Şehidin son videosu milyonları ağlattı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde, teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Harun Şenözüar'ın 8,5 aylık hamile olan eşi Melek Şenözüar tarafından çekilen ve Ahmet Şafak’ın seslendirdiği 'Kan Uykusu' adlı parçaya eşlik ettiği video sosyal medyada milyonları ağlattı. Sosyal medyada binlerce kişinin paylaştığı videoda, parçaya yanık ve içten bir sesle eşlik eden Harun Şenözüar’ın otomobil kullanırken görüntüsü yer alıyor.

Hakkari’de, Çukurca Jandarma Komando Tabur Komutanlığı 1’inci Komando Bölük Komutanlığı emrinde roketatar nişancısı olarak görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Harun Şenözüar, 16 Nisan 2017 tarihinde Kaletepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda yaralanmıştı. Tedavi gördüğü Hakkari Devlet Hastanesinde şehit olan Şenözüar, İzmir’in Torbalı ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verilmişti.

MİLYONLAR AĞLADI

25 yaşındaki şehit uzman çavuşun son görüntüsünü ise 8,5 aylık hamile olan eşi Melek Şenözüar paylaştı. Eşinin çektiği görüntülerde, Ahmet Şafak’ın seslendirdiği “Kan Uykusu” adlı parçaya eşlik eden şehidin son görüntüsü görenleri ağlattı. Sosyal medyada binlerce kişinin paylaştığı videoda, parçaya yanık ve işten bir sesle eşlik eden Harun Şenözüar’ın otomobil kullanırken görüntüsü yer alıyor.

'SON NEFESİME KADAR BU KALPTESİN...'

Videoyu paylaşan eşi ise herkesi ağlatan şu notu düştü:
“Hakettigin yerdesin Allah’ın yiğidi. Sana böylesi yakışırdı. Oğlunda senin gibi bir yiğidin parçası. Ait olduğun yerdesin, bizimlesin. Kavuşmamız hep ebedi. Kara toprak bile ayıramaz. Ben seni 3 günlük sevmedim. Ömrüm, son nefesime kadar bu kalptesin.”

SON MESAJLAŞMA

Öte yandan, şehit ile eşinin son mesajları da ortaya çıktı. Şehit Uzman Çavuş, eşine, "Bu görev ölürsem çocuğun adını Harun koy" diye mesaj attı. Ardından ikili arasında saat 22.00 sıralarında tekrar mesajlaşma gerçekleşti. Torbalılı şehidin mesajında, "Ben öleceğim galiba" diye yazdı. Eşinin "Ne oldu ya" diye yanıt verdiği sözlerin ardından şehit uzman çavuş, “Geçende son 20 gün diyordun. Şimdi de son görevindir diyorsun. Belki de Allah söyletiyordur. Ölürüm belki. Tabutum gelir" diye yazdı.

Ahmet Şafak’ın seslendirdiği parçanın sözleri ise şöyle:

Kan uykusu kan uykusu, Ali'ye kurdular pusu,
Dokunmayın yigidime, ondaki şehit uykusu
Biri gider bini gelir, al kınalı koçlar gibi
Bir ana ki evladına ‘Uyan, Uyan’ der,
Biri gider bini gelir, al kınalı koçlar gibi
Bir şehit ki anasına "Dayan, Dayan" der

Ay düşmez namertlere, düşer kendi toprağına oy
Yağmur olur rahmet olur, çiçeğine yaprağına oy
Biri gider bini gelir, al kınalı koçlar gibi
Bir şehit ki anasına "Dayan, Dayan" der (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
MEKANIN CENET OLSUN ŞEHİDİM
Cennet koktu her yer..
bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle dualarla anıyorum. mekanları cennet olsun.
Allah mekanını cennet eylesin inşallah. Yakınlarına sabırlar versin mevlam. :(
Allah (cc) ahirette beni sana komşu eylesin yiğidim...
ahmet şafak ı dinliyorsa ülkücüdür vatan deyince en önde koşanlardır aslan parcası yiğit bozkurt allah rahmet eylesin
Tüyler diken diken...
ALLAH mekanını cenet eylesin geride kalanlara sabır versin
içim yandı ya mekanı cennet olsun bırı gıder bırı gelir gerıde annelerın göz yasları..
Allahım mekanını cennet eylesin geride kalanlara sabırlar versin
vatanımızı korumak uğruna 25 yaşında cennete gidiyorsunuz.minnettar bu vatan ve millet size..rahat uyu gözün arkada kalmasın yiğit asker.daha nice mehmetler harunlar var...
Diğer Haberler