranı kerimi zaten biliyor kuranı kerimi kullanarak bide zazaca kürtçe kitap soktular heralde hissetmedin yaglıydı sanırım iste sizin gibilerin yüzüznden ülke parçalanıyor haberin yok hödüksünüz lan siz
SİZE İSLEMİYETİ KİM ÖĞRETTİ BİLMİYORUM AMMA İSLEMİYETİ YANLIŞ BİLİYORSUNUZ KILIÇ ZORUYLE BASKILARLA İSLEMİYET MUSLÜMANLIK OLMAZ!!!
'doremifasolasi' kimse kimseye kılıç zoruyla Kuran öğretmiyor. İstemeyen seçmez. Farkındaysan ders seçmeli!!
Kürt zaten kürtçe bilmiyormu? kürtçe dersi vermenin ne anlamı var ülkemizde? Kürtçe derslerinde ne yapacaklar okulda? molotof nasıl yapılır dağa nasıl çıkılır polis sırtından nasıl vurularak öldürülür konularımı işlenecek? ahhh yüzde elli ahh al sana Türkiye doya doya yaşa
Ne kadar irkci bir yaklaşimda bulunmuşssun.Sen türkçe biliyorsun değilmi ? Peki neden Türkçe dersi gördün acaba ? Onlari suan terör örgütü kandiriyor.En azinda dillerinde haber alabilirlerse bir cok sey daha farkli olabilir bilinclendiklerinde bilmem anlatabiliyormuyum.
tayyip erdoğan anadoludaki fakir vatandaşın daha fazla sömürülmesine razı olamazmış( sanki bu ağır vergilerle vatandaşı sömüren benmişim gibi) ve de dershanelerden gücü yetenler birleşip özel okul açabilirmiş. niyetini belli etti hemen. özel okulllara da tabii müfredat zorunluluğu getirecek, sahte din öğretecek. ahlaktan yoksun, kapitalist yani bir nevi islam içinde musevilik mezhebi oluşturacak. bu ülkeye musevilik sisteminin fetullah gülen getirmiştir, islamiyeti dinler kardeşliği adı altında degenere etmeye çalışan bu güruh la müslümanlık bir yere gidemez
tayyip ülkeyi böl, oy ve ayşe oy ver , uyu türkiye uyu
Cehape'liler'in tüyleri diken diken olmuştur şimdi bu kitapları görünce.Malum onlar en güzel kaplara koyup duvara asıyorlar Kur'an-ı Kerim'i :)
degisimzamani, o senin atanın arap alfabesini kaldırıp latin alfabesini koymasıyla başladı. osmanlı zamanında insanlara arapça öğretilirdi, senin atan çıktı önce alfabeyi değiştirdi, bir gecede okuma yazma bilen insan oranı %90 lardan sıfıra indi, sonrada büyük bir şey yapmış gibi birde kuranı kerimi türkçeye çevirip latin alfabesiyle yazdırdı. bunlar sadece insanları dinden uzaklaştırmak içindi ve istediği gibide oldu.
byrime sen önce arapça ile osmanlıca ne öğren osmanlıdada arapça yüzünden öğretilirdi gene kimse bilmezdi, arapça ve osmanlıca farklı dillerdir sen önce bunu kavra saçmalamışsın!
farketmedin heralde kuranı yüzünden okuyorlar ne dediğini anlamadan okuyacaklar, süsten farkı ses çıkaracaklar. ne dediğini bilmeden
aman sen zaten sabah akşam ibadet ediyosun allaha..amk salağı olum ATATÜRKÜ istediğiniz kadar sevmeyin ortada böyle bir gerçek var.. hani sizin laflarınız öylee havada kalıyor sizin gibilere inat ATATÜRK aşkıyla doluyuz.. gididn irana ozaman, orası istediğiniz gibi sabah akşam sakalınızı sıvazlayıp karı kıza bakarsınız sonrada müslümanlıkla ilgili vaazlar verirsinizz.. çakma müslümanlar
Hz Ali bir gün inanmakta zorlanan bedeviye şöyle demiş " İnanmadığın yada inanmakta zorlandığın şeyler ya varsa". Bilimin bolca öğrenildiği NEWYORK ta günde ortalama 7 kadına tecavüz ediliyor. En fazla intahar oranı zengin kuzey avrupa ülkelerinde. Bize okullarda Amerikadaki yumurta tavuğu sayısı, Madakaskardaki maymun sayısı öğretildi senelerce, banane Madagaskardaki maymun sayısından kardeşim. Ülkemizin okumuş adamları bankalardan 50 Milyar dolar hortumladı. Gelişmişlik ölçütü bu mu yani? Neyse hepimiz bir gün kabirde yeterince uğraşacak şey bulacağız.
