Sosyal medyaya erişim sıkıntısı

Kullanıcılar, sosyal medyaya erişimde sıkıntı yaşandığını ifade ediyorlar.

23 Aralık 2016 03:38
PAYLAŞ
TWITTER
Sosyal medyaya erişim sıkıntısı


Facebook, Twitter ve YouTube ile birlikte birçok siteye de sıkıntı yaşanıyor. Yaşanan sıkıntının nereden kaynaklandığı henüz netlik kazanmazken, kısıtlamanın saat 23.50'dan itibaren başladığı belirtiliyor. Kısıtlama olup olmadığına yönelik yetkililerden henüz açıklama yapılmadı. Bazı lar nın yanı sıra Google ve benzeri birçok siteye ulaşamadıklarını bildiriyor.

Facebook, Twitter ve YouTube'a henüz açıklanan resmi bir erişim yasağı söz konusu değil; sadece bu sitelere erişmeye sağlayan kullanıcılar uzun bir süre sitenin sayfasının açılmasını bekliyor. Sayfa ya çok geç açılıyor ya da hiç açılmıyor ve hata mesajıyla karşılaşılıyor.

Facebook, Twitter ve YouTube'a giremeyen kullanıcılar ise her zaman olduğu gibi çeşitli VPN servislerini kullanarak hesaplarına girmeye çalışıyor. Kullanıcılar proxy ayarlarını değiştirerek ya da herhangi bir VPN aracını bilgisayarına veya telefonuna kurarak söz konusu mecralara sorunsuz erişim sağlayabiliyor.

ERİŞİM SIKINTISININ NEDENİ BU MU?

Yapılan bazı yorumlarda, kısıtlamanın 'in Suriye'de elinde tuttuğu 4 Türk ini şehit ettiğine yönelik video paylaşmasıyla ilgili haberler yayımlandıktan sonra meydana geldiği görüşünde. IŞİD, akşam saatlerinde resmi sitesi olan Amaq'ta yayınladığı videoyla Suriye'de elinde tuttuğu 4 Türk askerini şehit ettiğini duyurdu. IŞİD'in iddiasına yönelik yetkililer tarafından henüz herhangi bir açıklama yapılmadı...

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir