Şırnak şehitlerine hakaret etmişti, karar çıktı

Bodrum’da yaşayan 54 yaşındaki A.K., Şırnak’ta düşen helikopterde şehit olan 13 askere yönelik olarak Facebook hesabından yaptığı paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı. Bugün hakim karşısına çıkan A.K tutuklandı. Bu arada kısa sürede sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. A.K., daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten tutuklanmış, bir süre sonra tahliye edilmişti.

Şırnak şehitlerine hakaret etmişti, karar çıktı

Alınan bilgiye göre, A.K. hakkında, Şırnak'ta dün meydana gelen helikopter kazasında 13 askerin şehit olmasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle soruşturma başlatıldı. Aktivisit olduğunu savunan şahsın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar büyük tepki gördü.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, A.K'ye yönelik "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" ve "devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamak" suçlarından resen soruşturma açtı.

A.K, güvenlik güçlerince gözaltına alındı. A.K bugün adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadesinden sonra mahkemeye çıkarılan Ayhan K, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" ve "devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamak" suçlarından tutuklandı.

DHA'nın haberine göre A.K., daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten tutuklanmış, bir süre sonra tahliye edilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
içerde seni öperler.hainlere yer yok bu ülkede
Kahbesin hainsin dünyanın en şerefsiz adamısın vatanını korumak için uğraşan sen rahat uyu sen böğüre böğüre uyuyasın diye gece gündüz demeden dağ tepe bekleyen askerimiz şehit Olunca mı gelecek senin zaferin aldığın nefes haram olsun
@otelci024 bu adam şehitler hakkında ne yazmış. Sen biliyor musun?
@otelci024 belki de niyazi oldular
@denis0633 sende mi o adamdansın ?????
@snow_rain sen m üslüman olmadığından öyle zannediyorsun çünkü adı snow rain adam olsan Türk ismi kullanırdın.
Milleti dine de, milliyete de düşman ettiler maalesef.
Gerçekten çok şaşkınım. Yorum yapan kişiler adamın ne yazdığını bilmedikleri halde hüküm veriliyor. Her savcının iddası subuta erseydi hapishanelerde yetmezdi.
Polisleri değil de, şehitlerimize hakaret eden adamı buğulandıran mynet.com
önde yürüyen artist polis neden diğer koluna girmiyor da bu şerefsizin bu hareketi yapmasına fırsat veriyor.Ayrıca ellerine neden kelepçe takılmamış,böyle bir suçtan gözaltına alınanlara kelepçe nasıl takılmaz anlamıyorum....
proplem bu hareketi yapan hainde değil bunu yaptıran polislerde..
@s.hazir bütün parmaklarını kıracaksın onun
asker dağda görev yapıyor gerekirse canını veriyor siz ne yapıyorsunuz bu köpeği assanıza ömğr boyu zindana atsanıza bu şehitler niçin şehit oluyor
işallah milliyetci vatan sever bir koguşa düşersin seni adam ederler
Diğer Haberler