YORUM YAZAN ARKADAŞLAR:SİZ PARTİ VE GERİCİLİK DİYEREKTEN BİRBİRİNİZİ YİYİN. TÜRKÇE VE TÜRKİYE ELDEN GİDİYOR HİÇ ONU DÜŞÜNMEYİN. BİRDE İSLAM DİNİNE GERİCİLİK DİYEN KİŞİLERE DİYORUM "Inneddîne Indallâhil Islam" Allah c.c Katinda Tek Din Islam'dir"
o arapça yazmanın sebebi nedir? ne oluyor onu yazıca sence islamdır. dünyada 3000 küsür inanış var ne alaka yoruma allah sokuyorsun, bizde ülkenin gittiğinin farkındayız. sen onu allahçılara söyle
yüzden okuma nedir ya? ingilizce bilmeyen birini düşünün o latin harflerinin bakıp sesini çıkarmasıdır. kuranı öğretmezler okutmazlar, çünkü çocuklar korkar el ayak çapraz kesme, kısas(kan davası) , muhammedin eşleri vs... ne istersen var ama telkin için yüzden okuturlar.
SENİ ADAM YERİNE KOYUPTA YORUMUNU YAYINLAYAN MY NET E YAZIKLAR OLSUN. PEYGAMBER EFENDİMİZİN ADINI ANARKEN ADAM GİBİ AN O ŞEKİLDEDE YAZMA EEY MELUN KEŞKE BİLSEM YERİNİDE GELSEM SANA ÖĞRETSEM BEN
ne oldu esmer? ve mardinli? ,mardinli bi sıkıntın varsa mail at! görüşelim! senden korkan senin gibi olsun! hani inanca hoşgörülüydünüz palavracılar sizi islamın ne halt olduğunu sizin gibi hoşgörüden nasib almamış yobazlar çok iyi dösteriyor
SENİN GİBİ DİNSİZLERİN ÖĞRENMESİ GEREKLİ MÜSLÜMAN DEĞİLSEN YORUM YAPMA SEN
senin gibi melun insanların kökü kürüsun inşallah, peygamber efendimize (s.a.v) çok saygılı olman gerekiyor haddini bil aşağılık seni.
Bu yorumu eleştirmişler "yüzden okuma nedir ya? ingilizce bilmeyen birini düşünün o latin harflerinin bakıp sesini çıkarmasıdır. kuranı öğretmezler okutmazlar,çünkü çocuklar korkar el ayak çapraz kesme, kısas(kan davası) ,muhammedin eşleri vs. ne istersen var ama telkin için yüzden okuturlar." Bunlar inanca hürriyet özgürlük diyenler değilmiydi ben ateistim.muhamede'de muhammed derim,o eleştirenlere söyleyeyim peygamber olduğunu düşünmediğim birine hzzz eklemek zorunda değilim.ve kalkıp din öğren diyen arkadaş siz YÜZÜNDEN okurmayı düşünürken ben kütübü sitteyi bitirip dinsiz olmuştum.
