Suriye'den Türkiye'ye büyük kaçış

Reuters'a konuşan bir Türk yetkili, Suriye'den Türkiye'ye son 24 saat içinde 1000 kişinin kaçtığını söyledi.

Suriye'den Türkiye'ye büyük kaçış
"Son 24 saat içinde Suriye sınırından Türkiye'ye yaklaşık 1000 kişi geçti" diyen yetkili, Türkiye sınırındaki İdlib kentindeki askeri operasyonun sürmesi halinde geçişlerin devam edeceğini tahmin ettiklerini belirtti.
Haberde, böylece ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin sayısının 14 bine yaklaştığı belirtildi.
**BİR TÜRK ŞOFÖR DAHA ÖLDÜ**
Suriye'nin Halep kenti yakınlarında çatışmanın ortasında kalan Türk şoförü 48 yaşındaki Hasan Koçak hayatını kaybetti. Koçak'ın ailesi cenazeyi almak için Halep'e gitti.
Üç gün öncede Kilis'ten Halep'e giden Hayrettin Ayoğlu isimli Türk vatandaşı iki ateş arasında kalıp hayatını kaybetmişti.

**7 GENERAL TÜRKİYE'DE**
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, bu sabah itibarıyla Suriye'den kaçarak Türkiye'ye sığınanların sayısının 14 bin 700 olduğunu açıkladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ünal, Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında Suriye'yi sığınmacıların sayısına ilişkin bilgi verdi. Ünal, bir Suriyeli generalin daha Türkiye'ye sığındığını, Türkiye'deki Suriyeli general sayısının 7 olduğunu belirtti.
Suriye'de kaybolan iki Türk gazeteci ile ilgili resmi bir bilgi bulunmadığını belirten Ünal, bu konudaki çalışmaların sürdüğünü ifade etti. **3 SURİYELİ SIĞINMA TALEBİNDE BULUNDU**
Suriye'deki savaştan kaçarak mayınlı sahadan Kilis'e gelen Suriye uyruklu 3 kişi, sığınma talepleri üzerine Hatay'da bulunan mülteci kampına gönderildi. Edinilen bilgiye göre, Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığı sorumluluk alını içerisinde Suriye'deki savaş ortamından kaçarak Türkiye'ye yasadışı yollardan giriş yapan Suriye uyruklu M.İ.Ş., A.Z. ve R.N. sığınma talebinde bulundu. 3 kişi, sığınma talebinde bulunmasından sonra İl Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. İfadeleri alınan 3 kişinin İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi tarafından Hatay'daki mülteci kampına gönderildiği öğrenildi.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Alın yavrum alın bu isyancı amerikan köpeklerinide sonra TÜRKİYE'den atamayacağız tıpkı özalın içeri soktuğu peşmergeler gibi.Sonrasında arap sevdalısı erdoğan bunlarada bir açılım yapar.Bu isyancılarda dağa çıkar bunlarda TÜRK askerini öldürmeye başlar.Olan her zamanki gibi TÜRK askerine milletine olur.Yarın öbür gün bu emperyalist uşakları TÜRK askerini şehit ettiği zaman erdoğan da çıkar şehit analarının ağıtlarına "YAYGARA" der geçiştirir.Bu nedir ya arap milliyetçilik yapabiliyor o zaman müslüman oluyor bizim milliyetçilik yaptığımızda hemen dinsiz oluyoruz.Sanki ortak yaşam alanı burası.
BUNU ONUNLA KARIŞTIRMA GELENLERIN COGU SUNNI VEDE TURKMEN ANGUT TURK ASKERINI PKK MI OLDURDU AT GOZLUGUNU CIKART TURK ASKERINI PUSUYA ATIP OLMESINE NEDEN OLAN EZIKLER SILIVRIDE KODESTE NIYE SIMDI ASKER PUSUYADUSMUYOR SILIVRI DOLDU DOLALI NIYE PKK KARAKOL BASMIYOR BASAMIYOR SIMDI OZEL TIM PKK YA BASIYOR PKK BOYNUNU DONDURECEK HALDE DEGIL ANGUT ED SEN ADINI ZATEN ANGUTSUN IPE SAPA GELMEZ YAZAN
erdoğan mirası ile besler.onları ayaklandıranlarda kendileri.
