Sedat Peker'e kötü haber! Zorla getirilme kararı çıkarıldı

Suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker, 'Suça Ortak Olmayacağız' adlı metne imza atan akademisyenlere yönelik 'Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız' sözlerini kullanmıştı. Hakkında açılan davaya katılmayan Peker için duruşmaya gelmediği gerekçesiyle zorla getirilme kararı çıkartıldı. Hatırlanacağı üzere Peker dün de gazeteci Fatih Altaylı'ya yönelik sözleri nedeniyle 'tehdit' suçlamasından, şüpheli sıfatıyla ifade vermişti.

Anadolu Adliyesi 20. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Peker katılmadı. Duruşmada, müşteki akademisyenler ile avukatları hazır bulundu. Söz verilen müştekilerden Aynur Özuğurlu, Peker'den şikayetçi olduğunu belirterek, kamuoyunda barış bildirisi olarak hazırlanan ve birçok akademisyen tarafından imzalanan bildiriyi kendisinin de imzaladığını söyledi. Müşteki Kuvvet İhsan Lordoğlu da sanıktan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Bazı müştekilerin avukatı Oya Meriç Eyüboğlu, sanık Peker'in avukatlarının müvekkillerinin şiddetli bel ve başağrısı şikayetiyle rapor aldığını ve bu raporda da herhangi bir sağlık kuruluşunun ismine yer verilmediğini söyledi.

Eyüboğlu, bu raporun usulüne uygun olmadığını savunarak, şunları kaydetti:

"Biz mazerete gerekçe olarak sunulan raporun usulune uygun düzenlenmediği kanaatindeyiz. Sedat Peker'in medyaya düşen haberlerden dün İstanbul Adliyesi'nde yürütülmekte olan bir soruşturma nedeniyle hazır bulunmuştur. Medyaya yansıyan haberlere rağmen sanık duruşmada hazır olmamıştır. Sanık yargılamanın başından itibaren değişik sebeplere dayalı mazeret bildiriminde bulunmuştur. Bu durum sanığın rızaen duruşmaya katılmayacağını göstermektedir. Gerek bu celse sunulan mazeret olarak gösterilen raporun geçerli olmaması gerekse de daha önceki celselere katılmaması nedeniyle sanık hakkında yakalama emri çıkartılmasını talep ediyoruz."

AVUKATI: 'GELECEK CELSE HAZIR EDECEĞİZ'

Sedat Peker'in avukatı Turgay Özdoğan ise müvekkilinin duruşmadan kaçtığına yönelik iddiaların asılsız olduğunu kaydederek, "Müvekkilim daha önce ameliyet geçirmiştir. Buna bağlı şikayetlerinin nüksetmesi nedeniyle yeniden muayene olmuştur. Hakkında rapor düzenlenmiştir. Bu raporda hekimin sicil numarası ve imzası mevcuttur. Geçerli bir rapordur. Bu raporun dikkate alınarak mazeret talebimizin kabul edilmesini istiyoruz. Müştekilerin bir kısmı hakkında terör propagandası yapmak suçundan davalar açılmıştır. Mahkemenizce resen araştırma yetkisi gereğince ilgili dosyaların getirtilmesini talep ediyoruz. Bu belgeler toplandıktan sonra savunmamızı yapacağız. Müvekkilimizi de gelecek celse hazır edeceğiz."

Bunun üzerine yeniden söz alan müştekilerin avukatı İlkay Bahçetepe, Peker'in getirtilmesini talep ettiği dava dosyasının bu mahkemeyle bir alakasının olmadığını, bu taleplerin davayı uzatmaya yönelik olduğunu belirterek, reddine karar verilmesini istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık Peker'in avukatlarınca müştekilerin terör propagandası yapmak suçundan yargılandıkları davanın getirtilmesine ilişkin talebin dosyaya bir katkısı olmayacağı gerekçesiyle reddine karar verdi.