SİZCE BU BÖLÜCÜLÜK ÇALIŞMASI DEĞİLMİ.BU NEDİR BÖYLE HER ETNİK GRUBA KİTAP MI BASILIR.KÜRTÜ ÇERKEZİ LAZI ALEVİSİ SÜNNİSİ HEPSİ OKULLARDA TÜRKÇE EĞİTİM GÖRSÜNLER.DİL TÜRKÇE TEK OLMALI.AHHH BE ATAM SENİN GİBİSİ GELMEZ BİDAHA DÜNYAYA
bence hiçte bölücülük çalışması değil bizim memleketimizdeki dilleri öğrenmemiz suçmu ama iş ingilizceye gelince sözde medenileşiyoruzzz
sen en buyuk bolucusun , madem oyle o zaman egitim dili kurtce olsun , bir turlu bu dar kafaliliginizdan kurtulamadiniz
birincisi burası türkiye cumhuriyetidir ana dili türkçedir ingilizce de ulusal dünya dili gibi kabul edilmiştir kürtçe de kürt vatandaşlarımızın kullandıgı kendi aralarında tabi bir dil ama kimse kürtçeyi okullarda ders olarak veremez o zaman diğer insanlarımız azınlıklarda bundan yararlanma hakkına sahıp olurlar işte o zaman bölünme toplumda ayrımcılık ortaya cıkar kı buda diğer bize düşman olup dost gorunen ulkelerın ısıne gelir siz siz olun vatanınıza ihanet etmeyin eger edersenız ılerde o dınınızı yasayacak bır vatanınınız bıle olmayacaktır.mynet yayınla lütfen....
Biz ileri demokrasi diyorlar,anadilde eğitim diyorlar.bu tamamen bölücülüktür.Diğer hangi devlette böyle eğitim var.Kürtçe eğitim ne demek.Yarın karadenizliler çıkıp da biz de LAZCA eğitim istiyoruz derlerse kim ne diyecek.Gerçek bir devlette(ABD olsun Avrupa olsun) kendi dilinde eğitim yapılır.ABD'DE sokakta Türkçe konuşursanız veya başka bir dilde yüksek sesle konuşursanız sizi uyarırlar.BURASI ABD VE İNGİLİZCE KONUŞUN DİYORLAR.
akp li rantçılar önce kendileri okusun hz muhammedin hayatını, belki ahlak öğrenir de bu munafıklıktan kurtulurlar, öyle kpss de hak yeme, insanları haksızca kodese tıkma, organize hırsızlık, ülkeyi satma ile müslüman olunmaz. bunların yetiştirdiği gençlik abd-israile hizmet eden, menfaatçi, koyun müslüman müsveddesi olur. iyi ki atatürk varmış be arkadaş yoksa bunların elinde afganistandan beter olurduk.
bu dersler tüm öğrencileri geleceğin yobazı ve militanı yada en azından akpli seçmen yapacağından sakıncalıdır.anayasa mahkemesi danıştay,yargıtay olaya el koysun.vatan elden gidiyor.irtica geliyor.tüm devrimciler,ilericiler,aydınlar, akademisyenler göreve.direnişse direniş.yarın deil bugün eylem günüdür.yaşasın eylemler,direnişler.dik durmasını bilenlere ne mutlu.yaşasın çağdaşlık,atatürkçülük,kemalizm.yazıklar olsun örümcek kafalılara.
Tarih bilinci olmayan toplumlar kaybetmeye mahkumdur.Osmanlıyı yıkan en temel sebeplerden biri medreselerden fen bilimlerini kaldırıp yerine din esaslı eğitimi koyması olmuştur.Yine kurzon denen ingilizin lafı da keza bu günlerin anlaşılması açısından önemlidir.Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ise en büyük ışıktır anyalabilen zekalara....
maalesef bu millete bu zeka yokkk bence.
Bu yorumu eleştirmişler "yüzden okuma nedir ya? ingilizce bilmeyen birini düşünün o latin harflerinin bakıp sesini çıkarmasıdır. kuranı öğretmezler okutmazlar,çünkü çocuklar korkar el ayak çapraz kesme, kısas(kan davası) ,muhammedin eşleri vs. ne istersen var ama telkin için yüzden okuturlar." Bunlar inanca hürriyet özgürlük diyenler değilmiydi ben ateistim.muhamede'de muhammed derim,o eleştirenlere söyleyeyim peygamber olduğunu düşünmediğim birine hzzz eklemek zorunda değilim.ve kalkıp din öğren diyen arkadaş siz YÜZÜNDEN okurmayı düşünürken ben kütübü sitteyi bitirip dinsiz olmuştum.