suriyede milyonlarca insan yaşarken neden bir kaç bin kişi kaçıyor bunların suça bulaşmış terörist yada teröristlere destek olmuş kişiler olduğundan kimse şüphe duymasın dürüst olan ülkesine ihanet etmeyen suriyeliler normal yaşamlarını sürdürüyorlar ancak batının gazına gelip ihanet edenler hesap vermekten korktukları için kaçıyorlar bugün televizyonlarda muhaliflerin askerlere saldırılarını incelerken insan dehşete düşüyor ağır silahlar bombalar hatta evlerin çatısından fırlatılan füzeler uçaksavarlar mevcut nasıl bir oyun olduğunu anlamamak için geri zekalı olmak gerekir
Helal olsun Esad'a sonuna kadar arkandayız. ABD ve onun uşaklarına ülkesini çıkar uğruna satanlara asla boyun eğme...
gelmesinler kardeşim sığınmasın kimse yeter artık bütün dünyanın günahını hainlerin komplolarını Türkiye çekmek zorundamı barınma devletine döndük iyice gelene sınırda bi bombada türkiye atsın hainlik etmeselermiş.Hoş daha 1 hafta öncesine kadar askerini şehit eden vatan hainlerine bile dağdan indirdikten sonra sığınma hakkı tanıyan bu devlet her türlüsüne tanır
Helal olsun Esad'a sonuna kadar arkandayız. ABD ve onun uşaklarına ülkesini çıkar uğruna satanlara asla boyun eğme...
Helal olsun Esad'a sonuna kadar arkandayız. ABD ve onun uşaklarına ülkesini çıkar uğruna satanlara asla boyun eğme...
Canım Ülkeme o Nalet Olası Sınırlardan Hergün,TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ne Düşman Yüzlerce Kürt vede Arap Giriyor.Bu Girişlere Bile Bile Göz Yumuluyor Yetkililerce,Bu Durum Akp Hükümetinin de İşine Geliyor Çünki Kendileri de Düşmanlar!Kafalarının Arkasında ki Onların Gerçeği Canım Ülkemde (ATAMIN)Güzel TÜRKÇEsi Konuşulmasında Ne Konuşulursa Konuşulsun.Eğitimdeki 4+4+4 Sistemiylede Arapça Diline Ulaşmayı vede Öğrenmeyi Yasallaştırarak Hedef Çıtalarını Çok Yükseklere Taşıdılar!!!
KUZEY IRAKTA ZAMANINDA BIZDE KUCAK ACTIK INSANLARA NE YAPTILAR ŞİMDİ UNUTTULAR PKK YI BESLIYORLA KANDILDE . SIMDI NE YAPIYORUZ YNE KUCAK ACIYORUZ VE NE YAPACAKLAR UNUTACAKLAR YINE BESLEYECEKLER PKK LILARI NE OLACAK ASKERIM POLİSİM ŞEHİT OLACAK . BUNLARI SOYUNUDA SOPUNUDA ..............................
TÜRKİYEDE KARIŞIKLIK OLSA KİMBİLİR KİMLER KAÇAR. DEVLET KADEMELERİNDE VE MECLİSTE TÜRK MİLLETİNE KARŞI HAİN ZİHNİYETİ OLAN BİR SÜRÜ KİŞİLER VAR. ONLARDA ZAMANI GELİNCE HAİNLERİN YANINDA OLACAKLAR. KORKAK OLANLARDA KENDİLERİ VE ÇOCUKLARINI ASKERE GÖNDERMEMEK İÇİN KAÇACAKLARDIR.
Batıda taşayan binlerce aç insan var....Aman ha !! Herşeyinizi Doğuya verip ( 2 ci sınıf batılı AÇ vatandaşlarınızı )....!!!! Öyleya...Önce Irak'tan kaçnlardan iyi bir KAZIK yedik...Şimdi de Suriye'den kaçanları kucak açalım !! Bakalım ne olur !!! Nemi olacak gene gariban vatandaşa olacak...Ağalara ne olaki ???? Ne Amerika'ymış yaw....
ne bu ya ulkemiz yol gecen hanina dondu. almasinlar multeci falan binlerce issiz vatandasimiz var zaten.!
adanalı kardeşimiz yoksulluktan kenidini asıyo devlette daha suriyeli kaçaklar gelsinler diye kamp kuruyo yazık...
he gelin bizde çok istiyoduk ya gelmenizi .
ne amerikaymış yav...bu bölge ülkelerinden bu kadar satılık köpek nasıl bulabiliyor...onursuz kişiliksiz geri zekalı insanların yaşadığı bir bölgede yaşıyoruz vesselam....
