Suruç'ta emniyet müdürlüğüne bombalı saldırı girişimi

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nden bir son dakika haber geldi. Bir terörist, Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü olduğu iddia edilen araçla saldırı düzenlemek istedi. Ancak amacına ulaşamadı. Son anda fark edilen terörist polis tarafından etkisiz hale getirildi. Bölgeye çok sayıda zırhlı araç, özel hareket polisi sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sarayaltı Mahallesi’nde bulunan Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bomla yüklü olduğu iddia edilen araçla akşam saatlerinde saldırı düzenlenmek istedi. Kapıda görevli polislerin farkettiği araç ‘Dur’ ihtarına rağmen durmayınca polisler ateş açtı. Açılan ateşte araçtaki terörist etkisiz hale getirilirken, bölgede geniş güvenlik önlemi alındı.

KADIN TERÖRİST, PATLATTIĞI ARAÇTA ÖLDÜ

Suruç Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla saldırı düzenlemek istediği iddia edilen kadın terörist, kendisini fark edip durdurmak isteyen polislerin uyarılarına rağmen kaçtı. Polislerin kovaladığı kadın teröristin kullandığı araç, mezarlık yakınlarında sıkıştırıldı. Ancak kadın terörist araçtaki bombayı infilak ettirdi. Gürültüyle meydana gelen patlamada kadın terörist öldü.

VALİLİK: ARAÇ TAKİBE ALINMIŞTI

Şanlıurfa Valiliği’nden de olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, aracın istihbari bilgiler doğrultusunda yaklaşık bir haftadır takibe alındığını belirtilerek, şöyle denildi:

“21.04.2017 tarihinde ilimiz Suruç İlçesi’nde saat 16.30 sularında Suruç Devlet Hastanesi yanında 33 CFY 67 plakalı araç, yaklaşık bir hafta önce elde edilen istihbari bilgilere dayanılarak takibe alınmış, araçta bulunan terörist takip edildiğini anlayınca kendisini patlatmıştır. Patlamada ölen teröristin kimliğini belirlemek üzere kimlik tespit çalışmaları başlatılmış olup, meydana gelen patlamada başka can kaybı yaşanmamıştır.”

(DHA/İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
hani evet çıkınca terör bitecekti? muhtemelen referanduma kadar pkk ve akp evet çıkması için ateşkes anlaşması yapmışlardı. referandum bitince teröristler yine azıttı.
@ilerigeridemokrasi lan siz bela mısınız? Referandum sürecinde terör artsa evet çıksın diye dersiniz azalsa evet çıksınız diye dersiniz olm siz ne ayaksınız
@ilerigeridemokrasi senın olmayan beynıne terör seçimden önce artsa akpye mi yarar hayıra mı yarar oksijeni ne yapıyorsun içer de siz
@ilerigeridemokrasi cumhurbaşkanı yada başbakan ne zaman öyle birşey dedi? Dünyanın hangi ülkesinde olursan ol terör belası hiçbir zaman bitmez. İşiniz gücünüz nasıl algı yaratırız onu düşünmek. Kudurmayın yerinizde durun az.
HOŞGELDIN GUÇLU TURKIYE (!)
GÜNEY DOĞUDA SIKI YÖNETİM DERHAL UYGULANMALI YAKALANAN ŞARLATANLARIDA BÜLBÜL GİBİ ÖTTÜRECEKSİNKİ İÇTE KİMLERİN BESLEDİĞİNİ KAMU OYU GÖRSÜN BİRKERE...
@ft121212 bir hafta takip etmişler ve eylem öncesi öldürmüşler.yakalayıp kim seni ülkeye soktu diye sorsalar hırsızların foyası meydana çıkar.
bu teröristi etkisiz hale getiren emniyet mensubu arkadaşları tebrik ediyorum. kötü sonuçlar dogurabilecek bir olayı engellemişler. kendini patlatan geri zekalı diğerlerine de örnek olsun bu devlet nasıl kurulmuş bir baksınlar eminim teslim olmaya karar verirler ama insanda akıl olması şart.
böyle saçma açıklama olamaz.bir haftadır aracı takip ediyorlarmış.madem şüphen var vur indir.ya kalabalığın içinde patlasaydı ne olacaktı.
Diğer Haberler