Şehit savcı ile ilgili sosyal medya paylaşımları yapan avukat tutuklandı

İzmir'de, trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper hakkında sosyal medyada paylaşımının ardından gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen avukat, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla tutuklandı. Hatırlanacağı üzere tepkiler artması sonrasında avukat Ayşe Rabia Y., paylaşımının yanlış anlaşıldığını belirtmiş ve "Başsavcı Alper’i kastetmedim, bir yakınımı kastettim. Amaç dışına çıktı, yanlış anlaşıldı" ifadelerini kullanmıştı.

Şehit savcı ile ilgili sosyal medya paylaşımları yapan avukat tutuklandı

Alınan bilgiye göre, Alper hakkında sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan avukat Ayşe Rabia Y, emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet savcısına ifade veren Ayşe Rabia Y, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla tutuklandı.

Avukat A.R.Y.,Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in geçirdiği kazada yaşamını yitirmesinin ardından, Facebook hesabından, ’Bugün bir kez daha anladım ki ilahi adalette zaman aşımı yok. Masum insanları üç beş çapulcunun iftirası ile tutukla, yuvaları dağıt, gerçek FETÖ’cüleri akla, ondan sonra kahraman olarak boy göster, Hesap günü çok yakın. Bize şah damarımızdan yakın olan Rabbime şükürler olsun’ paylaşımında bulunmuştu.

Tepkilerin artması üzerine açıklama yapan A.R.Y.,paylaşımının yanlış anlaşıldığını belirterek, "Özel sayfamda yaptığım paylaşımımda isim yoktu. Başsavcı Alper’i kastetmedim, bir yakınımı kastettim. Amaç dışına çıktı, yanlış anlaşıldı. Ben de Başsavcı Bey’in ölümüne bir insan ve hukukçu olarak üzüldüm. Paylaşım yanlış anlaşıldığı için kaldırdım" demişti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, paylaşım üzerine soruşturma başlatmıştı. Ayşe Rabia Y, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) propagandasını yaptığı ve örgütle bağlantılı olduğu iddiasıyla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 11 Mayıs'ta gözaltına alınmıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Bence mahkeme Kararı yerinde.... Hiç kimse kanundan üstün değildir.Avukat olmuş hukuk dili ile konuşsaydı bilgisini görseydik müvekkillerinin davasını kaybedince beddua ilemi teselli ediyor. Bu bayan Avukat Birinin hakkını ararken başkasının hakkını yiyemez.
bencede
AKP DENIZLI M.VEKILI ADAYI DEMEK KI NEYMIS AKP ZATEN FETO URUNUYMUS EĞER SAVCIYA SALDIRMASA HİÇ DOKUNULMAYACAKTI AYNI FETOSLA YÜZLERCE POZ VERIP FOTO CEKTIRENLER GIBI
@serdar_1981_alcym ıspatla millet vekili adayı olduğunu
@serdar_1981_alcym lan mal fetoyla kimin fotosu yok aç googleyi araştır
@relax35x ULA mal başındaki BOPCULARIN adını yaz sonra FETO de görürsün
@sildimseni.kalbimden_l0 tam bu davar CIA ÇOCUĞU google ye sor öyle bari yaz
AGZINI AÇSAN HEMEN TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI OLUYOR.PEKİ ÖLEN SAVCIYI ELEŞTİRMEK allaha karşımı gelmek.
AKP NİN SÜSLÜMANI
@yankessd2 her sakallıyı ehli sünnet her kapalıyı da akp li sanma
ZEHRİNİ KUSANLAR SONUNDA KODESİ BOYLAR
Ne yazıkki ülkemizdeki hakim savcı avukat tutuklamaları çok basit hale gelmiştir ülkede hakimlik savcılık teminatı kalmadı avukatların uluslararası anlaşmalarla sağlanan dokunulmazlıkları,meslek teminatları suistimal ediliyor normalde olsa bu kadar basit olmaz bu basit tutuklamalarının sebebi OHAL dir normal zamanda yargı görevlileri hakkında bu kadar basit tutuklama kararları verilmez verilemez tabiki suçu olan herkes yargılansın lafım Yok evelallah ama dedim ya teminat Yok tek bir kararnameyle beraat kararı veren hakime fetocu damgası vurulabilir korkudan tutuklama kararı veriyor yazık yazık
@tayson1990 Avukatların suç işleme özgürlüğümü var üstad..
Yanlış anlaşılmış (mış)..tam fetö taktiği çok bilirsiniz böyle numaraları.
kıvıttırın bakalım siz fetöcülerin işi anca kıvıttırmak
olmayan varmi
halen devletini dolaylı yollarla, kötüleyenler var ya artık şu vatanınızı svin devletinizi sevin başındakiler gelip geçici ama vatan kalıcı, gidecek başka yerimiz yok, gavura gavur diyonuz ama o gavur vatanı için birleşip elinden geleni yapıyorlar bayrağı sağcısı solcusu nerde bıraktıysa ordan devam ettiriyorlar hiçde birbirlerini yemiyorlar, hatta yanlışı varsada yokdiye rakibini bile dış devletlere karşı koruyor, bizim yapmamız çokmu zor, vatan elden gidince anlarsınız ama geç kalırsınız.
cevir kaz yanmasın.bu sosyal medya olayı iyi oluyor: Bazı kesimlerin ne kadar seviyesiz, cahil bir zihniyete sahip oldukları anlaşılıyor. İki çift laf edelim derken batıyorlar.Yorum yazmayın da bari ortaya dökülmeyin böyle.
sen avukat değil öküz fetö gibi şarlatanın tekisin.bari onurunuzla ben yaptım deyin.fetö gibi kıvırmayı iyi öğrenmişsiniz
Kıvırma kadın kıvırma. Bu kadar kıvırmayı kimlerden öğrendiniz bilmmem. Lakin kıvırmanız bile tiksindirici..
ölen savcımıza ALLAH CC rahmet eylesin, avukatı kınıyorum. karar yerinde
Bu yaptığı hukukta suç bile değil..
utanmaz güya türbanlısın ve dindarsın,ayakta fileli çoraplar,bacak bacak üstüne atmış,terbiyesiz.
fetöden top baş ın damadı serbest adaletin..
allah rahmet eylesin diyeceğine üzüleceğine bakın neler demiş bir savcı kolay yetişmiyor
Bu haber 1999 depreminden sonra başörtüsü magdurlarının açtıgı 7.3 YETMEDİMİ pankarkartını hatırlattı o pankartı içeri aldılarmı hatırlamıyorum ama o zman AKP hukumet olsa anında almışlardı içeri...
GÖSTERMELİK TUTUKLAYIP HESEYEKA BAŞGANI YAPARLAR ÇOK GÖRDÜK BÖYLELERİNİ ....
Diğer Haberler