YIL 1991 SADDAM dan kaçan 5milyon kürt güney doğuya yerleşti. yıl 2012 ESADdan kaçan sadece kürtler onlarda ülkemize geçicek 91de oldu gibi kürtlere lafım yok aralarından binlerce pkklı geçicek bilinki bu saatden sonra POLİS,ASKERimz şehit olursa TEK SORUMLUSU AKP'dir. BUNUNDA HESABNI ALLAH diyerek bu dünayda değil öteki dünyada RABBİMİZN önunde şehitlermzle birlikte hepsine hesap soracak ve hakkımızı helal etmiyeceğiz. ozaman bu kul hakıyla ALLAH ALLAH diyerek cennete adım atabileceklermi görecez...
Ayaklanıyorlarsa sonuna kadar direnecekler.gerektiğinde ülkeleri için ölecekler.Bunu yapamıyorsa Amerikanın yada başklarının gazı ile yola çıkmayacaklar.Ben ülkemde yabancı istemiyorum kim olursa olsun.Benim ekmeğimde kimsenin gözü olamaz.Benim atalarım dedelerim bu ülke için savaşarak öldüler onların kapısına dayanıp biz size sığınıyoruz demediler.Mekanları cennet olsun.
TÜRKİYEDE KARIŞIKLIK OLSA KİMBİLİR KİMLER KAÇAR. DEVLET KADEMELERİNDE VE MECLİSTE TÜRK MİLLETİNE KARŞI HAİN ZİHNİYETİ OLAN BİR SÜRÜ KİŞİLER VAR. ONLARDA ZAMANI GELİNCE HAİNLERİN YANINDA OLACAKLAR. KORKAK OLANLARDA KENDİLERİ VE ÇOCUKLARINI ASKERE GÖNDERMEMEK İÇİN KAÇACAKLARDIR.
DİĞERLERİNİ ANLADIM DA, GENERALLERİN DE İRTİCA ETMESİ Bİ TUHAF. ERGENEKON DA BALYOZDAN DA VARYOZDAN DA KORKMUYO MU BUNLAR?... HİŞŞŞT DURUMUNUZ TEHLİKE!
BU OLAYLAR TÜKİYE İLE SURİYE ARASINI AÇMAK İÇİNDE OYUN OLABİLİR. I.DÜNYA SAVAŞINA NASIL ÇEKİLDİĞİMİZ MALUM.BİR ÜLKENİN İÇ İŞLERİNE KARIŞMAK YANLIŞ FAKAT YÖNETİMİN YANLIŞLIĞI VARSA BUNUNDA SAVAŞSIZ BİR ÇÖZÜMÜ OLABİLMELİ YAZIK AYNI HALKTAN İNSANLAR BİRBİRİNE KIRDIRILIYOR.SURİYELİLERİN UYANIK OLMASI LAZIM AMA ARADA SATILMÖIŞLARIN GAZI OLMASA YAZIK.
Helal olsun Esad'a sonuna kadar arkandayız. ABD ve onun uşaklarına ülkesini çıkar uğruna satanlara asla boyun eğme...
bizim atalarimiz yeri geldiginde yahudiye kucak actilar biraz insan olun bin kez kazikta yesek biz yardim eli uzatmadan edemeyiz bizim kanimizda var bu her ne kadar karsi taraf oyle olmasada bu gibi olaylar arap cografyasinda etki kurabilmek icin firsattir siradan vatandas mantigiyla degil devlet mantigiyla dusunun ya da susun yorum yapmayin
Bu suriye den ülkemize gelen insanların durumu ne olacak. Amarika her devirde bizi gaza getirip kullanıyor. Bizim yöneticilerimzde bu işe pek hevesliler. Amarika, suriyede, ırakta. mısırda halklara özgürlük getireceğim diye muhalif halkları ayaklandırdı, Türkiyeyi de alet etti. Çünkü onların kaybedeceği bir şey yok. Ölenler, suriyeli, mısırlı ıraklı, libyalı, sonuç olarak müslüman. Sonuç olarak oralarda rejimler yıkılıp Amarikanın istediği idareler gelirse oraları sömürmeye devam, olmazsa kaybedeceği hiç bir şey yok. Karışıklık olan ülkelerden gelen insanları kim besliyor, Türkiye.
Diğer Haberler