Beledeyiyeyi aradım arkadaşlar.Birazdan alıcaklar arkadaşı...
Türkiye de Türkçe konuşulur ders ler Türkçe olur gerisi bölücülük ayrımcılıktır Türkçe yi istemeyen de kapı açıktır.
sadece türkçe konuşulur demek farklı sadece türkçe eğitim demek farklı. kürtçe kaset yasaktı felaket satardı serbest olunca Türkiye mi bölündü. kürtçe kaset satışı çok az. artık gerçeği görün. çıkartın at gözlüklerinizi
bu sözleri vatan kurtarılmadan söylemeliydiniz. . işiniz mi bitti ukala. . tabi atalarınızın bir sözü var hani 'köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyecen'. . atalarınız gibi namertçe sırttan vuranlardansınız
Sen kim oluyosunda benm ATAMIN RESMİNİ ilk okul kitaplarından kaldırıyosun be adam kimsin de kendi resmini koyuyosun ne yaptın ki sen kitapların en ön sayfasında yer alabilesin...
sen kimsin. ve ne yapıyorsun konuşmaktan başka. laf laf laf....
ya bu kadar düşünmeden sadece yazmak için nasıl yazarsın hiçmi açıp bakabileceğin bir kitap yok etrafında.senin gibilere cevap bile yazmam ama yinede belkide bundan sonra kolaylığa kaçmaz araştırma zahmetine girersin diye söylüyorum.kızım ikinci sınıfta ve kitaplarında andımız istiklal marşı atatürkün resmi hepsi ama hepsi var.o tayyibin resmide sadece bir a4 kağıdına öğrencilere başarı dilekleri yazılmış hepsi bu
memleketi parça parça satıyor düşmanların osmanlıdan buyana yapamadıklarını yapıyor daha napsın
MÜFREDAT TDK MEB ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ,EY TÜRK GENLİĞİ BİRİNCİ VAZİFEN... TÜRKÜM DOĞRUYUM ÇALIŞKANIM,NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE,KURAN OKUTULARAK AÇILAN MECLİS, LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ. MÜFREDAT TDK MEB (AKP)BERABER YÜRÜTTÜK BİZ BU YOLLARDA HEDEF 2023 OLMADI 2071,OKYONUS ÖTESİ,OSLO İMRALI,ŞEHİDİMİZE KELLE,ANANI AL GİT,DÜN KARDEŞ ESAD BU GÜN KALLEŞ ESED,28 ŞUBAT,HAİNLERE TEZAHÜRAT TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR,PAŞALARA TÜRKİYE SİZİNLE UTANIYOR!KÜRTÇE,KURMANÇİ,ZAZACA,BAŞKAN EYALET,TÜM BUNLAR 21. YY TÜRKİYESİNDE MİLLETİN TEPKİSİNDEN ÇEKİNİP PEYGAMBER EFENDİMİZ SAV HAZRETİNİN HAYATI.
yüzden okuma nedir ya? ingilizce bilmeyen birini düşünün o latin harflerinin bakıp sesini çıkarmasıdır. kuranı öğretmezler okutmazlar, çünkü çocuklar korkar el ayak çapraz kesme, kısas(kan davası) , muhammedin eşleri vs... ne istersen var ama telkin için yüzden okuturlar.
Senin gibi düşünen çok geldi gitti...
BENDE ÇERKEZİM! ÇERKEZ AÇILIMI İSTİYORUZ!! OKULLARDA DERS OLARAK GÖRÜLMESİNİ İSTİYORUZ DİLİMİZİN!!
