Sosyal medya YGS'de dağıtılan silgileri tartışıyor

Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği YGS dün yapıldı. Sınav sona erdi ancak tartışmaları da beraberinde getirdi. Çok sayıda öğrenci ÖSYM'nin dağıttığı silgilere tepki gösterdi.

Sosyal medya YGS'de dağıtılan silgileri tartışıyor

2 milyon 265 bin 902 adayın başvurduğu 2017-YGS dün yapıldı. Saat 10.00'da başlayan tek oturumlu 160 dakikalık sınav 12.40'ta sona erdi. YGS'de ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer aldı.

YGS'nin ardından ise 'silgi' konusu gündeme düştü. Öğrenciler sosyal medya paylaşımlarında ÖSYM’nin silgi dağıttığını, ancak silginin silmediğini, silmek için dakikalar harcadıklarını söyledi. İşte o tweetlerden bazıları:

-Verilen silgi benim hayatımdan sildiğim insanları bile silmez o kadar kalitesiz yani #YGS2017

-ÖSYM ucuza kapatmış silgi kalemi #ygs2017

-Bu kalem silgi ihalesini kim alıyor acaba #ygs2017

-ÖSYM'nin gün geçtikce eğitimde nasıl bir kaliteye düştüğü sınav için dağıttıkları kalem ve silgilerden yeterince belli oluyor.

-Silgi yanlışları silmeye yetmese de koca bir seneyi silmeye yetecek gibiydi.

-O silgiyle silmemek için yanlış yapmadım teşekkürler ÖSYM

-Ayakkabımın tabanıyla silsem daha temiz olurdu gerçekten O SİLGİ NE O SİLGİ

-Bizim zamanımızda mavi silgiler vardı ah ÖSYM aahh bu iğrenç silgiyi çok mu aradınız #ygs2017

-Bir yandan parmağımla kağıttaki izleri silmeye çalışıyorum bir yandan da silgiyi temizliyorum, öyle bir silgi... #ygs2017

-Ösym silgisi silmediği için sinirlenip matematikten vazcayıp fene geçtim. Yapmadığım 20 matematik sorusunun sorumlusu ösym silgisidir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
bir tek o bahane kalmıştı onu da yaptılar çalışsaydınız keşke
@ist.87 öğrenciler haklı iz kalirsa optik hata yapabilir. 1 yanlış öğrencinin istediği bölümün olmama durumunu yaratabilir. Öğrenciye destek ve yanında olacağınıza dediklerinize bakın yazık
@ist.87 SEN ÇALIŞARAK MI VEYA SINAVA GİREREK Mİ CEVAP VERDİN. SİLGİ SİLMİYORDU. YANI BU SINAVDA BİLE CEBİNİ DÜŞÜNENLER VAR DEMEKTİR.
@ist.87 sende biraz düşünebilseydin keşke 2 saat 40 dakika da bizim geleceğimiz belirleniyor optikte iz kalınca sorumuz yanlış okunabiyor silgiyide bi zahmet kaliteli versinler
@ist.87 kalem silgi ihalesini senmi aldinda bu kadar savunuyorsun
@ist.87 boyle sinavlarda bir silginin ne kadar onemli oldugunu bilmeyen gerzek,cocuklarin şikayetinin ne kadar önemli oldugunu sadece kendileri farkli bir puan alarak ogrenmis olacaklar. baska kimin umurunda optikte silgi yuzunden bi tek soruda 1 dk kaybetmek, konsantrasyonu bozulmak ve diger sorularda panik yapmak bu nedenle! bu bahanenin hayati oldugunu sen gibi cahiller nasil bilebilir, alttarafi ufak bi silgi!
Deveye sormuşlar neren eğri diye. Deve demiş nerem doğru ki.
siz üniversitelere yeterki yerleşmeyin, sizin yerinize kontenjan verilen suriyelileri nasıl alacaklar üniversitelere...
@ncam gerzek
bu adamlar iyice şaşırmış!!! sırf kendi adamlarına ihale vermek için her türlü numarayı çekiyorlar böyle rezillik dünyanın hiçbir yerinde yoktur
bu sınav tekrarlanmalıdır.sınavda şaibe var.katil silgiler bu olayın tek failidir.
ben de sınava girdim, sırf eleştirmiş olmak için eleştiri yapıyorsunuz, Rabbim vatanımıza, milletimize zeval vermesin, verdirmesin. birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın. sırf konuşmuş olmak için konuşmayın lütfen!
sınav ücretleri o kitapçıkların basımı, sınavda gözetmenlik hocalara, güvenlik sağlayanlara vs vs gidiyor, sadece görünen yüze bakıp yorum yapmayalım lütfen!
@gozukaran - hükümet sözcüsü konuştu
60 tl sınav ücreti karşılığında verdikleri işe yarar tek şey, pet şişede soğuk su.kimlerin cebine iniyor bu paralar gündeme getiren yok.
@cydante Bunun hesabını yapmışlardı. Mesela 1 kpss sınavına göre alınacak memurların 10 yıllık maaşı 1 sınav ücretinden çıkıyor..
Artık silgi kalem işini hangi arkadaş aldıysa ve hangi arkadaş denetlediyse seneye başarılarının devamını dilerim :):):)
Arkadaş sınav ücret leri el yakıyor . Kpss.Ygs Dgs.Ales .YDS . Parası olmayana sınav girişise yok onu bırakın kpss tercihi bile parayla vallahi ayıp bütçe açığını sınav ucretiylemj kapatacaksiniz.
REZİLLİK DİZ BOYU, YEĞENİMDE AYNI DURUMDAN MUZDARİP, BU SİLGİYİ ALAN KULLANMAZ MI HİÇ, YAZIK ÇOK YAZIK.
benim silgi güzeldi faber castell :)
Bilseydim Fabercastell in geçen seneden kalan silgisini getirirdim. Pelikan nedir arkadaş kurşun kalem sanatımı sergiliyoruz biz burda
AKP HÜKUMETİ YANDAŞLARINDAN BİR YADA BİR KAÇINI ZENGİN ETMİŞTİR.
Suriyelilere verilen önem eğitime verilse zaten bu durumda olmazdı eğitimmiz
Aynen benim pelikan silgide silmiyordu
fizik 2 soru yanlış bilginize başvurabilirsiniz. Sorarsanız anlatırım.
Diğer Haberler