Sözcü yazarı: Fethullah Gülen ötmeye başlarsa Türkiye'de kıyamet kopar

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminin planlayıcısı olmakla suçlanan Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi yolundaki taleple ilgili olarak "Fetullah karar değiştirip ağzını açar ve ötmeye başlarsa; ABD'de, iade öncesinde veya Türkiye'de savcılık sorgusunda ve sonrasında mahkemede ifade verirken öterse vallahi de billahi de kıyamet kopar, Türkiye'de yer yerinden oynar" dedi.

Sözcü yazarı: Fethullah Gülen ötmeye başlarsa Türkiye'de kıyamet kopar

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan'ın bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

"BENCE VERMEZLER"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bazı savcılarla birlikte bilmem kaçıncı kez ABD gezisinde... Bir sürü dosyalarla gitti.
O dosyaları ABD savcılarına ve ilgili makamlarına sundu ve aynı istekte bulundu: “Fetullah'ı bize verin!..”

Verirler mi?

Bence vermezler.
Verecek olsalardı bunu çoktaaan yaparlardı.

***

ABD yönetiminin yaptığı tek şey, Fetullah'a verilen kesin talimattır:
“Burada ekibinle birlikte adam gibi otur, sakın ola ki ağzını açıp konuşmaya kalkışma.”
Bakınız, kendisine ve örgütüne karşı yapılan bunca suçlama karşısında Fetullah ağzını bile açamıyor. Bir kelime bile söylemesi mümkün olmuyor.

"VARSAYALIM ABD FETULLAH'I TÜRKİYE'YE İADE ETMEYE KARAR VERDİ"

Varsayalım bu çekişmeyi bizimkiler kazandı ve ABD yönetimi Fetullah'ı Türkiye'ye iade etmeye karar verdi. O takdirde şu süreç işleyecek:

– Fetullah gerekli yasal itirazlarını yapacak.

– Reddedilirse Türkiye'den giden özel bir polis ekibine teslim edilip buraya gönderilecek.

– Hakkında derhal tutuklama kararı verilecek ve cezaevine sokulacak.

– İddianamenin hazırlanması en az bir yıl sürecek, sonra yargılama başlayacak.

"YA BİLDİKLERİNİ VE YAŞADIKLARINI ANLATIRSA!.."

Şimdi kafalarda şu soru var ve çok önemli:

