Skandal hata hastanede ortaya çıktı! Böylesi ancak Türkiye'de olur!

Tedavi için hastaneye götürdükleri 4 yaşındaki çocuğun hastane kayıtlarında ölü göründüğü gerekçesiyle tedavi edilmediği iddia eden aile yetkililerden yardım istiyor. Çocuğunu tedavi ettirmek için saatlerce hastanede bekleyen Annesi Emine Keskin, "Tüm sorumlulardan şikayetciyiz. Yanlışlığın düzeltilmesini ve çocuğumun tedavi edilmesini istiyorum" dedi.

İstanbul'da Esenler ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi Emine Keskin'nin 4 yaşındaki çocuğu Yağmur akşam saatlerinde rahatsızlandı. Muyane ettirmek için Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdüğünde ise çocuğun hastanenin hasta kayıt sisteminde ölü olduğunu öğrendi. Çocuğunu tedavi ettiremediğini söyleyen anne konuyla ilgili yetkilerden yardım istiyor.

SİSTEMDE ÖLÜ GÖZÜKÜYOR

Esenler'de 4 katlı binanın çatı katında yaşayan iki çocuk annesi Emine Keskin'nin çocuğu Yağmur akşam saatlerinde evde oynarken yere düştü. Düştüğünü öğrenen annesi durumu erkek kardeşi Ramazan Serdar Güler haber verdi. Erkek Kardeşiyle birlikte Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Hastane hasta giriş kaydı yaptırırken çocuğunun sistemde ölü olarak göründüğünü öğrendi.

Çocuk acil servisinde de aynı durumla karşılaşan anne 28 Ağustos 2015'te çocuklarını hastaneye getirdiklerini o tarihte ise hastanenin kayıtlarına yanlış girilmesi nedeniyle çocuğunun ölü olarak göründüğünü öğrendi. Sisteme yeni kayıt için girildiğinde"Hastanın çıkışı vefat olarak yapıldığı için yeni giriş yapılamaz" uyarısıyla karşılaştı. Yağmur'u bu yüzden tedavi ettiremediğini söyleyen anne yetkililerden yardım istedi.

"BENİM ÇOCUĞUM YAŞIYOR VE KUCAĞIMDA"

Annesi Emine Keskin "Benim çocuğum düştü. Çocuğumun muyane için Bağcılar Devlet Hastanesi'ne gidiyoruz. Hastanede çocuğum ölü olarak gözüküyor sistemde. Hastanedeki yetkili kişi çocuğun yaşıyor mu? Evet yaşıyor benim çocuğum ama çocuğunuz ölü olarak gözüküyor. Bende nasıl olur diye diğer kayıt bölümüne gidiyorum çocuk acil bölümüne bize orda çocuğunuz ölü mide şeyinden geliyor çocuğunuz bundan 28 Ağustos 2015 tarihinde yaklaşık 2.5 senedir çocuğum ölü olarak gözüküyor. Ondan sonra bize doktorlar geliyor yardım amacıyla doktora söylüyoruz. Doktor bize 'beni ilgilendirmiyor' diyor. Sizi şikayet edicez diyorum bunu düzeltin diyorum kimse bize yardımcı olmuyor. Benim çocuğum 2.5 senedir ölü olarak gözüküyor. ve ben bunun düzeltirmesini istiyorum. Yağmur 4 yaşında yaklaşık 2.5 senedir biz kızımızı ölü olarak taşıyormuşuz yanımızda yani gördüğünüz gibi benim çocuğum yaşıyor ve kucağımda çok şükür sağlam hiçbir hastalığı ve rahatsızlığı yok. Benim çocuğum o sistemde bütün hastanelerde sistemde benim çocuğum yaşıyor gösterilmesi. Hayır İlgilenmediler hiç biri hatta bunla ilgili şahidim bile var abimle birlikte gittik ve bizi saatlerce orda beklettiler. Biz bunlardan şikayetciyiz ve bu durumda düzeltilmesi istiyorum" diye konuştu.

"BAŞHEKİMDEN HASTANE PERSONELİNE KADAR ŞİKAYETÇİYİM"

