Skandal paylaşım yapan İBB çalışanına soruşturma!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Facebook hesabından "17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak 'Evet'çilere helaldir" şeklinde paylaşımda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ömer Akbayrak hakkında resen soruşturma başlattı. CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise, Akbayrak hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa Tahrik, hakaret ve tehdit" suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Skandal paylaşım yapan İBB çalışanına soruşturma!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde gece amirliği yaptığı öğrenilen Ömer Akbayrak'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım büyük tepki topladı.

Akbayrak, hesabından “Sevgili dostlar. CHP açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Mecliste başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile ‘evet’çilerin üzerine çevirmişlerdir. 17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir” mesajını paylaştı.

TEPKİ TOPLAYINCA PAYLAŞIMINI SİLDİ

Gelen tepkiler Akbayrak, facebook paylaşımını sildi. Paylaşım silinmeden önceki yorumlar da en az paylaşım kadar tepki topladı.

Sosyal medyadan yazdıklarına gelen tepkiler üzerine ise İBB çalışanı Ömer Akbayrak, "Bunlar bizi denize dökmekten ve savaştan bahsediyorlarsa, biz de savaş hukukundan bahsettik" savunmasını yaptı. Akbayrak, daha sonraki paylaşımında ise "hayır" oyu kullanacaklara "Nemrut" ve "Firavun" benzetmesi yaptı. Kendilerine savaş açıldığını iddia eden Akbayrak, "Onlar savaş açar, biz cihat eder ganimetleri toplarız mahşere kadar" paylaşımında bulundu.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuruda, söz konusu isimlerin "Halkı kin ve düşmanlığa Tahrik, hakaret ve tehdit" suçu işledikleri öne sürüldü.

Ömer Albayrak hakkında yapılan suç duyurusunda Akbayrak'ın 11 Nisan'daki şu paylaşımına da yer verildi. Albayrak mesajının bir yerinde "17 Nisan günü savaşı kazanınca bunların karıları ve kızları GANİMET olarak EVET çilere HELALDİR" demişti. Başvuruda "Şüpheli şahısın bu söylemleri halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek nitelikte olup ayrıca nefret suçu anlamında da değerlendirilmelidir. Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum da evet ne kadar meşruysa hayır da o kadar meşrudur. Bu sebeple hayır kampanyası yürütenlere yönelik yapılan adaletsiz ve eşitliksiz işlem ve söylemleri durduracak makam ve mevki yargı olmalıdır" denildi.