Bütün bunlar olurken Fetullah karar değiştirip ağzını açar ve ötmeye başlarsa!..
ABD'de, iade öncesinde veya Türkiye'de savcılık sorgusunda ve sonrasında mahkemede ifade verirken öterse!..
Ya bildiklerini ve yaşadıklarını anlatırsa!..
AKP iktidarının ve bu iktidarı temsil eden en üst düzey kişilerin bile kendisine nasıl destek olduğunu, nasıl teşvik ettiğini, devleti onların yardımıyla nasıl ele geçirdiğini anlatmaya başlarsa!..
Kendisine ve ekibine geçmişte her konuda arka
çıkan AKP'li siyaset kadrolarının, bakanların, milletvekilleri ve belediye başkanlarının isimlerini açıklarsa!..
Vallahi de billahi de kıyamet kopar, Türkiye'de yer yerinden oynar.
Ben olsam bu olasılıkları dikkate alır ve Fetullah'ın iade edilmesi isteğimi bir kez daha düşünürüm.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 80 yorum
fetullahın ötmesi demek tayyibin sonu demek...ne kadar pis iş yaptıysa hepsinde sınırsız sonsuz desteği tayyip ve adamları sağlamıştı kendisine...iade etseler yapacakları ilk iş dilini koparmak olur..aynı lağımdan beslendiklerini dünya alem biliyor
@mahir33 erdoganın korkusu yok en çok gelmesini sayın erdogan ıstıyor sen rahat ol
@mahir33 kaybol lan yalaka asıl senın dılın kopması gerek nıye camur atıyon resıe kaybol
@murt1976 okyanus otesine teşk eden..ne istedilerde vermedik diyen..gelde bilsin bi hasret diyende mahir33 zaten
eğer fetonun her dediği doğru olsaydı Ergenekon balyoz gibi olayların sonunda paşalar asılırdı siz nasıl oluyorda bu hoca kılıklı pislige hemde kumpas kaset derleme uzmanı bir pislige bu halk inanırmı az akıllı olun .....
unutmadan bu yorumu yapan beyin bir sözü var onu yerine getirmesini bekliyoruz hani anıracaktın ne oldu o iş...
DİYELİM FETHULLAH ÖTTÜ... OLACAK ŞU: MONTAJ... DUBLAJ...
Fetoş şu bekir ugursuzuna bi beddua et.. önceden seni öve öve bitiremiyordu şimdilerde baktı döt tehlikede senin hakkında atıp tutuyor tu kaka diyor sana ..!
@filinta_2014 öyle dedin ya şuan Allahı bile kandırmaya çalışacak kadar şeytanlaşmış münafık kitapsız akp yobazı fetöyü savunmakla ilişkilendirir yorumunu.
demekki sende lağımın içindesin bu kadar bildiğine göre
@edipvar lağımda sizden yer mi kaldı da başkası girsin.Hep beraber oradaydınız, ve halen oradasınız....
Bence almazlar
akp yi FETÖ ile tehdit ediyorsun salak. salaksın olum sen. öterse esas siz bitersiniz. abileriniz biter. akp zaten bunu düşman ilan etmiş. geçmişte olan tırı vırıdır.
hiç bişey olmaz bu halk cahil ses etmez biat etmeye alışkın
sayın çölaşan bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalışan her türlü pisliği yapan bir adamı hala kalkmış savunuyor yok konuşursa ülke yerinden oynar vs gibi şeyler yazıyorsunuz yazık ya.sizler bu ülkenin vatandaşı insanı değilmisiniz,bu ülke bölünse,herbie yeri parçalansa hoşunuzamı gidecek,yapmayın Allahaşkına bari sizler yapıcı olun kamuya hitap ediyorsunuz.fetö gibi adi pisliklerin karşısında olmanız,bu vatanı savunmanız gerekirken şu yazdıklarınız yaptıklarınız hiç hoş değil.lütfen artık kendinize gelin ve bu vatan için daha yapıcı olun,doğrunun destekçisi yanlışın karşısında olun ki toplumda si
@boeing250 MADEM AKP BU KADAR İSTİYOR FETÖ YÜ DURMADAN MEYDANLARDA NİYE İDAM DİYE DİRETİYOR ÇÜNKÜ ONLAR BİLİYOR İDAM GÜNDEMDE OLDUKÇA ABD VE AVRUPA FÖTÖ VE YANDAŞLARI OLAN ŞEREFSİZLERİ VERMEZLER.BİRAZDA KAFA BURAYA ÇALIŞSIN GETİRSİN ONDAN SONRA İDAM ETSİN