Küçük Yağmur'un dayısı Ramazan Serdar Güler de hastane kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirterek "Yok hiçbir şekilde ilgilenmediler. Ne çocuğa müdahale edildi. Ne röntgen çekildi. ya bu çocuğun kolu bacağı kopsa biz o hastanede kalıcaz. Akşam 19.00 gibi hastaneye gittim, saat 22.30 gibi hastaneden çıktım. Hatta en son karakoldan polisler geldi. Dediler ki 'Sağlık Bakanlığı'na ordan sabah sigortaya gidin şikayet edin. Bende hastanede, başhekimden hastane personeline kadar şikayetçiyim. Yağmurun tedavisini bişey yapamadık. Hastaneye gidiyoruz, hangisine gidelim Yağmur ölü gözüküyor, Sizinde gördüğünüz gibi çocuk yanımda duruyor kucağımda taşıyorum bu çocuğu. Kimliği yanımda 2013'de doğmuş bu cocuk. 2015'de ölmüş biz 2017'deyiz aradan iki sene geçmiş, bu çocuk ölü gözüküyor. Demek biz bu hastanede denk gelmesek buna bu çocuk bu şekilde devam ederek belki kaç yaşında ölü gözükücek. Kız kardeşim zaten gördüğümüz gibi çocuğu ölmüş olduğun dolayı üzüntüde ve sıkıntıda kocası deseniz oda aynı. Çalışıyor adam uzaklarda gelemiyor, arıyor beni durmadan. Ben Yağmur Keskin'in dayısıyım ufacık çocuğu tedavi ettiremedik, hiçbir şekilde tedavi ettiremedik alın diyorlar gidin ne yapıyorsanız yapın" (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Ülkede Dev Gelişmeler Oluyor,Müthiş Atılımlar Var,Dünya Devi Olduk:)))
@hanoglu_006 Bu tür hataların sadece bizim ülkemize has olduğunu düşünen sivri zekalılardan bu tip bi yorum gelmesi normal. İçiniz içinizi yiyor kahroluyosunuz içinizi hırs bürümüş.
Ne demek anca Turkiyede olur??!! Ulkemizi kotulemeyin lan.
halttan anlamayanları işe alırsanız torpil böyle patlar
Kaç sefer okudum tam anlayamadım. Mynet bu haberlerin metinlerini kim yazıyorsa kovun. Hele son bolüm arapsaçı. Neyse olay karışık ve üzücü elbette ama çocugun babası nerde ne yani kızı kayıtlarda ölü gözüküyor diye hayatamı küsmüş. Ne alaka karışık bir olay. müge anlı çöz şu işi.
Ne ölüsü be,maşallahı var,Allah öldürmesin baksanıza!:))
bu nasil bir haber basligidir. ne demek boylesi ancak turkiyede olur. bu mudur sizin vatan sevginiz bu mudur millet askiniz. dunyada neler oluyor haberiniz var mi duysaniz dudaklariniz ucukluyacak. bu ve buna benzer bütün haber basliklarini kiniyorum. ve de rica ediyorum bize ulkemizi sevdirecek basliklar okutmayabilirsiniz ama nefret hissi yaratacak basliklar okutmayin. insanlarda kotu algi yaratmayin
Sağlıkta devrim!.. Tamam bir hata olmuş olabilir de, hasta bir çocuğa müdahale edilmeden o şekilde de bekletilmez herhalde. Ben ailenin olayı abarttığını düşünüyorum. Tamam resmi işlemler uzamıştır ama müdahale de edilmiştir. Belki de aile hata bizim hatamız değil diye resmi daireye bilerek ve isteyerek gitmedler.
Bir kayıt hatası olabilir
Hastane kayıtlarına girmemis bir insan evladı doktor da el altından bakamamis mi bu ne kendini bilmezliktir çocuğun tedavisi yapildiktan sonra bürokrasi isi yapilsa kayıpmi olurdu yazık
neden bu tarz olaylar hep garibanların başına gelir...
bu çocuk 4 yaşına kadar hiç hastalanmamış mı hastaneye başvurmamış mı ilaç almamış mı demek ki başkalarının tc siyle gidip gidip muayene olmuş. ama buna sebebiyet verenlerinde soruşturulması gerekir tabi.
bu başlığı atana yazıklar olsun. ülkeni sen ne kötülüyorsun.
@mertique başlık gayet normal suriyelilerin kimliği varmı hertürlü haktan yararlanıyorlar öle yada böyle tc vatndaşı bu çocuk gökten zembille inmediya
Ancak Türkiye'de olur ne demek beğenmeyen atasının ülkesine yunanistana gidebilir.!
kız kardeşine vermiştir çocuğun kimliğini.kız kardeşinin çocuğu ölmüştür
@can8878 gtunden element uydurma o kimlik alamazmı başkasnın kimliğini nedne kulllansın az edep karekter empati yap
hah ha ha ileri demokrasi ve sağlıkta devrim iyi devirmişiz işi atı alan üsküdarı geçmiş
ölüde olsa acil müdahele edilmek zorunda bunun için sağlık bakanlığını aramak yeterli bence.çünkü acil olduğu için müdahele etmeleri gerek.
ölüm raporunun bir nüshası nüfus müdürlüğündedir.herşey nüfus müd. de belli olur
Bu gibi durumlarda bir hastahane müdürü yada başka yetkili yok mu sorunu çözecek büyük bir ihtimalle yoktur anca kapıdan kovarlar başka birşeye de yaramazlar . Elin yabancı ülkelerinde sağlık hizmeti bedavayken bizim ülkemizde kendi vatandaşına parala suriyeliye beleş .Allahınızdan da mı korkunuz yok sizin ufacık maksumu bakmıyacağınız Allah topunuzu bildiği gibi yapsın 3 çocuk yap diyen Recep başkan neden bu yaştakileri bari bedava sağlık hizmeti vermiyor
Böylesi başlık sadece TÜRKİYE'de faaliyette bulunan internet sitelerinde verilebilir. Olaylara bakış açınız o kadar genişki ne olursa olsun bu ülkeyi küçültmek üzere...
Bağcılarda sıradan bir gün
SEN ÇOK DÜZGÜNSÜN DEMİ VATAN SEVERSİN .BU SADECE TÜRKİYEDE OLUR DERKEN UTAN BİRAZ
boyle haber ancak mynette olur !
Diğer Haberler