Abdurrahman Akbıyık'ın sanık Peker'in toplumu kin, öfke ve nefret ile insanları kışkırtan toplumsal barışı bozucu nitelikte tehdit içeren açıklamalarının yer aldığı video dosyaları ile haber sitelerinden temin edildiği belirtilen dilekçe sunduğunu kaydeden hakim, bu dilekçenin suç duyurusu mahiyetinde olduğu gerekçesiyle gereğinin yapılması için Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmesine hükmetti. Mahkeme hakimi, sanığın avukatlarınca sunulan rapora göre Peker'in 3 gün süreyle raporlu olduğunun anlaşıldığını belirterek, 16 Ekim tarihinden itibaren uygulanmak üzere sanık hakkında günsüz zorla getirme emri düzenlenmesine karar verdi. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi amacıyla ertelendi.

DÜN İFADE VERMİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturma kapsamında dün 20 kişilik bir grupla adliyeye gelen Sedat Peker "tehdit" suçlamasından, şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü olan Sedat Peker, kendisi hakkında yazı yazan Habertürk yazarı Fatih Altaylı'ya hitaben bir video yayınlayarak, "Halen daha hayattasın. Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır” demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
üvey babası arkasında bişeğ olmaz ona
bu ve bunun gibileri nezaman konuşturulmazsa ozaman adaletli devlet olmaya doğru gidiyoruz demektir
Bu devlete,polise,siyasete hayret ediyorum, bunca sıkıntının arasında bu botokslu ne irüğü belirsiz adam 20 korumasıyla adliyeye geliyor,medyada elinde kalem masa başlarında poz veriyor,bırakn artık bu millete çocuklara örnek olacak hizmetler edelim,bu puştun ne özelliği var,yapmayın etmeyin biraz kaliteyi yükseltin.
sahte kabadayı sen mafyasın bu millet kabadayı arıyorsa Alaaddin Çakıcıya sahip çıksın.
@demiralhami bir zahmet hiç birine sahip çıkmayalım arkadaşlar bunlar devletin gücü ile eşkiyalık yapıyorlar devlet vaktinde hata yaptı devammı etsin yürekli olan güzel insan olur hak uğrunda gerekirse kendini feda eder gücünü devletten alan showmenlerin birbirinden farkı yoktur açıkça teröristtirler pkk=mafya=işid
Bu durumda, devlet denen kurumu lağvedelim gitsin.. Vatandaşı mafya ile başbaşa bırakarak seyirci kalan bir devlet ne iş yapar..
TİPE BAK
BOTOKSLU REİS
Devlet içinde devlet kurma gayreti içinde olan bir eşkiya....
SEDAT KABADAYILIĞIN BOKUNU ÇIKARDIN. HİÇ BİR KABADAYI YALAKALIK YAPMAMIŞTIR. SENDEN OLSA OLSA ÇİN MALI PARLAK KOL SAATİ OLUR.. GEÇMİŞTE OLAN ÜNÜNÜ HARCADIN. İNSANIN KENDİ KENDİNE YAPTIĞINI BİR KÖY TOPLANSA YAPAMAZMIŞ..
Alınnn.. alınnn içeri.. artık şu adamı ! Fazla reklam da yapmayın . kendisini bir halt sanıyor ! Bu ülkede devlet denen, yargı denen bir müessese varsa, bu ülkenin savcılarının , milletin gözünün içine baka baka, insanları tehdit etmek, racon kesmek ne demekmiş ! görmesi ve anlaması lazım..
21 yy reis mi olurmus.mafya bozuntusu
Reisime dokunmayın, o bize lazım olacak inşallah!
sürü ile gezenleri adamdan saysak en makbulu koyunlar olurdu