Hakkında suç duyurusunda bulunulan bir diğer isim ise Osmaniye'nin Düziçi Belediyesi Başkanı Ökkeş Namlı oldu. Namlı, yaptığı konuşmada, "Hayır" oyu verecekleri işten çıkaracağını söylemişti. Savcılık başvurusunda ise "Belediye, Bir belde halkının ortak, mahalli ihtiyaçlarını karşılayan ve hizmetlerini gören, kamu tüzel kişiliğine sahip mahalli idare birimidir. Yani kamu hizmeti yapan bir birimdir. Sadece bana oy verenler bu hizmetten yararlanabilir diye bir yasa ve kural yoktur. Şüpheli, yasal bir tercihi kullana kişilere hakaret etmiş, nüfuzunu kullanarak görevini kötüye kullanmıştır. Şüpheli kullandığı sözleri nedeniyle mutlaka yargılanmalıdır" denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 138 yorum
BU SKANDAL SOZLER SONRASI HALA BUNLARLA AYNI SAFTA OLACAK VARSA SÖZÜN BİTTİGİ YERDEYİZ DEMEKTİR.
Bu erken öten horoz. Başını kesecekler tabi. Sabredemedi 16 Nisan a kadar!!! Zamane dervişlerin zihniyetinin yansıması bu.
@ayhantekin dervişlere hakaret etme IŞİD zihniyeti bu başka bir şey değil
sapık zihniyet bunlar
BİR EVETCİ OLARAK LANETLİYORUM BU EĞER DOĞRUYSA AMA BU HABER BİLİNÇLİ ÇIKARTILIYOR BU SON ÜÇ GÜN HAYIR CEPESİ PİSLEŞTİKCE PİSLEŞİCEK ONA BENZİYOR EVET ÇIKACAK BOŞA YIRTINMAYIN AMA EN ÇOK FETÖCÜ VE PKK LILAR KORKSUN ÇÜNKÜ İDAM GELİYO İL İŞ O
@erdoganpolat34 hep dış mihrakların işi bunlar doğru diyorsun..bir kerede beraber yürüdüğünüz şu zihniyetleri sorgulayın ya
@erdoganpolat34 arkadaş resim herşey mevcut.bu söylem ayıptır.evet verende hayır diyende bu ülkenin insanıdır.saygı duyulması gerkirken böyle bir söylem çooook ayıptır
tosbaaa, idam gelecegine cidden inandinmi sen yav? madem öyle bir niyet var bu anayasa degisiklik paketine niye koymadilar. bundan iyi firsat mi olur.
@erdoganpolat34 İdamı kaldıran karar namenin latına bak bakim kimin imzası var idam midam evet oy taktiği
@erdoganpolat34 Sadece şunu düşünün ; idam isteyen iki parti var, ikisi de Evet cephesi, ama dayattıkları değişiklikte idam Yok.. neden ???
kafani kumdan cikar etrafina bak biraz.bu bir komplo değil.hertarafta bu ve buna benzyenlerden türedi.gidişat kötü anliyacagin.
@erdoganpolat34 beraber yürüdüğünüz yolu görün işte...
@erdoganpolat34 Lanetlemeni takdir ediyorum örnekdavranış ama hayırcılar pislikleşti diyorsun orada yanılıyorsun.Devlet'in en yüksek makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Erdoğan hayır diyenlerin ne pkklılığını fetöcülüğünü bıraktı sonra başımızın üstünde yeri var masalları ama yemezler!Bak ben 5 Vakit Namazında İslam Dini'ne sonuna kadar bağlı ve Allah'a kulluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan biriyim ve ben HAYIRdiyorum çünkü bu adamlar Devlet yönetmeyi beceremiyor,denme tahtası değil bu iş.Bugün ekonomi zorda insanlar zorda ama onlar sadece İKBAL ve İSTİKBALLERİNİ düşünüyor!
@erdoganpolat34 hayır çıkacak ve darbe tiyatrosunu yazanlar sorgulanacak.başkanlık la kendilerini aklayamayacakalar.
Sizin zihniyetiniz zaten pis
SENİN KARINA DİL UZATIP SEVİYENE DÜŞEMEM ""İŞİD"" ZİHNİYETLİ TECAVÜZCÜ YOBAZ...... O EŞLERİNE DİL UZATTIĞIN İNSANLAR, SANA KAZIK ÇAKARLAR
AKPARTİLİ OLARAK SORUYORUM SENİN KARIN NE İŞLE MEŞGUL SİZİN GİBİ İNSANLAR OLDUKTA AK PARTİ COK OY KAYBEDER AK PARTİNİN YÜZKARALARI
@imaldir helal sana . senin gibiler oldugunu gördükçe mutlu ve umutlu oluyorum kardeşim.
HAYIR ÇIKARSA SENİN KARIN KIZINDA hayırcılara helalmi islam sizden çektiğini haçlılardan çekmedi lan
YEMİN EDİYORUM Kİ ""EVET"" DİYECEKTİM...AMA İYİ Kİ SENİN GİBİ YOBAZLARIN işid ZİHNİYETİNİZİ ÖĞRENDİM....NAH EVET ALIRSIN...GERİCİ YOBAZ....
Adam savaş hukukundan bahsetmiş ne var bunda eger ortada bi savaş varsa dogru yoksa kimsenin telaşlanmasına gerekyok
@selahattin252507 ne savaşı neyin kafasını yaşıyorsunuz kardeşim siz
peki hayır çıkarsa sizin karılarınızda hayırcılara helaldir mi demeliyiz edepsiz herif.
ULAN DÜRZİ BU ÜLKEDE EVET VERENDE HAYIR VERENDE BU VATANIN EVLATLARI ŞURDA REFERANDUMA İKİ GÜN KALNIŞ BEYNİNDEKİ SAPIKLIKLARI AÇIĞA ÇIKARIP MİLLETE HAKARET EDİYORSUN SEN DEAŞ MİLİTANISIN HERHALDE BEN EVET VERECEM AMA SENİN GİBİ SABOTAJCI IŞİT MİLİTANLARI KAHROLSUN YOK OLSUN DİYE EVET EVET EVET.