Atatürk'e hakaret eden Derin Tarih reklamverenleri; Vestel THY Suryapı Bellona Denizbank Vakıfbank TürkTelekom Halkbank Turkcell Renault... ATATÜRK DÜŞMANLARINA BOYKOT....
Öyle bir şey olsaydı şimdiye kadar bin kez ötmüştü fetoş merak etmeyin
ilk anlatacağı kılıçdaroğlunu nasıl chp. genel müdürü yaptığını anlatmak olur. sonra bir çok sözcü yazarına açıktan ne kadar maaş ödediğini açıklar.
Zaten Konuşmaması aklıma Sarayla danışıklı dövüş yaptıklarını getiriyor..
emin çölaşan ben seni atatürkçü ve vatansever biri sanırdım.ama son yıllarda kafayı ak parti ve sayın erdoğana taktığın için gerçeklerden uzaklaşıp saçmalamaya başladın.abd fetullahı verirse ki vermek durumundadır.yoksa bundan sonraki hükümetlerin hiç birisi halka abd nin müttefik olduğunu anlatamaz ve incirliğin kesinlikle kapatılmasını ister.verirsede fetö yavşağı geldiği gün hapse atılır ve orada çürümeye terk edilir.hepsi sen ne saçmalıyorsun.kendince halkın kafasını karıştırıp bir şeyler elde edebilirmiyim düşüncesindesin ama boşuna Türk Milleti artık seni ve senin gibi milli olmayanları
@nejmitut ben de anlamadım akq ve sayn erdğan gibi en üst seviye atatürkçü bir cenaha nasıl oluyor da saldırıyor dimi. hayret :)
yorumlara bakılırsa fetöcü başı yakalanıp getirilmesin!!! kim bunu istiyorsa idam cezasından inşallah ilk o nasibini alır.
@okudero ula dangalak. uluslararası hukuk sözleşmelerine göre can güvenliği olmayan kişi zaten iade edilmiyor. senin tasmanı elinde tutanlar ise bunu bildiği için, iade etmesinler diye bilerek ekranlarda asacağız keseceğiz naraları atıyor, iade edilmesini istemiyorlar. 17 aralıktan sonra onca atıp tuttunuz, darbe oldu vb. ne çıktı ortaya, bu adamın iadesi talep bile edilmemiş. bunları gördüğünüz halde halen daha kafanız basıp gerçeği anlamıyorsanız yazıklar olsun size.
@garipmi ağzına sağlık. yıllar sonra aslında hiç resmi olarak iade talebi gelmedi diye haber olursa şaşırmamak lazım zaten. adam iade olur öterse kendi de yanar.
sözcu pacavrasının bır tek allah bırdır yazarsa yazdıgına ınanırım gerısı yalan dolan.
@erkan_3361 //Haklısın, mesela feto için ''KENDİLERİNİ ÇOK SEVERİZ, ÇOK DA SAYARIZ, EĞER İMKANIMIZ OLURSA BİR ÇAYLARINI İÇMEK İSTERİZ'' diyen gazeteci Sözcü Gazetesi yazarıydı değil mi?
İRONİ İŞTE FETÖ DESTEĞİ İLE AYAKTA DURAN SÖZDE BASIN KURULUŞUNDAN NE BEKLEYEBİLİRSİN Kİ ADAMLARIN CAN PARTİLERİNİN KASET İLE DEĞİŞTİRİLEN GENEL BAŞKANLARI ORTADA ONU BİLE ADAMLAR GÖRMÜYOR DA BUNLARDAN DAHA NE BEKLERSİNİZKİ
soruşturmalar gizli oturumda yapılır.hiç kimse salona alınmaz.3-5 ay devam eder.sonra onada bir ada verilip apo gibi ölene kadar besleriz.
Evet ,biz bu sahtekarların amacını ,98-99 yıllarında ki kaset kayıtlarının basına sızmasından biliyorduk.Kıyamet kopacağı kesin ama AKP nin kıyameti kopacak.Onun için konuşmadan kendilerine iade edilmesini ve konuşmalarını sadece kendilerinin bilmelerini isterler.
ÇOK GÜLDÜM SANKİ SADECE BU HÜKÜMET DÖNEMİNDE DESTEK OLDU KIYAMET KOPAR KABULÜM AMA SADECE AKPYİ SUÇLAMAK HAKSIZLIK OLUR PEKİ YA GEÇMİŞ HÜKUMETLER NE OLACAK BUNLAR KONUŞULMUYOR
Yahu sen kafayı mı yedin? Ne yer yerinden oynaması ne kıyamet kopması? KANDIRILDIK! derler olur biter. Boş konuşmuşsun.
