Şırnak'ta çatışma: 2 asker şehit

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde son dakika PKK saldırısı! Güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. TSK saldırının ardından açıklama yaptı: Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz.

21 Nisan 2017 11:23
PAYLAŞ
TWITTER

İlçesi Andaç Bölgesi'nde bu sabah operasyon yapan güvenlik güçleri ile ler arasında sıcak temas sağlandı.

Teröristlerin açtığı ilk ateşle 2 asker olduğu, 2 asker de yaralandı.

Çatışma bölgesine takviye birlikler sevk edilirken, geniş çaplı operasyon başlatıldı.

BİRİ ÜSTEĞMEN, DİĞERİ UZMAN ÇAVUŞ

İHA'nın haberine göre şehitlerden biri üsteğmen diğeri uzman çavuş rütbesi taşıyor. Yaralı askerlerin ise er rütbesinde olduğu bildirildi.

Çatışma bölgesine takviye birlikler sevk edilirken, geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Saldırının ardından operasyon başlatıldı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri olayla ilgili bilgilendirme notu yaptı. Açıklama şöyle:

"21 Nisan 2017 tarihinde saat 09.30 sularında /Uludere/Nezirkıra kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz."

DİYARBAKIR'DA CAMİYE GİZLENMİŞ SİLAHLAR ÇIKTI

Öte yandan, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü mensuplarınca camiye gizlenmiş silahlar ve mühimmat ele geçirildi.

Operasyonda, Dağarcık Mezrası Camii'nde teröristlere ait 2 kalaşnikof, bu silahlara ait 60 fişek ve 2 şarjör, el bombası, 2 el telsizi, 3 terörist kıyafeti, 2 şemsiye, sözde örgüt kimlik kartı ve flaş bellek ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, 2 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

TERÖRİSTİN BOYNUNDAN HAÇ ÇIKTI

Bir diğer PKK operasyonunun yürütüldüğü Şırnak’ta ise, etkisiz hale getirilen teröristin boynunda haç çıktı.

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir