Sincan'da kırmızı alarm... Pazartesi başlıyor!

Pazartesi günü başlayacak olan 'Genelkurmay Karargah Davası' için Sincan'da kırmızı alarm verildi. Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu, darbenin planlayıcıları Akın Öztürk ve Mehmet Partigöç gibi isimlerin de ilk kez yargı karşısına çıkacağı "Çatı Dava" olarak tanımlanan "Genelkurmay Karargâh Davası" pazartesi günü Sincan'daki duruşma salonunda başlıyor. Yaklaşık bir ay sürmesi beklenen ilk duruşmanın yapılacağı cezaevi yerleşkesinde üst düzey güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

15 Temmuz Darbe girişiminin 38 kişilik 'Yurtta Sulh Konseyi üyeleri elleri kelepçeli halde basının önünden geçirilecek

Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu, darbenin planlayıcıları Akın Öztürk ve Mehmet Partigöç gibi isimlerin de ilk kez yargı karşısına çıkacağı, "Çatı Dava" olarak tanımlanan "Genelkurmay Karargâh Davası" pazartesi günü Sincan'daki duruşma salonunda başlıyor. Dava için Sincan'da kırmızı alarm verilirken yargılama süresince çok sıkı güvenlik önlemleri alınacak:

'ARI'LI GÜVENLİK

-Yaklaşık bir ay sürmesi beklenen ilk duruşmanın yapılacağı Sincan Cezaevi Yerleşkesi ve çevresindeki "uçuşa yasak alan" uygulaması devam edecek. Uçaksavarlar askeri tabirle, "tam dolum" halinde tutulacak. Yerde de keskin nişancı sayısı artırılacak.

-Duruşma salonu ve cezaevi etrafı, "arı" tabir edilen ve yerden çıplak gözle görülmeyen mini kameralarla gözetlenecek. Kameralar, cezaevi içindeki koğuş binalarından yerleşkeye bitişik haldeki duruşma salonuna kadar sanıkların getirileceği araçları havadan takip edecek. "Arı"ların sağladığı görüntüler cezaevi içindeki kamera kontrol merkezine anlık olarak aktarılacak.

BEYİN TAKIMINA KELEPÇE

-Darbenin beyin takımı ilk kez elleri kelepçeli olarak basının da görebileceği şekilde salona alınacak. Aralarında Akın Öztürk, Mehmet Partigöç, Ali Yazıcı, Bilal Akyüz gibi Yurtta Sulh Konseyi üyesi 38 darbeci elleri kelepçeli olarak ve diğer sanıklardan farklı kapıdan salona alınacak. 15 Temmuz'un tarihe geçecek en önemli fotoğraflarından biri ortaya çıkacak.

-Duruşma salonu ve çevresinde şimdiye kadar güvenlik önlemlerini jandarma alıyordu. Pazartesi günü başlayacak duruşmada güvenlik Özel Kuvvetler tarafından sağlanacak. Darbeci sanıklar, birbirleriyle aralarındaki çıkar çatışmaları da dikkate alınarak farklı araçlarla getirilecek.

-Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülecek davada, 221 sanık yargılanıyor. 38 sözde Yurtta Sulh Konseyi üyesi darbeci için 2 bin 991'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ediliyor. (Sabah)

Okuyucu Yorumları 14 yorum
ne gerek var mahkeme yapmaya kesin kafalarını gitsin
oyun icinde oyun var.esas feto mecliste.fetonun arkadaslari ulkenin ust makamlarinda.
sıra onlarada gelecek hepsini içeri alırsan, devlet zayıflar ve tekrar darbe olur, yavaş yavaş, sindire sindire, onlarda biliyor sıranın kendilerine geleceğini ama belki arada kaynarım diye bekliyorlar, arada bir savcılara listeler gidiyor.
bu güne kadar darbenin fetullah gülenle ilişkisi kanıtlananamamıştır.bütün iddialar asılsız çıkmıştır.çiğli imamı dediler yalan çıktı.aranızda cemaatten olmayan konuşması yalan çıktı.süikast timindeki tuğgeneral sönmez ateşin fetö olduğu yalan çıktı.orgeneral hudutinin fetö olduğu yalan çıktı.bunlar mahkeme belgeleridir.bütün dünya 15 temmuzu fetönün yaptığına inanmıyor.
@trals Evet kanıtlanamadı. Senin gibi bir tarikat liderine körü körüne bağlılar asla o yapmamıştır düşüncesine inanmaya çalıştığı için kanıtları görmezden geliyorsunuz. Örgüt gizli örgüt yan hücredeki yan hücredekini tanımazken liderle ilişkiyi somut olarak nasıl ispatlayacaksın. Darbeci gerizekalıların fetönün giyilmiş atletlerini yanlarında koruyucu olarak taşıdıklarını ifade etmesi sana hiç mi bir şey ifade etmiyor. Ya sen o örgütten bir beyni yıkanmış fetöcüsün, ya da gizli örgütün nasıl bişi olacağını beyninin sınırları algılayamıyor.
@trals yakınınmıydı kardeş
@zerkec fetö bir tarikat değildir..tarikatlar 15 temmuzda meydanlardaydı.bir çok şehit verdiler ben bizzat şahidim.
@trals hahaha
oyun icinde oyun var.esas feto mecliste.fetonun arkadaslari ulkenin ust makamlarinda.
Yorum yapmak istiyorum ama beni de fetocu ilan ederler diye korkuyorum.
Kimi kandırmaya çalışıyorsunuz.15 sene devleti yönet ,hemde katıksız olarak .Yaptığın pisliğe başkalarını ortak etmeye çalış.Yahu zırhlı arabaları başkaları mı altlarına verdi.TSK nın iyi yetişmiş subaylarından korkarak onları hapsetip yerlerine bu feto cuları başkaları mı getirdi.Hatta şu vatana ait kupun arsalar satılırken kim paraları el altından çepe indirdi.FETO demek =AKP demek.Hepsi yargılansın.AKP+MHP bu ülkede gerici dinci devrim yapıyor ,farkında mısınız?
@siliya adın ne nerelisin nerede oturuyorsun hadi buradan yazda görelim dışarıdan havlamak kolay
ne mahkemesi ya.kulağından tutup, yağlı ilmeği boyunlarına geçir, vur tekmeyi gitsin.
Bir devlet ve icinde yasayan insanlar sistemi duzenli ise bu gibi rezillikler olmaz 42 yillik yapilanma adam lafta din adami kuresel guclerle oyle flimler cevrilmiski flimin adi bile yok vatan hainligi yapmis kullanilmis insanlarin eline dosyalar verilmis o dosyalarda acaba vatana hizmetmi yoksa vatani yok etmekmi yazar
Diğer Haberler