Zazaca ve Kurmanca iki ayrı dildir. Ama ABD ve BATI ilerde BİRLEŞİK BÜYÜK KÜRDİSTAN'ı hayal ettiği için bu iki ayrı topluluğu bir millet olarak kabul ediyor ve bizimkilere de bu şekilde kabul ettiriyor. Bu bölücü bir kafadır. Amerika'da 100 millet var, ama 100 çeşit dil eğitimi yok. Amerikan olmayı kabul eden herkes önce etnik aidiyetini geri çekiyor. İngiliz dili ve Amerikan kültürünü kendisine rehber ediyor. Bundan dolayıdır ki ABD dünyanın en büyük gücü. Osmanlı da da bu böyleydi. T.C. de Türk vatandaşlığı ve Türkçe etrafında birleştiği sürece güçlü olacaktır. Aksi durum aleyhimizedir.
bukitapları kim okuyacak?
Bu gericilik değilde nedir Türkiye hep geri gidiyor hiç ileri gidemedi son 20 yılda ne araba üretebildik ne düzgün silah anca arabanın kaportasını üretebiliyoruz. Bir tek üretebildiğimiz bu kitaplar ondada bilimi teknolojiyi değil kürtçeyi, zazacayı saçma sapan dil kitaplarını üretiyoruz. Artık çağa ayak uydurma vaktidir hatta batılıcılık vaktidir böyle gereksiz şeylerle uğraşmanın bir anlamı yok artık üretim vakti olmalı, ihracat vakti olmalı.
siz varya siz yine dini bilimin önüne geçirdiniz,hadi bakalım onlarda kitap gerekmiyorsa öğretmen çıkartıp top oynatsın
bilim hep dinin önünde idi. dini sildiniz dinsiz ilim adamı oldu da çok icat mı yaptınız. ne ürettiniz. koca bir sıfır. ilim adamı kalmadı laf adamı kaldı. dine biraz bakın.dinsiz olmayın
22 bin kürde ders 150 bin laza ders yok lazlar küetlerin 4 katı bu ülkede ey hain akp israilin hizmetkarlığını bırak
Zazaca Kürtçe'nin lehçesi değildir. Apayrı bir dildir !!!
aç oku biraz zazaca kürtçenin dört lehçesinden bir tanesidir. .zazalar kürttür her ne kadar asimile olmuş tarihini araştırmamış bazı zazalar inkar etsede
yüzden okuma nedir ya? ingilizce bilmeyen birini düşünün o latin harflerinin bakıp sesini çıkarmasıdır. kuranı öğretmezler okutmazlar, çünkü çocuklar korkar el ayak çapraz kesme, kısas(kan davası) , muhammedin eşleri vs... ne istersen var ama telkin için yüzden okuturlar.
seçmeli değil bunlar zorunlu seçeceksin, bunlardan başka seçmeli ders yokki bunlardan birini seçmek zorundasın. din adı altında hurafelerle kendine köle yetiştiren bi zihniyet. açlıktan ölsen bile şükretmesini öğreneceksin, haksızlığa sesini çıkarmanın ayıp günah olduğunu öğreneceksin vs.. yani gerçek islamla pek alakası yok!
DAHA KİTAP YENİ ÇIKTI NERDEN OKUDUN DA GERÇEK İSLAMLA BİR ALAKASININ OLMADIĞINI GÖRDÜN KİTAPLARIN
MADEM ÜLKEM ÇEŞİTLİ MADEM ZENGİN KÜLTÜRR HERKES SAHİPLENSİN HERKES İSTEDİĞİ DİNE VE İNANCA UYGUN YAŞASIN AMA TEK ŞARTLA ÜLKEM BÖLÜNMEZ BTÜNLÜĞÜNEE SIKI SIKI BAĞLI KALINMALIDIRRR
değişim zamanı ne kadar saygısız birisin o yüce efendimizin mübarek ismini nasılda saygısızcasına ağzına alabiliyorsun doğrusu şaşırıyorum .
ben ateistim çocuğum muhammaedin hayatını ve kuranı okumasın istiyorum. olurmu? olmuyor palavracı herif
Diğer Haberler