TÜRKİYEDE ANCAK VE ANCAK ALLAH ( İSRAFİL ARACILIĞIYLA ) KIYAMETİ KOPARTIR.YOKSA NELEEER OLMADI NELEEEER ŞU MEMLEKETTE , DE HİÇ BİRİNDE MİNİ KIYAMET BİLE KOPMADI.
Herkes biliyor zaten fetöyle akp nin kanki olduğunu. Bunu baş fetöden duymama gerek yok. Ama fetö ötse bile akp yalan iftira der. Biz salağız ya yutturmaya çalışırlar.
şunu o saman kafanıza sokun abd-ab,nin adamı olan bu soytarının sahipleri neden iaqde etsin etmez zaten ha şunu anlarım iadesini verselerde beynini yıkarlar al sana fetö beyinsiz fetoyu da vermezler fetoyu başımıza bela eden kim abd.acıkca ortada ab- acıkca ortada pkk acıkca ortada pyd-sdk cs. acıkca ortada kimin kullandığıda ortada kime karşı kulanıldığıda acıkca ortadadır bunu anlmayan asalaklarda ortadadır. benim anlamadığım şu bu olayları sağ sol ilerici gerici diye algılayan asalaklara lafım çokda şuan musait deyilim top yekün türkiyemize saldırılıyor şuan sıkı dık durma zamanıdır ama...
@lions5334 fetö yü başımıza abd den ziyade akp bela etti, çarpıtmayalım.
O zaman daha iyi ya gelsin ötsün, Türkiyenin faydasına olacak birşey varsa tayip olmazda başkası olur, Önemli olan gelmesi ve ötmesi.
Şimdi fetö konuşa deseki evet yaptım ve akp ile ortak yaptık yıllarca herşeyi aldık sattık adamlarımı akp ile devlete yerleştirdim , askere beraber kumpas kurduk taki anlaşamadık ve birbirimize düştük. Bunları dese ne siyecekler?? Tabiki yalan iftira dış güçlerin oyunu montaj şantaj vs.... Ama Allah biliyor beraber bu ülkeye nasıl zarar verdiler ve Allah sorar sorarda orda nasıl kurtulacaklar!!!!
otsun de bu millet gercekleri gorsun. içindeki pisliklerde ortaya cıksın isteriz.
fetöyü geri verselerde bu hükümet istemez geri almayı.
bari ötsünkü bu kadar insanların durumuda belli olsun boşuna yatan insanlarda var hepsi suclu degildir belkide.
Merak etmeyin aynı kıyamet AB ABD İngiltere de İsrail de Vatikan da kopar onlar yüzsüz olduğu için zerre kadar bir şey değişmez
emin çölaşan ölmemişmiydi
Koyunlar inanmaz ki iftira dis guclerin oyunu der geçer gecmisteki kankilikleri aklinda kalmadi bile hic birinin allah alsin bu ulkeyi bizden biz kim dunyanin merkezinde vatan sahibi olmak kim
Bu olursa sizin işinize gelir neden düşünsünler senin korktuğun bişey mi var yoksa? hem buna inan sayın Çölaşan eğer Sayın Cumhurbaşkanın zerre açığını bulabilmiş olsalardı bir saniye bile beklemezlerdi.
emin çölajanı ne biliyormuş anlatsın bakalım
ABD İZİN VERMEZ .... YOKSA TÜRKİYE ABD BOYUNDURULUĞUNDAN ÇIKAR ... 67 YILDIR BU ÜLKEYİ ABD YÖNETİYOR.... GEÇİN BUNLARI....
ötsünde bir an önce gebersin arkamızda resı varken kıyamet falan kopmaz yeterkı ötsün gebersın gıtsın bekir bozdag sanırım devlet sana hiç güvenmıyoır
EMİN ÇÖLAŞAN, ACABA SENİN KORKUN NE ? GELMESİNİ SEN NEDEN İSTEMİYOSUN? SENİN DE BAĞLANTIN OLMADIĞINA emin MİSİN?
SAÇMALAMIŞ İÇİNDEKİ NİYETİNİ SÖYLÜYOR.......
ulan mal herkes biliyor zaten akp nin zamanında desteklediğini ABD kendini ifşa etmesin diye iade etmiyor bunların beyinleri küçük adam küresel örgüt akp zurna nın zırt deliği
ya fetö ötse kıyamet kopmaz bu fetö değil dublör derler çıkarlar
gelsin o kawat ne konuşursa konuşsun, onu avrat niyetine kullanacak bir çok insan var, herkesin evladını nasıl zehirlediyse o evlat aileleride ona bedel ödetir herhalde...
Diğer Haberler