UCUBE SİSTEM ÖZLEYEN DEMOKRASİ DÜŞMANI İŞİD KAFALI DİNDAR GÖRÜNÜMLÜ YOBAZLARA HAYIR...
tayyib efendi,hani palavradan kabataş olayı yarattın,yalan dolan herşeyi söyledin ya..bak bu gerçek, çık kürsüyede bunun için de birşeyler söylede evetçileri koruduğun gibi,hayırcılarıda ne kadar koruyorsun görelim.hadi kürsü sıkıntısı yok bekliyoruz.
Bunun karisi kizi butun hayircilara caizdir. Hadi hayirli vuruslar.
DEMOKRASİYİ HAZMEDECEKSİNİZ...İŞİD KAFALI YOBAZ AKP Lİ UCUBE SİSTEM ÖZLEMLERİNİZE HAYIR...
dünde bugunde aynı haberı yapmaktakı amac evet cılerı karalamak ıse bunu yapamazsın bır kısının hatasını buna yoramazsın ama ınsanlara cok guzel kın ve nıfak ekıyorsun taraflı medya bunu dıyen hayırcıda olsa benım sevdıgım cok ınsan var evet hayır dıyen bunlara olan sevgım eksılmeyecek aramıza nıfak sokamayacaksınız
BÖYLE ADAMLARI İBRETİ ALEM İÇİN LİNÇ ETMEK LAZIM
Çok merak ediyorum acaba, hayır çıkarsa bu adam karısını savaş ganimeti olarak hayırsever birisine mi bahşedecek. Bu ne ahlaksızlık, bu ne kendini bilmezlik.
bu ne iğrençlik ben evetciyim ailemden ikisi hayırcı, dangalak sapıtmış
Dikkat et Hayır'cıların helal olmayasın sonra!
açın yüzünüde görelim iffetsiz anne evladının
NAMUS DÜŞMANI DİNDAR GÖRÜNÜŞLÜ İŞİD AKILLI AKP Lİ SENİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ..............AHLAKSIZ YARATIK...DEMOKRASİ DÜŞMANLARINA HAYIR....
Eğer bizim karılarımız kızlarımız size helalise oğullarımız ve erkeklerimizde kızlarınıza ve karılarınıza düşer.İşte evetcilerin aynı IŞİD zihniyetinde olduğunun ve bizimde neye karşı hayır dediğimizin kanıtıdır.
AĞZIM VARMIYOR LAF SÖYLEMEYE AMA SEN AHLAKSIZ DENSİZ REZİL KEPAZE ADAMI TEKİSİN SENİ ORADA TUTANLAR GEREĞİNİ DERHAL AMA DERHAL KOVMALI ADALET GEREĞİNİ YAPMALI BU VATANDA YAŞAYAN SENİN GİBİLERİN YERİ OLMAMALI HAİN TERÖRİST DİYORLARYA İŞTE TERÖRİS HAİN ORTADA TOPLUMU NERELERELERİNE DONUYOR ÖNCE KENDİ NAMUSUNA SAHİP ÇIK AHLAKSIZ ADAM..
bu adamı direk ortadan kaldıracaksın yani kemiklerinin tozu bile kalmayacak bunlar gibi düşünenler asit havuzlarında imha edilmelidir.
Allah (c.c.) bu mubarek gunde boyle canlılara fırsat vermesın, ıslah etsın, ıslah olmuyorlarsada kahru perısan etsın. Böyle zıhnıyetsızlıge ınat HAYIR.
bu zihniyette olan zavallılarla birlikte hareket edipde nasıl evet verebilirim.
ibb başkanı topbaş istanbul kendi kendini yönetmeli açıklaması ile direk özerklık talep ediyor ona neden bir soruşturma açılmıyor.
BUNLAR KENDİNİ PEYGAMBER SANAN ZATIN ARDINA DÜŞEN SEVİYESİZ İNSANLAR BU AÇIKLAMAYI YAPAN BU OROSPU ÇOCUĞUNUN SOYUNU SOPUNU ANASINI AVRADINI SİKMEK BİZE CENNET KAPILARI AÇILACAKTIR EYYY ÜMMETİ MÜSLÜM HAYIRCILAR..........................................
karısını kızını peşkeş çeken ensarcı ibneler hayallerde yaşıyorlar ama elbet bunların hesabını fitil fitil soracağız.
Adi herif senin karın kızın yokmu şeref yoksunu
senin eğitimsiz oluduğun ne kadar belli suç sende değil seni orada bu fırsatı verende allah korkusuda yoktur sende olsa böyle bir yorum yapmazsın
BAŞLI BAŞINA CUMHURİYET REJİMİNİ DEĞİŞTİRMEK VATAN HAİNLİĞİDİR VE BUNA SES ÇIKARTMAMAK DA VATAN HAİNLİĞİDİR. LAKİN İŞ CUMHURİYETİ FİİLEN SAVUNMAYA DÜŞERSE İŞTE O ZAMAN KLAVYE DELİKANLILARINI BU SAVAŞ HUKUKUNDAN BAHSEDENİ SOKAĞIN ORTASINDA ALNININ ÇATINDAN VURACAĞIMA HERKES ŞAHİT OLSUN!
BU NAMUSSUZ ŞERETEN YOKSUNU VOYVODA KAZIĞINA OTURTACAKSIN GÖRÜR O ZAMAN NAMUSA DİL UZATMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU.O SÖZLERİ SANA VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE İADE EDİYORUM.
bu Yobazın derdi şeriattır.. Umrunda mı eyalet, millet,Türk,Kürt.
kıvırır it fetöcüler yapmıştır der
onun bunun evladı
Ben EVET dicem. hdp ile aynı taraf olamam. ama ben bu zihniyetle de aynı taraf olamam.sapık.senin kadından başka bişey düşünemeyen pislik
@senem1252 En başta apo başkanlık istedi, seni apoya versinler, on da evet demelisin
suratında hayır yok
işte bu tür boş ve gereksiz MAHLUKATLARIN inadına**** HAYIR HAYIR HAYIR ***
yönetenler bunlara ceza vermiyor makam verip milleti böldürmeye calişiyor ama halk vuracak artık doyumsuz iktidara
Diğer Haberler