BU ADAMI İDAM ETMEK LAZIM GERÇİ ADAM DEĞİLDE
ozaman pkk ile savaşanlarda suçlu.
BÖYLE MAFYACI VE SEMPATİZAN TİPLERİ DIŞARDA BIRAKMAK ÇOK SAKINCALI
Bu şahıs orta yerde herkese racon keserse racon kesmeyi adet haline getirenler çoğalır. Yeni gençliğe kötü örnek olduğunu söyleyebilirim. Bu mafya bozuntusu ne iş yapar? Geçim kaynağı nedir? Basbayağı örgüt kurmuş. Yargı sessiz kalmasın. Ağaç altında ağaç bitmez. Sadece devlet ve kanunlarına güvenmeli insan.
atın içeri yatsın
meymetsizlere yaşasın cehnenem
vatan,millet diye ortada geziniyor.Türkiye cumhuriyeti Mahkemelerine neden saygılı davranıp gitmiyor.Bunların vatan sevgisi sadece ses var görüntü yok hesabı.
o savcıyı tayip amcası halleder arkası sağlam direk fötöcülükten içeri alınır savcı ahada demedi demeyin
@Kuntay1975 ağzını hayrı aç
ADAM GİBİ ADAMSIN KARDEŞ. iT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR.
bu adamlar öyle prim yapıyor ki, sosyal medyaya bakın görürsünüz ama suç tamamen devlette, rol model olarak sundular bu tipleri. Gerçekten Turkiye'nin hali içler acısı.
kendi kendine bütün karizmasını şeklini bitirdi. ceza evinde ölseydi daha iyiydi efsane olarak kalacaktı artık bugun ölse yarın kimse hatırlamaz
vatan haini akademisyenlere laf yok
bu adam bu ülkede ne iş yapar
karakolda vip te ağırlayıp salıverecekler ..reis le olanlara ayrı anayasa bu ülkede..
botokslu boş mafya devleti arkasına alıp ahkam kesen insan müsvetesi
Başka güçler borularını öttürüyorsa bu, devlete hakarettir.
amq sen kşmsin arkadan hangi devlet büyüğü varda kanunu nizamı takmıyporsun ona buna posta koyuyorsun 1990 yılalrın çek senet mafyası sizi
BUNUN KİMLİĞİ PEMBEDİR TESKERESİ GİBİ
akademisyen demek vatan haini demekle benzer oldu
Bu kim ya ?ALLLAH C.C aklı vermiş bu gibi insanlara özenenlerin ve destekleyenlerin aklından şüphe ederiz delikanlılık bu gibi kaldıysa vay halimize oncan bilim insanı yetiştirmek varken bunlara prim verenlerin ALLAH CEZASINI VERSİN.
akademisyenlerin izinde sizin de
yaaaaaa bunu atın içeri bir daha çıkarmayın a m k bu ne yaaaaa bir alahattin çakıcı eksikdi onuda çıkarın yaaa ne dir a m k böleeee dışarda olmasın böleleri gereksizzz
MAFYA BABALARI SİYASETE EL ATTI SİYASET SİYASETÇİLER YAPSIN MAFYA BABALARI YAPMASIN
Ülke adalete o kadar aç ki, bu ve bunun gibi tayfalar bu adaleti kendilerinin dağıtacağına inanıyor, inandırılıyor
kim üzerine alınmısta mahkemeye vermis sedat pekeri anlamadım 15 agustıstan sonra konusulan sivil halkın üzerine ates eden devleti ele geçirmeye çalısan kisilere itaben bir konusma bu bunu anlamayacak kadar cahil insan varmı bilmiyorum
bi zikimi yiyemesin, milletin eli armutmu topluyor taşı kafana yediğinde aklın başına gelir belki
Askere gidecenmi lan, ibdile git ne içersen iç, kimi boğacaksan boğ ama gitmeden önce bişeyler iç öyle git yoksa paçaların tutuşur saray köpeği olarak kalırsın
Ne zaman ki ülkede sapıklar ve katiller eskisi gibi yok olma noktasına gelecek işte o zaman ülkemiz huzura tekrar kavuşur.
Diğer Haberler