Son dakika! ÖSYM'den 'hata' açıklaması

ÖSYM'den puan hesaplamasında hata yapıldığına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Açıklamada, "Tablo 6-C’nin ekindeki okullardan mezun olan adayların ek puansız yerleştirme puanları kullanıldı. 1110 adayın yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, daha önce bir programa yerleştiği açıklanan 1499 aday herhangi bir programa yerleşmemiştir" ifadelerine yer verildi.

ÖSYM'den yapılan duyuruda şöyle denildi:

"08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız."

SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
17 18 yaşındaki çocuklardan 5 bilinmeyenli denklemi hatasız yapmasını bekle. kendin bir puanı dahi hesaplayama. adalet?
iyi uykular Türkiyem ...
ösym tam kendine yakışanı yapmış.... normal ülkede ösym bşk bakan istifa eder.....
Normal ülkede evet.
çocuk oyuncağı mı bu, bu sınav ile ilgili kaçıncı ciddi hata bu, ösym başkanı dahil, bu hatayla ilgili ne kadar personel varsa bu kurumdan uzaklaştırılmalı.
ne hallere düştüler yazık
ver mehteri
kim bilir ne dolaplar dönmüştür.bu nasıl bir yönetim kardeşim ya.
iş bilmeyenleri benim adamım mantığıyla bir yerlere getirince sonuç bu. alışın bunlara
emeğiniz emanetimizdir diye diye hep bizi kandırıyor ösym! DGS de de büyük bir hata yapmıştı!
Her sene ayni muhabbet kimse isini duzgun yapmiyor en bastan en assagi ama istifa yok cunki onlarin dukkani mulk sahibi gibiler uyumaya devam me lemeye devam caliskan turk milleti
Bu affedilemeyecek bir hatadır. Özürle kapatılamaz. Bu hatanın mağduru öğrenci olmamalıdır. Hatayı yapanlar cezalandırılmalıdır. Kimsenin emeğiyle oynanamaz.
hayvanat bahçesi müdürünün tübataka atandığı üniversite rektörünün şöför ve sekreterinin müdür olarak atandığı organik hoşafın büyük bir buluş gibi finale kalınan bir ülkede artık hiç bir şeye şaşıramaz olduk
akp her yeri dingonun ahirina cevirdi
yerleştiğini gorupte yerlesemeyenlere çok yazık oldu
istedikleri adayları bir türlü yerleştiremediler herhalde ayarlayamadılar bir türlü
Şaşırdık mı? Hayır, ÖSYM bekleneni yapmış , hata yapmazsa hata yapmış olurdu,acaba hala yandaşlarını koruyacaklar mı
sadece gülüyorum....değil 3.dünya ülkesi, dünya ülkesi bile değil..
AHLAKSIZ ADAMLAR BİR GÜNDE İŞİNİZİ DÜZGÜN YAPIN
Yine kimr torpil geçildi
beceriksizler
"Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diliyorlarmış" ....... Biz çocuken, "ÖZÜR ÇIKTI, EŞEKLİK ÇOĞALDI" diye bir tekerleme söylerdik. Hiç bu kadar yerine oturacağını düşünmemiştim....
Bu çocukları 1 dakika geç kaldı diye sınavlara almadınız geleceklerini yaktınız çok ciddi imişiniz çokk hadi şimdi onlarda özür dilesin sınav yapın yoksa istifa etmekten başka yolunuz yok.
yine fetöcüleri yerleştirdiler
ÖSYM'nin yaptıkları hatalar hata sayılmaz! ama 15dk erken gelmeyenleri sınava almamak gibi prensipleri var! çocukların haklarını büyükler korumalı, ÖSYM tümden personeliyle, hocasıyla yenilenmeli, yani hepsi kovulmalı! Sınava girişte tokadan kemere anahtara hiçbirşeyi sokmuyorsun ama soruları çaldırıyorsun, utanmazlar!
Rezalet , bu kadar ciddi işlerde hata yapmak affedilmez liyakata göre değil adam kayırmaya göre eleman alırsan sonuç bu olur.
YAZIK GÜNAH YAZIK GÜNAH
Eğitimin geldiği noktaya bakın bu daha iyi günlerimiz
Sayın ösym başkanı istifa edecek kadar onurlu musun ??
Hata hala var 30 matematik neti ile 40 bine giren var 46 net ile 70 bine girdik üstelik TS1 puanida verilmedi dilekçe yazdık sonuç malum hata yok diye matbu evrak gonderdiler
Gerizekalı yeteneksizler
egitimi bilmeyeni bakan yaparsan ekonomiyi bakan yaparsan boyle olur tabii
yök ve ösym kalkmalı meslek liselerine önem verilmeli bu sacmalıklar devam ettikce ilerde cok sıkıntılar bizi beklemekte...
SIKINTI YOK BE YA HER ZAMANKİ BAHANEMİZ HAZIR VE NAZIR: FETÖCÜLER YAPTI BE YA...
ÖSYM hatanın kendisi zaten. hata yapması mümkün değil.
PARDON filmi geldi aklima
Deveye sormuşlar neren eğri diye nerem doğru ki demiş. Yazık ettiniz bu ülkenin pırıl pırıl gençlerini yıllarca haklarını yediniz.
DEFOLUP İSTİFA ETSİNLR.BİRAZ UTANMA VAR İSE,ÖZÜR DİLERLER BİZ APTALIZ DİYE GÜNAH ÇIKARIRLAR.AYIP BE KARDEŞİM.
Siz milletle dalga mı geçiyorsunuz?
doğru ve tarafsız yaptığınız bir sınav varmı acaba çok merak ediyorum
ÖSYM TARİHİNDE BU KADAR SALAK BİR DURUMA DÜŞMEMİŞTİR
Diğer Haberler