Servis aracının altında bulunan bomba için olay iddia: Kapıcı yöneticiyi kapıcıdan kıskanınca...

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 8. Ana Jet Üssü'ne pazartesi günü Meteoroloji Bölge Müdürlüğü personelini taşıyan servis minibüsünün altında bulunan iki borunun içine bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat ve çivi konulduğu belirlendi. Bununla birlikte patlayıcının, ateşleme mekanizması olmaması nedeniyle patlamasının mümkün olmadığı ifade edilirken soruşturmada konulan patlayıcının terör kaynaklı olmadığı iddiası da gündem yarattı.

Habertürk Gazetesi'nden Mehmet Kayahan'ın haberine göre patlayıcının, ateşleme mekanizması olmaması nedeniyle patlamasının mümkün olmadığı ifade edildi. Olayla ilgili aynı zamanda aracın sahibi olan şoförün kullandığı güzergâhtaki MOBESE kameralarının incelemesi sonucu, 2 kişi daha gözaltına alındı.

YÖNETİCİYİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN YAPMIŞ

Alınan ifadelerin ardındansa olayın terör değil ‘kapıcı kıskançlığı’ndan kaynaklandığı iddia edildi. İddiaya göre, üsse personel taşıyan servis minibüsünün şoförü, aynı zamanda oturduğu apartmanda yöneticiydi.

Şoförün, yöneticisi olduğu apartmanın yanındaki binanın kapıcısıyla arası çok iyiydi. Bu durumu kıskanan kendi apartmanının kapıcısının, şoförü zor durumda bırakmak için aracın altına el yapımı patlayıcıyı yerleştirdiği ileri sürüldü. Şoförün, yöneticisi olduğu binanın kapıcısı ile daha önce de tartıştığı öne sürüldü.

Minibüsü siteye bırakan yöneticinin 8. Ana Jet Üssü’ne personel taşıdığını bilen kapıcının, boru içindeki patlayıcıları gece karanlıktan faydalanıp aracın altına yerleştirdiği iddia edildi. Gözaltındaki şoför ve patlayıcıyı yerleştiren kapıcı ile diğer binanın kapıcısının emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
ULAN NASIL BİR MALLARLA PSİKOPATLARLA YAŞIYORUZ HAYRET BİŞEY...
@face_face aynen
Uşak bahçivana bahçivan uşağa sonra ikisi de kapıcıya girmeli bence :-)
şaka gibi ya
Bugün canım çok sıkkın şu bizim yıldırım apt havaya uçurasım geldi bu ne lan ?...
derinleştirin, uydurma ifade bence.
Memleket cahil sürüsü dolu ya
Memleket cahil sürüsü dolu ya
sanki şey gibi olmuş .. hizmetçi uşağa ,uşak bahçıvana ,bahçıvan aşçıya , sonra hepsi amann kafam karıştı bee...
Aşk üçgeni, bu ne lan :)
Diğer Haberler